Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:38 25.06.24 
Непрофесионални
   >> Мода&Lifestyle
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Мъжката мода - абсолютен ужас!!!нови  
Автор MadLover (Madonna warrior)
Публикувано18.07.04 11:32



Не съм влизам в този клуб досега, виждам, че това е клуб, в който се обсъжда модата. Затова, мисля, е тока е мястото, в което може да си да изкажа моето мнение за модата, или по-конкретно - за мъжката мода. Забелязъл съм, че в последните години мъжете на възраст от 16 до 30 години са започнали да се обличат по едни много страннен за мен начин. Не мога да си обясня как може нормален мъж да облече бял панталон и прилепнала по тялото блуза (във възможно най-яркия цвят). И то това не са само някакви единични случаи, а е масово явление. А още по-лошо е, че нормални дрехи се намират доста трудно - аз лично, въпреки че сам от София, дори и тук супер трудно си намирам нормални дрехи На повечето места се продават само някви бели панталони (нетърпим съм към такива панталони), протъркани дънки, стигаще само да глезените (дънките в повечето случаи дори са с подвити крачоли); тесни блузи, в светло синьо, бяло, червено, оранжево, (или какъвто друг ярък цвят се сетите); фланелки с надписи или ликарско-бели якета с цифри и ракламни надписи...
Обяснете ми следните неща:
1) Нормално ли е това обличане според вас???
2) Луди ли са тея, които ходят така, или искат да приличат на педали??? Или просто си нямат огледало у тях???
3) Смешен ли съм аз, в очите на хората, като ходя с по-безлични дрехи, в по-мрачни и убити цветове???

Моля ви се само, не го приемайте като лична обида това, което съм написал - просто аз така мисля.

----------------



The first rock thrown again
Welcome to Hell, little Saint

Редактирано от MadLover на 18.07.04 11:33.



Тема Re: Мъжката мода - абсолютен ужас!!!нови [re: MadLover]  
Автор expat ()
Публикувано18.07.04 11:48



Всеки си избира сам как иска да изглежда , аз лично също предпочитам не толкова крещящи цветове като сиво, мръсно бяло (ленено) беж, както и стандартните но не и крещяши тъмно синьо, червено... Ако на хората им харесва да си се обличат така... това си е техния избор
Факт е, че в момента прилепналите блузи (тениски) са актуални, както и белия цвят.
Не би трябвало да си смешен ако правилно и стилно си комбинирал цветовете.
Това е твоя избор и така... защитавай го.

This game has no name...


Тема Re: Мъжката мода - абсолютен ужас!!!нови [re: expat]  
Автор MadLover (Madonna warrior)
Публикувано18.07.04 20:07



Е да - истина е, че това е въпрос на личен избор, ава проблемът е, че тоя начин на обличане е много популярен.
На мен, обаче, ми се вижда доста женско, да се ходи с тея прилепналите тениски. Също така, и тея белите панталони са си абсолютно женски, мен ако питате.
То, всъщност, при положение, че 90% ходят облечени така, този стил на обличане вече май си е съвсем нормален.
А колкото до мен - аз може да ходя по възможно най-обикновения начин, но никога не съм смешен. Но, и никога не обличам такива причепнали тенискти, които стигат сано до кряста, нито пък нося дрехи в светли цветова. Ама на нясои хора им се виждо странно това...

----------------



my wounds cry for the grave
my soul cries for deliverance

Редактирано от MadLover на 18.07.04 20:09.



Тема Re: Мъжката мода - абсолютен ужас!!!нови [re: MadLover]  
Авторexpat (Нерегистриран)
Публикувано19.07.04 11:11



Нека и дамите да кажат своето мнение



Тема Re: Мъжката мода - абсолютен ужас!!!нови [re: MadLover]  
Автор Scarlet (J _ _ _ _ _ _ r)
Публикувано19.07.04 12:02



Виж сега, не всеки човек е настроен да възприема от раз всичко модно и всяка нова тенденция. Говоря не само за обличането, а за всяка една област на живота. Това не означава, обаче че той е второ качество. Просто различен начин на мислене.
Остави ги тези момчета да си носят каквото им харесва, а ти си носи каквото на теб ти харесва и както ти се чувстваш добре.

