Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:49 22.05.24 
Автомобили
   >> Москвич
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема DJANTI I LAGERIнови  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано27.02.04 10:52



Tree mi razstoqnieto m/u oworite na flaneca na zadnite glawini ot aleko. Su6to i kuw e diagonala na otworite na djantite ot aleko...ot kwi koli stawat djanti???
Blagodarim predwaritelno!!!!!!!!!



Тема Re: DJANTI I LAGERIнови [re: l]  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано27.02.04 16:26



Are be pi6ete pone edno neznam!!!



Тема Re: DJANTI I LAGERIнови [re: l]  
Автор Eack (Москвичист)
Публикувано27.02.04 18:15



Не знам приятел не мога да ти помогна не съм по Алеко



Тема Re: DJANTI I LAGERIнови [re: l]  
Автор Alex_RO (москвичист)
Публикувано27.02.04 18:52



Приятел, търси джанти от Ауди, Форд Мондео - важното е да са с 4 дупки. Размера общо взето се бележи така - 4 х 108 х 35 а ширината на джантата е 5,5 J или 6J. Диаметъра на кръга на дупките е 108 мм а числото 35 което съм ти дал показва с колко излиза джантата извън плоскостта която се закрепва за главината. Съвета ми е да мериш джантата на колата преди да купуваш за да не опира в спирачната скоба. Може би ще се наложи и нови болтове да поръчваш на стругар особено ако си взимаш лети джанти - трябват ти по-дълги.
Успех

Шофьор-любител


Тема Re: Джанти за Алеконови [re: Alex_RO]  
Автор lvan4O (Народен Човек)
Публикувано28.02.04 00:12



Разстоянието м/у самите болтове е стандарто ,дали ще си с Алеко с Вектра ,Кадетт ,с Ауди 80 с Пассат и т.н. така че можеш да ползваш джанти от тези автомовили.
На Алекото могат да се сложат дори лети джанти с цолаж 16 Но каквото и да слагаш ,гледаи да не опира никаъде по калниците ,да не е криво ,да не замята , и да има естетически вид цялостно с колата. Моогат да се поставят и лети джанти.

Основното ,което гледай от начало ,джантите да са с 4болта и цолаж не по-малак от стандартният 14

Също така широчината на профила на самата гума не трябва да надхвърля 185мм ,до толкова няма да опира никъде.

А и като пуснеш тема ,ако си мислиш че за 4-тири часа след като си я пуснак тук ще има 15 мнения ,съжалявам ,бъди търпелив

Толкова от мен




Тема Re: Джанти за Алеконови [re: lvan4O]  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано01.03.04 16:56



Blagodarq za djantite!!!!
No osnowniq i po - wajen wupros be6e za montajnite boltowe na osta na glawinata ( 4 - te bolta s koito osta se zakrepwa za nosa4a) prez kwo razstoqnie sa! Ne se nadqwam nekoi da znae ma ako im a pod ruka moje da premeri....6e tree a hoda w nekoi magazin i da prowerim sam...ama znae li se!!



Тема Re: Джанти за Алеконови [re: l]  
Автор Дeмoн (левак)
Публикувано03.03.04 15:23



И аз бих искал да знам същото!
Знам, че монтажните болтове не са от толкова съществено значение, защото можеш да си намериш от тях във всички изпълнения по потновение на дължината. Мисля, че стругар няма да ти трябва.
Все пак това което ме интересува и мен са какви са възможностите за монтиране на лети джанти на алеко и с какви размери, какви са максималните размери на диаметъра на джантата и гумата заедно при които гумата не задира в окачването или калниците.
Мисля си че всичко останало е на втори план - ако например джантата се трие в спирачните механизми, можеш лесно да си намериш или направиш метална гарнитура между главината и джантата и така да я изнесеш малко навън. Така и не видях никъде описано колко е разстоянието между вертикалните равнини на стандартната 165/80Р14 и вътрешната такава на калниците - т.е. максимално каква стъпка мога да приложа без да мисля на завоите дали има дупки или не.
Да му се невиди начи - за Форд мустанг 6.5л за $15,000 го има а за един Мускал за 500 лв да го няма е направо нечестно



Тема Re: Джанти за Алеконови [re: Дeмoн]  
Автор Penata (ige mashina)
Публикувано03.03.04 15:57



Металните гарнитури се наричат [ ФЛАНЦИ ] за джантите не знам , знам че обрьщахме джанти от некв западен автомобил, отпред немаше проблеми , ама отзад опираха в калниците та му слагахме гумени прьстени на пружините да го дигнем по високо, гумите, не сем сигуре мисла че бяха 185/ ... / 14 ако те интересува мога да питам.



Тема Re: DJANTI I LAGERI [re: l]  
Автор moDem (само СЛАВИЯ)
Публикувано03.03.04 21:37



stawat janti ot citroen bx - no ti triabwat po- dulgi boltowe ...
te sushto sa 14 cola .

Аман от клипачи!!!


Тема Re: Джанти за Алеконови [re: Penata]  
Автор Дeмoн (левак)
Публикувано04.03.04 00:47



Бе Пена, бате, фланци ли са, манци ли са не знам там, ама аз съм с 2141 - отзад имам място да сложа гуми от ония трактори кат по филмите - дет прескачат с тях по 20 наредени коли
Мен ми се искаше да имам стъпка поне 185 и по нисък профил ама дали в предницата всичко ще е ок - един господ знае. Докато не го завъртиш на място - всичко е под въпрос




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.