Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:07 02.07.24 
Мнения
   >> Вашето мнение
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема От начина, по който отговаряш нови [re: Rapidfire]  
АвторДани (Нерегистриран)
Публикувано15.11.00 09:49



аз съдя за твоето отношение към пациентите ти. Не можеш да ми обясняваш нещо "като за много прости хора". Човек, който работи с хора не може да се държи така. Очевидно е, че имаш проблем с общуването с пациентите си.
Никой не отрича, че лекарската професия е трудна. Но аз със същото основание бих ти казала ела да поработиш малко това, което работя аз. ВСЯКА професия е отговорна, ВСЯКА професия изисква майсторлък. Ако на теб не ти се работи това, за което си учил, просто се откажи, отвори си един магазин и не си изкаравй това на пациентите си. Те не са ти виновни. Лекарят лекува дори само с присъствието си, с излъчването си.
А пък не ми казвай, че ако си добър лекар не можеш да прогресираш. Това е просто смешно.
Всеки, който е добър в професията си рано или късно успява. И не се жалва.
Професионалните си проблеми можем да разискваме, с цел да ги отстраним, но не и да хленчим, защото пак повтарям: всеки си прави избора сам, когато вече е пълнолетен.
Сигурно смяташ селяните за втора ръка хора. Е, слава богу не съм от село, но трябва да отидеш някой ден в едно село и да поговориш с хората там. Ще останеш изненадан колко мъдрост има в простичките думи, които използват.



Тема Отг: хмнови [re: Rapidfire]  
АвторЛора (Нерегистриран)
Публикувано15.11.00 11:43



Не убивай - гласи една от божиите заповеди. Дори бащите на реформата, не че не заслужават. Много чувствителен човек си. Ако се позамислиш малко хладнокръвно, ще разбереш, че повечето неща зависят от теб. Защо се оставяш на течението и казваш, че ние,пациентите те правим такъв. Все едно аз да кажа, че не се справям, защото клиентите ми са виновни. Е, тогава никой клиент няма да ми остане и стотинка няма да изкарам и...Друго, ние не ви гоним. Аз искренно ще се радвам още един кадърен български лекар, ако си такъв, да намери своето място някъде по света. Остава ти да си повярваш. Друго, лично аз много уважавам моята лична, т.е. семейна докторка и й имам пълно доверие. Ще направя всичко възможно тя да продължи да лекува семейството ми. Тя ни е спечелила от години доверието. Помни имената ни, как са протекли детските заболявания, познава ни семейната среда и знае какво може да предложи като най-подходящо лечение, никога не гледа формално и на най-дребния медицински проблем, обяснява ни подробно процедурите, не прибягва до антибиотици освен в краен случай, препоръчва ни изпитани народни рецепти и природни средства, познава хомеопатията... А ти имаш ли такива пациенти, доволни от теб, може би...Успех!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.