А на конкретния ти въпрос - на пазара има и доста консервативни неща. Знам със сигурност, защото моят съпруг също предпочита такъв стил на обличане и не му е никакъв проблем да си намира дрехи. Дори напротив, аз си мисля че за мъжете специално модните тенденции навлизат по-бавно. И изобщо си мисля, че мъжът не е особено настроен да следва модата. Това вероятно е известно на производителите.

Мен пък ме дразни, че насаждат образа на едни гейски манекени...
Да се чудиш изчезнаха ли от света младите готини 100% мъже



Тема Re: Мъжката мода - абсолютен ужас!!!нови [re: MadLover]  
Авторjam (Нерегистриран)
Публикувано19.07.04 12:41



наблюденията ти са верни. и все пак, за мъже е по-лесно да се намери облекло и обувки в по-сдържан стил. (имам предвид - България)
при дамските неща положението е още по-трагично. масово магазините са се ориентирали към възрастовата група 12-25, с всичките й типизми - остро модно, екстравагантно, малки размери. самите търговци си го признават - това е групата, която (според тях поне) най-много и най-често се ръси за парцалки.
според скромните ми впечатления, в София имат шанс да се облекат и обуят сравнително лесно и бързо само тийнейджърките или лелките над 50.



Тема Re: Мъжката мода - абсолютен ужас!!!нови [re: jam]  
Автор MadLover (Madonna warrior)
Публикувано19.07.04 15:38



Ама като гледам какво пишеш, разбирам, че пре жените проблема е още по-голям. Това поне ме окуражава, че проблемът не е само и единствено за мъжете. Има нещо такова - ако си малко дете или чичо (съответно лелка), също можеш лесно да се олбечеш.
Наистина е така - точно тоя възрастува глупа - 12-25 години, са най-склонни да дават пари за вънщния си вид - и при мъжете и при жените е така. И аз съм в тая възрастова група(на 18 г. съм), и харча понякога луди пари за музика, но не и за дрехи.

----------------



I go round and round just like a circle...

Редактирано от MadLover на 19.07.04 15:56.



Тема Re: Мъжката мода - абсолютен ужас!!!нови [re: Scarlet]  
Автор MadLover (Madonna warrior)
Публикувано19.07.04 15:38



Е, може би аз малко преувеличавам, като казвам, че намирането на по-обикновени мъжки дрехи е чак толкова трудно. Да - намират се, ама съотношението на модервине към обикновените дрехи е някъде 5:1. И това съотношение постоянно расте в полза на модата.
Да - просто е въпрос на лична нагласа тока, как възприемам модата. Може би, до известна степен, облеклото има връзка с други неща. Например музиката - аз слушам Мадона, Nightwish, Evanescence, Бьорк - т. е. не харесвам веселяшка музика => не бих се облякъл в по-шарени цветове. Може би, аз лично се влияя от музиката, която слушам.
За мъжа не е съвсем естествено да следва модата, и именно заради това на мен ми е толкова странно, че хората ходат по този женствен манекенско-педераски начин.

----------------



Take me, cure me, kill me
bring me home

Редактирано от MadLover на 19.07.04 15:48.



Тема Re: Мъжката мода - абсолютен ужас!!!нови [re: MadLover]  
Автор snobarМодератор (Fuckers League)
Публикувано19.07.04 16:08



за белите панталони и прилепналите т-шърти съм на твоето мнение, но за светлите цветове не си прав - има уникални цветове - бежаво, светло синьо и т.н. Само в черно и тъмни цветове ли се носиш? Много е тъпо... (това си е мое мнение де)

П.П. Не понасям и мъж с чехли или некви сандали - отквратително педалско е!

Грехота е при живи родители децата да работят!


Тема Re: Мъжката мода - абсолютен ужас!!!нови [re: Scarlet]  
Автор snobarМодератор (Fuckers League)
Публикувано19.07.04 16:13



мъжете не сме изчезнали, само жалко, че не всички сме готини колкото ви се иска

Грехота е при живи родители децата да работят!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.