Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:59 14.05.24 
Непрофесионални
   >> Мода&Lifestyle
*Кратък преглед

Тема Ще ставам куманови  
Автор meryl (streep)
Публикувано16.08.06 14:35



Сватбата е през октомври. Сега идва "сватбарския сезон", предполагам, 4е и други от вас ще ходят по сватби. Дайте идеи за тенденциите и изобщо за визията на кумата





Тема Re: Ще ставам куманови [re: meryl]  
АвторJohny (Нерегистриран)
Публикувано16.08.06 18:00



онзи ден бях седнал с една приятелка в някакво кафе в центъра, точно срещу обреден дом (или съвет или където там хората ходят да се женят). Толкова жалка картинка като сватбите не съм виждал. Бяха поне 5 или 6, поне 2 от жените бяха бременни. Кумовете (безумна дума и безумна "длъжност", едва ли има нещо по-безмислено от това) се чудеха какво става, една нервна суматоха наоколо. Изобщо все едно влиза някой в затвора.

тъй че тенденцията е да не ходиш по сватби



Тема Re: Ще ставам куманови [re: Johny]  
Автор meryl (streep)
Публикувано16.08.06 18:59



Ами не знам да ти кажа, аз лично не смятам да се женя, но не отричам брака. Просто не изпитвам нужда да го направя. Щом хората са решили да се оженят, мисля, 4е е прекрасно. Специално тази сватба обещава да е доста елегантна, малко гости, булката не е бременна

Аз лично се чувствам адски поласкана, 4е съм избрана за кума :)
За тенденцията не си прав....напоследък има бум на сватбите

Надявам се някой да се включи и директно по темата - за облеклото на кумата



Тема Re: Ще ставам кума [re: Johny]  
Автор posh (smela)
Публикувано16.08.06 22:07



по-голяма глупост от това не бях чувала . какво лошо има в това хората да се женят и да решат да поканят на този ден приятели, роднини и въобще хора, които обичат и уважават ... а относно бременните жени - кое им е смешното и жалкото също не ми е ясно ... виж твоите възгледи са наистина странни. но предполагам, че е от възрастта. а да те поканят за кум наистина е голяма чест.

-- ---------
мила, за разлика от булката ти имаш много повече възможности. можеш да облечеш почти всичко - зависи от вкуса ти и от собствените ти предпочитания. нещо едновременно много модерно женствено и официално - все пак не си всеки ден кума нали?! а и това е възможност да облечеш дреха, която на други места може и да нямаш възможност да облечеш. можеш да си позволиш екстравагантна прическа и грим - както и булката, но май това се случва доста рядко.
аз самата съм била 2 пъти кума - първият път облякох много официална червена дълга рокля с гол гръб на cacharel. втория път си уших друга рокля, която може да се облече и на абитуриентски бал например или на не много строг коктейл - моделът беше на balizza, материалите бяха специално подбрани.
относно тенденциите - хвани един book на новите колекции на дизайнерите и си избери! или виж virginia atelier или nevena ...
успех!

Редактирано от posh на 16.08.06 22:14.



Тема Re: Ще ставам куманови [re: posh]  
АвторJohny (Нерегистриран)
Публикувано17.08.06 00:22



Ами жалкото е, че двама души се женят, защото девойката е бременна. По-безумна причина от това няма. Смешното е, че го правят не защото те искат, а защото "така е редно". Огромната част от сватбите са на този принцип и мога да ти кажа и какво става 2-3 години по-късно: развеждат се или си хващат някой. В момента съм точно с една такава омъжена девойка, дето и тя не знае защо го е направила навремето. А да не говорим пък ако двамата са на по 20-22 години, направо трябва да забранят със закон такива сватби.

Разбира се няма нищо лошо двама души като са влюбени, като се чувстват добре заедно, като са преживели достатъчно и т.н. да се оженят, обаче това са толкова малък процент от сватбите, че не си струва да се споменават. Повечето сватби са "понеже нашите искат", "понеже вече ми е време", "понеже няма по-добър кандидат в момента", "понеже предпочитам да ме издържат вместо да работя" и т.н. Естествено жените рядко си признават, което с нищо не променя истината.

