Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:53 03.06.24 
Мнения
   >> Вашето мнение
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Простотията , която почна по БНТ от 01.10.00гнови  
АвторJordan (Нерегистриран)
Публикувано02.10.00 20:06



Не може това да е държава която познава своята традиция и история ка може сега да дават по телевизията новини на езика на държавата която 500 години ни е тормозила и не ни е позволявала да говорим на собствения си език и да изповядвамв собствената си вяра Колко още българи трябва да умрат за да се научим кой ни е враг и кой приятел !!!!!!



Тема Отг: Простотията , която почна по БНТ от 01.10.00гнови [re: Jordan]  
АвторВОЙНИТЕ НА ТАНГРА ! (Нерегистриран)
Публикувано02.10.00 20:25



Polu-protest i polu nagxzvaschto razsajdenie !

ПРОТЕСТ ОТ СТЕФАН д-р ДИМИТЪР ЧОЛАКОВ ДО БНТ !
WebMaster@bnt.bg е адреса на БНТ! Който не е

Vladislav Slavov
Mon Oct 2 12:48:08 2000
Sofia


WebMaster@bnt.bg е адреса на БНТ! Който не е съгласен с новини на турски по БНТ, нека им драсне по един ред. Да се напълнат с поща, да видим дали ще се предизвика диспут


....................................................................................................
Става приказка за предаване на турски език по Бългьрската телевизия !

Ще се върна в 1964 година когато ме преместиха от Воено Въздушните Сили в Трудови Войски . Прелетях от летище Чешнегирово в трудовият лагер на откритият рудни " Трояново 2 " в село Ковачево - Радневско .

Там в този лагер за трудоваци почти както в другите лагери за строежи в България се срешнах с български момчета който незнаеха да говорят българиски език и говореха само на турскси език . Чудех се как е възможно това да незанаят да четат на български език . Не са се учили на българиски език ми казваха .

ХА СИ ПОМИСЛЕТЕ КАКВО ОЗНАЧАВА ТОВА В ОНЕЗИ ГОДИНИ И СЕГА МИ ГО ОБЯСНЕТЕ В ТЕЗИ ГОДИНИ С НОВИТЕ ОБУЧИТЕЛНИ ПРОГРАМИ ДЕТО СЕ ПРАВЯТ ЗА ОБУЧЕНИ ПО ТУРСКИ ЕЗИК НА ТЕРИТОРИЯ БЪЛГАРИЯ ИЛИ БУЛГАРИ-СТАНСКИ САНДЖАК ?

Дали от незнание или от нежелание тези хора неговореха български език ?

Работа си я работехме заедно въпреки , че някой от учените и умните турчета дето говореха и двата езици бяха много добри доносници и шпиони пред трудовата управа в един момент когато "Ние армейците вдигнахме свойте бунтове срещу условията в който живеехме и работихме за разлика от воените условия в който бяхме прекарали по една година !" Турчетата бяха много послушни и изпълнителни животни , за да получават и отпуски и
" по-високи " мизерни пари , а бългрчетата ни унижаваха българските воено-началници , защото те грабеха нашият труд , а ние им се противопоставяхме.

Тази история почти съм я видял и в затвора Стара Загора, когато бях народен затворник .

Като емигрант тука в Швеция , незная някой "български турчин" да е поискал предаване на турски език по Шведската Телевизия и вероятно той нетърси да го учат на турски език тука в Швеция !

Шведите са много интелигентни в тази посока и желаят да се изучат чужденците на шведски език .

С МЕН СЕ ПОДИГРАВАТ , ЧЕ НЕ СЪМ ИМ ИЗУЧИЛ И ВЗЕЛ ТЯХНИЯТ ОСНОВЕН КУР/с/ ПО ШВЕДСКИ ЕЗИК , ЗА ДА РАБОТЯ !

ДРИГИ И БЕЗ ТОЗИ КУР/с/ НА / Шведски за чудженци/ СИ РАБОТЯТ , А АЗ КАТО НАКРАЯ ГО ЗАВЪРШИХ ЧАКАМ ДА МИ ОТВОРЯТ ВРАТАТА КАТО НА ТЕЛЕ ПРЕД ЗАКОЛЕНИЕ , ЗА ДА МИ ДАДЪТ КАТО ВИСШИСТ ПО ФИЗИЧЕСКО ВЪЗПИТАНИЕ И КУЛТУРА РАБОТА ! ЩЕ ИМА МНОГО ДА ЧАКАМ ЗА ПОДОБНА РАБОТА ! ДРУГИТЕ ОБАЧЕ ПОЛУЧАВАТ И БЕЗ ОБРАЗОВАНИЕ ! ИНАЧЕ ПРОПАГАНДАТА НА ШВЕДСКИЯТ МИНИСТЪР ЙОРАН ПЕРСО Е : "Бъзро рекрутиране на чужденци с висше академическо образование в шведското общество !" . ПОДОБНИ ПРОПАГАНДНИ ПРИКАЗКИ СЪМ ГИ СЛУШАЛ В КОМУНИСТИЧЕСКА БЪЛГАРИЯ !

ДА ЖИВЕЕ ИНТЕРНАЦИОНАЛИЗМА ОТ ВСИЧККИТЕ СОЦИАЛ-ДЕМОКРАТИЧЕСКИ СТРАНИ НАЧЕЛО С ВЕЛИКАТА ЗАПАДНА ЕВРОПА С ТЯХНИТЕ СОЦИАЛ-ДЕМОКРАТИЧЕСКИ УПРАВНИЦИ !

СЛАВА НА АЛАХА И СВИЧКИ ГОСПОДИ ПО ЗЕМНИТЕ КЪЛБЕТА , КАТО НЯМА БЪГАРСКО-СЪВЕТСКИТЕ БЕКАПЕТА-КАПЕСС-ТА !

Пропагандата си тече по ноти и в Швеция иаче има във всеки дом сателитни чинии , за да си хващат новините по цял свят всичики дето говорят други майчени езици .

Шведската телевизия прави предавнаия с приоритет от програмите на САЩ и това ми напомня някогашното Българксо сътрудничество с СССР - Да живее интернационализма в действие !

Тука в Швеция е задължително да се учи и англииски език наред с шведският което си е почти както ние в България се учихме на руски език , а запада със западните радиостанции бълваха огън и пепел срещу русификацията на България от преди години .

Ето това е работата в борбата за колониазирането на страните .

Все пак по " Шведската телевизия канал 2 " всеки ден от 17 ч. 45 минути до
18 часа има предаване на финландски език . Това е част от шведската пропаганда към бившата си колония отнета от Русия . Нека не се забравя , че в Финландия хората говорят на шведски език и вече неговорят руски език макар да са били 100 години под руската империя и освободени с Ленинивият декрет от 1917 по споразумение за помоща дето са му дали и Шведи .

