Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:55 16.06.24 
Мнения
   >> Вашето мнение
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема triabvalo e da nalojish...нови [re: BG-voice]  
Авторneamdumi_anon (Нерегистриран)
Публикувано17.12.00 20:55



danuk-dokturantura na vuzpitanicite si, profersore ;-) predpolgam, che shtom sega edinia e v uk, a drugia v japan dvamata zaedno vse shte uspeiat da suberat pari za edno novo pc, na koeto da rabotite.
i vuobshte az sum privurjenik na masonskia princip v naukata - da napravish neshto za horata, koito sa ti dali nachalnia tlasuk, triabva da e nepisan zakon ot kodeksa na chestta na uchenia.

nie sme malka strana i ne mojem kato kitaicite ili indiicite da si mislim, che kolkoto i da izliazat navun vse dostatuchno shte ostanat. zatova izliazliite triabva da se durjat suprichastni s mukite na tezi, koito ostavat za da osiguriat kontiniuet na bulgarskata nauka.

chuval sum, che pri evreite e taka i to v mashtab dalech nadhvurliasht granicite na naukata. i ne vijadam nishto losho v tova, da si moralno zaduljen da pomognesh na rodnoto gnezdo , otkudeto si otletial.
vuv edin drug aspekt nie nikude na otlitame- krujim, krujim po sveta i mislite ni vse tam - v bulgaria.
spretnal sum koleden podaruk za bivshia mi profesor v bg - 4-ri luskavi knigi na springer verlag. znam, che mnogo shte im se zaradva. zasega tolkova moga da si pozvolia. poveche- po-kusno....

pozdravi
bg-aspirant v us






Тема хехнови [re: BG-voice]  
Автор MиГ-31 (непознат )
Публикувано17.12.00 23:06



$1900 на година прави около 350 лв. месечно.
Не съм предполагал, че има учени в БГ, които взимат толкова много.



Тема Отг: triabvalo e da nalojish...нови [re: neamdumi_anon]  
Авторкой_anon_anon (Нерегистриран)
Публикувано17.12.00 23:53



neamdumi, ти споменаваш "kontinuitet na bylgarskata nauka" (ако изобщо науката може да се дели на българска и на небългарска !?), но доколкото разбирам под това ти имаш пред вид, ако не греша, само материално подпомагане на бившите си професори -- да им се купи ново PC или някои книги. Не мислиш ли, че по-големият проблем, що се отнася до прекъсването на споменатия континуитет, е, че младежи като теб се налага да правят PhD под ръководството на професори извън България ? С др. думи, налага се да развиват и продължават не идеите на професорите под чието ръководство са направили първите стъпки в науката и, както казваш, към които са морално задължени. И дали това "се налага" не е в по-голямата си част само финансово по характер ?



Тема ami da...iztrebiteliu:нови [re: MиГ-31]  
Авторneamnervi_anon (Нерегистриран)
Публикувано17.12.00 23:54



ako zaviseshe ot tebe bi mu ia kluznal na $100 maximum nali?
chantadjia i tuneiadec, nali? ochevidno ne si se zamislial, che za da moje ti da si letish visoko vuv vuzduha, vse niakoi triabva da te izmisli i suzdade. za svoe svedenie proveri lesno li se stava profesor, prekvalificirai se momentalno i na dobur pat.

are izlitai
;-))







Тема a ima, ima....нови [re: кой_anon_anon]  
Авторneamdumi_anon (Нерегистриран)
Публикувано18.12.00 03:01



nebulgarska nauka, profesore. ;-))
naprimer pomisli kakvo bi stanalo, ako pokanim rumunski ili frenski ucheni, za da oceniat bezopasnosttta na centralata ni v kozlodui. a? e, za da izbegne tozi variant, bulgaria triabva da produlji da obrazova kadrite si nezavisimo ot oskudicata na dneshnia si den. na edin etap tova stava u doma, na drug v chujbina....
no nai-veche, kakto sam spomenavash, ne biva da se dopusne opitat, znaniata i nadejdite na po-vuzrastnoto pokolenie da se zatriat poradi lipsa na kogo da se predadat... ako namekvash, che az sum si trugnal bez da poema shtafetata ot mentora si, greshish - v moia sluchai imashe i koi da si trugne i koi da ostane.
viarno e, che zaradi oskudicata mnogo mladi hora poemat sega nazapad, no osven tova si go ima i vulnenieto i liubopitstvoto da razbersh kak e drugade.
hubavo bi bilo, ako sled sblusuka s chujdata nauka, sred mnogoto novi neshta, otkriesh i takiva ,za koito mojesh da kajesh - "tova go znam, ne mene mi e prepodavano po-dobre v bulgaria"

aaa, ima bulgarska nauka, profesore, ima .....
;-))

pozdravi






Тема Отг: хехнови [re: MиГ-31]  
Автор BG-voice (непознат )
Публикувано18.12.00 12:07



Става дума за брутна заплата. От която се отчисляват всички данъци и осигуровки. Ако изобщо знаеш какво е да си плащаш данъците върху всички приходи...



