Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:56 22.05.24 
Игри
   >> RPG
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Яки RPG ?!?  
Автор_StAr_DeMoN_ (Нерегистриран)
Публикувано31.10.07 14:43



Някой може ли да ме посъветва за някое яко НЕ онлайн RPG от тематиката на да речем WoW,L2,Guild Wars и тнт.. Ако някой може нека да напише нещо ще съм му благодарен

Аз не съм играл мн RPG-та и не съм мн запознат със заглавия тъй че кажете някои стойностни заглавия
Само да не са онлайн



Тема От къде да започна ;-) !?нови [re: _StAr_DeMoN_]  
Автор martyrМодератор (мчк)
Публикувано31.10.07 16:44



Всичко, което е AD&D и d20. (и не до там)

Neverwinter nights (NWN), 1-ва и 2-ра част.

Knights of the old republic 1&2 (KoTOR).

Dungeon Siege I & II. (Diablo like)

Gothic I, II, III.

Това са последните, които съм излапал на един дъх.

От по-старите:

Rage of Mages 1 & 2.

Eye of the Beholder 1-3.

Might and Magic 1-9.

...





Тема Re: От къде да започна ;-) !?нови [re: martyr]  
Автор_StAr_DeMoN_ (Нерегистриран)
Публикувано31.10.07 17:01



Мерсии martyr

ще пробвам някои от заглавията Сигурен съм че тези заглавия ще са полезни на мн новопрохождащи (като мене :р) в РПГ жанра



Тема Re: От къде да започна ;-) !?нови [re: martyr]  
АвторlzruT (Нерегистриран)
Публикувано27.03.08 05:45



Baldurs Gate 1 2 Throne of Bhaal i Shadows of Amn :>



Тема Re: Яки RPG ?!?нови [re: _StAr_DeMoN_]  
АвторЛeвckapинy (Нерегистриран)
Публикувано14.06.08 22:00



Fable: The Lost Chapters (просто fable) е най-доброто



Тема Re: Яки RPG ?!?нови [re: _StAr_DeMoN_]  
Автор caiko (sardukar)
Публикувано16.06.08 16:56



наи - хубавата е WOW
просто ще си загубиш времето с другите

Само две неща са безкраини - вселената и човешката глупост.


Тема WoW не е класическо РПГ,нови [re: caiko]  
Автор martyrМодератор (мчк)
Публикувано16.06.08 22:45



и честно казано не виждам защо да си губя времето, социалният живот и връзката си, за да направя 5 супер героя на 75-то ниво, които никой освен другите WoW Junkies няма да разбере и оцени.

Не е просто, не е и сложно, просто не говорим за истинска ролева игра. А hack and slash има много. Последно си загубих времето с титан куест. След 2 седмици става ужасно натрапчива, като WoW.



Тема Re: WoW не е класическо РПГ,нови [re: martyr]  
АвторHиk (Нерегистриран)
Публикувано17.06.08 10:28



Пробвай Mass Effect, не е нещо много като го рекламират, но става



Тема Wiki статиятанови [re: Hиk]  
Автор martyrМодератор (мчк)
Публикувано17.06.08 12:35



изглежда обещаващо. Ще я пробвам, като си намеря време&cash да си стегна машината за игри (отново, след последният ъпгрейд от времето на TES:Oblivion)



Тема Re: Wiki статиятанови [re: martyr]  
Авторjo123 (Нерегистриран)
Публикувано17.06.08 16:14



Пробвай еve-online.com можеш да станеш як и без да прекарваш 24/7 в играта. Скиловете си се учат и без да си он-лайн.



П.П.: Нещото, което може да те зарадва е това, че има клиент и за линукс. :)



Тема Re: Wiki статиятанови [re: martyr]  
АвторHиk (Нерегистриран)
Публикувано17.06.08 20:55



С Атлон 3500+, 2 гиги рам, ATI 1950 PRO и върви перфектно на макс
има само един бъг с анимациите като ти говорят, но там на зависи от машината ти
а и очакваме Neverwinter Nights 2: Storm of Zehir





Тема Re: Яки RPG ?!?нови [re: _StAr_DeMoN_]  
АвторLo (Нерегистриран)
Публикувано25.06.08 06:37



Ами една игра, която излезе преди няколко седмици и е много яка - Mass Effect.
Тя е action RPG и сюжета е потопен напълно в научната фантастика. Някои текстури изглеждат зле, но като цяло играта има добра графика. Има и доста диалог, но всъщност това е една от интересните страни на gameplay. И играта е само single-player, няма опции за online.

Препоръчвам ти я, наистина е една голямо приключение.



