Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:21 17.05.24 
Автомобили
   >> Москвич
*Кратък преглед

Тема Тенекеджия и бояджия- съветнови  
АвторFire_lce (Нерегистриран)
Публикувано22.05.06 18:52



Препоръчайте ми тенекеджия и бояджия в Пловдив, които няма да се мръщат като правят Москвич и ще дадат най-доброто от себе си. Защото обикновенно като се занесе на някой майстор джуган той се мисли за велик и го претупва.



Тема Re: Тенекеджия и бояджия- съветнови [re: Fire_lce]  
Автор Vanka.ta (минаващ)
Публикувано27.05.06 22:31



Такъв ремонт би ли те устроил?
[image]http://foto.bg/showphoto.php?photo=40977&cat=500[/image]



спорът ражда истината а нуждата - изобретението

Тема Re: Тенекеджия и бояджия- съветнови [re: Vanka.ta]  
АвторFire_lce (Нерегистриран)
Публикувано28.05.06 09:22



Мисля, че да.
Работата е следната:
Сменям първо предните калници. Тях съм ги боядисал отвътре, остава външното. Като ги сваля ще намажа и подкалниците с антикор. Дано там да няма изгнило за кърпеж.
Отзад съм купил две вежди и ще трябва да се заварят. Кит и боя.
Има един участък на прага, който трябва да се премахне и да се завари една ламаринка, боя и кит.
Общо взето тва е. Тази седмица ще ида да ми смесят боя.
Ще ходя в гръцкия магазин до Търговската гимназия. Ама ми казаха, че там не е далавера, така че ако някой знае по-добро място да каже.
По твои преценки за този ремонт колко приблизително ще ми излезе.
Да ти кажа аз всичко сам мога да си направя, ама като нямам място къде да го правя, МИГ- апарат, компресор. На пръв поглед дребни неща :-) ама си требват.



Тема Re: Тенекеджия и бояджия- съвет [re: Fire_lce]  
Автор Vanka.ta (минаващ)
Публикувано28.05.06 23:40



Не знам какво да те посъветвам! Всичко което виждаш на снимката е правено на четка и малко мече, а изкърпването с електрожен и нитачка разбира се и малко кит. За една седмица след работа между 18 и 22ч. Аз също нямам гараж и всичко съм правил на улицата. Сега е момента да отбележа че шкуренето и боядисването са 80% дело на съпругата! ХВАЛА НА ТАКИВА МОСКВИЧАРКИ!
пропуснах да кажа че за цялото боядисване ми стигна един кг.боя а си бях купил цели три.

спорът ражда истината а нуждата - изобретението

Редактирано от Vanka.ta на 28.05.06 23:43.



Тема Re: Тенекеджия и бояджия- съветнови [re: Vanka.ta]  
АвторFire_lce (Нерегистриран)
Публикувано29.05.06 20:01



Днес минах при няколко майстора.
Ехххх, тенекеджия да си на тва време.
За смяна на вежди, калници, прагове и боядисването един иска 220 лева, друг ги изкара около 120-130, трети искаше по 30 лева на елемент само за заваряване, боята отделно. И всичко тва като съм си купил калници, прагове, вежди и боя.
Това е само за труд. За справка само ще кажа, че съм машинен инженер и 7 години стаж като конструктор, така че съм наясно с разценките. Заваръчен шев на НЕРЪЖДАВЕЙКА (с ВИГ заварка) e 12 линеен метър, като в тази цена влиза и почистване с киселина. И съвсем нормално е да си задам въпроса, след като един машинен инженер работи на ставка 15 лева на час (друг е въпроса колко самия той взима от тези 15 лева, но за фирмата труда струва толкова), колко ли е труда на тенекеджията. Ненормална държава.
Целия ремонт мога да си го направя абсолютно сам, но просто нямам място и апарати. Тва е, ще трябва да пълним гушите на тези обирджии. Ама карай, здраве да е.



Тема Re: Тенекеджия и бояджия- съветнови [re: Fire_lce]  
Авторaзлk (Нерегистриран)
Публикувано30.05.06 09:13



И на мен ми трябва за София някой тенекиджия който прави точкова заварка за да ми смени праговете.
Някой да знае?




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.