Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:11 29.06.24 
Непрофесионални
   >> Мода&Lifestyle
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: Българката - стил, усет за мода и ощенови [re: dexter_sum]  
Автор Jennifer... (Оптимстка)
Публикувано12.08.05 13:58



Извинявай, нямах време да прочета последните мнения от темата.
Сега го правя и с удоволствие разбирам, че сме написали постове в сходен стил.
Стана ми приятно.

Сега да разкажа нещо.
Отдавна бях забравила за една категория хора, но тези дни се сблъсках неволно с тях.
Бях на басейн в Плевен. Нямах бански и си пийвах коктейлче, докато дъщеря ми и племениците се къпеха. Не че съм искала да подслушвам, но просто разговорът от съседната маса се водеше на такива децибели, че щеш - не щеш, слушаш и ти.
За какво толкова "интересно" си говореха ли?
Ами от всички хора на басейна само мен не обсъдиха. Просто им бях много близо.
Кой как се облякъл, тялото му какво е. Всички под ножа.
Вечерта ми се случи същото в едно кафене на главната улица.
Много отдавна не бях чувала подобни разговори. Просто с хората, с които общувам си говорим за съвсем други неща.
Затова сега тези обсъждания тук ми заприличаха точно на онези от басейна и в кафенето.
Не искам да засегна никое от момичетата.
Всички са ми много симпатични. Без изключение.
Но за мен не са прави толкова да превъзнасят западните нрави.
Който толкова се дразни от Балканите, отива на Запад и си живее при "идеални" условия.
Тук е България. Положението е такова.
Ето, сега специано поглеждам през прозореца.
Виждам много оживена улица. Не забелязвам нито едно момиче, облечено като описаните в предишните постове. Как пък не минава нито едно, просто заради статистиката. Е на кого да вярвам сега - на очите си или на постингите?

За рускините също не съм съгласна. Около мен е пълно с рускини на приблизително еднаква възраст, плюс белорускини. Познавам ги от градинките с децата. Има по-заможни и средни. Винаги са изрядно облечени и поддържани.
Особено пък по-богатите каквито тоалети имат... стилът си личи отвсякъде.
Не всички са фешън мадами, но имат определен стил. Ако към това добавим, че с тях винаги може да се говори за изкуство, винаги ходят на театър, концерт и т.н.
Това е стилът.
Не да седнеш да обсъждаш хората.
Сега да не вземе да се ядоса някой!



Тема Re: Българката - стил, усет за мода и ощенови [re: Ecтpeлa]  
Автор Jennifer... (Оптимстка)
Публикувано12.08.05 14:05



Свят шарен - това му е хубавото!
Абсолютно!



Тема Re: Българката - стил, усет за мода и ощенови [re: Jennifer...]  
Автор ah (medinilla)
Публикувано12.08.05 15:11



Колкото до обсъждането, навсякъде се обсъжда. Аз това лично нищо лошо не виждам, мен ме обсъждат, аз ги обсъждам. . Но, това не е и не може да бъде основна тема на разговор.
Навсякъде има лошо облечени хора и простаци. Но като видиш в някой чист европейски град чакащите автобуса за България, клекнали и пушещи, с невъзможни дрехи и прически, мъжете неподстригани, небръснати и мърляви, ми гадно ми става. Може би, защото българите, с които поддържам контакт са много на ниво, познавам и един куп местни, които имат прекрасно отношение към България.

А колкото до руснаците... На какви чудесии се нагледах в Египет, "бедна ти е фантазията". На връх синайските чукари се бяха качили рускини с кожени палта и с токчета
, мъже с черни костюми, пълен соц. по анцузи, по курортите се разхождаха едни девойки с вид на евтини проституки, пълна трагедия!
Изобщо, като нация за мен италианците си остават като стил номер 1.



Тема Re: И още нещонови [re: dexter_sum]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано12.08.05 15:15



Сърдим? Просто коментираме.



Тема Re: Българката - стил, усет за мода и ощенови [re: ah]  
Автор dexter_sum (Bladerunner)
Публикувано12.08.05 15:20



На теб гастербайтерите ли са ти критерий?



