Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:06 24.10.24 
Автомобили
   >> Москвич
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Който разбира тук се спира ;-)нови  
Автор Moxy_78O (Попай моряка)
Публикувано13.10.04 12:07



Здравейте Московци

Ако някой от вас се интересува от този Моско, моля да пише, защото колкото и да ми е неприятно се налага вече да го продам



Значи колата е Москвич 408 и е семейна реликва, навремето дядо ми я е купил от Кореком. Купето е сменено 1989а година, а 1999а е напълно изкърпено. Двигателят е на около 10 000км след основен ремонт:

Има електрическа перка на радиатора, която се включва автоматично при 90 градуса:

Има си и газова уредба:

Колата отвътре е напълно обновена. На таблото има часовник и радиокасетофон Philips със 6 запаметяващи се програми:


Има си и електрическо огледало:

И инерционни колани също има:


Иначе отвътре изглежда така:




Има две тромби от ТИР, захранвани от два компресора:


А ето така изглежда отвън:



Ако някой проявява интерес, моля да пише, защото искам да го продам на някой истински мераклия, а не на някои хамали, които ще карат в него старо желязо за вторични суровини. Цената е по договаряне.
А, забравих... Моско си има и зимни гуми:





Тема Re: Който разбира тук се спира ;-)нови [re: Moxy_78O]  
Автор white_shark (москвиЧИСТ)
Публикувано13.10.04 18:46



Не съм по темата за което се извинявам,но имам няколко въпроса:
1.Лоста за скоростите от каде си го взел?И аз си търся нов но не намирам...
2.Маншона на ръчната също от каква кола е?


412 power


Тема Re: Който разбира тук се спира ;-)нови [re: Moxy_78O]  
Автор Frysco (бесен лададжия)
Публикувано13.10.04 23:15



Имам познат който ще му е адски навит...



Тема Re: Който разбира тук се спира ;-) [re: Frysco]  
Автор Moxy_78O (Попай моряка)
Публикувано14.10.04 10:18



Ми кажи му на твоя познат да пише тук в клуба на Москвич, че да се разберем с мего и да му разкажа подробности за Мохера



Тема Re: Който разбира тук се спира ;-)нови [re: white_shark]  
Автор Moxy_78O (Попай моряка)
Публикувано14.10.04 10:41



Значи маншоните на ръчната и на лоста за скоростите са от Ford Sierra, както и сивата пластмасова жабка "около" лоста и мокетът на пода. Иначе самият лост не знам от каква кола е, но го изнамерих и ми пасна точно, само съм му надписал отгоре цифрички, за да се знае коя скорост къде е Ето и още малко информация: Електрическото огледало е от Renault 19, като управлението с бутончетата съм си го правил сам. Часовникът на таблото е от Volkswagen, инерционните колани също са от Ford Sierra, електрическата перка и температурният датчик на радиатора са от Honda Civic, карбураторът е от Шкода, двигателчето на чистачките е пак от Ford Sierra, а релето за време (за чистене на почивки), както и всичките лостчета до волана са от Лада, самият волан е от Volvo 460, като съм му приспособил много майсторски контактора на клаксона, както и изключването на мигачите. Системата на спирачките е двукръгова, като главният цилиндър е от лада. А, и още нещо, контактният ключ е от вече споменатия Ford, то и на снимките се вижда, че ключът е отдясно на волана, а не както е при Москвичите - отляво. Ако съм пропуснал нещо ще си наваксам по-късно. А, да, врътките за отваряне на предните джамове са от Ланчя Делта А тонколоните пък са двулентови и са марка Кантон, имат си филтри и други оригинални далаверки, абе свързал съм ги както си трябва, ама не знам тоя целият електронен блок към тях за какво служи



Тема Re: Който разбира тук се спира ;-)нови [re: Moxy_78O]  
Автор Frysco (бесен лададжия)
Публикувано14.10.04 11:48



Добре-дай ориентировъчна цена?



Тема Re: Който разбира тук се спира ;-)нови [re: Frysco]  
Автор Frysco (бесен лададжия)
Публикувано14.10.04 23:26



Може и аз да го купя, зависи от цената-днеска пропадна сделка за лада, така че в момента съм не особенно във ред...



Тема Re: Който разбира тук се спира ;-)нови [re: Moxy_78O]  
Автор The_Machine (москвичист)
Публикувано17.10.04 15:41



ААААА човече, преместих се в друг квартал и вече рядко влизам
Всички ще ти кажат какъв мераклия съм ии кажи откъде си (аз съм от София , Слатина) , но най-добре в едно СМС и кажи ориентировъчна цена(още съм непълнолетен и баща ми определя парите за кола , а те не са много) телефона ми е 0899 218 456 и домашния 02/72 05 98 Ивайло

Москвичист до мозъка в костите и костите в мозъка


Тема Re: Който разбира тук се спира ;-)нови [re: Frysco]  
Автор Moxy_78O (Попай моряка)
Публикувано19.10.04 10:24



Много дълго време мислих каква цена да му определя, защото предполагам ви е ясно, че не мога да му искам толкова пари, колкото съм вложил в него Воланът ако ще не от Volvo, ами от космически кораб да е, колата си остава Москвич. Затова реших като база за пазарлък да предложа цена 750лв.

Лошото е, че тази седмица нямам много време и ако някой изявява желание да види и да покара звяра, ще трябва малко да почака. Може би другата седмица ще си говорим по-подробно.

Трябва само да добавя, че колата е с платен пътен данък, освен това има валиден технически преглед.

И още нещо - аз съм от София, а колата се намира в Драгалевци.

Хайде, че сега малко бързам, ако се сетя още нещо, ще пиша пак



Тема Re: Който разбира тук се спира ;-)нови [re: Moxy_78O]  
Автор white_shark (москвиЧИСТ)
Публикувано19.10.04 10:52



МАЙЧИЦЕ...Много ми се струват тези пари...Виждам има разни екстри по колата,ама това са супер много пари...Пък и е с 408 двигател!Аз мойта ако реша да я давам повече от 350 не мога да и взема...и това е максимума....Т'ва са вече стари коли...За 750 човека може да си вземе 21412 който има каде къде по добра шумоизолация,5 степенна скоростна кутия и не по-малко удобенВиждам имаш много сменени неща ама и аз преди 1-2 седмици като смятах съм пръснал около 300-400лв за части и още към 200-250 за други глупости които въобще не са ми трябвали...примерно за касетофон,колони,спортни педали....Разбирам че си дал много пари,ама ЗА МЕН тази цена е прекалено висока.....и на доста места има доста ''побългарявания'' с разни планки,болтове които малко или иначе загрозяват...Казвам го с добри чувства не да се заяждам и аз на някои места имам такива изпълнения...Ма според мен и това сваля от цената....Това е моето мнениеНищо лично


412 power



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.