Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:38 24.09.24 
Игри
   >> RPG
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: до martyrнови [re: Lo]  
Автор Merlinmr ()
Публикувано07.07.08 16:42



Е аз съм изиграл навремето( сега не се занимавам особено много) повече РПГ-та отколкото е бройката в списъка с игри които си дал, в който между другото отсъства жанра обсъждан в този форум. :) Така че спокойно мога да кажа че знам за мен какво е добра игра. Но не бих си натрапил мнението на друг. Но все пак за да не излезе че само се заяждам ще ти кажа и моето мнение. За мен добра игра е тази с която си прекарваш интересно времето което си отделил за разтоварване. Така че това понятие няма нищо, ама нищо общо с бройка на оръжията, интелигентността на противниците или това колко милиона е получил сценариста. Честно да ти кажа в много съвременни игри се набляга на количеството. Спомената та от теб бройка оръжия, брой полигони, брой противници и тнт. Покрай това често хората забравят най-важното- забавлението.

Въображението е единственото оръжие срещу реалността.


Тема Re: до martyrнови [re: Merlinmr]  
АвторLo (Нерегистриран)
Публикувано07.07.08 19:49



Първо, момиче съм.

И второ за да се забавляваш наистина в една игра, тя трябва да е на ниво. А това не става без един куп сценаристи и добър енджин





Тема Re: до martyrнови [re: Merlinmr]  
АвторLo (Нерегистриран)
Публикувано08.07.08 07:02



Mass Effect, Tomb Raider - Anniversary, Lost Via Domus, Unreal Tournament 3 - ето един списък, който е в RPG категорията и това са съвременни игри със добри енджини.

И не можеш да си прекараш интересно в една игра, ако нивото на интелигентност на противниците е ниско.



Тема Re: до martyrнови [re: Lo]  
Автор Merlinmr ()
Публикувано08.07.08 09:49



Ще си позволя да съм на друго мнение. Имам познат, който много се кефи на супермарио. Е тази игра е последното нещо което можеш да свържеш с думите добри сценаристи и страхотен енджин. :) Но му е много забавна.
Иначе да, до някъде е вярно тълкуването ти. С тази разлика че аз лично предпочитам ако пробвам нещо то да е някое старо заглавие доказало се с годините. Прекалено много дивотии съм виждал в нови и прехвалени заглавия. За това и съм си изградил мнението че тези игри които излизат като хитови заглавия със супер графика и всички екстри обикновено сами по себеси са доста плоски реклами на най-модерния хардуер. За това предпочитам нещо старо което да ми върви гладко, да не зарежда половин час и да ми е приятно да си го пусна на компютъра. А не да се чудя това с колко кадъра в секунда ще ми върви и дали числото ще става за хвалене по форумите.



Въображението е единственото оръжие срещу реалността.

Тема Re: до martyrнови [re: Lo]  
Автор Merlinmr ()
Публикувано08.07.08 09:55



В UT3 съм сигурен че има РПГ-та, но самата игра малко се разминава с представите ми за жанра РПГ.

( извинявай за играта на думи) Другите също не са ми особено познати.
По въпроса за нивото на интелигентност на противниците никога не съм виждал особено интелигентни противници. А и се сещам за един куп игри в които ИИ-то не блести с нищо особено, напротив, но са си интересни за голям кръг от хора. И ако можеш да намериш hack and slash RPG със интелигентни противници, бих те помолил да го споделиш с хората тук. :) Би било интересно нововъведение в жанр насочен към "трепане на орди".

Въображението е единственото оръжие срещу реалността.

Тема UT3 e FPS а не ролева игранови [re: Lo]  
Автор martyrМодератор (мчк)
Публикувано08.07.08 16:28



и много напомня куп други игри, за да "Блести" с каквото и да било.

Томб Рейдър не е RPG, класата и е доста съмнителна освен това ... игра, която "блести" със задника на героинята си, няма какво да ми предложи честно казано. Освен ако не съм под 21 години и се впечатлявам от виртуални задници.

От Lost, колкото и да ми е любим, като сериал не може да се направи добра ролева игра. Съмнявам се изобщо от UbiSoft да са поръчали на Монтреалския си филиал изработката на RPG. По-скоро куест с намеци на ролва игра и подчертана линейност.

Всъщност ГРАФИКАТА ли е това, което търсиш в една игра?





Тема Re: UT3 e FPS а не ролева игранови [re: martyr]  
АвторLo (Нерегистриран)
Публикувано08.07.08 17:10



Ubisoft купиха правата за първите два сезона на tv шоуто от Touchstone Television и започнаха разработката на играта някъде преди две години. Според мен изобщо не е линейна, освен някои общи неща със сериала като повечето герои - Соер, Джак, Кейт, Лок и т.н. те всички са там, а да и същата музика. Останалите неща са изцяло фантазия на разработчиците.

Tomb Raider - Anniversary e най-добрата от всички серии и според мен ролята е чудесна за момиче. А за вас, момчетата наистина незнам.



Всъщност аз съм съвсем наскоро с GeForce 9600 и мога да кажа, че наистина има разлика в игрите в сравниние с предишната ми карта Radeon 1950 Pro. Графиката е доста важна за игрите, но определено в една игра търся не само това.



Тема Re: до martyrнови [re: Merlinmr]  
АвторLo (Нерегистриран)
Публикувано08.07.08 17:15



Super Mario определено е за деца. Аз не съм дете и съответно не ми е интересна. Не знам за приятеля ти, но определено тази игра я играх когато бях 4-5 клас.

Не си съвсем прав като казваш, че съвремените игри-хитове били реклама на хардуера. Crysis например може да бъде видяна в пълната си красота, чак след 1, 2 години, защото сега почти никой няма толкова мощен компютър.

Друго, което исках да кажа, е че тези игри от най-висок клас не зареждат половин час. Ако човек има добър компютър си вървят доста добре. Аз и сега си играя Crysis и мога да ти кажа, че дори и 10 извънземни да дойдат пак не влачи





Тема Re: до martyrнови [re: Merlinmr]  
АвторLo (Нерегистриран)
Публикувано08.07.08 17:18



Аз съм виждала сравнително интелигентни врагове в някои от тези споменати игри от мен. Крият се и залягат когато ги стреляш. Слагат прегради между себе си и куршумите ти. Свързват се по радиостанция с колегите си и след малко си заобграден. Ако рестартираш запис, никога не правят едно и също действие и не се показват на едни и същи места.



Тема Re: UT3 e FPS а не ролева игранови [re: Lo]  
АвторHиk (Нерегистриран)
Публикувано09.07.08 10:17



Lo, за да усетиш разликата между GF 9600 и ATI 1950 PRO ти трябва виста боза с DX10.
Но като се замислиш, защо "по ягодите" всички нови игри си поддържат DX9?
Отговора е елентарен - вистата с DX10 е пълен провал!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.