Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:52 28.09.24 
Мнения
   >> Вашето мнение
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема За всичко са виновни вестницитенови  
Авторhistory (Нерегистриран)
Публикувано17.03.01 23:34



За целия хаос в държавата са виновни ВЕСТНИЦИТЕ. Те нагнетяват обстановката и създават напрежение. За да могат да си вдигнат тиража и за да се налапат с мангизи, посягат по най-безсрамния начин върху спокойствието на хората и ги стресират. Не може първите страници на вестниците, да са изпълнени с вести за убийства и изнасилвания, описани по най-долен начин, в повечето случаи без капка съчувствие към жертвата и към близките й, с безпардонен тон. Благодаря за такава информация и за това, че се спазва конституционното ми право да бъда информирана. В нормалните държави във вестниците има страница, отделена за криминалната хроника, списана в съответния тон и съдържаща ДОСТОВЕРНА ИНФОРМАЦИЯ!
ЗАЩО СЛЕД ДНЕШНИТЕ РАЗКРИТИЯ ОКОЛО УБИЙСТВОТО НА ДЕТЕТО ВЕСТНИЦИТЕ НЕ ИЗЗЕХА ТИРАЖА СИ С НЕВЯРНАТА ИНФОРМАЦИЯ? НАЛИ МНОГО БЪРЗО РЕАГИРАТ? НАЛИ ПУСКАТ ПО НЯКОЛКО ИЗДАНИЯ НА ЧАС? ПЪЛНА ПРОСТАЩИНА И ФАШИЗЪМ!
Вестниците не оставиха това правителство да работи спокойно и нормално. Как една добра дума не казаха, че след пожарите през лятото и след тази суша, въпреки всичко не сме останали без хляб, няма режим на тока или водата.
И мен ме е яд на някой грешки на правителството. Но как да се вдигне една държава която близо 50 години е ограбвана. То ма въобще не е имало държава. Било е псевдодържава, с измислена икономика и пазар. И вместо всички да помогнем да се справим с положението, някой искат оставка.
Кой да дойде? Комунистите? И пак да се хванем на хорцето с братушките? Май това заслужаваме!
Страшно ме е яд!
А на СДС им трябва още един мандат и смятам, че нещата ще потръгнат!





Тема Re: За всичко са виновни вестницитенови [re: history]  
АвторPenguin (Нерегистриран)
Публикувано18.03.01 02:27



> А на СДС им трябва още един мандат и смятам, че нещата ще потръгнат
Аха. Още десет мандата им трябват. Да управляват България до последния останал българин. Което като се замисли човек май не е много голям срок, имайки предвид кой ще ни управлява.




Тема Ne vestnitsite,нови [re: history]  
Автор-*-- (Нерегистриран)
Публикувано20.03.01 00:21



a pederasite chitateli, koito gi kupuvat. AH i OH sa chast ot predstavlenieto.
Ogromno e sha znaish udovlertvorenieto, che vsichko tova se strupa na tvoya grub, a ne na moya. Smrad.

Shto se otnasya do pederasite jurnalisti i pri nas i pri vas te sa pederasi. Razlika nyama. Osnovna tsel: pari. Kolkoto po-mrusni, tolkova po-mnogo, koeto puk kakto kazvash vodi do psihyasvane na naselenieto.



Тема Кой е виновен?нови [re: history]  
Автор b33 ()
Публикувано20.03.01 02:02



Като чета весниците, по някога си мисля, че това не е истина. Мисля си че написаното във весниците е случайно, и че мен не ме засяга това.

Не мога да повярвам, че в България става по едно убийство всеки ден!
Не мога, защото не искам Аз да съм засегнат. Искам да вярвам, че България е спокойна държава.
Аз нямам пистолет, и не ммога (не искам) да убия никого.
Нека и другите да спазват това правило.
Тогава няма да има убийци и жертви.



Тема Re: Кой е виновен?нови [re: b33]  
Авторhistory (Нерегистриран)
Публикувано20.03.01 22:21



Много ми се иска да е така, b33! И ако много хора да мислят като теб, би било чудесно!
Положението би могло да се оправи, ако във вестниците пишеха и за положителни неща, за повече култура и изкуство, за това колко престъпници са заловени, колко са осъдени, колко ефективно действа бързото производство по НПК и ГПК. Създаде се една психоза, стрес, страх и то само заради вестниците. Смятам, че последните събития от петък доказаха на какъв фарс бяхме свидетели и на какво ни превърнаха именно вестниците. Много е страшно, че българския народ се остави да бъде манипулиран отново и то не гадните комунистически вампири, а от някакви тъпи и нагли вестникарски плъхове. Срам ме е! И до кога ще е така не ми е ясно.
Предлагам, да не купуваме вестници, докато не разберат, че насреща си имат нормални и интелигентни хора, а не психопати и извратени типове, които нищо не разбират от живота и стоят по-ниско от журналистите! Не разбирате ли какво става? Те ни мислят за плебса в тази държава...



