Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:28 07.06.24 
Непрофесионални
   >> Мода&Lifestyle
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Towa ako ne e paradox!нови  
Автор ChristianVieri (1.CSKA)
Публикувано30.09.08 23:26



Abe interesen mi e sledniqt fakt. Znachi w Germaniq- stranata s edin ot nai-wisokite jizneni standarti, deto hrani sichki mizernici ot Ewropeiskiq Sujuz (wkljuchitelno i Bulgariq) i plashta i do den dneshen miliardi na ewreite, kudeto ne e problem za wseki srednostatisticheski grajdanin da kara i mercedes i da hodi markowo oblechen- horata w obshtiq sluchai, wupreki che imat pari, ne si kupuwat a karat po-obiknomeni koli i hodqt po-skromno oblecheni. Bulgarina deto nema edna stotinka w djoba samo za Moda i mercedesi gowori wmesto da si pogledne nasraniq guz i da zamulchi. E taka winagi kaot se wurna w Bg i towa mi pürawi wpechatlenie- ednite jiweqt dobre, i sa skromni a w Bg tochno obratnoto. Lichno az ne moga da si obqsnq tozi paradox, ako wie mojete, obqsnete!



Тема Re: Towa ako ne e paradox!нови [re: ChristianVieri]  
Автор PPP (една)
Публикувано02.10.08 10:29



Ами това е синдрома на бедния, по това се познава липсата на синя кръв - стремежа да има всичко най, най, защото е бил лишен от доста по--елементарни неща в миналото си.
И като си купи нещо марково, освен той самият, едва ли някой друг му се радва, а го забелязват единствено себеподобните му, за които това е пък вид надпревара...
Аристократите имат друга ценностна система. Обличат се семпло, но за тях важен е стилът, добрия вкус и отдалечеността от кича. Те се интересуват от изкуство, книги и интелигентни разговори, докато при плебеите обикновените разговори са кой кога как се напил, с кого преспал, колко пластични операции си направил и т.н.

Та, сам си направи изводите къде сме ние.



Тема Re: Towa ako ne e paradox!нови [re: ChristianVieri]  
Автор Jennifer:) (приветлива)
Публикувано02.10.08 13:21



Lichno az ne moga da si obqsnq tozi paradox, ako wie mojete, obqsnete!

Ще опитам.
В Германия хората не гледат в паничките на другите, а тук това е национален спорт.

Bulgarina deto nema edna stotinka w djoba samo za Moda i mercedesi gowori wmesto da si pogledne nasraniq guz i da zamulchi. - ето това също имах предвид.

Купил го, да си го кара със здраве, защо трябва да му държа сметка има ли пари в джоба или не.



Тема Re: Towa ako ne e paradox!нови [re: Jennifer:)]  
АвторNoSaint (Нерегистриран)
Публикувано02.10.08 15:31



Снобизмът, който съм виждал примерно в един Мюнхен, в Бг не можеш да го видиш. Говореше се само кой какво ново ауто мисли да си купи, и т.н. и т.н...
И там яко има позьорщина, но масата разполага със някакви средства и се прави че не забелязва, не че не й се ще. В Бг вече има много богати хора, както и много бедни. Е кажи ми сега, този, който е с 3 хотела и 5 магазина на Витошка трябва ли да се вози на такси, зада не го сочат с пръст, че нямал синя кръв

Парите са за харчене и удоволствия. А другото са ганьовски мисли и синдромът на бедния, който гледа в чуждата паница!



Тема Re: Towa ako ne e paradox!нови [re: NoSaint]  
Автор Jennifer:) (приветлива)
Публикувано04.10.08 19:39



Казваш, че парите са за харчене и удоволствия, да но това е ТВОЕТО разбиране за парите и ти си свободен да си ги харчиш.
За други хора парите означават нещо друго (напр. обичат да си ги спестяват) и те също са свободни да правят това.
Отново стигаме до темата за гледането в чуждата паничка...:))



Тема Re: Towa ako ne e paradox!нови [re: Jennifer:)]  
АвторNoSaint (Нерегистриран)
Публикувано06.10.08 12:40



Ами............да си ги спестяват със здраве тогава





Тема Re: Towa ako ne e paradox!нови [re: ChristianVieri]  
Автор Ginger. (глезла )
Публикувано11.10.08 02:22



Тези пък са най-грозно облечените хора на света, след амриканците

.
В България има солидно общество от богати хора, конкуриращи гардеробите си със звезди от висок ранг, но ти си далече от истината.

ПП: Пиши на кирилица, ако не си забравил правописа!

Когато стане напечено, печените мацки хукват на пазар!

Тема Re: Towa ako ne e paradox!нови [re: NoSaint]  
Автор Jennifer:) (приветлива)
Публикувано12.10.08 13:41



Точно така - всеки е свободен да прави с парите си каквото си иска.

Все едно някой да ми държи сметка или да ми се чуди защо аз си давам парите за...точно тези обувки, примерно.






Тема Re: Towa ako ne e paradox!нови [re: Ginger.]  
Автор Jennifer:) (приветлива)
Публикувано12.10.08 13:44



За най-грозно облечени хора на света има още доста претенденти.

Според моите наблюдения и критерии, разбира се.





Тема Re: Towa ako ne e paradox! [re: Jennifer:)]  
Автор Ginger. (глезла )
Публикувано13.10.08 20:31



Кажи де, нали за това е този клуб

.

Все пак Европа е доста добре.

Когато стане напечено, печените мацки хукват на пазар!


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.