Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:09 28.04.24 
Я! Архивите са живи
   >> Мобифон
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Рециклиране на батериинови  
АвторToмбa (Нерегистриран)
Публикувано06.01.03 12:11



Имам Бенефон Драгон на 2 години. Малко говоря, но батериата като ,че ли започва да издишва. На страницата на мобиком пише, че се рециклират за 25 лв без ДДС. Елементите били Санйо и Тошиба. Не е ясно да ли ги има в наличност. На един магазин на Солунска прочетох, че рециклират за Драгон 1600 мАп за 40 лв и 1500мАп за 36 лв. Някой да знае къде по-евтино се рециклират батерии, но с качествени елементи?



Тема Re: Рециклиране на батериинови [re: Toмбa]  
Авторprepatil (Нерегистриран)
Публикувано08.01.03 15:14



az sum s Benefon Dragon ot 2000g. i dosega sum si recikliral bateriata 3 puti, tuy kato SMS-funkciata skapva izklyuchitelno mnogo bateriata, kogato se durpat SMSi. Inache govoria malko. Cenata beshe 50 lv, onzi den zvuniah v Mobikom na 140, zaradi problemi s SMS-ite i jenata mi kaza, che ako si imam problemi s bateriata, shte si imam i s SMS-funkciata pri poluchavane na suobshtenia, kaza, che moga da si dam telefona, da mi reciklirat bateriata SAMO za 36 lv.! Bravo, namalili sa cenata. Predi beshe 50. Za men tova da greshni pari. Az da si kupya nov telefon shte mi izleze po-evtino, otkolkoto da go davam na serviz prez 3-4 meseza, zaradi bateriata.
Da ne govorim, che povecheto modeli Benefon (Sigma naprimer) imat funkcia "razrejdane" ot menuto i horata ne si nosyat telefona na serviz, zashtoto mogat da go praviat sami. A tova razrejdane se nalaga, zaradi pokachenia prag na samata bateria, kogato e iztoshtena, tya ne e iztoshtena dokray a si ima edin prag, koyto neprekusnato se pokachva, dokato doyde moment toy da e na takova visoko nivo, che da se zarejda za mnogo kratko vreme i da se iztoshtava za oshte po-kratko. Dori 15 min . Zarejdal sum si telefona po 4 puti na den. Tezi Dragoni sa absolutni bokluci



Тема Re: Рециклиране на батериинови [re: prepatil]  
АвторAz (Нерегистриран)
Публикувано09.01.03 12:47



Za poslednoto ne sam sawsem saglasen , a inache problema e, che powecheto hora si niamat i elementarno poniatie ot tezi neshta. Shto se otnasia do retsikliraneto - mojesh spokojno da go naprawish i sam za 15 lv - tolkowa struwat 3 elementa po 1700mAh. Bateriata na Dragon maj daje niama EconoRAM pamet (kakto e naprimer pri Benefon Delta), taka che ne se nalaga da prezapiswash tazi pamet. Prosto zameni starite elementi s nowite - za kakaw diawol da hodish do Mobikom. A inache i te sa si prawi - shtom ne mojesh sam da si swarsish rabotata - plashtash na tozi, kojto moje



Тема Re: Рециклиране на батериинови [re: Az]  
Автор Cвeтпeн (разсъждаващ)
Публикувано09.01.03 13:48



Би ли могъл да кажеш по-подробно как става това с елементите, по-специално за батерия на Нокия 540?



Тема Re: Рециклиране на батериинови [re: Cвeтпeн]  
АвторAz (Нерегистриран)
Публикувано09.01.03 15:49



Ne sam smenial elementi w bateria na Nokia 540 - samo na Benefon-i (bez Exion - tam neshtata sa po-skapichki) i na Nokia 450. Na Benefonite sa AA size, na Nokia 450 sa po-drugi - ne moga sega da ti kaja razmera, no sashto se namirat lesno po magazinite za elektronni komponenti. Naj-dobre e da razglobish wnimatelno bateriata i da widish tochnia razmer na elementite. Za kapatsiteta - wzemi si naj-golemia i e preporachitelno da e NiMH. Nokia 450 sashto niama RAM chip w bateriata, predpolagam che sashtoto e i pri 540, no ne znam...



Тема Re: Рециклиране на батериинови [re: Az]  
Авторprepatil (Нерегистриран)
Публикувано09.01.03 16:19



postoyanno sum go nosil na serviz i tehnicite sa mi kazvali desetki puti, che Dragon e nay-skapaniat telefon, koyto izobshto sa vnasyali ot Finlandia. Ne govorya za funkciite i menuto, a za tova, che se skapvat burzo. az sum si nosil telefona pone 6-7 puti na serviz, oshte na vtoria mesez ichezva slushalkata, nyama obhvat, vse edno sum na myasto, kudeto nyama pokritie, nosya go na serviz i mu obyasnyavam na tehnika, toy kazva: nyama strashno , vinata ne e u vas, pri Dragonite e taka , mnogo hora idvat sus sushtoto oplakvane.
Otivam sledvashtia put, zaradi bateriata i mi obyasnyavat, che ot SMS -funkciata se skapva bateriata mnogo burzo, tova e predimno pri dragonite. Imah problem s antenata sled nyakolko meseza, kazaha mi che nova struva 24 lv, no ot Finlandia ne sa bili dostavyali ot 1 godina i moga samo da dam molba za antena na staro - 10 lv, edva li shteli da pristignat skoro chasti za Dragon ot Finlandia i t.n.Vuv vseki serviz i magazin na MObikom sa mi kazvali, che tochno Benefon Dragon ne e nay-spoluchliviat izbor za mobifon v BG :(



Тема Re: Рециклиране на батериинови [re: prepatil]  
АвторAz (Нерегистриран)
Публикувано09.01.03 16:47



saglasen sam, che dragona e dosta troshliw , za exiona sam chuwal pak, che ima bugcheta w software, deltata e naj jeleznia mobifon (w priak i prenosen smisal) , moja e na pochti 5 godini, padal e wednaj ot 7-mia etaj (viarno, warhu trewa i prast), dwa pati e padal w reka, za towa kolko pati sam go iztarwal, izobshto ne spomenawam. no raboti kato pushka



Тема Re: Рециклиране на батерии [re: Toмбa]  
Авторpajo (Нерегистриран)
Публикувано23.01.03 02:24



abe pi4 xodi do mladost v centralmia ofis.zanesi i zariadnoto iza 30lv si gotov s 3 meseca garancia.



Тема Re: Рециклиране на батериинови [re: prepatil]  
Авторpajo (Нерегистриран)
Публикувано23.01.03 02:29



Xa mitogava si kupi edna "DELTA" iniama da ima6 problemi:PPPPPPPPPPPPP



Тема Re: Рециклиране на батериинови [re: pajo]  
Автор Cвeтпeн (разсъждаващ)
Публикувано23.01.03 19:18



Централният офис в Младост ли се намира? Къэде по-точно? досега мислех, че централният е в ЦУМ!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.