Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:23 13.06.24 
Непрофесионални
   >> Мода&Lifestyle
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема Re: Капаска :) сменям малко тематанови [re: ah]  
Автор Luna (минаващ)
Публикувано29.01.06 21:12



Zara е супер магазин, но от H&M въобще не съм впечатлена. Атмосферата в магазина е доста евтина. Няколко пъти купувах дрехи за дъщеря ми от там, но и от това се отказах.



Тема Re: Капаска :) сменям малко тематанови [re: Luna]  
Автор ah (medinilla)
Публикувано30.01.06 11:37



Zara е по-висока класа от кой магазин??????? В събота минах оттам: при младежката мода всички пуловери и жилетки бяха по 9 евро, ти-шърти по 4 евро и панталони по 12. Дамската мода не ми допада, скучни блузки, полички и панталони, пък и моят размер никога го няма. Виж, от младежката мода намирам от време на време някой парцал. На "нормални" цени джинсите (на български преведено "дънки") са по 39-49 евро, това си е под средната класа.



Тема Re: Капаска :) сменям малко тематанови [re: ah]  
Автор Luna (минаващ)
Публикувано30.01.06 14:33



Сигурно има разлика от магазин до магазин в различните държави и различните градове. Пък и сега има разпродажби и облика на магазините съвсем се променя. Например GAP (в Англия той е по евтин от Zara) - в предишния град където живеехме беше относително хубав, но се преместихме и в тукашния град магазина е отвратитлен. Явно зависи от мениджъра на конкретния магазин.
В Англия средната класа магазини GAP, Next, H&M, M&S и др. средната цена на парцалка е £30-£50, а в Zara £60-£90, но разбира се не по разпродажбите. Но пък може мениджъра на магазина в който съм влизала, да е избрал да се продават по скъпите линии. Мисля че затова се получават тези разлики в мненията.



Тема Re: Капаска :) сменям малко тематанови [re: Luna]  
Автор ah (medinilla)
Публикувано30.01.06 16:27



За облика това сигурно е вярно. Но: за мен средна класа е от сорта бенетон, сисли, мис 60, ливайс, дизел. еспри, марко поло и т.н. Това са марките, които средната класа носи. А, забравих Томи Хилфигър, в момента е много нашумял сред средната класа. Може би марки като марко поло, еспри, мекс няма в Англия. Аз лично определям средната класа по джинсите: от 70 до 150 евро.
Зара, еич ем, орси и т.н. си е под средната класа.
еич ем е философия и култ, също като икея, затова ги харесвам. Там няма скука.



Тема Re: Капаска :) сменям малко тематанови [re: ah]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано30.01.06 16:28



Аз честно казано голяма разлика между Zara, H&M и Манго по отношение на дизайн и качество не намирам. Единствената разлика е, че Манго е неоправдано по-скъп (била съм само в магазина им в България). От Zara и H&M понякога си купувам това, което при мен спада в категория "парцалки с неотговорни функции".






Тема Re: Капаска :) сменям малко тематанови [re: ah]  
Автор Luna (минаващ)
Публикувано01.02.06 00:41



При положение че средната работна заплата в Англия е около £1300, а само наема на жилище е между £600 и £800, тогава не мисля че човек със средна заплата може да си позволи дънки за 150 евро = £90.
Не се заяждам. Колкото различни хора, толкова различни гледни точки. Всеки сам избира приоритетите си в живота. Сигурно пък за нещо друго което е по-голям мой приоритет ти ще твърдиш че е скъпо, а аз ще те убеждавам че е евтино



Тема Re: Капаска :) сменям малко тематанови [re: Luna]  
Автор ah (medinilla)
Публикувано01.02.06 11:20



А защо мислиш, че аз се заяждам? За съжаление, не разбирам какво е това: £1300, а още по-малко това: 150 евро = £90. Както и да е, моите впечатления не са от статистики, а от колеги и познати: работещи в различни браншове и дори в различни държави. Да не говорим, че е достатъчно да си отвориш очите и да обърнеш внимание, с какво са облечени различните слоеве: например, продавачки, студенти, банкови служители и т.н.
Освен това, аз говоря за средна класа: и към нея явно спадат и секретарки в добри фирми, които могат да си позволят тези дрехи, а и не само дрехи: обзавеждане, почивки, и т.н.



Тема Re: Капаска :) сменям малко тематанови [re: ah]  
Автор Luna (минаващ)
Публикувано01.02.06 12:57



Никога не съм твърдяла че се заяждаш. Исках да кажа само да не приемаш думите ми като заяждане. Не знам защо знака за паунд ми го изкарва като £ Разбирай, че средната заплата е 1300 паунда, наема е средно 700 и едни дънки от 90 паунда не ми се виждат да са по джоба на средната класа. А що се отнася до хората какво носят, зависи от къде са си го купили. Аз например вкъщи все с така наречените маркови анцузи ходя, всичките са памучни и са супер, но съм ги купувала на една десета от стойността им. Да не говорим че има магазини където можеш да изровиш дрехи на Кристиан Диор например за по 10 паунда.
Но ако живееш в България мога да си обясня защо мислиш по този начин.



Тема Re: Капаска :) сменям малко тематанови [re: Luna]  
Автор ah (medinilla)
Публикувано01.02.06 15:36



Още веднъж: според мен средната класа не се определя от средната заплата!!!!! Кой магазин е средна класа и кой не, не го определям аз, а пазара.
Индивидуалните приходи и разходи се определят също от различни фактори: ако нямам деца, не желая да строя къща на 5 ката мога да си позволя друг начин на живот със средната заплата, нали?
Моите впечатления са от една средна класа, която може да си позволи нови дрехи (най-малкото една "основна гарнитура" от панталон, пуловер, яке) всеки сезон от марки като еспри, бенетон, хилфигър и т.н., и сигурно не от разни разпродажби или аутлети със застояли дрехи от 80те години или пък със стоки с неизвестен произход.
Ако твоето мислене се основава на статистики, а не на твоите възможности и възприятия, то според ставнителните статистики в държавата, в която живея, хората харчат повече пари, отколкото в англия.
Хайде, да не разводняваме повече темата. Моето мнение беше само, че Н&М ми харесва, защото има голямо разнообразие, нещата са тренди и евтини, и имам супер попадения оттам, вкл. една официална рокля на Карл Лагерфелд. Манго не ми допада изобщо. И че Зара е средна класа. Това е.



Тема Re: Капаска :) сменям малко тематанови [re: Luna]  
Автор snobarМодератор (Fuckers League)
Публикувано01.02.06 17:22



горките англичани...предлагам да им изпратиме малко хуманитарни помощи, че не ги знам какво ядат - ще вземат да умрат.

...и твойта майка също!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.