Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:20 13.06.24 
Непрофесионални
   >> Мода&Lifestyle
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема Re: Капаска :) сменям малко тематанови [re: ah]  
Автор p o s h (smela)
Публикувано06.02.06 23:06



не съм сигурна, че в англия средната заплата е 1300 паунда. мисля, че е доста повече, защото голяма част от българите там изкарват между 1500 и 3000 паунда на месец след данъци. и то тези, които са заети като електричари, дърводелци и т.н. - което май като стандарт е под т.нар. средна класа в българия. истина е, че ако миеш чинии, работиш като продавачка на козметика или гледаш деца наистина докарваш около 1300.
действително "марки" като zara, mango, H&M, next, moonsoon, topshop i gap са за хора под средната класа. както и "марковите" дрехи в ТКМAX за 10 паунда. май ако видя подобно организиран магазин в бг ще помисля, че е за дрехи втора употреба ...

като дрехи за средна класа и за такива хора, които са фенове на street модата може би могат да бъдат определени miss sixty, diesel, indian rose, guess, fornarina, pepe и всички sale-ове в selfridges, harrod`s и т.н., които изчистват старата колекция. в които естествено влизат max mara, versace, moschino и всичко, което в бг се смята за турбо гъзария. и се намира за 30 - 100 паунда в англия: топ - дънки/панталон.

и накрая: висшата класа е на Bond Street да речем и в големите центрове като Harvey Nickolas, където под табелката New Season се кипрят дрешки на D&G, Escada или Giuseppe Zanotti, и една пола струва колкото кола на старо в бг, да речем около 1700 паунда ...


p.s. мисля, че разбираш, че погрешно постингът ми е в отговор на твоя, точно обратното - подкрепям те.

Редактирано от p o s h на 06.02.06 23:08.



Тема Re: Капаска :) сменям малко тематанови [re: p o s h]  
Автор ah (medinilla)
Публикувано07.02.06 11:06



Идеално описание. Мерси.



Тема Re: Капаска :) сменям малко тематанови [re: p o s h]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано07.02.06 11:56



Не знам дали описанието е идеално, но със сигурност не точно. Едно е да мислиш, друго е да си сигурен. Малко смешничко да твърдиш, че един дърводелец може някога да вземе 3000 паунда. Айде стига с тези изказвания на изуст



Тема Re: Капаска :) сменям малко тематанови [re: :)]  
Автор ah (medinilla)
Публикувано07.02.06 17:07



ОК, описанието на "пазара" е идеално. За нивото на заплатите в Англия нямам нито точна информация, нито пък мнение. Имам мнение само за класите. Освен това тук не сме във форум човешки ресурси.



Тема How class worksнови [re: p o s h]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано07.02.06 21:27



Да се правят подобни класификации на това коя класа къде пазарува е малко несериозно, да не кажа смешно. Повечето нормални жени, които са любители, а не жертви на модата, имат в гардероба си дрехи както от класата на Versace, така и от категорията на Gap, че дори и на Old Navy. В крайна сметка Шерън Стоун се яви с Gap t-shirt на Оскарите през 1996. Така че да се говори за дрехи за хора средна класа и такива за хора висша класа с такава категоричност на мен лично ми намирисва на парвенющина.



П.П. Класификацията на класите на средна, висша и пр. далеч не се извършва само на база доходи.



Тема Re: Капаска :) сменям малко тематанови [re: p o s h]  
Автор Luna (член)
Публикувано08.02.06 13:22



Средната заплата е 1300 паунада. Това е статистика. Това че много българи взимат около 3000 паунда, това значи само че българите сме по оправни от англичаните, което си е истина. Но голяма част от българите едва стигат и до 1000 паунда. Много от англичаните носят дрехи от ASDA и TESCO. Говоря за семейни хора с деца. Наблюдавам майките когато ходя да вземам дъщеря си от училище.
А за MOONSOON направо ме разсмя. Там една рокля струва от 120 - 200 паунда и нагоре. Това не може да е под средната класа.
Иначе всеки има право да дели на класи според собствените си разбирания, но мнение като това създава погрешна представа за българите живеещи в чужбина и въобще за запада.



Тема Re: How class worksнови [re: no_bs]  
Автор Luna (член)
Публикувано08.02.06 13:51



Вярно е. Не може да се делят магазините твърдо на класи. Може би и затова има такива различия.
Това което ме подразни е, че понеже българинът обича да се надскача си мисли, че и останалите се надскачат. Не може да се съди за Англия според българите които живеят в нея. Познавам българи които спестяват в лишения и мизерия, живеят навряни по десет петнайсет човека в къща и като отидат в България на почивка, живеят като царе и народа си мисли, че са "милионери". Всеки път като ходя до Лондон и като видя по кръстовищата продавачите на рози в студа и автомобилния трафик, ми става толкова депресирано и направо ми се плаче, защото знам че това са българи, ами тези дето чистят метрото за по 4 - 5 паунда на час? Ами 90 процента от жените, които са чистачки по къщите на хората и едва докарват по 1000 паунда на месец.



Тема Re: Капаска :) сменям малко тематанови [re: Luna]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано08.02.06 13:51



edna trezva precenka

prosto se draznia kogato niakoi hora zapochnat tuk da govoriat na izust, poneje toia ili onia gi e poslugal i preuvelichil malko.



Тема Re: How class worksнови [re: no_bs]  
Автор ah (medinilla)
Публикувано08.02.06 14:45



О, знаеш ли колко много жени има, които не от парвенющина, а от понижено самочувствие (поне според мен) не стъпват в евтини магазини? Независимо, че и по списанията всичко е микс: рокля D&G, бижу H&M и т.н.
Например 70% от мойте колежки носят 2-3 едни и същи фирми. Особено лятото е ужас, като тръгнат с еднакви тишърти . И понеже се обличат скучно, си е една картинка... Така че, голяма част от населението пазарува точно по описания начин. Аз имам познати, които например не влизат в голям магазин, а само в бутици. Независимо, дали могат да си го позволят или не. Това си чиста парвенющина...



Тема Re: How class worksнови [re: ah]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано08.02.06 15:03



Ами аз затова споменах за жертви на модата.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.