Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:50 13.06.24 
Непрофесионални
   >> Мода&Lifestyle
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема Re: How class worksнови [re: Luna]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано08.02.06 15:10



"Това което ме подразни е, че понеже българинът обича да се надскача си мисли, че и останалите се надскачат."

Има такова нещо. Винаги, когато си дойда в България, ми прави впечатление. Много е болезнена амбицията на доста българи да демонстрират класа и възможности, пък били те и мними.

Донякъде оф топик - въпроса за класовата принадлежност преди доста време го обсъждахме в "американския" клуб и аз лично харесвам следната

за орпеделяне на това към коя класа принадлежи човек. Защото да се подхожда само според доходите определено е грешно. По тази логика някой автотенекеджия може да се окаже с по-висок социален статут от един професор в Харвард. Да, ама не.




Тема Re: How class worksнови [re: ah]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано08.02.06 15:57



много бързо сменихме плочата май?
за класите и перфектното описание на пазара



Тема Re: How class worksнови [re: :)]  
Автор ah (medinilla)
Публикувано08.02.06 18:37



е, стига с тези чукчи. . Защо не прочетеш първо, преди да се изкажеш неподготвен по мой адрес???
Освен това според схемата на no_bs ето какво излезе average 59% - това е то средна класа . искам повече!!!!!



Тема Re: How class worksнови [re: ah]  
Автор Luna (член)
Публикувано08.02.06 21:12



Схемата ми се струва малко неточна за случая, когато става въпрос за класа на магазини. Тогава се взема под внимание само дохода. Образование, професия и домакинство нямат нищо общо. Има супер богати, които не са завършили и основно образование, но въпреки това пазаруват само от най-скъпите и луксозни магазини и то не че разбират много от дрехи, а по-скоро за престиж. А има и хора супер ерудирани и интелигентни, които не могат да си позволят да влязат даже и в така наречените по-горе "магазини под средна класа"
Иначе схемата може да се използва за класифициране на хората на класи, ако това въобще е възможно и необходимо.



Тема Re: Капаска :) сменям малко тематанови [re: Luna]  
Автор p o s h (smela)
Публикувано09.02.06 19:05



къде го прочете това, че средната заплата е толкова? недей, че хората ще останат с доста грешна представа.
не говоря наизуст, доста честичко ходя до лондон и имам впечатления. познавам доста бг, които са икзарали по няколко квалификации и изкарват по 11-13 поунда на час, че и повече. не казвам, че са всички, верно е и че повечето взимат по 4-5. ние сме семейни хора с дете. не пазаруваме дрехи от теско. и не мога да разбера бг, които на тези разходи стоят там ... всъщност - да, ако в бг не можеш да си намериш работа.

иначе не ме интересува какво носи шарън стоун, както и лиз хърли, която щяла да си поръча рокля в дебенамс.
всеки носи и си купува това, което му харесва и отива. и не виждам нищо лошо в това да носиш модерни неща. по-добре за всеки случай, отколкото да не се интересуваш от нея.
и да харесваш определени марки след като имаш доста неща от тях и ги харесваш. както и да не харесваш други и качеството им.

определението за класите наистина не е точно, съгласна съм. но не го отхвърлям.

темата беше за манго нали?

Редактирано от p o s h на 09.02.06 19:10.



Тема Re: How class worksнови [re: Luna]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано09.02.06 20:05



"Схемата ми се струва малко неточна за случая, когато става въпрос за класа на магазини. Тогава се взема под внимание само дохода. Образование, професия и домакинство нямат нищо общо."

Грешиш. Всяка марка/верига магазини си има определена основна категория от потребители, които могат доста ясно да бъдат категоризирани по ред други показатели, освен по доходи.

"Има супер богати, които не са завършили и основно образование, но въпреки това пазаруват само от най-скъпите и луксозни магазини и то не че разбират много от дрехи, а по-скоро за престиж. А има и хора супер ерудирани и интелигентни, които не могат да си позволят да влязат даже и в така наречените по-горе "магазини под средна класа."

В развитите икономики подобни случаи са по-скоро изключение и не могат да служат като основа за обобщение. Друг е въпроса, че в България сигурно е често явление.

"Иначе схемата може да се използва за класифициране на хората на класи, ако това въобще е възможно и необходимо."

Може да се използва!? Тя за това е създадена все пак. И си е много необходимо, но не за целите на форума наистина.



Тема Една шегичка към всички почитателки на Мангонови [re: jabolinka]  
Автор snobarМодератор (Fuckers League)
Публикувано15.02.06 13:42







...и твойта майка също!



Тема Re: Една шегичка към всички почитателки на Мангонови [re: snobar]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано15.02.06 13:47



Това е направо две в едно.



Тема Re: Една шегичка към всички почитателки на Мангонови [re: kн]  
Автор snobarМодератор (Fuckers League)
Публикувано15.02.06 14:07



Много яко фото.

Дано девойките възприемат шегата, че нещо са чувствителни в последно време

...и твойта майка също!



Тема Re: Една шегичка към всички почитателки на Мангонови [re: snobar]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано15.02.06 15:29



Напротив, уцелили са в десятката с тази снимка




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.