Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:05 20.09.24 
Мнения
   >> Вашето мнение
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Аз, Буки, Веди  
Автор Методи Кирилов ()
Публикувано06.09.00 11:56



Уникалността на писмеността ни и ролята и за запазване на националното самосъзнание на българите е тема, по която отговорите са вече ясни. Проблемът, който възниква, натрапчиво се утвърждава, а вече започва и болезнено да боде е разширяващата се употреба на латиниски транскрипции на кирилицата в кореспонденцията на български език, в т.ч. и по мрежата. И то употреба не на обичайните, а на транскрипции марки "самоделки". Като неосведомен по въпросите за техническите условности и необходимото програмно осигуряване за ползване на кирилицата в компютърното писмовно общуване на българско- пишещите, моля за информация, съвет (към мен, а защо не и към други) или мнения по въпроса: Искам да ползвам кирилица (BG) при общуването си в мрежата. Какво да направя за да могат приятелите ми (наблизо и далеч) да могат да разчитат моята кирилица и да ми отговарят в същия шрифт? Ако на по-опитните в общуването по Net-а (както вече се пише) питането им се стори анахронично или дори дилетантско, то бих бил благодарен и на евентуално задълбочаване по свързани с темата въпроси като: - Как пишем в мрежата? - усет за образователното и общото културно ниво на "мрежовия партньор"; - Има ли обяснение прекомерното използане на препинателни знаци от сорта ..........,????????? и т.н.; - Какво мислите за правописа? Аз имам вече усещането, че неползването на кирилица при мнозина е отприщило "усещането за свобода" да не се съобразяват с него. Това си лична работа на всеки, но е мъка да се чете! Моля, ограмотете "Стареца" и брат му!

Тема Аз, Буки, Вединови [re: Методи Кирилов]  
Автор RAGE ()
Публикувано06.09.00 19:52



Няма да е зле да им изпратиш някоя килиризаторска програма ( FlexType за 95/98 , а за NT-то не сещам как беше ). Ако случайно използваш кирилизацията на самата вендуза, пиши некой ред и ше ти ги пратя ( имам ги и двете по дискове ).


Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.