Тема до martyrнови [re: martyr]  
Автор bored (bored)
Публикувано27.06.08 10:13



тъй като те гледам че си зарибен много по рпг-та
пробвал ли си DnD Online: Stormreach?

на играта просто липсва каквата и да е реклама и единствените статии са откакто е била бета а тогава е била зле .. сега просто няма по-добро

аналогията с NWN1,2 е кам 80% разликата е че е с real-time combat
правилата са да кажем 90% DnD 3.5 с леки изменения за да пасне на rtc.

classes: fighter, barbarian, paladin, wizard, sorcerer, bard, cleric, ranger, monk, rogue (да тук може да се играе в истинския смисъл на DnD rogue)
играта има такива умопомрачителни dungeon-и каквито не съм срещал още от времето на eob/m&m насам
поддържа се мултиклас до 3. не е малоумна игра тип WoW.. няма такива простотии да отидеш да биеш mob-ове да ти пуснат нещо да вдигнеш левъл
xp се взема само при приключване на куест. макс левъла е 16 за момента няма prestige classes но има заместител тъй наречените action points.

общо взето играя я от 5 месеца и още не съм влизал във всички dungeon-и :)

icqist


Тема Нямам толкова много свободно временови [re: bored]  
Автор martyrМодератор (мчк)
Публикувано27.06.08 14:53



за да играя Онлайн рпг-та, но като цяло съм си зарибен още от 8-битовите машини. То тогава имаше един GEM Warrior и няколко полутекстови-полуграфични.



Тема Re: Нямам толкова много свободно временови [re: martyr]  
Автор bored (bored)
Публикувано30.06.08 10:22



пусни си един 10 дневен трайъл за проба да видиш просто за какво става въпрос ;)

icqist

Редактирано от bored на 30.06.08 10:23.



Тема Re: Нямам толкова много свободно временови [re: martyr]  
АвторLo (Нерегистриран)
Публикувано01.07.08 14:21



То пък каква Яка игра може да се пусне на тези машини?





Тема Re: до martyrнови [re: bored]  
АвторLo (Нерегистриран)
Публикувано01.07.08 14:24



Да сте чували за съвременните и наистина яки игри? Защо не пробваш Crysis да видиш наистина за какво става въпрос. Нищо, че не е RPG, в FPS жанра по-принцип има най-много оръжия.



Тема Re: WoW не е класическо РПГ,нови [re: Hиk]  
АвторLo (Нерегистриран)
Публикувано01.07.08 14:26



Хехехехе

Явно понятие си нямаш от Mass Еffect!

И рекламите и играта са си върха. Ама може би четеш инфо от български сайтове и затова не си в час.



Тема Re: до martyrнови [re: Lo]  
Автор Merlinmr ()
Публикувано04.07.08 14:17



Да разбирам ли че според теб яка игра означав игра в която има много оръжия?



Въображението е единственото оръжие срещу реалността.

Тема Re: до martyrнови [re: Merlinmr]  
АвторLo (Нерегистриран)
Публикувано04.07.08 14:38



Eстествено, че яка игра не означава само много оръжия. Яка игра очначава интересен и сложен сюжет, добър енджин (графика и физика, анимация и т.н.), вълнуващи мисии, естествено много оръжия, както и интелигентни противници.

Аз изиграх Crysis, BioShock, Far Cry, Call of Duty, Comapny of Heroes, Doom 3, S.T.A.L.K.E.R. - Shadow of Chernobyl и т.н.

Наистина знам какво е хубава игра





Тема Re: до martyrнови [re: Lo]  
Автор Merlinmr ()
Публикувано07.07.08 16:42



Е аз съм изиграл навремето( сега не се занимавам особено много) повече РПГ-та отколкото е бройката в списъка с игри които си дал, в който между другото отсъства жанра обсъждан в този форум. :) Така че спокойно мога да кажа че знам за мен какво е добра игра. Но не бих си натрапил мнението на друг. Но все пак за да не излезе че само се заяждам ще ти кажа и моето мнение. За мен добра игра е тази с която си прекарваш интересно времето което си отделил за разтоварване. Така че това понятие няма нищо, ама нищо общо с бройка на оръжията, интелигентността на противниците или това колко милиона е получил сценариста. Честно да ти кажа в много съвременни игри се набляга на количеството. Спомената та от теб бройка оръжия, брой полигони, брой противници и тнт. Покрай това често хората забравят най-важното- забавлението.

Въображението е единственото оръжие срещу реалността.


Тема Re: до martyrнови [re: Merlinmr]  
АвторLo (Нерегистриран)
Публикувано07.07.08 19:49



Първо, момиче съм.