Шведсаката телевизия прави жест за предаване по финлански език от факта , че в Швеиця има над половин милион филандци , който отдавна са станали шведи по документация .

От друга страна тези финланци станали шведи не си и помислят , да правят Швеция или част от Швеция Финланд-ска провинция .

Дания непретендира за Южна Швеция нито да се предават програми за Норвегия и обратно макар , че езиците са близки и Норвегия е била нещо като протекторат получили независимост от Швеция с референдум в началото на
20 век при кралското управеление на Осакр втори .

Какво е положението сега в България след близо десетина изселнически вълни от 1878 до 1989 и след това на български турци към по-доброто в Турция , побегнали като преследвание и сега по Европа ? Ето виждаме все още по-голям турски национализъм , който желаят да направят страната част от Турция както е модалът в Кипър . Това не е добро начало от страна на другарите нови завоеватели от САЩ дето правят модела на Балканите и те са едни от инициаторите на бомбените атентати в България през времето на сменяването на имената в 1985 година както и палежите на много места в България в това число и гумназията във Враца .

Нали създадоха от Американският университет в Благоевград по същият модел , какъвто имаше в Бейрут-Ливан ! Там този Американският Университет е вършел същата работа както "Корпуса на мира" създаден от Джон Кенеди в Африка , за да създава СТРАТЕГИЧЕСКИ ИНТЕРЕСИ НА САЩ и за да се създават гражданката война между различнте РЕЛИГИОЗНИ ОБЩНОСТИ И ДА СЕ ДЕСТАБИЛИЗИРА Африка , Средният Исток , Индокитай , а сега и Балканите . Все стратегически интереси , но Американският Университет в Бейрут изигра ролата си за да рзруши тази страна от грежданска война и да има конфликти там , за да могат да си пласират свойте идей диктувани от амириканските еврей и тяхните масонски ложи !

СЕГА , Ако България направи Телевизиони предавания предназначени за Българите в Турция изклани и изгонени от Илинденко-Преображенаското възтание и войните , или за Гърция където са признати едни териотории и след това отнети от ВЕЛИКИТЕ СИЛИ , който имаха право да разделят народите , както е историята с Македония , или със Сърбия или с Румъния .....

КЪК ЩЕ СЕ ПОГЛЕДНЕ ТОГАВА ОТ СЪСЕДИТЕ НА БЪЛГАРИЯ ПОДОБНО
ПОВЕДЕНИЕ , ДА СЕ АГИТИРАТ СТАРИТЕ ТЕРИТОРИТОРИАЛНИ СПОРОВЕ С ИЗБИТО И ПРОМЕНЕНО ОТ ВРЕМЕТО НАСЕЛЕНИЕ С НОГОВОТО ОБАЗОВАНИЕ И КУЛТУРА ?

Не е ли срамно тези неща да се създава една нова етничека разделеност в България и да се прави модели на РАЗЕЛЯЙ И ВЛАДЕЙ , като се пробутват
етнически истори особено след програмираното ограбване и приватизиране на България от чужди компании и личности ?

СЛЕД КАТО БЪЛГАРСКАТА ТАЛЕВИЗИЯ НАПРАВИ ПРЕДАВАНИЯ НА ТУРСКИ ЕЗИК ДА СЕ ЗАПОЧНАТ ПРЕДАВАНИЯ ЗА ГЪРЦИТЕ В БЛЪГАРИЯ, ЗА МАКЕДНОЦИТЕ В БЪЛГАРИЯ, ЗА СЪРБИТЕ В БЪЛГАРИЯ, ЗА РУМЪНЦИТЕ В БЪЛГАРИЯ , ЗА ЦИГАНИТЕ В БЪЛГАРИЯ , ЗА РУСНАЦИТЕ В БЪЛГАРИЯ , ЗА АРМЕНЦИТЕ В БЛЪГАРИЯ , ЗА КУЦО-ВЛАСТЕ В БЪЛГАРИЯ , ЗА ЕВРЕЙТЕ В БЪЛГАРИЯ, ЗА ВСИЧКИ ДРУГИ , НО НЕ И ЗА БЪЛГАРИЯ И БЪЛГАРИТЕ !

Няма Българи вече в България , както се провикна един мерзавец от ОМО
"Илинден" тези дни в Монитор !

След време ще очакваме и етническите кланета в България по западен модел както беше в Кроация-Харватско , Босна и Херцеговина , Косово и ще доде ден до Македония и България !

Да живеят еврейските капиталисти от САЩ , Западна Европа и Израел , който ще помогнат на Българският народ да бъде унищожен !

ТЕ ПОЖЕЛАХА ДА СЕ СМЕНИ БЪЛГАРАСКАТА АЗБУКА С ЛАТИНСКА !

Стефан д-р Димитър Чолаков

2 ОКТОМВРИ 2000

ШВЕЦИЯ

=======================================================

Na PIPPI - Skecha za prof.Popovski i gruapa - 1 0kt.2000 !

КАКВО МИСЛИ ПИПИ В СКЕЧА СИ ЗА ПСЕТО проф. ПОПОВСКИ ???

Интересно какво ни е представил в политическият скеч Българското
"ПИПИ ДЪЛГАТО ЧОРАПЧЕ" за псето и псевдо "професор Поповски" ?

Този тип дето се назовава професор Поповски е една специално
подготвена личност която има за цел да отвлича вниманието на
хората в Монитор , за да некоментират статиите и да ги гонят по един особен начин .

Вече една година и няколко месеци това мръсно изчадие Поповски върши тази работа и е допскан от в-к Интеренет Монитор , а мен ме изключиха за да неконтактувам с хората по света .

Преди с тази дейност се занимаваше и сега се обажда Иванчо- Иван Маринов , помияра дето се е изучил с привилегии в комунистическа България , заедно с много други вързани с него от САЩ която се сменят в отвратителната си дейност да възхвалят САЩ вонолюбивата политика на насилия в Европа с бомбандирането на Югославия и говорейки за комунизъм , а неговорят за моделът на Тайван и Южна Корея който са модели от Сталинаски тип да се противопоставят на
Китай и Северна Корея .

ГЛОБАЛИЗИРАНЕТО НА ЧОВЕШКИТЕ ПРОБЛЕМИ НЕ Е ПРИОРИТЕТ НА КАПИТАЛИЗМА С ТЯХНИТЕ ОГРАБЕНИ КАПИТАЛИ ОТ НАРОДИТЕ В ТОВА ЧИСЛО И ОТ БЪЛГАРИЯ , ЗА ДА РЪКОВОДЯТ СВЕТЪТ !

