Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:36 03.06.24 
Непрофесионални
   >> Мода&Lifestyle
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Професионализмът на манекенките  
Автор expat ()
Публикувано16.06.04 13:42



в България.Забелязали ли сте колко сме далеч от нормалното ниво, колко ревюта са се превърнали в "шоуто на манекенките"? Какво е вашето мнение по въпроса?
Достатъчно добре ли са подготвени или има още какво да се желае?

This game has no name...

Редактирано от expat на 16.06.04 14:09.



Тема Re: Професионализмът на манекенките [re: expat]  
Автор jena155 (непознатa)
Публикувано16.06.04 15:22



Направих глупоста да сложа като програми една до друга БГ фешън канал и френският, няма такава смешка, редуваш ги двата и се забавляваш до насита. Не случайно най-смешно ми стана на миналогодишният конкурс " Мис България", когато една от миналогодишните "мис Свят" или "мис Вселена" не разбрах от много смях. Но същата тази застана до нашите джуджета с къси крачета и увиснали телца и единственото, което можеше да се направи в тази ситуация е да погледнеш нещата от към жалката ни страна.
Направо ми се плаче, световните критерии за височина са от 1.74 см, а при нас най-високите ни манекенки са горе-долу толкова, думата фитнес понякога не знаят значението й, но често я експлоатират заучено на въпроса "Как поддържате фигурата си?", козметичка се ползва само за кола маска, а лицето се почиства в домашни условия може би.
Разбира се като всяко правило и ние имаме някой добри изключения, но те наистина си знаят цената и мястото, като в повечето случай са по ангажименти в чужбина и нашите "ревюта" ги посещават рядко.
А това с БГ дизайнери също е голямо забавление. Нека някой само на този въпрос да ми отговори "Колко дизайнери (български) правят самостоятелни ревюта?", а да не говорим, че и на "масовките" се появяват с цялата си колекция за годината т.е не повече от 10 -15 тоалета (я има, я няма толкова). може би единствена Жени Живкова прави нещата на ниво.

ПРЕКРАСНАТА НЕПОЗНАТА, ЗАТОВА Е ПРЕКРАСНА, ЗАЩОТО Е НЕПОЗНАТА


Тема Re: Професионализмът на манекенките [re: jena155]  
Автор expat ()
Публикувано16.06.04 15:41




Определено си права..., но това което ми направи впечатление на няколко ревюта е че тези момичета просто не знаят защо за излезнали?Те са като облечени кукли, а понякога дори прозиращото бельо (тяхното лично), не е подходящо за дрехата(разбира се в случая вина имат и организаторите).
Липсва им излъчване и класа, липсва им чара и може би самочувствието.Погледа им е празен, няма го вдъхновението, гордостта от представянето на облеклото. те приемат този час или два ангажимент като дребна досада, която за щастие се заплаща...
Телата им са отпуснати, когато надхвърлят 22 г.Прическите им не се оформят специално за дадено ревю.
Единственото качество което им признавам е красотата

Но предвид всичко изброено по-горе, все пак каква е целта нан агенциите за модели и манекени в БГ? Нали точно там се научава всичко това...

This game has no name...


Тема Re: Професионализмът на манекенките [re: jena155]  
Автор snobarМодератор (Fuckers League)
Публикувано16.06.04 16:29



тази грешка и аз я направих

Който иска - търси начин, който не иска - търси причина!


Тема Re: Професионализмът на манекенките [re: jena155]  
АвторEcтpeлa (Нерегистриран)
Публикувано16.06.04 17:28



Да, и за мен Жени Живкова е най-добрата българска дизайнерка. А най-добрата и на ниво според мен (мое си мнение) манекенка е Наталия Гуркова. Жена с финес и класа. И ум. Но видя ли Виолета Здравкова някъде ме втриса. Ужас!



Тема Re: Професионализмът на манекенкитенови [re: expat]  
АвторEcтpeлa (Нерегистриран)
Публикувано16.06.04 17:36



Точно в агенциите би следвало да ги учат как да ходят естетично, а те се полюляват доста неграциозно по подиума. Като че ли не знаят какво да направят с краката и ръцете си и наистина все едно съъъвсем случайно са се озовали на подиума
Външно биват, но излъчването и чарът ги няма, а жена без излъчване, колкото и да е красива......



Тема Re: Професионализмът на манекенкитенови [re: Ecтpeлa]  
Автор expat ()
Публикувано16.06.04 17:46



жена без излъчване е ...кукла. А относно ходенето на токчета по подиума... скъсвал съм се от смях...
Интересното е че всички българки могат да бъдат манекенки от световна величина, достатъчно е само да положат малко повече усилия... но тях явно ги задоволява нивото което са постигнали

This game has no name...


Тема Re: Професионализмът на манекенкитенови [re: expat]  
АвторEcтpeлa (Нерегистриран)
Публикувано16.06.04 18:00



Мисля, че манекенството си е цяло изкуство и има много за учене, не е толкова просто колкото на много момичета им изглежда.
Стилът също е нещо, на което човек може да бъде научен!
Трябва да поработват повечко над себе си и физически, и интелектуално.
И да гледат по-често изявите на френските си колежки . За да се учат...



Тема Re: Професионализмът на манекенкитенови [re: Ecтpeлa]  
Автор expat ()
Публикувано16.06.04 18:12



То от гледане само умните хора се учат... те трябва и доста да се упражняват...
да придадат от своя блясък на дрехата, да я накарат да оживее.те трябва да флиртуват (но във възможно най-добрия смисъл) както с дрехата така и с камерата...
Уви елементарни неща не могат и не искат да научат.
Учудвам се как за много манекенки върха в кариерата им е поредната промоция и са доволни от това.
А стила е нещо което може би трябва да се учи през първите 7+7 години.
интелектуално не виждам как да поработват... все пак още няма оперция за присаждане на мислещ мозък , но поне физически да се поддържат.

This game has no name...


Тема Re: Професионализмът на манекенкитенови [re: expat]  
АвторEcтpeлa (Нерегистриран)
Публикувано16.06.04 18:15



Не могат да придадат блясък на дрехата, дрехите стоят на тях като на закачалки. Дървено сценично поведение, няма флиртче с публиката, камерата, няма одухотворена усмивка и желание да внесат повече красота около себе си.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.