Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:58 24.09.24 
Автомобили
   >> Москвич
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема от BMW 323 Е 21 скоростите дали ше станатнови  
Автор Узaм 412 E (селянче)
Публикувано07.03.05 15:22



на московеца?

Може да ми испадне една 5 степенна скоростна кутия от такваз кола и то за не много пари .



Тема Re: от BMW 323 Е 21 скоростите дали ше станатнови [re: Узaм 412 E]  
Автор Penata (Madein Bulgaria)
Публикувано07.03.05 16:15



Ако ти изпадне без кинти добре, иначе моито скромно мненице, ако мислиш в посока на BMW можеш да се поинтересуваш от 316 1,6сс 106коня инжекция, или на кратко казано М 40, дано като го видиш да не припаднеш с приликата на 412 Э, може и да се намърда в коша на дванаиската, говоря за целия агрегат - двигател скорости.



Тема Re: от BMW 323 Е 21 скоростите дали ше станат [re: Penata]  
Автор MaistoraМодератор (човекът москвич)
Публикувано07.03.05 20:04



според мен е добре при всякакви смени на трансмисия да се следи да се запази надлъжният наклон на силовия агрегат, от съображения за благоприятни условия за работа на кардана и от съображения за безопасност при челен удар.

"Пази планината чиста - убий турист!"


Тема Re: от BMW 323 Е 21 скоростите дали ше станатнови [re: Penata]  
Автор Узaм 412 E (селянче)
Публикувано07.03.05 21:03



Бе то за двигател ако тръгна да мисля ,много вероятно е тоя двигател 2,3 заедно със скоростите да не е над 150лева ,ама ей го на са немам пари,макар че има доста време за да се осъществи "зделката" .Мен ми беше вапроса дали скоростите за 2,3 мотора са с същото захващане за кожуха както е при по малкия 1,6,дали шлиците при съединитела съвпадат ,айде за кардана то е ясно че ще се скъсява ,и може да се земе и кардана от бмв-то.

Или в едно изречение: Дали смяната ще е с леки корекции тук там ,или се налагат драстични промени?



Тема Re: от BMW 323 Е 21 скоростите дали ше станатнови [re: Узaм 412 E]  
Автор 412 (x Eack)
Публикувано07.03.05 21:58



Трябва да вземеш и съединителя. Ако 6те взима6 скорости виж из нета предавателните оно6ение щото има бая 3-ки със 2.70 диференциал !



Тема Re: от BMW 323 Е 21 скоростите дали ше станатнови [re: Узaм 412 E]  
Автор kofe (просТенекеджия)
Публикувано08.03.05 02:26



аз съм налагал блок от 412 със скорости с кожуха на съединителя от 518(1980 г) но нито един болт не съвпадна



Тема Re: от BMW 323 Е 21 скоростите дали ше станатнови [re: kofe]  
Автор Penata (Madein Bulgaria)
Публикувано08.03.05 12:17