ПРИМЕРЪТ НА ДЕМОНСТРАЦИИ СРЕЩУ СРЕЩАТА В СИЯТЕЛ - САЩ , КАКТО И В АВРСТРАЛИЯ И СЕГА В ПРАГА - ЧЕХИЯ , ПОКАЗВА ЧЕ ХОРАТА ПО СВЕТА ИСКАТ СОЦИАЛИЗЪМ С ЧОВЕШКО ЛИЦЕ ПО ЦЕЛИЯТ СВЯТ !

Политиката на Монитор се диктува от американското копиле Павлов и други еврейски гадове който плащат , за да се прави определена пропаганда в Монитор и да се говори , че имало демокрация , а в същност има американска "демократическа" цензура . Това е
ПО-МРЪСНА И ПД-ГАДНА пропаганда от комунистическата в която се говореше , че имало свобода на "словото и печата" в България .

http://members.nbci.com/_XMCM/Pipppppi/Prof-Popovski.htm


Благодаря ако препечатите тези мисли в Монитор няколко пъти , за да се знае , че истинкият образ на проф.Поповски , за който съм писал още в 1999 година много пъти е едно поставено лице от западните пропагандни централи на радио "Свободна Европа" , "Гласът на Авмерика" и шпионските централи , който работят съвместно срещу всеки свободен глас разобличаващ предателите като него .

Същата гадост за една година беше лицето " Една Българка" или изчезналата група на "НОВАЕ-то" което се пропагандираше от името на Гриша Димов Грозев от Свищов-Варна , а зад него беше една гадост от бившите българи в емиграция , който могат да бълват само мръсотия за успехите новата демокрация СДС в лицето на Иван Костов-Петър Стоянов и група плазмодей и убиици , която ограби и унищожи България и Българският народ връщайки го икономичеки в годините на априлският пленум 1956 година .

РАЗРУШИХА БЪЛГАРИЯ ТЕЗИ МЕРЗАВЦИ - ДЕТО НИ ВОДЯТ КЪМ АМЕРИКАНСКАТА ДИКТУТУРА С ОГРАБЕНИТЕ ОТ БЪЛГАРСКИТЕ ЕВРЕЙ И ТЯХНИТЕ СЪМИШВЕНИЦИ-ПРЕДАТЕЛИ ВСИЧКИ НАЦИОНЛАНИ ЦЕНОСТИ И В СЪЩОТО ВРЕМЕ ТЕ ПЛАШАТ БЪЛГАРСКИЯТ НАРОД СЪС СВЕТОВНИ ЕВРЕЙСКИ ОРГАНИЗАЦИИ .

ПРОПАГАНДИРАНАТА ОТ САЩ И ЕВРЕЙСКИТЕ ИДЕЛОЗИ " ЙЕХОВА ЦЪРКВА" Е НОВА РЕЛИГИЯ С КОЯТО СЕ ЗАМЕНЯНЯЙКИ ЛЕНИНИЗМА КАТО ЧУЖДА ИДЕОЛОГИЯ С ЕВРОЙСКО-АМЕРИКАНСКА КАПИТАЛИСТИЧЕСКА ИДЕОЛОГИЯ И НАНОВО СЕ УНИЩОЖАВАТ ХИЛЯДОЛЕТНИ БЪЛГАРСКИ ТРАДИЦИИ !

ТАЗИ ОТГВРАТИТЕЛНА ПРОПАГАНДА НЕВЕЩАЕ НИЩО ДОБРО ЗА БЪЛАГАРИЯ И БЪЛГАРСКИЯТ НАРОД ОСВЕН РОБСТВО !

Стефан д-р Димитър Чолаков

2 октомври 2000

Швеция
--- --- --- --- --- --- --- --- ---

Replying to Original Article:

Article:
ОТКОПИРАЙ АДРЕСА ЗА ДА ГО ВИДИШ ОБPАЗА НА ЧИФУТА!

SOLOMON PASI I COR-&!

http://members.nbci.com/_XMCM/Pipppppi/Pippcho-and-Moni.jpg

..................................................................................................................

29 септември 1992 - 29 септември 2000 - Швеция !

http://members.nbci.com/_XMCM/Pipppppi/in-its-own-words.htm

http://members.nbci.com/_XMCM/Pipppppi/lolobrigida.htm

http://members.nbci.com/_XMCM/Pipppppi/woman-in-love.htm

Точно преди осем години на този ден по този късен час когато се смени летното часово разписание , Аз намазах българската черква "Преподабни Пайсии Хилендарски " в Стокхолм с различни пароли изобразявайки съвремената Българска управа в ПЕТОЛЪЧКА С ВЪРТЯЩИ СЕ ПРЕЧУПЕНИ КРЪСТОВЕ И ПРЕЧУПЕН КРЪСТ С ЗВЕЗДИ !

Това беше своеобразен протест към Българските " политически " емигранти в Швеция , който се "страхуваха" някога от комунистическият режим и тайно му сътрудничеха , а сега сътрудничат на новите властници , защото ще им отворят досиетата .

Българската черква е едно змииско гнездо където се събира шпионска информация по всички времена , а хората се използват по всяко време от последните два строя като една безформена маса служеща на разни интереси .

Аз мазах и други пъти тази черкава в Стокхолм , а и черкавата в Малмьо където българкият поп и владиха ходят да се правят на христиени и да се молят Богу за Българският народ . Каква измет !

След като изпълних задачата с черквата в Стокхолм се запътих към
Българското посолство на ул. Карлавеген , за да покажа кураж пред Българският народ , който трябва да слева традициите да не бъде роб на чуждите идей който се насаждат .

Вече съм писал за насилието което правеха новите демократи след 1989 година . Още след изборите от 1990 година започнаха политически убииствата над Българи поради фатка , че търсят истината от комунистическите времена , а сега отново поради грабежите дето се правят от бившите комунисти който се правят на демократи от разните партии в България .

След това додоха и убииствата на народните депутати от 1992 г. който се опитваха да открият ограбените пари от комунистите и тези от новата демокрация на БСП-СДС .

Мойте съмишленице адвоката Ангел Соколарски го насилваха с четири пъти заливане на кантората с отровният препарат БИ 56 и един път са хвърляли в стаята му през нощя . Насилвали са и Константин Иванов от Михайловград-Монтана , а на Кирил Черешаров са му запалили къщата на лозе . Те бяха мой засъпници в изборите от 1990 г , когато се кандидатирах за "Независим кандидат за ВНС " Тези неща не са случайни от онези времена да си търсиш правата по съдебен ред , чрез адвокат Соколарски срещу Българският президент Жельо Желев и да ти правят насилия . Гланият Прокурорът на България по онези времена си Иван Татарчев си мълчеше , Милицията си мълчеше в личето на Йордан Соколов вътрешният министър , а новите "демократи " върлуваха със своята демокрация , за са се обогатяват и прикриват в "депутатският си имунитет" .

