Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:04 21.05.24 
Автомобили
   >> Москвич
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Как се служи с тия урединови  
Автор playman (Механик-водач)
Публикувано22.06.05 12:45



Случайно ги намерих в нас. Едното е стробоскоп, а другото дори и идея си нямам какво мери. Та ако някой от вас знае как се работи с тях ще съм му много благодарен да сподели. Не ми е ясно къде се закачат 3-те извода на стробоскопа. Другия уред има два извода и са означени брой на цилиндрите и обороти в мин.







Тема Re: Как се служи с тия урединови [re: playman]  
Автор eдин Пeтъp (...не повече)
Публикувано22.06.05 15:25



Стробоскопа май не е лош.Изводите му са +/- и високо напрежение.Гледай да не размениш +/-. ВН закачаш на кабела на 1ви цилиндър.
Втория е някаква идея за оборотомер.Единия край е шаси,а другия пулсациите на ниското напрежение,да кажем от общата точка на двете намотки на бобината(клемата за ниско напр. на делкото).
Самите измервания са тънкостта,ама за тях друг път.



Тема Re: Как се служи с тия урединови [re: playman]  
Авторxxx (Нерегистриран)
Публикувано22.06.05 20:22



Втория е за мерене на градусите на чукчето и оборотомер.
Малко е мътно и не се вижда хубаво скалата така че провери за всеки случай да не стане гаф.
За първия "Един Петър" вече ти написа. Никак нее лош наистина.

Поздрави на всички.



Тема Re: Как се служи с тия урединови [re: xxx]  
Автор eдин Пeтъp (...не повече)
Публикувано22.06.05 21:44



Вярно,мери се ефективната стойност на напрежението и по нея се съди за ъгъла на затворено състояние на контактите.
С една уговорка,номинала при запалването на москветата е 9,5волта.



Тема Re: Как се служи с тия урединови [re: playman]  
Автор autoDoc (запознат)
Публикувано23.06.05 09:21



Първия е деиствително стробоскоп и с него наи-точно се определя момента на запалване и работата на регулаторите.Обаче внимаваи!този жълтия кабел няма нищо накрая и не е ясно как точно се закача към първи цил.(може да е имал индуктивна сонда във вид на щипка или да се е закачал директно към самия кабел за в.н.,зависи от конструкцията на уреда),а втория уред ти мери напрежението в ел. инсталацията,об. в мин.,и ъгъл на затв.състояние на контактите.Възможно е да има два режима на работа-за 4 и 6 цил.

маитапчия,остроумен,не пие но пуши/много/ мрази французи и всичко тяхно,обича децата


Тема Re: Как се служи с тия урединови [re: autoDoc]  
Автор playman (Механик-водач)
Публикувано23.06.05 12:28



Вчера ги закачих на Москвето както ми каза "Един Петър" и стробоскопа не проработи.Другия уред обаче си бачка. На него има копче, което превключва режимите на работа (об/мин или ъгъл). Така де, но както и да въртях делкото уреда показваше 2 градуса. Ъгъла пада малко при повишаване на оборотите.И там нещо ми се губи. Какъв ъгъл точно мери тая джаджа? А показанието на оборотите е малко ниско в сравнение с това на таблото.

П.С. Да се похваля:
Май най-сетне го налучках тъпото делко



Тема Re: Как се служи с тия урединови [re: playman]  
Автор autoDoc (запознат)
Публикувано23.06.05 18:11



Ъгъла които ти е показал уреда е ъгъл на затворено състояние на чукчето или за един оборот на делкото се изработват 4 искри.Един оборот е равен на 360градуса,което значи ,че за всеки цилиндър имаш 1/4об.или 90гр.Именно тези 90гр.са един работен цикъл на зап. система и те са разделени на две части-отворени и затворени контакти.Нормално е те да бъдат по 45гр.Точно този ъгъл ти отчита уреда.Ако не точно в нормите(43-46гр.)се коригира чрез луфта м/у чукчето и наковалнята ,като малкия ъгъл ти показва,че луфта е по-голям и обратно.

маитапчия,остроумен,не пие но пуши/много/ мрази французи и всичко тяхно,обича децата


Тема Re: Как се служи с тия урединови [re: autoDoc]  
Автор eдин Пeтъp (...не повече)
Публикувано23.06.05 20:32



Добре де, да се подържим още малко за идеята, че стробоскопа е здрав.
Сигурен ли беше в поляритета на включване като го пробва?
А извади ли кабела на първи цилиндър и в неговата лула да пъхнеш жълтия кабел?
А натисна ли копчето след като извърши гореизброените, при работещ двигател?
А не започна ли да светка лампата на стробоскопа?
Ако не дай го на човек имащ понятие от електроника .



Тема Re: Как се служи с тия урединови [re: eдин Пeтъp]  
Автор The_Machine (москвичист)
Публикувано24.06.05 22:13



Амм... поне в работата стробоскопната лампа светваше само на доста тъмно... мерихме едно ауди и като шефа я вадеше и я оставяше по коша някъде не се виждаше да свети... светваше само като я насочеше към шайбата на коляновия вал ?!?!?

Москвичист до мозъка в костите и костите в мозъка


Тема Re: Как се служи с тия урединови [re: autoDoc]  
Автор playman (Механик-водач)
Публикувано25.06.05 22:38



Благодаря ти AutoDoc. При мен от4иташе ълъл от 20 градуса и още утре ще го коригирам. А за стробоскопа :
не съм 100% сигурен, 4е не съм обърнал +/- защото по никакъв начин не са отбелязани. Логиката ми беше, че на едната клема има защитен гумен калъф -- значи + :). Също така свалих кабела от 1-ви цилиндър на делкото и там заврях жълтия. Но е ефекта беше 0 . Наистина беше доста слънчево, но не видях никакъв признак от примигване на лампата.

П.С. Копчето знам, че се натиска. Поне до там ми стигат знанията




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.