Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:06 22.06.24 
Автомобили
   >> Москвич
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема масло М10Г???нови  
Авторpoшaв (Нерегистриран)
Публикувано17.07.04 12:05



влязох в един магазин да си купя М10Д за доливане ама онзи ми предложи М10Г каза че било руско и ми преля от една такава туба с такъв надпис 2 литра за по 2лева литъра.Долях около 400гр.Та мисълта ми е чувал ли е някой за такова масло и ако може да каже по-добро ли е от Д-то?



Тема Re: масло М10Г???нови [re: poшaв]  
Автормacлoтo (Нерегистриран)
Публикувано17.07.04 13:14



ти луд ли си да караш с такув боклук. С такова масло се караше по татаово време като нямаше другу масла. предполагам чом караш моквич значи нямаш пари за по свасна кола, поне я запази по дълго време като си купиш малко по свясно масло



Тема Re: масло М10Г???нови [re: мacлoтo]  
Автор Eack (Москвичист)
Публикувано17.07.04 14:46



И аз това се чудя. Как може да сипвате такива боклуци в двигателя????
Пък било то и за 2000км.



И другата ми кола е МОСКВИЧ

Тема Re: масло М10Г???нови [re: мacлoтo]  
Автор Penata (ige mashina)
Публикувано17.07.04 18:41



Е колега, ако можеш му обясни на 4овека, нема нужда да се правиш на БАБА ВАНГА, има нема тои си знае.


Аиде с здраве.



Тема Re: масло М10Г???нови [re: Eack]  
АвторBeco (Нерегистриран)
Публикувано18.07.04 14:55



Маслото М 10-Г отговаря на българския стандарт на десятката.
Карай спокойно и не се притеснявай.



Тема prista leaderнови [re: Penata]  
Автор white_shark (москвиЧИСТ)
Публикувано18.07.04 21:01



тва е нашето.монтьорчето го писа в талончето че е за 10 000 км.сега сме минали около 6000.има още 500км до 100 000км на колата да стане и смятам тогава да сменя всички да почне на чисто а?да ми препоръчате някакво друго...ама да не изсипите тука някое златно масло.това е вече второ зареждане с приста лидер а преди това беше с valvoline.не виждам разлика.и вие какво мислите за маслата в туба и наливното.мисля че изказвания от рода"наливното не е масло" не са верни..или се лъжа?

Колите на пътя се делят на 2 групи:Москвич и всички останали


Тема Re: prista leaderнови [re: white_shark]  
Автор Magnum (Reality)
Публикувано19.07.04 12:17



Ако ще отваряш мотора, и ще смениш всичко (лагери, ризи/бутала/сегменти) ти препоръчвам да си сложиш синтетично. Намерих оригинален Елф от ПроМобил, 5W-30, синтетично, 8.40лв/лит. Наливно е обаче, но се съмнявам да има менте. 12лв излиза бутилирано - кълне се пича, че е същото.

Обаче това масло е за стегнат мотор. Но пък отговаря на М10Д по вискозитет, надхвърля го доста по характеристики.

Но трябва да си измиеш мотора преди да сложиш синтетика - продават специално масло за промивки

Remember that you are unique - just like everyone else. -- Ex.TK3C


Тема Re: prista leaderнови [re: Magnum]  
Автор white_shark (москвиЧИСТ)
Публикувано19.07.04 13:25



не двигателя няма да се отваря.той си е на 100 000км.нищо му няма.нов си ене знам ама сега върви повече от всякога.пак ще му сложим приста.
обаче се колебая има лидер и супергаз...майсторчето каза че ако е той ще си сложи лидер....да минем пак на valvoline?...а нали на тубите пише че приста работи с тексако.дали това е предпоставка че качеството на приста може да се конкурира с чуждите...не знам ама в началото по ТВ много ги рекламираха и ми е интересно щото вие сте от доста време автомобилисти и забелязали ли сте разлика в показателите?

Колите на пътя се делят на 2 групи:Москвич и всички останали


Тема ако е читаво маслотонови [re: white_shark]  
Автор Pichaga (завеян)
Публикувано19.07.04 13:30



няма значка дали е бутилирано или наливно, наливното е по-евтино щото няма разходи за опаковка и т.н.



Тема Re: ако е читаво маслотонови [re: Pichaga]  
Автор Magnum (Reality)
Публикувано19.07.04 15:27



И на мен това ми обясняваха. Търговските разходи са по-големи.

Remember that you are unique - just like everyone else. -- Ex.TK3C



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.