Много са факторите която ме накараха да наравя палещата демонстрация и сега няма да ги описвам . Писал съм ги пред в-к Станадарт и те са отпечатали нещо от написаното от мен в 1992 г.

Подпалих Българското посолство в Стокхолм в знак на протест и съм го написал това и на шведските власти в това число на Шведският Министър Председател Карал Блид който сега се прави пред света на миролюбец , а фактичеки изпълнява една зловеща роля още от Босна и Херцеговинската война когато се пазареше с Милошевич около Сребреница и Горажда . Тогавашните "Миротворски войници" и цялата тази машенерия наречена миротворци стоеше с вързани ръце , за да създадът прецедентът на насилието което стана в Сребреница и Горажда , за да обвиняват след това за невините жертви дето са направили сърбите . ПО ДРУГ НАЧИН ТРЯБВАШЕ ДА СЕ ПОСТЪПИ АКО СЕ ТЪРСЕШЕ МИРООПАЗВАНЕ , ЗА ДА СЕ СПРЕ НАСИЛИЕТО ! Много мръсна тактика беше тази която се направи от Карал Блид и тя продължава да се разиграва на Балканите по сценарии от САЩ и Запада , който върши геноцит на Балканите и разделя хората по един зловещ начин.

Аз съм си написал , защо правя своята палеща демонстрация срещу Българското послоство в Стокхолм . Преди да го пална го нарисувах там с знаците на фашизва и комунизма с БКП и СДС , за да се знае , че няма никъква разлика в тези нови демократи дето са дошли на власт и изпълняват чужди поръчения .
Новите "демократи на запада" смениха съветският комунизъм с американски империализъм на насилие в ограбване на България и Българсият народ по модел на приватизацията .

ЕТО СЕГА ОСЕМ ГОДИНИ СЛЕД МОЯТА ПАЛЕЩА ДЕМОНСТРАЦИЯ ПРАВЯ МАЛЪК АНАЛИЗ НА ПРЕМИНАЛОТО ВРЕМЕ .

Българският Министър Председател адвоката Филип Димитров "найвника" дето незанел как се управлява и се е учил на управление покорно продължава да се доучва като Български пълно-мощен министър във посолството във Вашингтон . Той вече ще да е узрял за нов пост и ще да го върнат "другарите" американци на бял кон , за да превръща България в бананова република на великият САЩ .

Меразавецът презедент Жельо Митев Желев , който се ухилваше като варена свинка глава пред камерите , че е с великите държавни ръководител в сградата на ООН си изигра своята роля на един отвратителен предател на България . Той можа да напише една книга "Фашизмът" , но никога неможа да напише книгата на "Комунизмът" в който той живя и работи тайно и подмолно . За разликата между двата строя и новата демокрация , която пропагандираше по Западно-Европейски и Американски - САЩ той няма време да анализаира неговото собствено време на демокрация , защото е фирософ събирал дребни стотинки .

Цяла плеяда от предатели ми се въртят пред очите сега и се чудя кой да хвана и кой да ударя върху хартията ?

По едно време имаше един охранен тип дето се правеше на редактор на "Век - 21 " . Вестника му мина веке времето , а и на това копиле Александър Йорданов времето му мина като председател на Народното Събрания в което той си мълчеше какво става там зад кулисите . В едно интервю от май 1996 година пред радио "Свободна Европа" той заяви , че времето не е дошло , че да си отвори устата и да говори .

Гръцкият философ Авел Галии казва в книгата си - " ПОЗЛАТИЛ СИ Е ГЪРЛОТО ДА НЕ-ГОВОРИ " или са му позлатили гърлото да неприказва и на Александър Йорданов и затова го направиха посланик в Полша да пълнее и нека да пълнее тази мръсна " КЬОЙ ДОМУЗИЯ " само по този начин мога да изразя своята неприязън към него като предател на българският народ използвайки турското отвръщение и ненавис към подобни личности наричайки гяурина " СЕЛСКА СВИНЯ "

Същото определение давам и за поета на нацията Еднин Сугарев , който се правеше на герой по едно време с гладните си стачки и се опитваше да показва истината , но след това се скри и той , за да му се позлати гърлото и на него като посланик в Монголия , а след това в Индия . Той щеше да пише книга и щеше да дава материали за грабежите на България .

Моят съмишленик за който се борих д-р Константин Тренчев и той все показва по някой материал от корупцията , а още не е вдигнал Българският народ на Бунт да си запазят работните места и хлябът , и да си получават заплатите . Къде им е работническата "Солидарност" да се защитават пред правителството . Нима не вземат пример от Западна Европа как се защитават работническите инетереси - КЪДЕ ОТИВАТЕ БЕ ПРЕДАТЕЛИ НА БЪЛГАРИЯ ДА СИ МЪЛЧИТЕ ?

Сега обаче Д-р Константин Тренчев прима ПОЛИТИЧЕСКАТА ПАРЯСНИЦА "желязната дрисня" Ренета Инджова изживяла се като Министър Председател на България и търсила във великият САЩ политически АЗИЛ , но не го получила , а само се задоволи с изявлението , че щяла да търси "по-демократична страна" .

Аз на тази политическа мръсница и бях предложил да доде в Кралство Швеция , че да и помогне нейната дружка бившата външна министърка на Швеция Лена Хелм Вален която сега е зам. министър председател . ТЕ НАЛИ ОБЩО МИ ПРАВИХА ПОЛИТИЧЕСКИ ПРОЦЕС В ДЕКЕМВРИ 1994 ГОДИНА ! Ето сега Лена Хелм Вален ще и помогне и ще и ходатайства , че да ме хване мене за КУРО-МИТОВИЯ за политически АЗИЛ . По този начин щях да разбера какава е приликата и разликата между политическите проститутки . Аз може би съм признат за такава , но съм признат и за подпалвач на Българското посолство и в това се изразява и разликата ни , че мен ме преследват шведите като лижат това дето са плюли на писмените документи .

ТЕ ПРОДАДОХА БЪЛГАРИЯ НА ЧУЖДИТЕ ИНТЕРЕСИ !

Сега "политическата парясница и железна лайно-меткаждия" Ренета Инджова се завърна от великият САЩ и се прие в почести , за да се включи в д-р Тренчевата партия и да обещава глупости , че за една година ще подобри България , ако я изберат . Явно за това е седяла в САЩ да се доучва на лицемерие .

