Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:17 19.04.24 
Мнения
   >> Вашето мнение
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема GSM-ииии писна ми вече!!!!!нови  
Автор немобилен ()
Публикувано30.08.00 03:22



Ще кажете нищо ново под слънцето но става все по-лошо бе хора.В тая държава вече идиотите си имат отличителен знак, това разбира се не се отнася за хората ползващи го по предназначение те просто гледат да не се развява много. Живея в Бургас и лятото мога да видя как германци и разните там скандинавци реагират на всичко това, не мога да го опиша точно но е нещо като подигравателна усмивка. Все повече тъпаци намират смисъла на живота си в това да съберат пари за да си го купят (или вече ако го имат да е по нов), а от там да си плащат и сметките (разбира се ако правят такива).Какви са основните разговори по кафетата,ами нали знаете нови тарифи....gsm-и...лизинги и все такива тъпотии. Тая мания все повече ми прилича на манията "тамагочи", само че за по големи деца.За какво толкова го ползват тоя GSM освен да си играят тъпи игрички и да чакат някои да им звънне на оживено място (тогава си умират от кеф).Не разбраха ли тия тъпаци че това беше на "мода" преди няколко години, не разбраха ли тия тъпаци че в очите на хората те изглеждат пълни кретени. Кога българите ще дорастнат да ползват нещата по тяхното предназначение.Днес гледах един документале филм по К1 и тои донякъде ме предизвика да напиша всичко това.Филма беше за една "по висша" раса шведите.Ами те хората колкото и да са заможни (за разлика от бг-те те си изработват всичко), не си позвляват луксове като БМВ-та Мерцедес-и и подобни глезотии макар че могат да си ги купят.А за разлика от тях какво прави умния българин не си гледа дрипавия задник ами все се хврля на новото и скъпото и най-вече на това което не ми е нужно. Защо в Германия или посочената Швеция мобилизацията не е 80-90% макар че за тях не е проблем да стане тааква.Представете си какво ще стане когато влезе 2-3 GSM оператор УЖАС да оставим това че всяко 10-12 годишно хлапе ще си има играчка ами и сигурно бабите по пеиките ше са мобилни.Показателен е факта защо апаратите в Б-я са на такава висока цена, ами кои ще е тоя лудия които ще ти даде този апарат по тънко с цел тои да бъде изплатен по късно от разговори :))) това нали знаете че никога тук няма да стане по горепосочените причини.Наисина взех много да се отклонявам от темата и ще приклучвам но в заключение просто искам да кажа ЗАБОГА БЪЛГАРИ ТОВА Е ПРОСТО ЕДИН ТЕЛЕФОН.

Тема GSM-ииии писна ми вече!!!!!нови [re: немобилен]  
Автор OOOOOOOOOOOOOOOOOO ()
Публикувано30.08.00 07:34



mdaaaaaa.prav si-ama v BG si e taka.v USA naprimer edin tel. e kam 20- 30 $ ama ne mi triabva i ne si kupuvam.imam friend koito ba4ka vNEW YORK i to serozna rabota -negoviat e izklu4em i iama samo posha,ta takiva ti mu raboti,ama pak si kupuh strashna zapalka zippo ,za 40 $,kato si pomisli 4ovek dva telefona:)))

Тема GSM-ииии писна ми вече!!!!!нови [re: OOOOOOOOOOOOOOOOOO]  
Автор Toni ()
Публикувано30.08.00 09:58



Нещата са по-други. Това са култови предмети за България и имат предимно показен ефект. Малко от собствениците им имат нужда да бъдат открити навсякъде. Ако пък на теб ти трябва да се обадиш, винаги ще намериш как. Това е за гъзария. Така човек робува на вещите, като търси себеизява чрез тях. Обаче простот си е просто и толкова. Миналата седмица гледам един S320 на улицата (миналогодишния модел) и пред мен му изписука алармата - собственикът се връща. Гледка - към 30 годишен дебелак по потник и бермуди и златни вериги, с дълга мазна коса и небръснат. Отгоре на всичко, джапанки на бос крак. От другата страна - безвкусно изрусена провинциална красавица с нещо като бял клин до коляното с дантели (според мен това си е бельо) и обувки с платформи една педя. Това е нивото мой човек. Що не го питат данъчните откъде си е купил кола за 100000 долара (той сигурно я е взел за бая по-малко, ама нека им каже, че е крадена). Показност до пръсване. Това е кредото.

