Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:56 22.05.24 
Игри
   >> RPG
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Sacred - Тълпа гоблини!нови  
АвторTeнrил (Нерегистриран)
Публикувано05.08.04 01:27



Здравейте геймъри,
имам един простичък ама труден въпрос:

Направил съм си гладиатор, който сега е ниво 5 и има да изпълнява куестите за Порто Валио (да придружа богатия дядка до границите на Порто Валио и да говоря с капитана на гарнизона там). Обаче немога да стигна до там! По пътя ми има тълпа гоблини, който и посмъртно немога да пребия, щото:
а) те са много и идват да ме нападат на групи от по 5-8 гада а понякога и по повече от 10.
б) не стига, че са много ами и са по-яки от мен. Има гадове с хитпойнти два пъти повече от тези на гладиатора (той е ниво 5 и има 252 хитпойнта).
в) не стига, че са много и по-яки ами ползват и гадни магии. Трепят ми гладиатора почти мигновено с някакви светлинни снопове, пускат от небето разни изгарящи снопове лъчи, блокират ми героя с някакви лиани от светлина и прочие простотии.

Та въпроса ми е, как да ги мина/пребия? пробвах да ги заобиколя ама те са навсякъде.

Предварително благодаря за помощта.



Тема Re: Sacred - Тълпа гоблини!нови [re: Teнrил]  
Автор Spon (demon)
Публикувано05.08.04 06:31



ами защо не пообиколиш около града парво да понатрупаш експирианс има доста скрити куестове които ти носят точки експирианс, и после мини първо без придружителите до другия град да разчистиш терена за да си сигурен че няма да ги убият.
бе вкараи повечко обикаляне покрай основната задача която ти предоставят в играта.

Редактирано от Spon на 05.08.04 06:32.



Тема Re: Sacred - Тълпа гоблини!нови [re: Teнrил]  
Автор martyr (fallen)
Публикувано05.08.04 11:31



Много ти е рано за този куест, на 5-то ниво няма да се справиш . Поне до към 10-то - 12-то обикаляй куестите в първото градче ... 10-тки са и дават приличен експириънс за начален герой . Ескорта до Porto Vallum се прави най-лесно на кон между другото, но трябва наистина да го юркаш като обезумял ... пътя е дълъг ... и идиота (в моя случай беше идиот с идиотка - търговци) понякога се заплита с гоблините и умира (loadgame!) .



Тема Re: Sacred - Тълпа гоблини! [re: martyr]  
АвторTeнrил (Нерегистриран)
Публикувано05.08.04 13:47



Бе то аз го юрнах коня като луд, ама тия двамата дето трябва да екскортирам, не могат да тичат като коня и изостават. Аз даже почти стигнах до форта ама се пръкна някакъв гоблински шаман и направи някаква гадна магия с която "овърза" и гладиатора и коня с нещо като лиани от светлина и херото просто не можеше да се движи вече, беше парализиран. После ме настигнаха останалите гоблини и... сещаш се какво става - релоад на играта.

Рекох да се върна назад да понатупам няколко по-слаби гадове за да натрупам опит ама се оказва, че гадовете растат в ниво заедно с гладиатора - ако той трупне ново ниво, веднага гоблините също стават по-трудни за утрепване. Каква е тая работа незнам.

Кажете някой и друг трик или някой момент дето съм го изпуснал, че така играта неможе да се играе изобщо - имам два странични куеста, които така и не мога да изпълня щото гадовете стават много яки.

Мерси предварително.



Тема Re: Sacred - Тълпа гоблини!нови [re: Teнrил]  
Автор Apeg (Someone)
Публикувано05.08.04 15:39



Единственото нещо, което не харесвам на играта е именно това - твърде много гадове, които даже и да убиеш след няколко минути пак са на старото си място, и на всичко отгоре качват нива заедно с твоя герой. За съжаление немога да ти дам съвет освен да гледаш да ги биеш по един двама максимум. Ще се движиш бавно напред, като видиш гад, гледаш да примамиш само него, убиваш го, след това пак бавно напред и така. Ако решиш да бързаш напред, ще ти се натрупат много гадове на главата. Аз играя battle mage и като ме подгонят бягам по малко назад и стрелям fireball, така умират без да са ме докоснали :)



Тема Re: Sacred - Тълпа гоблини!нови [re: Apeg]  
Автор MorrowindМодератор (разрушителят)
Публикувано05.08.04 18:47



Това, че изоствата нещастниците зад теб не те бърка......ако ти минеш много напред и те изведнуъ изникват до теб:) Както когато си викаш коня:)

Иначе съвет за гладиатора не мога да ти дам ,защото главния ми герой е Дарк Елф и като ме видят пускам един confusion и всички спират:) И аз започвам партито:)
Според мен наистина наблегни на страничните задачи......моя гладиатор не е играл повече от 5 минути и е 6то ниво:) Замисли се над това:)

Дават ли ти-яж, гонят ли те-бягай.


Тема Re: Sacred - Тълпа гоблини!нови [re: Teнrил]  
Автор martyr (fallen)
Публикувано06.08.04 11:39



Всеки първи път е труден . Между другото, като качих 40-то ниво с един щит който убива-всичко-слабо-с-поглед (буквално ако те погледне някой гоблин с много ниско ниво умира) се върнах пак в първия град и се чудех защо труповете още седят ... нелогично да го #$%^&* ... нали регенерират непрекъснато - а то те гоблините умирали на такова растояние от мен, че не ги виждам .

... та по темата - качват нива до едно време - ако живота им е с апликация (нещо като тръни около него) врага е як или е водач на група - внимаваш . Ако е със зелен или жълт живот - значи ти е по силите, а ако е със сив живот - можеш да го убиеш с един удар .

Трика е да се заровиш за поне един цял следобед (реален) в първия град, да изпълниш всички куести там и voila - излизаш на 12-то ниво от града и марлизиш всичко наред (пак е трудно - вервай ми) ... за 5-то ниво герой - само с адски късмет ще стигнеш до там .



Тема Re: Sacred - Тълпа гоблини!нови [re: Apeg]  
Автор martyr (fallen)
Публикувано06.08.04 11:41



Забелязал ли си, че fireball има ефект само върху един гад и е доста късобоен ... мене много ме издразни този факт и се бия със ice shards ... като напредне малко в нивата е доста потентна магия . Другия ефект на "невестулката" го постигам със ледена и огнена окръжност около мене за масови мелета (firе spiral и не помня леденото) .



Тема Re: Sacred - Тълпа гоблини!нови [re: martyr]  
Автор Apeg (Someone)
Публикувано09.08.04 01:44



Мдам, така е, ама на мен любимата магия ми е water form :)
излишно е да ти казвам защо, така убих всички дракони и демона накрая, иначе и аз мисля, че ice shards е яка магия, ама аз карам на fireball, защото още отначалото реших да специализирам огнена магия и реших, че fireball ще ми е основа в боя, сега с 12то ниво вземам към 750 здраве с един удар, а с комбо от 4 такива към 3000 здраве :)

Един въпрос, след като убиеш демона какво правиш? При мен нищо не се случи, изчезна стрелката за основния куест, нито филмче ми показа, нищо :(



Тема Re: Sacred - Тълпа гоблини!нови [re: Apeg]  
Автор MorrowindМодератор (разрушителят)
Публикувано09.08.04 12:54



Ааа....после те праща в act4. Там се биеш с онзи некроман....

Дават ли ти-яж, гонят ли те-бягай.



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.