Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:55 23.06.24 
Непрофесионални
   >> Мода&Lifestyle
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: [re: Bиливap]  
Автор Gorgeous™ (Блясък)
Публикувано17.06.04 12:50







Тема Re: Ще ти отговоря [re: Ecтpeлa]  
Автор jena155 (непознатa)
Публикувано17.06.04 12:54



Отговарям много бързо на въпроса. Само, че за да си отговориме точно, задавам леко подвеждащият въпрос - колко агенции в БГ работят на принципа, който е най масов в повечето световни агенции, а той е: виждат Красива и Висока девойка в заведение, магазин, на улицата (за това се грижат така наречените скаути, а те се занимават само и единствено с това), запознават се и я водят в агенцията, (ето тук е основният ми въпрос) където им предлагат безплатно обучение в агенцията до достигане необходимото професионално ниво, и след което след предварително сключен договор агенцията започва да взима процент от ангажиментите им.
Връщаме се в нашата действителност: На курсове за манекени и фотомодели, може да се запише всеки стига да може да се движи на собствен ход и да може да си позволи курса, след последният месеца (курсовете са от 3 до 6 месеца) преценяват кои от завършилите стават и кои не. С тези които са били по симпатични и що годе могат да се справят сключват договори, а другите най - брутално ги изритват. Оттози момента нататък се работи на принципа "Те ще се ошлайфат с практиката".
Ето това е моят бърз, но не много кратък отговор.

ПРЕКРАСНАТА НЕПОЗНАТА, ЗАТОВА Е ПРЕКРАСНА, ЗАЩОТО Е НЕПОЗНАТА


Тема Re: Професионализмът на манекенките [re: Ecтpeлa]  
Автор expat ()
Публикувано17.06.04 13:20



Ние говорим за истинските ценители , а не за "така наречените ценители"

This game has no name...


Тема Re: Ще ти отговоря [re: Ecтpeлa]  
Автор expat ()
Публикувано17.06.04 13:47



Ние не ги виним . А и те наистина нямат вина з анищо (дори и за красотата си)... само си ги обсъждаме
А ако някой променят поведението и държанието си към по добре... ехеееее световниет подиуми ги очакват но те трябва да осъзнаят дали да си от местен, регионален, национален или световен мащаб... и да се стремят към съответното ниво

This game has no name...


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор expat ()
Публикувано17.06.04 13:53



А защо една манекенка трябва да бъде тъпа (това задължителон условие ли е?)? Това също е професия която изисква усилия, но и възнаграждава тези усилия.
И може да бъде чудесен трамплин ... (но не към нечие легло) в кариерата.

This game has no name...


Тема Re: Ще ти отговорянови [re: jena155]  
Автор expat ()
Публикувано17.06.04 13:59



В нашите модни агенции са се превърнали в печеливши школи за обучение , в което няма нищо лошо, но поен да си променят името ... Лошото е че и обучението което се предлага не е качествено. А кое е по-лесно: да вземеш от 100 човека по 200 лева такса за едномесечен курс или да създадеш и лансираш модел?Във втория случай се набляга на качеството за сметка на количеството ... но и възвръщаемостта е по-добра, а имиджа по-висок.
А ако в България тръгнат скаути... то те ще изпишат взетия бележник още в първото кафе в което седнат .

This game has no name...


Тема Re: Професионализмът на манекенкитенови [re: jena155]  
АвторEcтpeлa (Нерегистриран)
Публикувано17.06.04 14:14



Напълно съгласна за Ивайла Бакалова!



Тема Re: [re: Bиливap]  
АвторEcтpeлa (Нерегистриран)
Публикувано17.06.04 14:19



Да, тази професия у нас се възприема като начин за лесно печелене на пари, без да трябва да се напрягаш много-много, може би затова към нея се стремят определен тип момичета (но има и изключения, разбира се!)
А и повечето я възприемат единствено и само като помощно средство, за да се уредят в живота - с богат мъж и т.н.



Тема Re: Ще ти отговорянови [re: jena155]  
АвторEcтpeлa (Нерегистриран)
Публикувано17.06.04 14:23



Много си права За съжаление е точно така, една позната се беше записала на такива курсове и веднъж отидох с нея, за да видя дали и аз да се пробвам. Но като видях каква аматьорщина е, реших, че само парите ще си хвърля на вятъра. А какви момичета се бяха записали на този курс, бедна ти е фантазията! От километри си личи, че колкото и да работят, няма да се получи, ама ги баламосваха и тях, че може нещо да излезе.
Имаше определено много ниски сред тях с трътлести дупета



Тема Re: Ще ти отговорянови [re: expat]  
Автор jena155 (непознатa)
Публикувано17.06.04 14:39



Точно там е проблема, навсякъде манекена се обучава до момента в който не е готов да излезе на подиум, а тук всичко е само време. Кой е успял да прецени, че аз лично бих успяла да развия перфектна походка за 1 месец, сляд като Марийка е успяла за толкова. Няма реален изпит, няма реална преценка, просто повече хора за второ ниво и по - голямата такса.
Завършила съм 5 школи за модели и пак не мога да кажа, че от тях съм научила нещо полезно. Може би получих някаква основа и това е.... А и разбира се предложения за договои, които са направо бутафорни и смешни... Например, процент от ангажимент, който сама съм си организирала ми искат. Да няма проблем, но ако бяха инвестирали нещо в мен и моето обучение.

Виждала съм също, че в международните агенции в курсовете са включени и часове по етикет. така агенцията знае, че когато изпрати човек на ангажимент няма да има простотии и проблеми във всяко едно отношение. с това им дават и някакво начало в тяхното интелектуално развитие.

В БГ няма истински скаути защото агенцийте така са подредили нещата тук, че всички наят каква им е основната дейност и скаутите най-много да бъдат позорно пребити. Затова разчитат на комплексирани момичета от провинцията с болни амбиции за сцена и охолен живот

ПРЕКРАСНАТА НЕПОЗНАТА, ЗАТОВА Е ПРЕКРАСНА, ЗАЩОТО Е НЕПОЗНАТА



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.