Сегашното ниво в България в икономиката и селското стопанство е на нивото на априлският пленум от 1956 година и след тази дата следват тридесет и пет години социалистиески строежи за подобряване на жизненото равнище на Българският народ , който само за 10 години от новата ЗАПАДНО-ЕВРОПЕЙСКО АМЕРИКАНСКА "демокрация" ръководена от такива типове Министър Председатели като Ренета Инджова , Филип Димитров , Беров , Софиянски , Жан Виденов , Иван Костов върнаха България на горепосоченото ниво от 1956 гоадина отнемайки цялата икономическа мощ на страната продавайки я на чужди интереси под мотото - ПРИВАТИЗАЦИЯ !

БЪЛГАРСКИТЕ ХЪШОВЕ МОГАТ САМО ДА НАПИШАТ " СМЪРТ НА ПРЕДАТЕЛИТЕ НА БЪЛГАРИЯ - СВОБОДА ИЛИ СМЪРТ ЮНАШКА !"

Осем години терзания и чужди надежди , че България щяли да я приемат в Европа , но се появи Шенгенската Берлинска стена , защото Западна Европа били много демократични ,а племето Българи били крадливи и бедни и като ще отидели там при Запада да се учели на демокрация щяли да ги ограбят .

След разрушението на Българската икономика този феномен е на лице , а за да небягат към Запада трябваше да се подържа съответното икономическо ниво , но Алчните капиталисти дето желаят да бъдат господари на света мислят по друг начин :
С ЕВРЕЙСКИТЕ КАПИТАЛИ ОТ СВЕТОВНАТА БАНКА И РАЗНИТЕ ФОНДОВЕ КЪМ ЗАВЛЯДЯВАНЕ НА СВЕТА.

ПО ТОЗИ БЛЕСТЯЩ НАЧИН УЧЕНИТЕ С ТЯХНИТЕ ФИЛОСОФИ И ПОЛИТОЛОЗИ ОГРАБВАТ НАРОДИТЕ . ТОВА Е МОДЕЛЪТ ОТ ЗАПАДА ЗА ОГРАБВАНЕ НА БЪЛГАРИЯ И БЪЛГАРСКИЯТ НАРОД , КОЕТО СТАНА ВЪЗМОЖНО , ЧРЕЗ НОВИТЕ ПЛАТЕНИ ДЕМОКРАТИ ДЕТО ЛАЯТ ЗА ВЛИЗАНЕ В ЕВРОПА ПРЕЗ 1997 , 1998 , 1999 .....2002...2008....

До тогава няма да има и жив Българин от това поколение , защото нацията изчезва и се топи , а никой неще да вземе оръжието и да потърси сметка за изчезналите милиарди на България отишли към Западна Европа и САЩ - бегълците ограбили България и платили за своето чуждо гражданство .

Американската курветина съпруга на президента Бил Клинтон отказа един чек от 1000 долари като подарък от една друга българска курветина която го е дала на едно "предизборно парти" за Хилари Клинтон с определението , че тези пари са прани и нечестни дето се дава от Българсата и нейният съпруг Павлов .

Не след дълго време самият президент Бил Клинтон подари сребърни копчета на този Български американец владеещ Шведският хотел
" Варна" послучай неговата му 40 годишнина на която са присъствали около 700 "другарчета" с били якички в това число и бившият Български Президент Жельо Желев лапача на философия . Такава обществена кушия не са си позволявали всичикте комунисти за целият период от управление .

ТАВА Е НОВОТО ПОКОЛЕНИЕ УПРАВНИЦИ И БИЗНЕСМЕНИ ОГРАБИЛИ БЪЛГАРИЯ.

Те непалят , а грабят България и я продават на чуждите интереси като Ренета Инджова , или " мистер Божков 10 % рушвети " да лапнат в чудите банки , а ние чакахме да видим на Тодор Живков спестяваниеята дето е направил от неговото 33 годишно управление в чуждете банки .

НА КЪДЕ СИ ТРЪГНАЛА БЪЛГАРИО С ТЕЗИ ДВА ЛЕВИ ЧЕПИЦИ БЕЗ ИКОНОМИКА И СЕЛСКО СТОПАНСТВО И ДА НЯМА ЕДИН СВЕСТЕН ДЪРЖАВНИК ДА ИЗВИКА С ВИСОК ГЛАС ТАМ В НАРОДНОТО СЪБРАНИЕ И ДА НАПИШЕ ЕДНА ПРОКЛАМАЦИЯ КАТО КРЪСТЬО ПАСТУХОВА ИЛИ НИКОЛА ПЕТКОВА ИЛИ НЯКОЙ ДРУГ ИСТИНКИ БЪЛГАРИН ДА ЗАПОЧНЕ ДА СТРЕЛЯ В НАРОДНОТО СЪБРАНИЕ КАКТО НАПРАВИ ЕДИН ИСПАНЕЦ ПРЕДИ ГОДИНИ ПРЕЗ 1980 -ТЕ.

НА КЪДЕ СИ ТРЪГНАЛА БЪЛГАРИО СЪС СЕГАШНИЯТ ПРЕДАТЕЛ БЪЛГАРСКИ ПРЕЗИДЕНТ ПЕТЪР СТОЯНОВ , КОЙТО НАДИГА ГЛАС ДА СЕ СМЕНЯЛА БЪЛГАРСКАТА ПИСМЕНОСТ С ЛАТИНСКА , НЯМА ЛИ БЪЛГАРИ ДА ГО ПОДГОНЯТ ТОЗИ ИЗМИКЯРИН , ПРЕДАТЕЛ И ПРОДАЖНИК ДЕТО СЕ КАНИ ДА УПРАВЯЛАВА ТАЗИ БЪЛГАРИЯ ОЩЕ ЧЕТИРИ ГОДИНИ , ДОКАТО Я УНИЩОЖИ НАПЪЛНО В БАНАНОВА РЕПУПБЛИКА НА САЩ И ЕВРЕЙСКИТЕ КАПИТАЛИ .

СЕГА ПРАВЯТ УЧЕНИЯ НА НАТО ПОД КОДОВО НАЗВАНИЕ "ПАРТНЬОРСТВО ЗА МИР" И ОТРАБОТВАТ УЧЕНИЯ ЗА НАПАДЕНИЯ НА ЧУДИ ДЪРЖАВИ , А БЪЛГАРИЯ ОТНОВО Е ПОЛИГОН ЗА УЧЕНИЯ НА ЧУЖДИ АРИМИИ . ТЕЗИ ГАДОВЕ СА ВИКАЛИ УРА НА ВЪРШАВСКИТЕ УЧЕНИЯТА В СОЗОПОЛ В 1982 ГОДИНА И СЕГА ОТНОВО ВИКАТ УРА ОТ ЕДНА НОВА ЧУЖДА ВОЕНА МАШНЕРИЯ НАТО , А БЪЛГАРНСКИЯТ НАРОД ГЛАДУВА !

