Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:05 23.09.24 
Автомобили
   >> Москвич
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема POMOGNETE KOLEGI!нови  
АвторMOSKVl4OV (Нерегистриран)
Публикувано16.12.04 18:22



IMAM EDIN MOSKVI4 408 O4ILARKA (S 4te FARA),model 1968f, s 1360 kub motor!Ot izvestno vreme imam problem s dvigatela!postoqnno ne raboti vtori cilindyr na motora!smenih sve6tite,slojih novi silikonovi kabeli smenih delkoto i opraviq nqma!merihme kompresiqta na motora ima q!klapanite sa jigulkski bqhme gi smenqli predi 2-3 god!ne znam na kvo moje da se dylji!ne capa sve6tta,4ista e ama e olqna s benzin!a sve6tite sa vmz 7 karal sym s tqh hilqda godini det se vika i problem nqmam s tqh samo vtori cilindyr!znaete li na kakvo moje da se dylji?



Тема Re: POMOGNETE KOLEGI!нови [re: MOSKVl4OV]  
АвторPishmanMajstora (Нерегистриран)
Публикувано16.12.04 19:23



I az sam sas sastiq model mashina, samo det e '69.
Na kolko hilqdi e ?
Smeni vaprosnata svest (na 2-q cilindyr). Stom kato vsi4ko drugo e smeneno, ne vizdam kakvo drugo moze da e oswen svest ...



Тема Re: POMOGNETE KOLEGI!нови [re: PishmanMajstora]  
АвторMOSKVl4OV (Нерегистриран)
Публикувано16.12.04 20:17



AMI NE MU ZNAM ORIGINALNITE KILOMETRI 6TOT MNOGO PYTI SMENQH KILOMETRAJITE,NO PREDI 10GODINI MU E PRAVEN 1VI OSNOVEN REMONT,KOLQNOVI VALOVE,RAZPREDELITELNI,VSI4KO!AMI 10 SVE6TI SMENIH I VSE TAQ!NQKOI MI KAZA 4E MOJELO DA E HLABAV VHODQ6T KOLEKTOR I DA SMU4ELO VYZDUH AMA NE MI SE VQRVA DA E OT TOVA!DNES VZEH NOVI SVE6TI 6TE PROBVAM I S TQH,DANO SA PO DOBRI!I SYM ZABELQZAL 4E KATO GO KARAM ZDRAVO 100-120KM/H RABOTI SUPER,NO PUSNA LI NEIDE PO BAIRITE PO INERCIQ DA PESTQ BENZINQ TOGAVA SVE6TTA SDAVA BAGAJA I SE PO4VA EDNA PODMQNA NA SVE6TI DOKATO NAKARAM NQKOQ DA ZARABOTI!



Тема Re: POMOGNETE KOLEGI!нови [re: MOSKVl4OV]  
Автор MaistoraМодератор (човекът москвич)
Публикувано16.12.04 20:30



koмпресия мерил ли си в тоз цилиндър, да няма нещо изпотрошени сегменти... де да знам...

"Пази планината чиста - убий турист!"



Тема Re: POMOGNETE KOLEGI!нови [re: MOSKVl4OV]  
Автор eдин Пeтъp (ех манияка)
Публикувано16.12.04 20:51



Бе що ми се струва, че като си сменял кабелите не си сменил лулите.
Я тръгни по пътя на високото напрежение-палец,капачка,кабел,лула(вероятно с резистор),свещ.

...и дошъл един Петър...


Тема Re: POMOGNETE KOLEGI!нови [re: MOSKVl4OV]  
АвторM4O3 (Нерегистриран)
Публикувано16.12.04 21:03



И аз имам подобен проблем, но с първи и втори цилиндър. Смених свещите - нищо. Смених кабелите - заработи втори цилиндър. Сега се губи само първи цилиндър на празен ход. Компресията е еднаква на всички цилиндри. Според мен свещите са проблем Българските А7 не са най-доброто, което съществува.
А може клапаните да имат нужда от притриване. Може опиташ дали не изпускат със сгъстен въздух. При затворени клапани - такт сгътяване се подава въздух с маркуч под налягане 3-4 атм. Колата трябва да е на 4-та скорост и с дръпната ръчна спирачка - иначе ще тръгне
Ако съска силно трябва да провериш причината - дали са клапаните или сегментите. Наливаш една супена лъжица масло и подаваш въздух отново. Ако не съска - значи причината е в сегментите. Ако продължи търси причинаат в клапаните. Според мен трябва да се притриват през 30-40 хил. км.
Ако са спечени сегментите ето рецепта:



Тема Re: POMOGNETE KOLEGI!нови [re: eдин Пeтъp]  
Автор sentinell (amantes amentes)
Публикувано16.12.04 21:03



Kompresiqta nqma zna4enie za rabotata.Ako klapanite ti sa regulirani,pri4inata e v nqkoe ot tezi nesta,deto izredi 4e si gi pravil-ne si go napravil kakto trqbva.
Za proverka razmeni hoda na rabota na cilindrite-vmesto 1-3-4-2 smeni na 1-2-4-3.Taka ste se orientiras kude e pri4inata ako pak ne raboti vtori ili ve4e ne raboti drug.

FITNESS COMPETITOR


Тема Re: POMOGNETE KOLEGI!нови [re: M4O3]  
АвторM4O3 (Нерегистриран)
Публикувано16.12.04 21:04



Cмесь для раскоксовывания колец
Ацетон 30%
Керосин 30%
Моторное масло 10%
Остальное бензин.
Грамм по 50 на цилиндр.
Делать эту профилактику перед сменой масла. Залить на ночь на чуть теплом двигателе. Помогает радикально. Не пугаться белого дыма из выхлопа.



Тема Re: POMOGNETE KOLEGI!нови [re: M4O3]  
АвторMOSKVl4OV (Нерегистриран)
Публикувано17.12.04 13:35



ami moga da kaja 4e segmentite sa zdravi spored men 6tot ne buta maslo i ne capa sve6tite,klapanite nqmat i 5000km 6tot mi napravi problem glavata i q smenih,silikonov kabel s lula nqma!neznam koi go re4e tva ama az sym bez luli!delkoto e stabilno bobinata q smenqh predi vreme 6tot ne otgovarq6e na kabelite!mislq 4e prosto ne sym slu4il na sve6ti,a masovo prodavanite sa pylni bokluci,samo nadpisite im sa bosh i shampion!dnes slojih edni ruski sve6ti!zasega motora raboti stabilno na vsi4ki cilindri,dano tiq sve6ti se okajat svestni!



Тема Re: POMOGNETE KOLEGI! [re: MOSKVl4OV]  
Автор butaloto (непознат )
Публикувано17.12.04 15:47



Abe za6to ne mi go prodade6 toq Moskovec. 6te si spesti6 mnogo griji.. Ako re6i6, pi6i mi.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.