Тема ясно денови [re: BG-voice]  
Автор MиГ-31 (непознат )
Публикувано18.12.00 12:18



По принцип данъците, които плащам, осигуряват папането на ~1.8 такива като тебе.

Можеш ли да ме впечатлиш с някое твое творение?



Тема Отг: ясно денови [re: MиГ-31]  
Автор BG-voice (непознат )
Публикувано18.12.00 13:36



Виж младеж. Само от факта, че докато аз се опитвам да се противопоставя на мнението за ниската производителност на българина, ти се отплесваш да дискутираш с многозначителна ирония един частен пример, става ясно, че не си подготвен за разговор на принципно ниво.
Не само, че не желая да впечатлявам с творения недоучили занаячии - нямам нищо против тях, но едва ли ще намерим общи теми - освен заяждане "по принцип" (както неуместно казваш ти за осигуряването на папането).
Случайно да си син на Татяна Нанева? Имах такава колежка преди години - московчанка, омъжена в България.



Тема Отг: ясно денови [re: BG-voice]  
Авторкой_anon_anon (Нерегистриран)
Публикувано18.12.00 14:42



Ако не бъркам Миг-31 (може би под друг псевдоним) не за пръв път поставя въпроса
"можеш ли да ме впечатлиш" към хора, занимаващи се с наука. Може би се налага да се отбележи, че в повечето случаи, и това се отнася и за епохални постижения в науката, човек, който не е посветил години на системен (при това незаплатен !) труд в изучаване на фундаментите на дадена научна дисциплина, не е възможно да бъде впечатлен. Как би се впечатлил Миг-31 напр. от ефекта на Compton или от извеждането на някаква си формула на Planck. Ако под впечатляване се разбира нещо да светне, да гръмне, ама така, яко, та всички да го видим, нищо такова не става. От гледна точка на такова очакване споменатите научни постижения, а и всъщност повечето научни постижения, изглеждат като нещо напълно незначително, за което даже не си струва да говорим. Разбира се, можем да кажем, че благодарение на такива "незначителни" постижения цялото здание на физиката на 20-ти век е било разтърсено из основи, което само по себе си е впечатляващо. Но това е заявление, което Миг-31 би могъл да приеме само на доверие, просто защото някой авторитетен учен го е казал или защото е прочел във вестника, че са присъдени Нобелови награди за подобни постижения. Как би могъл обаче Миг-31 да оцени други, наистина значителни научни постижения, за които не е писано във вестника ? Вярно е, че Миг-31 не е сам. Компанията в която се намира, особено на тези които са богати и свръхбогати и които и хабер си нямат от това що е наука, е впечатляваща. Без да се ангажирам с цифри, доколкото ми е известно преобладаващата част от милиардерите са без образование и не могат да схванат даже елементарни логически съждения, камо ли да бъдат впечатлени от такива неща като ефекта на Compton. Това, което споменах (това че го причислих към компанията на богатите) може да звучи ласкателно за Миг-31 и искрено му пожелавам един ден и той наистина да се присъедини към тази компания (та да може напр. българин, а не гърци да купуват такива неща като втори GSM оператор). Трябва ли обаче подобни хора да считат себе си за съдници за това кое е впечатляващо и кое не в една висша човешка дейност каквато е научната дейност ?



Тема хммнови [re: BG-voice]  
Автор MиГ-31 (непознат )
Публикувано18.12.00 14:43



От една страна не съм подготвен за разговор на принципно ниво, от друга - можем само да се заяждаме "по принцип". И тъй като заяждането в случая е предимно разговор, стигам до извода, че противоречиш сам на себе си, което не би трябвало да е присъщо на един велик и производителен учен като теб.

Ниската производителност на българина е факт - ти си пример. При твоя продукт количеството няма никакво значение - ти си знаеш. Фактът, че един толкова производителен човек е още в България също е показателен.

Не съм син на Т. Нанева, а на една друга московчанка, също Нанева :)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.