НЯМА ЛИ БЪЛГАРИ ДА ГО ПОДГОНЯТ ТОЗИ БЪЛГАРСКИ ПРЕЗИДЕНТ ПЕТЪР СТОЯНОВ КОЙТО Е ИЗМИКРЯРИН НА ЧУДИ ДЪРЖАВНИ ИНТЕРЕСИ КАТО НИ ОГРАБВАТ ОЩЕ ПОВЕЧЕ , А СТРЕМЕЖЪТ Е ДА НИ ИЗПОЛЗВАТ КАТО ПУШЕЧНО МЕСО ЗА ЧУЖДИТЕ ИНТЕРЕСИ , КОЯТО СЕ ЧЕРТАЯТ НА ВОЕНИТЕ КАРТИ ВЪВ ВАШИНГТОН.

Световното младежко движение показа в Прага тази седмица протеста си към Световната Банка за "развитие" , която е оръдие не за помощ , а за грабителство от което България се е превърнала в дойна крава за източване на всичко което може да бъде изнесено .
След това ще додат на готово и чуджите , за да изкупят на безценица земята Българска и да насаждат ред с тяхните оръжия , а Българският народ отново да бъде роб на чужди страни и да гледа от страни както през комунистическите времена как те си живят по морските и планински курорти .

Ето до там я докараха тези нови демократи тръгнали по пътя на запад да унищожат собственият си народ .

Партииният дом беше запален в 1990 година по инсинуации на американският лакей Емир Кошлуков , който върши непрекъснато провокации и пропаганда на свойте учители дето го изучиха в САЩ на политология . Още немогат да открият кой са виновниците за палежът на партииният дом . Той нали е български дом , защо не се търси сметка за тази история в която се прикри част от партиината документация за комунистическото управление .

Българският паламент беше запален в 1997 г от върте и още няма виновници за този палеж , която е дело само на американски резиденти вътре в Българският парламент и те сега управляват България и нежелаят да се само-определят като подпалвачи !

Мавзолят на Георги Димитров го взривиха , за да няма България история за комунистическата диктатура която е наследила фашистикте изпъления и сега вече нямало и фашизъм според новите идеолози на България в лицето на Българският президент идващ от новите легиони на демокрацията по пътя към Европа и САЩ .

Ето осем години са минали от моята палеща демонстрация и за това време България е унищожиха не чуждите , а Българите унищожиха собствената си страна . Предадоха управниците, а останалите дето са водят за избиратели също са предатели , защото си мълчат и нещат да направят елементарният протест като се съберат и да търсят свойте собствени права .

СЪБАРЯНЕТО НА МАВЗОЛЕЯ ПОКАЗА КОЛКО Е МОНОЛИТНО БЪЛГАРСКОТО ЕДИНСТВО И КАКЪВ ОБЩЕСТВЕН НИХИЛИЗЪМ ИМА КЪМ ИСТОРИЯТА НА СОБСТВЕНИЯТ СИ НАРОД . ТОВА БЕШЕ ЕДИН ПСИХОЛОГИЧЕСКИ ЕКСПЕРИМЕНТ ОТ АМЕРИКАНСКИТЕ ШПИОНСКИ ЦЕНТРАЛИ , ЗА ДА СЕ ПРОВЕРИ КАКВА Е БЪЛГАРСКАТА РЕАКЦИЯ И ПО ТАЗИ НАЧИН СЕ ПЛАНИРАТ И ДРУГИТЕ АКЦИИ И ОФЕНЗИВИ СРЕЩУ БЪЛГАРИ И БЪЛГАСКИЯТ НАРОД ОТ СТРАНА НА АМЕРИКАНСКОТО ПОСОЛСТВО И ТЯСНО СВЪРЗАНИТЕ ПОЛИТОЛОЗИ ОТ РАДИО
"ЗАРОБВАЩА ЕВРОПА" - НЯМА ВЕЧЕ "СВОБОДНА ЕВРОПА" ИМА ЗАРОБВАНЕ КАКТО БЕШЕ РАДИО "МОСКВА"

Обществетите медии и българска журналистика в това число и така наречената ходужествено творческа инелигенция са мълчаха , а и Монитор изигра също една мръсна и гадна роля в прикритие като американско-еврейска медия . Те ме спряха в онзи период да пиша , а след това ме изключи да бъда участник в дискусията .

КАКВА ДЕМОКРАЦИЯ ИМА В БЪЛГАРИЯ ДА СЕ РАДВА ЧОВЕК , ЧЕ ТО ТОВА ПО ЛОШО И ОТ КОМУНИСТИЧЕСКИТЕ ВРЕМЕНА ! КЪДЕ СА ЗАПАДНИТЕ МЕДИИ ДА ЗАЩИТАВАТ ХОРАТА ДЕТО СА ПРЕСЛЕДВАНИ ОТ ДЪРЖАВАТА И ЦЕНЗУРАТА ?

КЪДЕ Е ХЕЛЗИНСКИ ЧАСОВНИК И ПРАВОЗАЩИТНИЦИТЕ ?

Това е новата демокрация в Българи по американско-еврейски и тези юди искариотски Българнските еврей който са наследниците на комунистите след преврата от 1944 година и клаха Българският народ и живяха с привилегии , а сега отново са с "великите" и тоново пак те разпарцальосаха цялата Българска държава .

Примери са Божков , Леа Коен посланичката в Швейцария , Соломон Паси "миролюбеца" агитиращ към война / Боже какви юди еврей е имала България /, а бащата Исак Паси е писал философски трактати да се учим и явно неговият син е преуспял от наученото или изучените да обезличат и ограбят българска авио-компания Балкан .

Тези западни полито-идеолози разделиха Българският народ на етнически признаци и се достигна до извода от шпионската централа на Американският Университет в Благоевград с ОМО "Илинден" че имало в България македонци , тракийци и така нататък и нямало вече България .

ЕТО ЗАЩО Е ДОШЛО ВРЕМЕ ДА СЕ ЗАПАЛИ АМЕРИКАНСКИЯТ УНИВЕРСИТЕТ В БЛАГОЕВГРАД , ЗА ДА СЕ ПОКАЖЕ , ЧЕ ИМА БЪЛГАРИ ДЕТО НЕЖЕЛАЯТ ЧУЖДИ ИДЕЙ , ЗА ДА СЕ РАЗДЕЛЯ БЪЛГАРИЯ ПО ЕТНИЧЕСКИ ПРИЗНАЦИ !

Ако сега не се намерят Българи да дадът отпор пред западната варварщина тази страна БЪЛГАРИЯ е заличена от земята !

Знайте Българи тези дето грабите и продавате собственият си народ и тези дето си мълчите за това - ВИЕ СТЕ ПРЕДАТЕЛИ !