И второ за да се забавляваш наистина в една игра, тя трябва да е на ниво. А това не става без един куп сценаристи и добър енджин





Тема Re: до martyrнови [re: Merlinmr]  
АвторLo (Нерегистриран)
Публикувано08.07.08 07:02



Mass Effect, Tomb Raider - Anniversary, Lost Via Domus, Unreal Tournament 3 - ето един списък, който е в RPG категорията и това са съвременни игри със добри енджини.

И не можеш да си прекараш интересно в една игра, ако нивото на интелигентност на противниците е ниско.



Тема Re: до martyrнови [re: Lo]  
Автор Merlinmr ()
Публикувано08.07.08 09:49



Ще си позволя да съм на друго мнение. Имам познат, който много се кефи на супермарио. Е тази игра е последното нещо което можеш да свържеш с думите добри сценаристи и страхотен енджин. :) Но му е много забавна.
Иначе да, до някъде е вярно тълкуването ти. С тази разлика че аз лично предпочитам ако пробвам нещо то да е някое старо заглавие доказало се с годините. Прекалено много дивотии съм виждал в нови и прехвалени заглавия. За това и съм си изградил мнението че тези игри които излизат като хитови заглавия със супер графика и всички екстри обикновено сами по себеси са доста плоски реклами на най-модерния хардуер. За това предпочитам нещо старо което да ми върви гладко, да не зарежда половин час и да ми е приятно да си го пусна на компютъра. А не да се чудя това с колко кадъра в секунда ще ми върви и дали числото ще става за хвалене по форумите.



Въображението е единственото оръжие срещу реалността.

Тема Re: до martyrнови [re: Lo]  
Автор Merlinmr ()
Публикувано08.07.08 09:55



В UT3 съм сигурен че има РПГ-та, но самата игра малко се разминава с представите ми за жанра РПГ.

( извинявай за играта на думи) Другите също не са ми особено познати.
По въпроса за нивото на интелигентност на противниците никога не съм виждал особено интелигентни противници. А и се сещам за един куп игри в които ИИ-то не блести с нищо особено, напротив, но са си интересни за голям кръг от хора. И ако можеш да намериш hack and slash RPG със интелигентни противници, бих те помолил да го споделиш с хората тук. :) Би било интересно нововъведение в жанр насочен към "трепане на орди".

Въображението е единственото оръжие срещу реалността.

Тема UT3 e FPS а не ролева игранови [re: Lo]  
Автор martyrМодератор (мчк)
Публикувано08.07.08 16:28



и много напомня куп други игри, за да "Блести" с каквото и да било.

Томб Рейдър не е RPG, класата и е доста съмнителна освен това ... игра, която "блести" със задника на героинята си, няма какво да ми предложи честно казано. Освен ако не съм под 21 години и се впечатлявам от виртуални задници.

От Lost, колкото и да ми е любим, като сериал не може да се направи добра ролева игра. Съмнявам се изобщо от UbiSoft да са поръчали на Монтреалския си филиал изработката на RPG. По-скоро куест с намеци на ролва игра и подчертана линейност.

Всъщност ГРАФИКАТА ли е това, което търсиш в една игра?





Тема Re: UT3 e FPS а не ролева игранови [re: martyr]  
АвторLo (Нерегистриран)
Публикувано08.07.08 17:10



Ubisoft купиха правата за първите два сезона на tv шоуто от Touchstone Television и започнаха разработката на играта някъде преди две години. Според мен изобщо не е линейна, освен някои общи неща със сериала като повечето герои - Соер, Джак, Кейт, Лок и т.н. те всички са там, а да и същата музика. Останалите неща са изцяло фантазия на разработчиците.

Tomb Raider - Anniversary e най-добрата от всички серии и според мен ролята е чудесна за момиче. А за вас, момчетата наистина незнам.



Всъщност аз съм съвсем наскоро с GeForce 9600 и мога да кажа, че наистина има разлика в игрите в сравниние с предишната ми карта Radeon 1950 Pro. Графиката е доста важна за игрите, но определено в една игра търся не само това.



Тема Re: до martyrнови [re: Merlinmr]  
АвторLo (Нерегистриран)
Публикувано08.07.08 17:15



Super Mario определено е за деца. Аз не съм дете и съответно не ми е интересна. Не знам за приятеля ти, но определено тази игра я играх когато бях 4-5 клас.

Не си съвсем прав като казваш, че съвремените игри-хитове били реклама на хардуера. Crysis например може да бъде видяна в пълната си красота, чак след 1, 2 години, защото сега почти никой няма толкова мощен компютър.