Тема Re: И още нещонови [re: dexter_sum]  
Авторpassion (Нерегистриран)
Публикувано12.08.05 15:29



"Българката не умее да се оцени, с набитите комплекси, че "западнячката" е по-красива..."Мдам, аз съм Холандия, тук жените държат на външността си, без да подражават. По-важно е да нямаш олющен лак, да си с изгладени дрехи, да не ходиш с мазна коса и пърхут по дрехите, да нямаш гной и ранички по кожата, все неща които се набиват на очи в България. Не е задължително да си първа красавица, а да си добре поддържана.



Тема Re: Стил и усет - оставям модата настрананови [re: dexter_sum]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано12.08.05 15:34



Това е тотално оф топик, но наистина ли си имала случай да поканиш американци на гости и те да не те поканят на свой ред?

Иначе като стана дума за възпитанието, си спомних как дядо ми, Бог да го прости, ме строяваше да влизам и излизам от стаята, казвайки "добър ден" и "довиждане". Беше по-скоро игра, но и до днес ми е останал навика да не пропускам поздрава.

От друга страна, не виждам какво толкова страшно има човек да прегърне сервитьорка. Аз честно казано не си налагам чак такива ограничения. За такива случаи обичам да си припомням един цитат от Айрис Мърдок - "Една аристократка е свободна. Една буржоазка никога не е освободена от стремежа си към свобода." Тъй като в България аристокрация след Баязид не е останала, надявам се това ми позоваване да не се разтълкува погрешно.

П.С. Попадала съм на възпитани и елегантни хора от много националности, включително и българи.

П.П.С. Когато живеех в София също се чувствах добре. Сигурна съм, че ако се върна да живея там, пак ще ми хареса.



Тема Re: Абе Мери дето сладоледа точно мери !нови [re: Mepи]  
АвторMopи (Нерегистриран)
Публикувано12.08.05 15:36



- "Българката изобЩо зад граница веднага се познава...е, има и стилни изклЮ4ения, като мен, но те са наистина рядкост. У4удват се като неволно кажа 4е съм българка..." !!!!
Абе Лейди Мери не е ли малко самонадеяно туй твойто изказване чак пък да са такава рядкост елегатните и със вкус облечени българки ,ти остана сега да вземеш да ни разправяш че си единствената най- елегатна българка във Италия!Че ти да не познаваш всичките българки във Италия бе драга !Недей така със тез смели изказвания че направо ще паднем.То бива самочуствие ама туй твоето минава граници.Я вземи да ни закачиш някоя друга снимчица да те оценим .Т о някой от пишещите тук ако те познават да си кажат мнението относно твоята елегантност ама ти сама да си даваш такива оценки ...без коментар !



Тема Re: И още нещонови [re: no_bs]  
Автор dexter_sum (Bladerunner)
Публикувано12.08.05 15:38



Не знам, просто се споменава често "балкански" в негативен контекст, не само тук, но и на много други места.
В един момент просто става обидно. Не всички сме диви балканци, имаме куп положителни черти, а голяма част от нас даже могат да четат.

А в запазването на етностереотипите няма нищо странно, и не е е характерно сама за "балканците" и българите в частност.
Колкото до простотията, тя не е етностереотип, а лично качество, и ще си остане такава дори при пълна асимилация с населението на приемната страна.

Лично аз просто не общувам с хора, които смятам за неподходящи, приемам всички такива, каквито са и ми се струва напълно нормално гастербайтерите да са мизерници, независимо от какъв произход са.

А и всички знаем колко на брой сволоч замина да работи в чужбина. Какво ви учудва гледката?

Но да се обобщава с "балканци", или да се поставят под един знак 99% от българите, това просто не мога да го приема.



Тема Re: Българката - стил, усет за мода и ощенови [re: dexter_sum]  
Автор ah (medinilla)
Публикувано12.08.05 15:42



С четенето ли сме скарани? Или този въпрос е до някой друг???




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.