Свободният Политически Затворник - Без права съм като политически емигрант и съм преследван с по-модерни методи от комунистическите Български времена , заради палежът на Българското посолство в Стокхолм , но имам все още сили и достойнство да покажа че съм човек . Утре ще излезна с плакат пред шведите , за да покажа , че имам човешки права въпреки унижението което получавам както преди.

Аз незабравям и за българските шпиони и тези български турци дето се правят на политически и се опитват да ми правят провокации като щели да ми намерят паспорт за борба , а фактически ми кроят клопката като на Георги Марков или отвлечане като на Железан Железанов от Швеция и Борис Арсов от Дания .

Вече се съмнявам дали само Българската Даржавна сигурност е вършела тези неща и дали не са замесени западните централи за тези мистерии , както съм описал поведението на българо-австриисккият американски резидент Стефан Табаков или сегашният Димитър Инкьов - Велко Верин дето пише мемоари от едната страна на "желязната завеса" и забрявят за тяхната пресъпно предателска роля в служба на чуди държави и интереси .

Когато подпалят тези "политически емигранти" по едно Българско посолство и бъдат преследвани и унижавани като мен , тогава мога да повярвам , че те са били истински Българи в защита на своята
Българска държава и народ .

Всичко останало е политическа измет ползваща привилегии и криеща се в шпионските централи .

ПРЕДАТЕЛИ РАДВАЙТЕ СА НА ВАШИТЕ МАТЕРИАЛНИ ПРИДОБИВКИ И НЕЗАБРАВЯЙТЕ , ЧЕ ВИЕ НЕ СТЕ БЪЛГАРИ !

Стефан д-р Димитър Чолаков

http://www.cholakov.com/

http://surf.to/choli


FRIFONGE@ARABY-DALBO.COM


29 - 30 септември 2000
Швеция

--- --- --- --- --- --- --- --- ---

Replying to Original Article:

Poshtenski spisuk na http://wot.hit.bg - Dvizhenie "Voini na Tangra"

================================================================================
Poluchavate tova pismo poradi fakta, che ste zapisani v nashata poshtenska lista.
Ako zhelaete da se otpishete, mozhete da go napravite ot nashata stranica.
================================================================================

02 OKTOMVRI 2000 G.

STRANICATA E OBNOVENA!
Dobaveni sa mnozhestvo novi materiali!

================================================================================
http://wot.hit.bg
webmaster@tangra.zzn.com

--------------------------------------
Iskate poshta?
http://tangra.zzn.com e tochno za vas.




Тема Отг: Простотията , която почна по БНТ от 01.10.00г [re: Jordan]  
АвторОптимист (Нерегистриран)
Публикувано03.10.00 01:06



Не може това да е държава която познава своята традиция и история ка може сега да дават по телевизията новини на езика на държавата която 500 години ни е тормозила и не ни е позволявала да говорим на собствения си език и да изповядваме
собствената си вяра Колко още българи трябва да умрат за да се научим кой ни е враг и кой приятел !!!!!!

Не съм съгласен с мнението ви. Ако турците са искали българите да не говорят български, досега вече нямаше да го говорят. Ако турците не са искали българите да изповядат християнската религия, за петстотин години щяха да го постигнат. Как ще ми обясните, че българските църкви и манастири са оставали непокътнати? Как ще ми обясните, че български училища са съществували в тези български църкви и манастири? Или турците не са знаели нито за едното нито за другото?

За съпоставка само ще спомена, че в Чикаго имаше радиостанция която в неделя предаваше цял един час на български, след това на сръбски, на румънски, на руски и така през целия ден.

Не може да има толкова много турци в държавата ни и да се правиме че не съществуват. Какво да кажат американците които имат милиони жители от цял свят?
Ще има предаване на турски, ще има предаване и на цигански. Дай му малко време и ще видиш! Това не значи, че са взели властта. Ако сме глупави и това ще стане след време. Ако сме умни, ще имаме турци и цигани за съюзници.
Негрите в Америка не са по-добри от турците в България. Нито те могат да изчезнат от Америка, нито турците от България. Я си представи, че вместо турци си имахме негри. Дали щеше да ни е по-добре? За това да видим какво американците правят с негрите, че да го повторим с нашите турци. Мисля, че със същите подходи ние ще отидеме много по-далеч отколкото американците.
Виждам че си недоволен, но не чувам да предлагаш нещо по-умно. Хайде напъни се малко и измисли нещо.



Тема Do optimista...нови [re: Оптимист]  
АвторElitza (Нерегистриран)
Публикувано03.10.00 21:45



LEGENDA:4=ch 6=sh q=ia
Vijdam,4e naistina si optimist.Izvini me,4e ti pi6a na latinitsa,no polzvam kompiutura v Internet klub.Edno ne6to mi napravi vpe4atlenie v otgovora ti"V Chikago imashe..."Za6to ve4e nqma?
Za6to togava da nqma novini na Angliiski po BNT.Za6to da ne napravqt TV kanal na angliiski ezik,t.e. vsi4ko,koeto se izlu4va po BNT da go predavat i na tozi ezik.Taka e v Bahrein,v Dubai i predpolagam vuv vsi4ki strani v zaliva.I bez tova vsi4ki pitat za6to bulgarite ne mogat da govorqt angliiski ezik,ta taka vqrvam 6te go nau4at pove4e hora.I izvinqvai,no edno e po dadena radiostantsiq da se izlu4va po 1h.na daden ezik,drugo e da se izlu4va po natsionalnata televiziq.Mislq,4e ima dostatu4no bogati bulgarski turtsi,za da napravqt TV kanal na turski.Ne e nevuzmojno,nali?Taka te 6te si gledat predavaniq na turski,a puk ostanalata 4ast ot bulgarskoto naselenie 6te si gleda BNT spotoino i bez nenavist.Taka "Hem vulka sit,hem agneto tsqlo"
Ne znam dali znae6 za Mustang TV(Varna),no tq se izlu4va v tsqlata strana i koito iska si gleda varnenska televiziq.
Ta tova e moeto skromno mnenie...



Тема Отг: Простотията , която почна по БНТ от 01.10.00гнови [re: Оптимист]  
АвторJordan (Нерегистриран)
Публикувано03.10.00 21:55



Приятелю , не знам къде си бил в часовете по историа като почнем от 3-ти та стигнем чак до 10-ти клас сигурно в Чикаго :)) Но само да те осветля турците са се опитали да ни по мюсюлманчат но не са успели защото остановили ,че по-вероятно е да вместо да ни превърнат в мюсюлмани да ни превърнат в мъртавци А колкото тота , че едикудеси имало станция която предавала 1час на б-ки след това на ... Да си чул или видял по ефирните им национални телевизии такова нещо ? :) Хм май нещо асоциацийте ти ги няма никакви Освен това да занаеш ОФИЦИАЛНИЯ ЕЗИК В Рпублика България е - БЪЛГАРСКИ !!!!така че по националната телевизия очаквам да ми говорят на Български още малко и някой ще поиска новини на Македонски , или на Шопски ХАХАХАХХАХАХАХ!!!!