Друго, което исках да кажа, е че тези игри от най-висок клас не зареждат половин час. Ако човек има добър компютър си вървят доста добре. Аз и сега си играя Crysis и мога да ти кажа, че дори и 10 извънземни да дойдат пак не влачи





Тема Re: до martyrнови [re: Merlinmr]  
АвторLo (Нерегистриран)
Публикувано08.07.08 17:18



Аз съм виждала сравнително интелигентни врагове в някои от тези споменати игри от мен. Крият се и залягат когато ги стреляш. Слагат прегради между себе си и куршумите ти. Свързват се по радиостанция с колегите си и след малко си заобграден. Ако рестартираш запис, никога не правят едно и също действие и не се показват на едни и същи места.



Тема Re: UT3 e FPS а не ролева игранови [re: Lo]  
АвторHиk (Нерегистриран)
Публикувано09.07.08 10:17



Lo, за да усетиш разликата между GF 9600 и ATI 1950 PRO ти трябва виста боза с DX10.
Но като се замислиш, защо "по ягодите" всички нови игри си поддържат DX9?
Отговора е елентарен - вистата с DX10 е пълен провал!!



Тема Re: UT3 e FPS а не ролева игранови [re: Hиk]  
АвторLo (Нерегистриран)
Публикувано09.07.08 10:36



Не знам за DirectX 10, но наистина има голяма разлика между двете карти. Скоростта при новата ми карта е доста по-добра и изчезнаха някои проблеми с графиката в Mass Effect например.

А колкото до това, защо всички игри поддържат DirectX 9, според мен е защото Vista се провали и не я използват много хора. Повечето хора са с XP и затова повечето девелопери предпочитат игрите им да поддържат девятката.
Не знам, това поне е моета мнение.

Но може би при DirectX 10 още повече ще се усеща разликата между вете карти.



Тема Re: до martyrнови [re: Lo]  
Автор Merlinmr ()
Публикувано09.07.08 11:03



Да супермарио е измислена за деца преди доста време. Но определено не само деца я харесват. Дал съм пример с човек който предполагам е по-възрастен от теб. :) Нарочно го дадох конкретно този пример. Има хора които търсят в една игра разтоварване, а не учене на безполезни в реалния живот умения. За тези потребители играта ТРЯБВА да е упростена. Но пак трябва да е интересна. :) На мен примерно ми харесва диабло, колкото и дебилна игреа да е в същността си.
За кризис много точно написа какво имам предвид. ;) Сама не знаеш колко точно. Тези игри се пускат за да има натиск от страна на крайните потребители да се купуват висок клас нов хардуер. Преди няколко години хардуера сериозно изпревари системните изисквания на произвежданите тогава игри. Съответно компютрите по-рядко се ъпгрейдваха или ако се правеха ъпгрейди това беше до ниво евтини компоненти. Производителите на игри вече никога няма да повторят тази грешка.


Хм, като написах половин час се изразих фигуративно. Самия факт че дори теоретически може да влачи е достатъчен този продукт да няма достъп до компютъра ми. :)

Въображението е единственото оръжие срещу реалността.

Тема Re: до martyrнови [re: Lo]  
Автор Merlinmr ()
Публикувано09.07.08 11:08



Ей това ако е интелигентност здраве му кажи. :) Е да в сравнение със сериозния сам предполагам има напредък.
И пак излизаме извън района на обсъждания жанр. Въпроса е ИИ-то в РПГ жанра. Или поне в hack and slash, където там най-куцат нещата.

Въображението е единственото оръжие срещу реалността.


Тема Re: до martyrнови [re: Merlinmr]  
АвторLo (Нерегистриран)
Публикувано10.07.08 09:44



На мен ми харесва, че компютрите все по-често са ъпгрейдват. Така игрите ще стават все по-реални и по-вълнуващи.

Незнам за другите, но аз харесвам заглавия които стават все по-реални и сложни. Иначе си прав, че има игри които не са нищо особено като графика и физика, но са интересни, например логически или по-точни 3D пъзели.





Тема Re: до martyrнови [re: Merlinmr]  
АвторLo (Нерегистриран)
Публикувано10.07.08 09:48



Съжалявам, май се поувлякох и писах повече за игри, които не са от този жанр.

Но Mass Еffect, която играя в момента е точно RP и мога да кажа, че е доста добра и по-отношение на интелигентността на противниците. Сега съм в такъв момент на играта, че съм заобиколена от 15-20 извънземни-робота, които не мога да победя. Явно, девелоперите са ги направили умни и има някакъв начин, но все още не го знам.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.