Тема Re: Кой е виновен?нови [re: history]  
Автор Лиrльo (непознат )
Публикувано21.03.01 05:04



Пич ти си луд ,какво са виновни вестниците че събитията който описват те стават в държавата ни ,те ли са виновни за заплатите от 150 лв те ли са виновни за РМД тата те ли са виновни за олимп те ли са виновни за убиствата които стават .аз бих казал каквато държавата такива и вестниците.



Тема Re: Кой е виновен?нови [re: Лиrльo]  
Авторhistory (Нерегистриран)
Публикувано21.03.01 20:14



Какво значи това"ти си луд". Престъпления е имало и винаги ще има, за съжаление и те не са измислени в света след 10 ноември или по време на управлението на СДС. Преди 10 ноември затворите бяха пълни, да не говорим за времето на лагерите, когато държавния апарат извършваше масово престъпления срещу собствеността на гражданите и срещу личността. Тогава вестниците писали ли са? Сегашните вестници и журналисти се взеха прекалено насериозно и стигнаха до там, че смятат, че са последната инстанция в тази държава! Това е абсурд! Никъде го няма!



Тема Re: Кой е виновен?нови [re: history]  
Авторchic (Нерегистриран)
Публикувано22.03.01 15:22



History, вярно е че престъпления е имало и преди 10 ноември и много малко се е пишело за тях - такава е била държавната политика. Лошите новини да не се съобщават. Ти да не искаш отново да имаме само Работническо дело и Поглед? Наистина сегашната преса преекспонира лошите новини, търси сензацията и скандала, но в този смусъл аз бих добавила нещо към репликата на Лигльо - каквито са читателите, такива са и вестниците. Кажи ми колко човека ще си купят "24 часа?" например, ако на първа страница стои заглавие "Трупа от Болшой театър гостува на Националната опера", вместо оняденшното заглавие "Внучка отряза главата на баба си"? Някои казват : No news is good news, но аз бих го перифразирала по този начин: The good news is no news. За съжаление навсякъде е така. Малко са сериозните вестници, които могат да се иЗдържат самостоятелно и да не разчитат на реклама, която пък се определя от тиража, който пък се определя от сензациите.



Тема Re: Кой е виновен?нови [re: chic]  
Авторhistory (Нерегистриран)
Публикувано22.03.01 17:19



Значи пак стигнахме в началото! За да си напълнят някой джобовете, нарушават спокойствието на хората и създават напрежение в държавата. Не казвам да не се информира за определени събития, но да не е по този начин. А това за читателите и държавата е точно така, за съжаление. Аз лично не купувам вестници от много отдавна и се чувствам добре, но след събитията в петък се загледах по сергиите и се ужасих от заглавията. „България уби дете!“ или „Убийци“-това е абсурд. Защо никой не им обясни на тези хора, че наказателната отговорност е ЛИЧНА и никой не може да бъде държан отговорен за престъпление, извършено от друг. Но това е тема за друг разговор.



Тема Re: За всичко са виновни вестницитенови [re: history]  
Автор sweet! (сладурана)
Публикувано23.03.01 00:35



Да-има нещо вярно, макар че според мен мнението ти е прекалено крайно. Вестниците преувеличават, търсят сензации, но кои медии не го правят? Да не би националната ни телевизия да не съобщава новините по угоднически начин, а 7дни точно наопаки?
Но знеш ли-понякога има нужда от вестниците и от сензациите им. Защото поне се прави нещо. На никой не му харесва да е в устата на хората. А мълчанието на вестниците в някои случаи е страшно...
И ще ти дам пример: 20 годишното момче, охранителя, който разстреляха-писа ли за случая по вестниците? Даде ли му се гластност, "раздухаха" ли го? НЕ. И знаеш ли-сега никой няма да си мръдне пръста по този случаи. Ако се говореше непрекъснато за това и се обсъждаше нарастналата престъпност поне някой щеше да се раздейства, да намерят убиеца. Само за да се тупат после в гърдите, че са успели, но поне щяха да го направят. А сега им е спокойно. И никой няма да си мръдне пръста.
А това момче не заслужава ли справедливост?

Държавата ни е скапана и това е показано във вестниците. Преувеличено, но в основата си истинско. И е по-хубаво някой да ти го навре в очите, отколкото да ти разказват една нереална приказка и ти да си затваряш очите. Докога? Докато не се случи нещо с теб или с близките ти? Честно казано аз когато вървя по улиците понякога се стряскам от всичко, което виждам. Често се питам кога аз или някой от приятелите ми ще пострада. И повярвай ми този страх не ми е насаден от вестниците!
Кавато държавата такива новините. А вестниците само ги съобщават.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.