Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:45 29.05.24 
Мнения
   >> Вашето мнение
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Бургаски свободен университет vs. Правителствонови  
Автор Moondust (непознат )
Публикувано22.12.00 09:38



Днес научих, че сградата на бившия партиен дом в Бургас, където се помещава БСУ, по решение на правителството се предоставя за съдебна палата. Честно казано тази вест ме шокира. Винаги съм си мислел, че бъдещето на нацията - студентите, имат право да учат в сграда която освен всичко друго се намира и в центъра на града.

След безкрайни борби кой да докопа сладкия кокал, явно наближаващите избори и перспективата доста от това правителство да попаднат в лапите на съдебната система, са наклонили везните.
Снощи (21.12.2000) на приема при президента - на ректора на университета е било казано "По решение на министерския съвет сградата се предотстъпва на съда".
На съда се дава целия първи етаж (между които 2 зали за лекции с по 100 места), 20 стаи от втория (които са на практика целия втори етаж), северния вход (където сега е апелативния съд, заедно с библиотеката и зала за лекции със 100 места)
оставят трети етаж - без лекционни зали и малки стаички с по 3-4 места за да получи акредитация университета ,сградата трябва да е негова собственост.

Интересно е както мястото така и начина за уведомяване - времето е избрано успешно - когато студентите са се прибрали за коледната ваканция и няма да могат да протестират или поне не с така както биха могли - хората ще го пропуснат покрай ушите си - все пак празници са.
Просто нямам думи. Не ме разбирайте погрешно - нито съм студент там, нито работя там. Нито имам интереси ... просто шокиран от поредната нагла постъпка на една клика.




Тема Отг: Бургаски свободен университет vs. Правителство [re: Moondust]  
АвторSome_anon (Нерегистриран)
Публикувано22.12.00 09:58



E, posle sto da niama novi izbori ....
Za kakvo im e na Syda takava sgrada - da si razviavat p...te mladi sekretarki i zastariavashti sydii

TYPOTIA



Тема Все пак имало студенти налице :) нови [re: Moondust]  
Автор Moondust (непознат )
Публикувано22.12.00 10:06



Малко продължение по темата :
Научих току що, че все пак има студенти :) - обявили са стачка - Начало 16 часа пред Университета.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.