Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:52 15.05.24 
Автомобили
   >> Москвич
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема жал ми е но ....нови  
Авторpoшaв (Нерегистриран)
Публикувано10.04.06 13:09



Здравейте-от доста време не съм влизал тука ама така се получи.
Не вярвах че ще дойде време да го кажа но.....продавам московеца(2140).Напъните вкъщи срещу него стават много-големи и нямат удържане.Друг е въпроса и че не го карам вече .
Изпарвен съм пред няколко вариянта-първия е да го продам на едни тука дето са абсолютни мърльовци които ще ходят за дърва с него и ще го поломят за отрицателно време.На всичко отгоре ще го виждам всеки ден и още повече ще ме е яд.
2. да го дам на друг подобен който ще ходи за сено с него и ще се качва с галошите с тора и сламата по тях в него.
3. ще ми се някои дето да го прави с мерак а не за части или да го среже за пикап

Малко инфо: до сега са му правени всички застраховки и са платени всички данъци(без разбира се за тази година).С черните номера е.

Цвета е син но боята е изсветляла на петна(абе за боядисване си е).По самото купе (с изключение слабо на задните вежди) няма ръжда.
Диференцяла е 3.9 , а скоростите се включват лесно.Съединитела е сменян и е на около 5хил.км.

Двигатела е 412Д(170хил) но тук има малко проблем-докато загрее много духа от капачката (сменял съм гарнитура но не шлайфах главата), но имам съмнения за счупен сегмент или нещо такова защото взе да прави така изведнъж.Иначе противно на очакванията върви добре но честно казано си е за ремонт.

Окачването е здраво и към него давам и един нов шарнирен болт+ немонтирани пластмасови подкалници.

Разбрах че тук за скраб му давали 250лв (алуминия и желязото се оказа че доста поскъпнали) но не мисля да се стига до там.



Тема Re: жал ми е но ....нови [re: poшaв]  
Автор 3ъл_Дyx (вестоносец)
Публикувано10.04.06 19:00



250 ако си го разкомплектоваш на части,нарежеш го,отделиш алуминия от желязото и ги закараш до пункта.Ако ги викнеш да го вземат-200 лева горна граница и то ако са на кеф.
:(((



Тема Re: жал ми е но ....нови [re: 3ъл_Дyx]  
Авторpoшaв (Нерегистриран)
Публикувано10.04.06 22:13



Абе сигурно е така.Нямаше да ме е толко яд да го дам на вторични но при положение че е в движение...



Тема Re: жал ми е но ....нови [re: poшaв]  
Автор white_shark (2140 GT)
Публикувано10.04.06 23:02



Човек страшно съжалявам за Москвича ти...Дано се намери ентусиаст да го прибере и вкара я пътя отново с вратите напред...И все пак ако се стигне до старо желязо,разкомплектации и т.н. кажи примерна цена на диференциала...И ако имаш някоя снимка-що годе читави части ако има-брони,лайсни отзад,маска,фарове,стопове...Мисля,че ще е хубаво добри и здрави части да не ги изпомачкат мангалите ми да си ги разпределим между феновете,защото дефицита им се покачва...


2140 GT

Тема Re: жал ми е но ....нови [re: poшaв]  
Автор Дeмoн ()
Публикувано11.04.06 19:20



Не те разбирам... честно.
Автомобил в движение да даваш за скрап, за дърва, за нам си кво си...
Ти тряя се засрамиш бе
Съвет - не го давай, оправяй си ги и си го карай с кеф.
Нито толкова ще обеднееш да го оправиш, нито ще забогатееш да го продадеш.

Не знам дали забелязвате но точно Москвич ми се струва най неоправдан като цена. Сега ако вземеш 400-500 кинта за 2140 трябва да дадеш курбан. Ладите въпреки че се трошат повече и са по-ненадеждни са около двойно по скъпи. Нивите пък да не говорим.

Редактирано от Дeмoн на 11.04.06 19:31.



Тема Re: жал ми е но ....нови [re: Дeмoн]  
Авторpoшaв (Нерегистриран)
Публикувано11.04.06 21:26



Знам и точно заради това не мога да се реша.Отделно вкъщи в двора с него станаха 4 коли и естесвено мястото е дефицит.
Въобще не ми е за парите от него стига да съм сигурен че някой го взема да го кара и поддържа нормално.Но ако се стигне за даване на скраб-първо частите тук ще предложа.Аз даже само тук съм разгласил че имам намерения да го продавам.Зависи и къде се пуска обява-надали в София някой ще го вземе за друго освен за желязо, докато по малките населени места е друго.

Мисля си тия дни дали да го откарам някъде на "съхранение" при доверени хора колкото на нашите да им мине мерака да го разкарват?

Ако реша да го правя се чудя дали да ремонтирам моя двигател или да взема някой чист 12так на старо.Нямам представа колко може да струва такъв агрегат .



Тема Re: жал ми е но ....нови [re: poшaв]  
Авторx-89 (Нерегистриран)
Публикувано11.04.06 22:17



Az bih se navil da go vzema, no vse oshte nesam siguren dali "lesno" shte stane tova koeto sam namislil (4.8 V8 ot gaz66)



Тема Re: жал ми е но ....нови [re: poшaв]  
Автор white_shark (2140 GT)
Публикувано12.04.06 19:44



Ей бате и нашите как преди 2-3 седмици се бяха назлобили да продават Москвича...Ма като ревнах на контра,че тая няма да я бъде...Викам няма да го намерите в гаража и да видим какво ще продаватеКакто и да е смених му номерата сега и така мой си е Иначе и тука в двора сме 5 коли + Москвича...Ма моя е най-харно паркиран под навеса е западнячките + Туарег-а на комшиите седи на открито хахаха
Абе бори се за Москвича си-след време ще видиш за какво си говорим...Ще бъдем хитови с тези бясни автомобили


2140 GT

Тема Re: жал ми е но ....нови [re: white_shark]  
Автор Дeмoн ()
Публикувано13.04.06 00:17



A e именно какво имам предвид.
Просто не разбирам... хем имате дворове, гаражи. Аз моя го държа пред блока
Ако имах гараж щеше да изглежда като крузър некъв.
По добре оправяй двг отколкото да търсиш друг пак на кой знае колко км. Е ако имаш сигурна и изгодна оферта... Все пак в първия вариант ще имаш двигател за който си сигурен на 100%
Недей да се плашиш, моска е изключително ремонтопригоден и надежден автомобил. Оправяй си го, тунинговай го ако искаш и имаш време и му се кефи максимално. Още един автомобил никога не е излишен.




Тема Re: жал ми е но ....нови [re: x-89]  
Автор Дeмoн ()
Публикувано13.04.06 00:25



УАУ! Тука имало хора дето четат мисли баси...

Тоя мотор е малко тежък за хода на моска.. Лифтването не знам честно как ще го правиш, много смятане и трябва проба-грешка...

Тоя мотор е много висок - 1.2 ли беше?

Що не пробваш с джоган 157 - поне имаш да се бацаш само с мостове и да скъсиш рамата.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.