Гледам че и ти благнееш, аз тука се бора с Валио, щото и тои е нещо пощурял, искаше да му ръгне на ИЖа мотир от BMW незнам какъв модел точно само като чух че е около 150 коня и после ще мине през чип тунинг и дръги тунинги, и ми стана ясно че купето няма да издържи, обсъдихме некакви неща, поспорихме, и остана, ако се монтира да е- М 40 - , ДВИГАТЕЛЯ Е МАЛЪК ( компактен ) не е много коне 106 някъде, и ако се наложи усилване ще е възможно на купето на Москвича, наще купета са от 408, и според мен са по добри от тези на 2140, защото гредите са от тредните рогове та чак до задната престилка, минават през циялото купе, ако трябва да се подсилва ще е по лесно и по здарво. По въпроса за саденето на скорости от BMW , каквото и да е трябват доста доработки, първия проблем са самите скорости, като се вземат задължително трябва да ги отвориш, и де що има да отремонтираш, после идва проблема с закачането, няма скорости които да паснат на шпилките, правиш Фланец около 20мм. след като закачиш скоростите на кожуха, и ги центроваш,седеинител, бая зор, всичко това става на земята с друг двигател, идва момента в които трябва да се разшири тунела, рязането е доста, защото скоростите стоят доста по на високо от оргиналните, рязането в купето е звярско, след като си срязал и мушнал скоростите, следва да усилиш това що е останало от тунела, и след като си ги монтирал следва карадана, проблема е че трябва да се работи прецизно и след като се паснат нещата, следва да се балансира, кои ще е кадърен да го балансира незнам, щото карета смениш и ако не го уцелиш как е бил, БИЕ, пък тука са заварки, кроене, фланци и др. приемаме че си се справил но идва и още наколко проблема, повечето BMW СКОРОСТОМЕРИТР СА ИМ НА ДИФРЕНЦИЯЛИТЕ, оставаш без скоростомер, самите скорости са им доста по къси от наще, много къса 1 и 2 скорост, в повечето случаи и 3 , другите 4,5 са супер за москвичовия мотор, та общо взето е това.



Тема Re: от BMW 323 Е 21 скоростите дали ше станатнови [re: Penata]  
Автор 412 (x Eack)
Публикувано08.03.05 14:56



Пена не си съвсем прав
" няма скорости които да паснат на шпилките, правиш Фланец около 20мм. след като закачиш скоростите на кожуха, и ги центроваш,седеинител, бая зор, всичко това става на земята с друг двигател, идва момента в които трябва да се разшири тунела, рязането е доста, защото скоростите стоят доста по на високо от оргиналните, рязането в купето е звярско"
Има доста модели БМВ от 80 та година та 4ак до 90и някоя си дето са със диференциал 4.22 и 3.90 .РАзли4на бе6е само първа ( на E21 320i 1980 - 1982)
********************
Transmission 5 Speed:
- ---------------------
GETRAG 245
Ratios:
1st 3.680:1
2nd 2.000:1
3rd 1.330:1
4th 1.000:1
5th 0.8065:1
Виждал съм и съм карал 2140 със скорости от БМВ незнам от кой модел бяха конкретно трябва да питам ама стават без фланци и без рязане на къпето.Лоста си бе6е на мястото само кардана бе6е преправен с висящ лагер -Демек цялата преработка беше рязане на кардан насосване и заварка на 2 "уши (като тези дето държат сега6ната скоростна кутия за гредите) само че малко по-назад. - Това е с тях вървеше много добре колата и няма6е никакъв шум. САмо малко се узорих докато открия задна :)))) А иначе за скоростомера си прав -електронен е и взима сигнал от диференциала. Онзи москвич беше без километраж. Ама според мен си заслужава 5та пък било то и без километраж -Притрябвал ми е :)))



Тема Re: от BMW 323 Е 21 скоростите дали ше станатнови [re: 412]  
Автор MaistoraМодератор (човекът москвич)
Публикувано08.03.05 16:17



абе вие вкарайте скоростите, скоростомерите са от мен

"Пази планината чиста - убий турист!"


Тема Re: от BMW 323 Е 21 скоростите дали ше станатнови [re: 412]  
Автор white_shark (2140 GT)
Публикувано08.03.05 17:55



Е хубаво пета ама с баварската ск.кутия какви данни дава колата...Да не стане някаква супер тромава или нещо друго...И скоростомер при всички случаи трябва да има,защото аз за кво ще слагам 5 степенна ск.кутия ако не искам да обръщам километражаТрябва и да издържа на пилажи,бърнове и тъй подобни,защото като се строши на БМВ никак не са евтини частите...

Ае на 21412 скоростите са си доста дълги и вместо да преработвам,режа и всякакви други истории ще взема да си купя един 21412-хем 2 Москвича за колекцията хем само се качвам и карам...Не е лоша идея


The Blacksea White Shark



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.