Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:57 02.06.24 
Непрофесионални
   >> Мода&Lifestyle
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Да се оплача! Шопинг емоции!нови  
Автор Cтpeйнджъp (адвокат)
Публикувано26.04.05 23:02



Започвам с прелюдии, принципно се нося строго елегантно! Работата го налага, а и клиентите го изискват. Адвокат в дънки е меко казано несериозно. Купих си фантастично сако... и реших, че ми трябва пола (с панталон вече се сдобих)... Както казах решавам, че ми трябва още една фустичка и тръгвам по любимата ми Витошка. Ей подлудях, едни нацупени продавачки, ще кажеш, че съм ги черпила с кисели бонбони. Криви, недружелюбни. От такива каки направо ми секва шопинг истерията. Обаче ми падна пердето! Влизам в бутика Х, харесвам една много шикозна пола, бих казала подходяща за танци. Естествено е за фръцкане, а не за работа. Обаче ми е кеф на душата и веднъж да я сложа ще ми е гот... решението е взето! Дайте този номер... “На!”, Пробвам, малко ми е тесничка в кръста (и аз съм качила някой друго килце зимата и си мрънкам). Онази кака ми изръси, ми тъкмо ще имате стимул да отслабнете. Хм, айде може и аз да съм малко задръстена, нов френдли стил сигурно ще да е. Я дайте казвам едно номерче, по-голямо. “Ма ако щя купувате само!”. МОЛЯ! Аййййй побеснях, хм... казах си на ум сега каки ще ти покажа. Отворих портмоненцето и, и показах, че сигурно за 6 месеца заплатата и не е толкова. И се почна едно въртене и суетене около мене 3-4 каки. Пък аз нали съм си злобничка, нищо че не ми личи – пробвах целия магазин! Всичко де що ми грабна окото! Накрая казах, че мога да си купя всичко, но те няма как да си купят добро отношение и си тръгнах. Леле почервеняха. Естествено се набих в Капаска и си купих весела пижама. Така де, нямах намерение да си купувам, ама момичето направо си ми я продаде. С едно чудно сутиенче. И накрая се замислих, аз за какво излязох, а какво си купих... купих си това, което ми предложи момиче истинска продавачка. Направо не се усетих, как ми продаде пижамата, айде сутиена е ясно, аз имам мания за бельо...
Та исках да кажа, абе тези злобни каки как ги търпят на работа въобще? Аз ако им бях шеф да съм ги разпердушинила! Как не ги е срам да ми джвачкат дъвка насреща и да ми мляскат, когато аз искам внимание, а те решават кръстословици! И това в бутици. Ми хубаво де с костюм съм, но не мога ли да си купя и нещо по така... Ей не знаят как да ти вземат парите!
Даже с Дженифър мисля веднъж си бъбрихмепо темата, аз винаги съм поздравявала първа в магазин, а не е редно! Те трябва да те посрещат! Наложила съм си го напоследък, мълча като пън, но и пън имам на среща си. Ако се усмихнат и поздравят и аз се усмихвам и поздравявам...



Тема Re: Да се оплача! Шопинг емоции!нови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор tchupakabra (пролетен)
Публикувано26.04.05 23:34



Примерно шефа/собственика ги ебе и така А магазинът може и да е фасада за пране на парички от друг бизнес, та не е важно колко ще се продаде Добре дошла в българия

Мен пък повече ме дразни прекомерната натрапчивост в някои магазини, Германос например, щях да ги псувам вчера - почвам да разглеждам, някаква чума ми се лепна и взе да ми обяснява куп неща, които не ме интересуват, да ми тика лиизинги и промоции, които не искам, и не ме оставя да си разглеждам на спокойствие. Почна да дърпа да отваря витрината и да ми вади продукти, а аз просто исках да сравня шибаните характеристики. Накрая направих едно бързо кръгче из магазина, тя изостана и се лепна на друг клиент, а аз щастлив се върнах при фотоапаратите, и точно почнах да си чета интересуващата ме информация, и някакъв друг цървул-консултант ми цъфна до рамото и почна да напира да си общуваме Ейй, направо ми идеше да го плесна, баси

______



Тема Re: Да се оплача! Шопинг емоции!нови [re: tchupakabra]  
Автор Cтpeйнджъp (адвокат)
Публикувано26.04.05 23:53



Е аз съм жена, а ние си умираме за внимание!



