Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:47 16.04.24 
Игри
   >> RPG
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема малко know-how може линови  
Автор CuO (CuZero)
Публикувано18.09.03 11:45



здравейте, вчера поиграх малко на тази игра и вазникнаха мноого въпроси, може ли да обясните тук-там какво се прави плс :)
1. Избрах си за герой ... този който прилича на Тигър, стори ми се с добри показатели за стрелец .. прав ли съм :)
2. сега съм още на път към този град с Б.., дето ме изпрати стражара, по пътя джоба разни селца, ама леко се препълних с всекви вехтории (кои неща си заслужава да пазя и кои не)
3. разните дамаджани и сребърни купи ги нося само за продан, ама вече имам толкова други глупости, за които нямам описание какво представляват (как да разбера, кое какво е и за какво служи)
4. установих, че в момента мога да се бия само с ръце(лапи) и то на скрито по къщите, така ми се вдига hand-to-hand и мога да открадна това-онова (това ли е идеята докато стигна до този град с Б...)
5. купих си лък, ама файда никва, в момента в който стрелна по някой и ме спукват от бой, а пък за затворени пространства имам една секира, ама много зле с нея ... т.е. кога ще мога да се бия със всички и с нормални оръжия, как мога да разбера колко е силен противника ми (статистика) без да го предизвикам ?
6. до сега съм събрал 215 кила джаджи, имам 300 $, лък със стрели, секира, никъв армор, щото съм unarmored, магии имам некви ама с много оскъдно инфо, какво да развивам на този герой и къде да го правя, освен по къщите на хората, трабва ли да съм подготвен за срещата с тоя в Б...

надявам се да не съм досадил, ама много бавно ми се струва че върви действието и за т'ва питам :))



Тема Re: малко know-how може линови [re: CuO]  
Автор martyr (CyberShit)
Публикувано18.09.03 14:53



В Балмора ще се срещнеш с един шпионин на империята, като говориш с него ще ти каже, че си зачислен към него и ще започне да ти дава куести ... не прекалявай с обирането и убийствата на цивилни защото после градксите стражи ще те подпукат с юмруци и ще трябва или да ги подкупиш (казват му да платиш глоба за престъплението) ... като имай предвид, че убийство на няк'ъв си селянин струва хиляди или да лежиш в затвора (недей, 'щото ти падат скиловете) ... третия вариант е да станеш бързичко член на джепчийската гилдия (най-близката също естествено е в Балмора) и нейния барман в приземния етаж *изчиства* лицето ти пред закона на половин цена . Като пристигнеш в Балмора, има и куести и багаж и пари ... ей тъй ... насред улицата във сандъци и варели . От там започва и същинската игра ... може би е било добра идея да грабнеш хлебарката от Сейда Нийнс (първото градче) за по-бързо .

Microsoft knows more than 1 way to shit on themselves !


Тема Re: малко know-how може линови [re: CuO]  
Автор Anette (eccentric)
Публикувано18.09.03 21:33



Отивай направо в Балмора. Жителите на града са много разговорливи :-) и ще ти обяснят доста неща, включително и за какво се използват някои от предметите. В никакъв случай не ги убивай, отразява се зле на репутацията и финансовото ти състояние (освен ако те не те нападнат първи – тогава пазачите не те закачат), а може и да ти трябват за някой куест по-нататък. Не е задължително веднага да отидеш при Caius Cossades, можеш първо да се отбиеш при магьосниците, крадците и т.н. Първите им куестове са доста лесни и ще добиеш представа за играта преди да започне по-сериозната част.
Като ти се препълни inventory-то използваш Mark (маркираш мястото, на което си в момента), след това Divine Intervention (телепортираш се до най-близкия град) или Almsivi Intervention (до най-близкия Temple), продаваш всичко и се връщаш обратно с Recall.

I can resist everything except temptation.


Тема Re: малко know-how може ли [re: Anette]  
Автор CuO (CuZero)
Публикувано19.09.03 09:51



стигнах Балмора, станах член на гилдията на магьосниците, намерих много елементарен начин за забогатяване ... отивам в първото магазинче, продавам всичко, след това убивам собственика (някои ти вадят оръжие, но при добър hand-to-hand и подскоци го изморяваш мн барзо и след това пада лесно) излизам на улицата отивам при първия страж, плащам си ~80 кинти (вече му викам такса за убийство, стражара ме плаши, че ще ми отнеме и откраднатото, да ама аз още не съм го взел :), та плащам значи и след това отивам да си взема вече продадените неща + каквото ново успея да докопам, а нови неща има бол .... така например от последния обир се оборудвах в цяла броня + взех оръжия на стойност над 20 000 кинти !!! тук идва и следващия ми въпрос: как се действа с магическите оръжия, сега примерно имам един жезъл (струва около 10 000) към който има и 2 магии, та как да ги задействам при нужда ?!



Тема Re: малко know-how може линови [re: Anette]  
Автор CuO (CuZero)
Публикувано19.09.03 10:16



т.е. искаш да кажеш, че 90% от нещата които нося в багажа си сега (събрани по пътя за Балмора) за безползени и спокойно мога да ги продам :))

а това с маркирането е някаква магия или опция на самата игра



Тема Re: малко know-how може линови [re: CuO]  
Автор »№*ы{|}lЏ3©®™ (високопланински)
Публикувано19.09.03 13:42



"сега примерно имам един жезъл (струва около 10 000) към който има и 2 магии, та как да ги задействам при нужда ?!"

Имаш Магическо меню, най-отдолу са ти магиите които можеш да правиш посредством предмети, просто щракаш с лявото копче върху жезъла и магията е заредена. Когато решиш да я използваш си изваждаш ръцете (обикновено става с копчето "алт") и натискаш лявото копче.



Тема Re: малко know-how може линови [re: CuO]  
Автор »№*ы{|}lЏ3©®™ (високопланински)
Публикувано19.09.03 13:46



"т.е. искаш да кажеш, че 90% от нещата които нося в багажа си сега (събрани по пътя за Балмора) за безползени и спокойно мога да ги продам :)) "

Точно така. Всяко нещо си има цена, ти сам си решавай кое има смисъл да го носиш за продан и кое не.



Тема Re: малко know-how може линови [re: »№*ы{|}lЏ3©®™]  
Автор Morrowind (разрушителят)
Публикувано19.09.03 14:50



бе човек....не избивай търговците....на кого ще си пробуташ мизериите после:))) нали затова си пълнил тая раница....продавай им бе:))) А иначе това с маркирането(преполагам, 4е говориш за оставяне на бележки по картата)- ами то е с цел да ти е по-лесно да откривап разни глупостички дето си си решил.....а иначе бутони по подразбиране са F и R. Първия за оръжие, втория за магия. Или първия е за първото квадратче долу, а втория за това, което е в по-дясно:)))

Дават ли ти-яж, гонят ли те-бягай.


Тема Re: малко know-how може линови [re: Morrowind]  
Автор »№*ы{|}lЏ3©®™ (високопланински)
Публикувано19.09.03 22:14



В отговор на:

а иначе бутони по подразбиране са F и R



ъъм, май си прав
За търговците като се замисля си е много хубаво да си ги трепеш, аз като напредна в играта ползвам 2-3 търговеца, такива разни богати търговци от забутани градчета са си направо за бой. Особено ако нямат много пари.



Тема Re: малко know-how може линови [re: CuO]  
Автор Anette (eccentric)
Публикувано20.09.03 01:19



Mark и Recall са магии, и то много полезни. Има ги на скролове, има и амулети с тях (ако не се лъжа), но е най-добре да си ги купиш от магьосниците.

I can resist everything except temptation.



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.