Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:55 05.05.24 
Игри
   >> RPG
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема еначатванетонови  
Авторнoв в зaнaятa (Нерегистриран)
Публикувано05.11.03 14:30



хора, сори че отварям нова тема ама мисля че е важно и е хубаво да го има описано някъде настрани. Искам да ви питам как става номера с енчатването от вчера се мъча, уж имам некви gems но като отида при някой еначтър, и като натисна на поленцето където трябва да посоча камъка, не се появява нищо ?!?! баси аз ли не правя нещо или тая работа не я разбирам. Освен камъни друго мога ли да ползвам за енчат
дайте некоя идея за добър енчат, прочетох това за longbow ама при този който бях вчера го нямаше между магиите, а и как мога да го направя за постоянно, защото натисках отдолу в ляво поленцето дето сменя при кастване или при употреба да се използва магията, но такова за отсамосебе си не се появи

чао



Тема Re: еначатванетонови [re: нoв в зaнaятa]  
АвторV (Нерегистриран)
Публикувано05.11.03 16:52



taman i da obqsnite kakvo to4no e tova,4e ve4e nqkolko pati go vidqh.
info za na4inaeshtite-hubava ideq:)



Тема Ми,нови [re: V]  
Автор The Fallen Angel (Dog 4 Life)
Публикувано05.11.03 20:26



Трябва първо да си "затворил" нечия душа в камъка, това става с магията Soul trap...Кастваш магията и около противника почва да се въртят разни там... После като го утрепеш автоматично душата му се "затваря" в някой от каманите които носиш със себе си! Не съм сигурен, но можеш да енчантваш само магии които си "изучил"....
П.П. Уфф, само като ви слушам и ми се прииграва, ама съм забравил в кой са ми дисковете и трябва да ги издиря

See to live is to suffer but to survive
well that's to find meaning in the suffering


Тема Re: Ми,нови [re: The Fallen Angel]  
Автор CuO (CuZero)
Публикувано06.11.03 10:14



btw аз наскоро си намерих един меч, който си има вграден soultrap :)
да само с изучените от теб магии става

така и така сме на темата: на кои създания души'те могат да се затварят, и какво е значението за камъка?



Тема Re: еначатванетонови [re: нoв в зaнaятa]  
Автор Maiq the Liar (Khajiit)
Публикувано06.11.03 10:50



Първо - изобщо не е лошо, че отваряш нова тема - нали затова е клуба...

А enchant-а е едно от най-важните и най специфичните неща за Morrowind.

Та, както ти каза и Fallen Angel , имаш камъните, но вероятно нямаш души в тях. Едва когато са "заредени" - тогава ще можеш да енчантваш предмети.

Един съвет - как най-лесно да се сдобиеш с души първоначално...
Запиши се в магическата гилдия в Балмора и изпълнявай куестовете на Аджира (котето-алхимик най-долу). Освен, че е симпатяга, ти казва и интересни неща, но в това ти ще се убедиш сам по-късно.
Та - след 2-3 куеста Аджира ще ти каже, че иска да оставиш в бюрото на Галдебир (енчантъра горе) един фалшив камък - fake soul gem. Галдебир веднага след това слиза и достатъчно време няма никой горе, така че да можеш спокойно да изпълниш задачата. Въпроса е, че освен това можеш хубаво да го окрадеш - има един нелош grand soul gem там за 60 бона.

И така - ще имаш няколко слаби и една доста добра душа за енчант. Следващото, което трябва да знаеш, е какво да енчантнеш. Ако ще е оръжие, броня (елемент от доспехи), щит - нека да е daedric, в краен случай ebony или glass. Ако ще е пръстен, амулет или дори дреха (да - дреха!) - нека да e exquisite или поне extravagant. Това е, защото гореописаните категории предмети са по-висококачествени - с повече точки за енчант.

След това отиваш при енчантър, избираш предмет, избираш душа, избираш ефект (само Golden Saint или Accended Sleeper ти дават "constant efect" - ти няма как да имаш такива мощни души в началото), избираш магия за енчанта - ! задължително трябва да я имаш, за да е достъпна за енчант! - и: плащаш.

Моя съвет - като попаднеш на хубаво оръжие, което да съответства на развит твой скил - не скъпи тоя камък за 60 К от гилдията в Балмора- като развиеш героя си ще имаш по-силни души. Енчантвай. Разбира се, "cast when strikes" ->
on touch.