Тема Re: Да се оплача! Шопинг емоции!нови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор Jennifer (Оптимистка:))
Публикувано27.04.05 00:02



Хей, честита пижама! Нали вече си я облякла?
Когато си я облечеш, да сънуваш много хубави сънища, които и да ти се СБЪДВАТ!
Мани ги тия патки! Не им се ядосвай!
Много добре си ги подредила!
Аз кога ли ще го направя тоя номер! В такава ситуация им се ядосвам и им се разсърдвам - неправилна тактика, която трябва да променя.

Според мен въпросът е много комплициран.
Напр. на мъжа ми и на майка ми непрекъснато им правят отстъпки. За всякакви стоки. Не знам как го постигат номера. И двамата са много капризни, не купуват всичко, оглеждат, искат сто неща. Много често си излизат от магазина без да купят нищо, а преди това са разиграли продавачите за световно.

Аз? Аз съм клиентът-мечта. С една хубава усмивка и добро отношение + едно елегантно комплиментче могат да ми продадат "камък от Луната".
ОБАЧЕ един от много редките случаи, когато са ми правили отстъпка беше миналия месец, когато си купих GSM и то защото купих два, и то защото бях с мъжа ми.
Много и се радвах после на тая отстъпка, като че ли е нещо кой знае какво.
Ами не е честно пък! Не е заради самата отстъпка, а заради отношението.
Как да го обясня точно? Надявам се, че ме разбираш!

Точно като теб мисля, че на много места не знаят как да ти вземат парите.
Малко са продавачите-добри психолози.
Наскоро си говорихме с приятели на кого какво може да се продаде най-лесно. За едни покупката трябва да е много "на сметка", за други - да е "най-доброто" или "най-модерното".
Купувам си петунии за терасата. Продавачката ме съветва да си взема по-скъпите, че били по на сметка.
След два дни отивам за тор. Тя пак ме съветва да си взема от по-скъпата, че било по на сметка. Добре, но аз не съм този тип купувач. Купих си точно тези неща, доволна съм, но някак си не ми е приятно това "на сметка" и ми остана едно неприятно чувство.



Тема Re: Да се оплача! Шопинг емоции!нови [re: tchupakabra]  
Автор Jennifer (Оптимистка:))
Публикувано27.04.05 00:05



В "Германос" каквото и да направят, все не уцелват правилния ход.
Поне на мен отдавна са ми влезли в черните списъци за по-сериозни издънки и оттогава като им тръгна зле...



Тема Re: Да се оплача! Шопинг емоции!нови [re: Cтpeйнджъp]  
АвторNina (Нерегистриран)
Публикувано27.04.05 12:32



Sramota! Zatova se chudia kak izobshto shte drapnem napred s tozi customer service. Nai-tazhnoto e, che na tiah izobshto ne im puka i se samniavam, che niakoga shte se ambicirat da badat po-konkurentni. Moeto mnenie e, che ne darzhavata, a horata triabva da se promeniat v Bulgaria.

Pozdravlenia za tvoiata reakcia i novata pizhamka!



