Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:12 19.04.24 
Я! Архивите са живи
   >> Мобифон
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема КРАЯТнови  
АвторC.Hиkoлoв (Нерегистриран)
Публикувано05.08.08 17:17



05.08.2008
Краят на ерата на Мобифоните :(
Поставям Драгона във витринка
за спомен. :)



Тема Re: КРАЯТнови [re: C.Hиkoлoв]  
Автор moDem ()
Публикувано06.08.08 11:44



А аз ексиона и естествено делтата.

Живота е низ от груби събужданя


Тема Re: КРАЯТнови [re: C.Hиkoлoв]  
Автор Hinko (Учащ...)
Публикувано07.08.08 09:40



Вие сте лесни - само "щайгите"...
А аз освен двете "Нокии" имам и два усилвателя по 15W и 25W, с които в колата имах покритие във всяка една точка на България, независимо къде. Купувал съм ги по 1,800DM - чисто по 3,600лв...


В случая тъпото е, че Германия продължава да си поддържа мрежата - явно има полза от нея за пространствата извън 5-те км (за клетките на GSM) от пътищата. А те си имат добри пътища...
И в Чехия в Татрите спасителната служба също е с мобифони - все пак покритието е до 70км от клетката...

(Почти) всичко за пещерите -

Тема Re: КРАЯТнови [re: Hinko]  
Автор moDem ()
Публикувано07.08.08 18:03



Сега съм в германия и не съм чул тук да има мобифони.

Живота е низ от груби събужданя


Тема Re: КРАЯТнови [re: moDem]  
Автор Hinko (Учащ...)
Публикувано07.08.08 20:13



Че погледни характерните допълнителни (около 60см) черни антени с удебеляване около 15см по средата им по някои коли (може да са и на магнит ф15см - не директно монтирани) и ще разбереш...
Уточнявам - на по-старите "БМВ"-та 5 и 7 серия имаше и фабрично монтирани - плоската слушалка с екранчето, която се вижда между седалките е за разговори именно през усилвателя (тези слушалки са почти еднакви за всички усилватели).
Иначе самите апарати не се различават по външен вид от GSM-ите. Само по обсега на връзката... Така че ги ползва не гъзарията, а движещите се далече от пътната мрежа (съответно GSM- станциите) или някои специализирани служби. Например в България преди няколко години ги бяха раздали на служителите в БТС и на доста хижари, на много горски и т.н...



(Почти) всичко за пещерите -

Тема Re: КРАЯТ [re: C.Hиkoлoв]  
Автор anivit (непознат )
Публикувано12.08.08 12:53



Здравейте,
мой познат има мобифон и се интересува къде в София може да се отремонтира. Никъде не открих до сега, ще съм благодарна ако някой ми помогне.





Тема Re: КРАЯТнови [re: anivit]  
Авторtest (Нерегистриран)
Публикувано12.08.08 14:55



Дори и да се ремонтира, няма да е сигурно, че работи, т.к. мрежата е спряна. Иначе имаше един малък сервиз зад блок 54 на Младост 1, където работи човек, който е работил в сервиза на Мобиком.



Тема Re: КРАЯТнови [re: test]  
Авторanivit (Нерегистриран)
Публикувано13.08.08 13:35



благодаря ти test , ще отида да пробвам дали ще стане






Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.