Тема Отг: Простотията , която почна по БНТ от 01.10.00гнови [re: Jordan]  
АвторОптимист (Нерегистриран)
Публикувано03.10.00 23:06



А ти приятелю, като ти гледам българският правопис, мисля си че не може да си навлязъл много надълбоко в историята. Хем си живял само тук. Не е трябвало да учиш други литератури и правописи. Гледай да понапреднеш поне в писането, че без него за никаде не си.
Та искаш да ме осветлиш, а? Ами то голямо осветляване беше, няма що.
Те, там където са искали са го направили! Не е лошо, ей така само за информация да прочетеш за турското държавно устройство по време на така нареченото робство. Ако беше малко по-начетен, щеше да знаеш, че български занаятчии са забогатявали от изпълнение на турски държавни поръчки за армията. Ей така, само от шиене на дрехи и униформи. Щеше да знаеш, че е имало българи натрупали богатства, пращали синовете си да се обучават в чужбина, било в Русия или на запад. Щеше да знаеш, че българските църкви и духовници не са били обезпокоявани и са разполагали с църковни имоти по-големи от колкото са сега. Щеше да знаеш че "непосилният" данък който турците са събирали е бил десятъка (десет процента от заработката)- далеч по-малко от колкото е сега. Щеше да знаеш че на годишните панаири в Русе е имало изложена повече и по-разнообразна стока от колкото произвеждаме сега. Турците не са били цвете, но съвсем не е било толкова зле колкото ти си го учил че е в комунистическите учебници.

За предаванията по телевизията в Чикаго беше същото както и за предаванията по радиото. В неделя която националност можеше да си позволи да плати разноските по предаването - излъчваха го. Съотношението българи спрямо американци в Америка е нищожно. Не е същото с испански говорящите. В цяла Америка има радио и телевизионни канали които предават денонощно на испански език. В Хюстън има поне четири радио станции и не по-малко ТВ станции които си предават на испански денонощно. В щатите Тексас и Флорида испанският език също стана официален. Всички щатски документи се отпечатват и на двата езика по закон!
За някои от фактите които споменавам говоря в минало време, защото от пет-шест години се преместих да живея в България. Все още посещавам Америка поне един път в годината, та не съм съвсем изостанал с това което става и там.
Турски говорящите в България не са малко хора. Трябва пропорционално да им се отделя същото внимание каквото се отделя и на българите. Нали сме равноправни граждани на република България, или не сме?
Не се запецвай толкова. В Германия има предавания на турски, че германците са толкова далеч както от Турция така и от турския език, та тука няма да има. Ще има и ще става повече! Разбери тези турски българи ни трябват за съюзници, не за врагове.
Америка се грижи за всичките си малцинства и всички са доволни. Там всички са равни пред закона. Тук трябва да стане същото!




Тема До Елицанови [re: Elitza]  
АвторОптимист (Нерегистриран)
Публикувано03.10.00 23:23



"Edno ne6to mi napravi vpe4atlenie v otgovora ti"V Chikago imashe..."Za6to ve4e nqma?"

Мило момиче, в Чикаго съм живял от 69-та до 76-та година. След това се преместих да живея в Тексас. От 93-та година живея в България и се радвам на добро здраве, чудесен климат и страхотна природа. За това е миналото време, иначе сигурен съм предаванията в Чикаго продължават.
В Хюстън няма предавания на български, но пък има предавания на испански по радио и телевизия денонощно. Дори испански говорящите станаха толкова много, че гласуваха испанският език също да стане официален. Сега в Тексас и Флорида има по два официални езика. Можеш да подаваш документи на всякъде на който от двата езика ти е по-удобно. Представям си ако стане така, че турският стане също официален език в България. Цялата нация ще пометне. Фактите са, че турското малцинство е било насила пренебрегвано до сега от комунисти и други подобни гадове. Защо бе? Да не би те да не са хора? Те специално, какво са ви направили през последните сто години? Работят си хората по нивите и не правят никому нищо. Комунистите насила им сменяха имената! Как бихте се почувствали вие при тези условия?
Турците за мен са най-малката грижа. Много повече съм загрижен какво ще правим с циганите.



Тема Абе, какво да спорим...? Прав си, Оптимист!нови [re: Оптимист]  
АвторКайзер Созе (Нерегистриран)
Публикувано04.10.00 01:40



Не е било толкова лошо под турско.

...Само дето християнина не е имал право да носи оръжие, човека, и трябвало да слиза от коня, като видел турчин.
А, и правосъдието на Портата било така хуманно, спаведливо и възвишено....нали?

Ако се случело в живота, че християнин убиел османлия, единственото наказание за християнина било смърт.
Ако османлия убиел християнин, наказанието било малка глоба { много малка...!} и никога затвор.
При малки селски размирици от разно естество пък, целото население, барабар с жените и децата....под ножа. Точно както в Англия се е практикувало, например, или може би Германия, Италия, или някоя друга --равна на Турция по хуманност, държава.

Иначе всичкото си било наред!
Аллаху акбар!



Тема Отг: Простотията , която почна по БНТ от 01.10.00гнови [re: Jordan]  
АвторRAVE (Нерегистриран)
Публикувано04.10.00 02:04



Ot wsi4ki was



Тема Отг: Абе, какво да спорим...? Прав си, Оптимист!нови [re: Кайзер Созе]  
АвторОптимист (Нерегистриран)
Публикувано04.10.00 08:32



Кайзер, усещам подигравката. По това време навсякъде е било жестоко. Питаш ли ги англичаните какво им е било, без да ги управляват турци. И са им секли главите баш по турски, за дребни престъплвния. Изпращани са били по колониите да работят като роби за да изработят наказанието си. Защо мислиш същите тези англичани престъпници изпратени в Америка са воювали срещу техните си англичани за да се освободят от "короната"? Никъде не е било свет.
Случайно християнина да е имал право да носи оръжие след девети септември? Случайно да е имал правото да излиза от страната когато си поиска? Да обучава децата си където иска, ако може? Да е имал правото да стане богат, ако може?
В много отношения под турците е било по-добре от колкото под комунистите, съдейки от това което съм слушал и чел.

"Ако се случело в живота, че християнин убиел османлия, единственото наказание за християнина било смърт. Ако османлия убиел християнин, наказанието било малка глоба { много малка...!} и никога затвор."
Германците са имали същата практика, след това руснаците. Винаги когато има окупация, правилата са едни и същи. Защо се чудиш? Как би ти се отразило ако беше убил комунист след девети? А ако комунист убие тебе? Същата работа е била и тогава.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.