Варианти: "Paralyze" (не по-малко от 3, но не повече от 10 сек) е магията, която разбива, както и "Absorb Health"; идеалния вариант е двата ефекта заедно.

За тежки оръжия с много dmg - "Damage Health" или "Shock damage" - много ефективни. Примерно една даедрик двуръчна брадва(1-80 chop) с dmg heath 8-80 (Golden Saint)... леле-мале .

EVERYONE IS NAKED!!!!

Редактирано от Maiq the Liar на 06.11.03 10:56.



Тема Re: еначатванетонови [re: нoв в зaнaятa]  
Автор martyr (CyberShit)
Публикувано06.11.03 10:56



Като убиеш "нещо", правиш магията soul trap върху трупа му, ако имаш подходящ кристал - душата му ще се затвори в него . После намираш неенчантнат предмет (любими са ми exquisite пръстените) . Вземаш кристала от инвентара и го слагаш върху картинката на героя - все едно му обличаш броня - излиза ти диалога за енчантване на предмет - има доста варианти - on touch и constant effect са най-смислените, но и искат най добри кристали и души - най-добрият вариант за енчант е да заключиш Ascended Sleeper, Saint или в най-компромисния случай Winged Twilight във Greater Soul Gem и да се захващаш с експериментите успех !

п.п. Можеш да използваш заредени кристали и ако някой предмет ти се изчерпи - примерно меч със fire+cold+poison+electr*12 on touch ... имам такъв със около 400 енергия вътре ... лошото е, че на всеки удар гълта по 22 точки, като го изчерпиш действа, като обикновено оръжие докато не се самозареди (отнема време ... понякога по 50-60 удара по главата на някой докато му скимне, че има заряд за "изпразване")

Microsoft knows more than 1 way to shit on themselves !


Тема Re: Ми:нови [re: CuO]  
Автор Maiq the Liar (Khajiit)
Публикувано06.11.03 11:06



Soul - Points - Gem Required

Ancestral Ghost - 100 - Common^
Clannfear - 100 - Common^
Cliff Racer - 20 - Petty
Daedroth - 195 - Grand^
Dremora - 100 - Greater^
Flame Atronach - 105 - Common^
Golden Saint - 400 - Grand^
Guar - 20 - Lesser
Kagouti - 20 - Petty
Kwama Forager - 15 - Petty
Least Bonewalker (goes in as Bonewalker) - 75 - Common^
Nix Hound - 10 - Petty
Ogrim Titan - 70 - Common
Rat - 10 - Petty
Scamp - 100 - Common^
Skeletal Minion (goes in as Skeleton) - 20 - Petty^
Skeleton Warrior - 30 - Common
Slaughterfish - 10 - Petty
Winged Twilight - 300 - Grand^

А за точките на предметите:

http://db.gamefaqs.com/console/xbox/file/morrowind_enchantment_points.txt

EVERYONE IS NAKED!!!!


Тема za Adjiraнови [re: нoв в зaнaятa]  
АвторVesi (Нерегистриран)
Публикувано06.11.03 11:30



AZ stignah do taq Adjira,zanesoh i gabite,samo 4e se poqvi problem:((((
Tq mi dade toq fake soul gem da go zanesa na buroto na G./gore/.E, az go zanesoh i hubavo go obrah,samo 4e kato se varnah pak pri Adjira tq prodalji da mi kazva da postavq falshiviq gem/a toi ve4e beshe tam/ Pitam se kakvo i stana na igrata,az si pomislih 4e moje bi ne trqbvashe da obiram buroto na onq,ama posle pro4etoh tuk,4e i vie to4no tova ste napravili:)0
Ta kakvo shte me posavetvate-shte probvam pak ama da obiram li ili ne i zashto Adjira prodaljava da mi kazva da slagam toq fake soul gem,sled kato ve4e sam go slojila?



Тема Re: za Adjiraнови [re: Vesi]  
Автор CuO (CuZero)
Публикувано06.11.03 11:38



абе май трябваше да го сложиш ВЪТРЕ, а не отгоре ... в смисъл отиваш горе, цъкаш space на бюрото, виждаш какво има вътре (в случая нищо) и оставяш камъка.



Тема ммм много мерсинови [re: Maiq the Liar]  
Автор CuO (CuZero)
Публикувано06.11.03 11:39



.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.