Тема Re: Да се оплача! Шопинг емоции!нови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор akyлka (хапя)
Публикувано27.04.05 12:57




ей, досега се стърпявах да пиша тук, въпреки че ви чета, ама сега няма как да не се включа!
браво!Направила си каквото трябва!
И аз така в петък пък обиколих 3 магазина докато си купя чорапи и накрая се върнах в първия и си купих такива, които видях и в другите 2, на същата цена, ама ми ги продадоха с кеф!
На една продавачка веднъж и казах - Няма усмивка, няма покупка (това е по принцип за келнери, но това е друга тема)
бях в Пловдив уикенда, влизам в Дика - много ми хареса витрината и като дойде една продавачка - добър ден, какво ви хареса?
казвам аз - саката, този плат т.н.
донеси ми да премеря 100 и за всяко откровено ми казваше как ми стои, какво подчератава и на какво ще ми отива.Супер беше!
такива случки колкото щеш, ама от нацупени продавачки нищо не купувам, както видях по-долу - едно гадно чувство ти остава, не ти прави кеф покупката


Express yourself, don't repress yourself !


Тема Re: Да се оплача! Шопинг емоции!нови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор Leyla ()
Публикувано27.04.05 13:47



А мен буквално да ме набие една продавачка!Имах настроение и исках да си купя нещо..ей така :)Влизам в един бутик и виждам убийствен гащеризон по тялото,без ръкавки,невероятен и казвам -искам го :)Момичето ме поглежда и ме пита за някакъв специален повод ли е ?Като казах,че не е онази полудя !Гледа ме ,гледа ме и се изказва-Ахааа,значи така ,а ?Искам гащеризон все едно искам пастичка !Кучки !Само харчите парите на мъжете си ,само искате ,искате....Какво още ми чу главата не ми се кометира,но определено си беше доста екстрийм това преживяване :)



Тема Re: Да се оплача! Шопинг емоции!нови [re: Leyla]  
Автор ah ()
Публикувано27.04.05 16:59



да се включа и аз със случка, случила се на "пъпа" на европа. действието се развива в 18.10, магазина е нещо като парфюмерия, верига за всякакви козметики, препарати за домакинството и т.н., затварят го 18.30.
на мен ми трябват монетки за паркинга. влизам аз в магазина, и подусещайки, какво ме чака, решавам да не я моля да ми развали, а да купя някакви вафли за 0,99 и с рестото от 2 евро да се сдобия с монети. тя ми връща едно евро и 1 цент. моля я, да ми върне на дребно. отказва ми, защото нямала достатъчно дребни да връща (касата е отворена, аз много добре виждам, че има, в магазина няма пукнат човек, тя ще затвори след 15 мин.) казвам добре, дайте ми едно 0,50 а другите по 1-2 цента. казва тя НЕ. Казвам и, че съм купила вафлите само защото ми трябват дребни за паркинга: отговор: да, знам, но няма да ви дам! тогава аз и казах да си вземе вафлите и да ми върне парите. и да видите, как се връщат 99 цента! напълних се с дребни



Тема ха ха ханови [re: tchupakabra]  
Автор дp.k.т.н.инж. Koлю Koлeв (общественик)
Публикувано27.04.05 18:05



Аз много обичам продавачките, простете, т.н. КОНСУЛТАНТИ /впрочем, които или ти досажда или ако ги питаш нещо разбираш че по-вероятно ще получиш отговор от радио Ереван/.
Та се сетих за Германос. Много са досадни.
Една се приближава и ме пита - може ли да ви помогна с нещо.
Отговарям и - благодаря не.
Онази треска я тресе ли, не знам какво но след 15 секунди пак ми идва в гър и ме пита.
- А какво си търсите?
Е тук вече си викам ще отвръщам на удара!
- Амииии, перална машина.
Оная в продължение на 30 секунди се опитва да ми демонстира колко червено може да стане лицето й и да ме учуди колко тъпота може да се събере в погледа й.
Накрая след минута изсумтява.
- Много осроумно.
Отговарям й.
- Благодаря, бяхте наистина забавна.
Ейй, накрая се изнесе в тръс някъде да се успокои.

Фен съм на нахалните продавачки! Нямат си представа колко простотии за бъзикня може да роди болната ми фантазия. Все пак пазаруването е удоволствие, нали?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.