Тъй че не давай глупави мнения за поканването на приятели и роднини, защото една сватба е много повече от това, а едва ли имаш и половината от моите впечатления върху темата. Чети си там космополитан и си мечтай за "най-хубавия ден в живота на всяко момиче".



Тема Re: Ще ставам куманови [re: meryl]  
АвторKeли (Нерегистриран)
Публикувано17.08.06 09:44



Единственото, което бих искала да те предупредя е в никакъв, ама наистина в НИКАКЪВ случай да не се обличаш в бяло. Този цвят е запазен за булката. Наскоро бях на сватба, на която кумата беше в бяла рокля. Сякаш се опитваше да демонстрира, че изглежда по-добре от булката. Мисля, че демонстрира само лошо възпитание.
Поздрави.
И наздраве!





Тема Re: Ще ставам куманови [re: Johny]  
Авторeднa (Нерегистриран)
Публикувано17.08.06 09:50



Въобще не си прав!!

С бъдещия ми съпруг сме заедно от 10 години, сгодихме се по Коледа и планирахме сватбата за есента, а сега, преди сватбата, има и бебе - и какво според теб не бива да се оженм явно?

Гледаш едностранчиво на нещата!



Тема Re: Ще ставам куманови [re: Johny]  
Авторposh (Нерегистриран)
Публикувано17.08.06 21:00



по принцип, ако наистина си запознат, ще знаеш, че в бг за съжаление е по-добре за самото дете подителите да имат сключен граждански брак. не защото на някого му пука какво ще кажат другите. не винаги 2-3 години по-късно бракът се разпада. ако решиш да се разведеш - това вече става много лесно, освен ако двамата не са смъртни врагове и не са решили да действат като по филмите. има ги и другите моменти, но не винаги е така, затова не си прав да даваш глобална оценка за всички сватби. освен това тук не говорим въобще дали младоженката разчита да не работи и да я издържат. но явно средата ти е такава.
не искам да те обиждам персонално, тъй като постингът ми беше насочен към мнението ти - не към теб, но ти си позволяваш твърде много без да знаеш моят опит какъв е.

а ти си гледай планета и си мечтай за други работи !

извинявам се на meryl, че опропастихме темата й!



Тема Re: Ще ставам куманови [re: posh]  
АвторJohny (Нерегистриран)
Публикувано18.08.06 04:13



И представа си нямаш каква ми е средата и какви впечатления имам по темата, за да давам това мнение. Ако нямаш поне 8-10 семейни двойки, в които някой от двамата да ти е достатъчно близък, за да знаеш какво става в това семейство, то всичко, което говориш е на базата на прочетено в някое тъпо женско списание. Въпроса не опира до това как иванчо и марийка са се оженили и са толкова щастливи заедно, а до общата картина на семейния живот в момента в София (за провинцията не ми се мисли просто) и причината за всичко това. Тъй че не се излагай с елементарни изводи за това как ще издържат младоженката, защото това беше просто пример, една от причините за безумните бракове в наше време и съвсем не изчерпва темата, но явно този финансов въпрос лично за теб е много болезнен.

п.п. Ако ТИ си запозната щеше да знаеш, че в България за едно дете е добре родителите му да имат сключен глаждански брак САМО И ЕДИНСТВЕНО защото им пука какво ще кажат другите. И да ти кажа, познавам няколко разведени майки и всяка би искала да си беше родила детето без да се жени за "мъжа на живота си"

п.п.п. И моля, чувствай се свободна да не пишеш повече и да не "опропастяваш" темата. И без това нищо не можеш да кажеш, само ми губиш времето да ти отговарям



Тема Опропастявам тематанови [re: Johny]  
Авторexpat (Нерегистриран)
Публикувано18.08.06 15:08



Ех, преди време и аз мислех като теб - че са някаква отживелица, формалност, която не гарантира абсолютно нищо и е безсмислено. След разговор с една много умна млада дама (М.) си промених мнението.

Приеми и другите гледни точки и не ги отхвърляй. Ти мислиш от позицията на мъж, виждал и общуващ с хора от една категория, тя от позицията на жена с познати от друга категория.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.