Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:32 27.06.24 
Автомобили
   >> Москвич
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Моля, пак за малко помощ !!!нови  
АвторПишмaн_шoфьopka (Нерегистриран)
Публикувано13.03.06 08:57



Здравейте отново. Ето, че пак възникна проблем при мен и моля за малко помощ. Сега проблемът ми е такъв, че не мога да си заключа предната врата, отключих я и до там не може нито с ключа, нито от вътрешна страна. Незнам дали не съм натегнала нещо като я отключвах, как мога да се справя с този проблем. Благодаря ви много и лек ден .



Тема Re: Моля, пак за малко помощ !!!нови [re: Пишмaн_шoфьopka]  
Авторkoko (Нерегистриран)
Публикувано13.03.06 12:38



Шофьорската врата на 2140 не може да се заключи отвън чрез натискане надолу надолу лостчето и затваряне - има блокировка която я оставя отключена в такъв случай. Ако тази блокировка не сработи, вратата после не може да се отключи отвън дори с ключ и трябва да влизаш през багажника или да се прилагат "криминални" трикове. :-) Общо взето - недомислена конструкция.

Иначе най-вероятно е изпаднало лостчето което свързва ключалката с бравата . Може и някоя пружинка да се е скъсала или нещо да се е счупило.
Трябва да се свали тапициерията на вратата и да се погледне какво става. Може и само смазване на механизма да се окаже достатъчно.

Има и друг вариант - ако крадци са ти отваряли колата - един от най-лесните методи е с накланяне на вътрешния край на ключалката надолу. Ако ламарината е останала огъната и вътрешния край на ключалката е по-надолу от нормалното - не може да заключва. Виж дали ламарината около ключалката не е кривната и дали челото на ключалката е успоредно на вратата.



Тема Re: Моля, пак за малко помощ !!!нови [re: koko]  
АвторПишмaн_шoфьopka (Нерегистриран)
Публикувано13.03.06 13:16



Ако я закарам на сервиз дали ще могат да оправят проблема .



Тема Re: Моля, пак за малко помощ !!!нови [re: koko]  
Автор MaistoraМодератор (човекът москвич)
Публикувано13.03.06 17:21



Koлежката, доколкото си спомням е с 2141, там не е съвсем същото. Вероятно няма да се размине без сваляне на кората.



Тема Re: Моля, пак за малко помощ !!!нови [re: Maistora]  
АвторRico (Нерегистриран)
Публикувано14.03.06 00:18



Ако си с 2121 пробвай да го пръснеш с течност против замръзване ама вътре. Как ли... с дълга тръбичка която да пъхнеш като извадил леко кората от улея. В 80% от случаите помага. Хубаво е да се свали кората и да се види. Сервиз... не мисля че е необходимо, поне така както описваш проблема.
Най фаталното може да са е извадил щтифта от вилицата на ключалката. Оправя се с леко закривяване на вилицата така че да не се вади щтифта. Ключалката е на щипки, ако ще я вадиш внимавай да не изкривиш ламарината.



Тема Re: Моля, пак за малко помощ !!!нови [re: Пишмaн_шoфьopka]  
АвторO1 (Нерегистриран)
Публикувано14.03.06 07:15





Ако си от София,ела да оправим проблема.


0888710202



Тема Re: Моля, пак за малко помощ !!!нови [re: O1]  
АвторПишмaн_шoфьopka (Нерегистриран)
Публикувано14.03.06 08:35



Благодаря ти за поканата, но не съм от Сф.



Тема Re: Моля, пак за малко помощ !!!нови [re: Maistora]  
АвторПишмaн_шoфьopka (Нерегистриран)
Публикувано14.03.06 08:38



Аз също си мислех да махна кората ама нищо като не разбирам се притеснявам да не объркам нещо, за това попитах ако я закарам на сервиз дали там ще могат да ми помогнат.



Тема Re: Моля, пак за малко помощ !!! [re: Пишмaн_шoфьopka]  
Автор butaloto (dohc)
Публикувано14.03.06 10:50



Нямаш ли някой комшия или познат който повече разбира, някъде от твоя район да го помолиш за помощ? Ако няма кой да ти помогне с действия (на теория вече нещата ги имаш), свалай кората и се опитай сама да отстраниш проблема, ако не успееш чак тогава търси услугите на сервиз.



Тема Re: Моля, пак за малко помощ !!!нови [re: Пишмaн_шoфьopka]  
Автор MaistoraМодератор (човекът москвич)
Публикувано14.03.06 16:55



Ako си някъде по центъра, мога да ти помогна.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.