Тема GSM-ииии писна ми вече!!!!!нови [re: немобилен]  
Автор Член1 ()
Публикувано30.08.00 12:06



умаво думаш ама да позная ли?- ти си нямаш въпросното устройство?:))))

Тема GSM-ииии писна ми вече!!!!!нови [re: немобилен]  
Автор Veselina ()
Публикувано30.08.00 13:03



<<<Представете си какво ще стане когато влезе 2-3 GSM оператор УЖАС да оставим това че всяко 10-12 годишно хлапе ще си има играчка. ne sta da te razocharovam, no naistina ima takiva aparatcheta, kids-nesto si. Nepomnja kakvo. Zaponjat po 10 tel nomera. Ludnahme ot takiva reklami. A da susto taka GSM operatorite imat specialen paket za dechurligata. Taka che ne se chudi, svjat goljam, hora vsjakakvi

Тема Ми катастрофите?нови [re: немобилен]  
Автор Св. Скромни ()
Публикувано30.08.00 18:28



Употребата на клетъчен телефон по време на шофиране е един от водещите причинители на катастрофи, в САЩ. Независимо дали телефонът е в ръка или е говор-фон (каквито имат по-луксозните коли). Беше майтап една вечер по ТВ предаване за катастрофите от употреба на клетъчни телефони по време на движение. Да, безсъмнено са проблем. Изказват се лелки и чичковци от полиций, шосейни патрули, застрахователни фирми... Но един патрулджия (шосейните патрули са КАТ-аджийте за България; не им знам днешното съкращение) се изтъпанчи с изявлението, че ако шофьорите настояват да ползват клетъчни телефони, могат. Стига да бъдат обучени във владеене на мулти-стрес обстановка. (Те нашите ченгета много обичат подобни навързани сложни изрази! Примерно, няма да каже "висока скорост", е ще надипли "висока степен на скорост"...) Това го казва чичката патрулджия, изглежда по поръчка на автомобилна компания (автомобилните компаний бутат в колите не само клетъчни телефони, но и ел-поща, Междумрежие, и каквото ти дойде на ум! Колата става от превозно средство на... канцелария или нещо такова.) Бутнали са му пачките - човекът говори на националната телевизия. Обаче водещият предаването - на него някой друг му е бутнал пачки. Щом завършва патрулджията с великото изказване, хоп! камерата реже към кървава сцена от катастрофа. Причинена от полицейска кола. В която "високо-обучените в мулти-стресова обстановка" полицаи са бъзикали компютри и телефони и прочие - и са минали на червено и затрили едно семейство... Та водещият предаването заговори за прокарване на закони, ограничаващи употребата на клетъчните телефони в движение. Още едно шофьорско нарушение за съдилищата - бол кеф за адвокатите! Стана прозрачно. (Ако се питаш кой пък е бутнал другите пачки.) Комедия. С истинска невинна кръв. Отделно шума по връзката между употреба на клетъчни телефони и рак в мозъка...

Тема GSM-ииии писна ми вече!!!!!нови [re: немобилен]  
Автор Оптимист ()
Публикувано30.08.00 18:52



Като тръгнахме с жена ми да обикаляме Щатите през '97 ма година, поръчах един такъв телефон под наем. От Флорида ми го изпратиха с бърза поща. Дойде за два дни. После им го върнах. Струваше ми два долара на ден без разговорите. Взех го като допълнителна осигуровка. Ако закъсаме някъде по пътя. Като тръгнахме да обикаляме отново през '99 та година, кандардисах сестра ми да купя такъв телефон, но да я абонирам нея за него. Бяхме дошли за три месеца едно, а и много исках сестра ми да има такъв телефон в колата. Програмирал съм й полицейския номер на първо място и съм по-спокоен като знам че го има. Ето сега, пак аз го ползвам. Случи се тръгнеш за някъде, катастрофа по пътя, забавяш се за срещата, обадиш се да предупредиш. Необходимост си е, поне за мен. Също както и застраховката! В България имам малка централа в къщи с две входящи и осем изходящи линии. От GSM все още не съм почувсвал нужда и затова нямам. Склонен съм вече да купя един по същите причини както и в САЩ - да бъде с мен в колата когато отивам на път, иначе - изключен в гардероба. Минимална месечна вноска, като осигуровка. Не мога да разбера обаче, ти защо се пениш толкова, след като не ти влиза в работата кой как си използва телефона. Нали никой не те кара да му плащаш сметките? Защо те е еня?

Тема Ми катастрофите?нови [re: Св. Скромни]  
Автор Spasse ()
Публикувано30.08.00 20:10



За катастрофите. Прав си ама не съвсем. Защото четох някъде статистика какво правят хората зад волана. Беше за Щатите, ама картината в другите страни не е по-различна. Та не знам си колко процента закусват, бръснат се, четат вестници, гримират се и... /което ме впечатли/ лакират си ноктите на краката!!!. Та трябва ли да се забранят хамбургерите, вестниците, гримът? Все едно. Който е невнимателен, той ще си бъде такъв независимо от наличието на мобилен телефон. В България имаше предложение в Закона за движение по пътищата да влезе член за забрана за ползване на мобилен телефон по време на шофиране, но депутатите го отхвърлиха. Зер всички са потърпевши. Виж за здравето май е така. Все пак няколко вата късовълново излъчване в близост до мозъка... От друга страна си е удобство. Ако стане авария с колата, няма кой да ти спре за помощ. Хората ги е страх да спират. Знае ли човек дали оня на пътя действително е закъсал или е мюре?

Тема Има неофициални мнения...нови [re: Spasse]  
Автор Св. Скромни ()
Публикувано30.08.00 20:50



Мой бивш колега, зет му е полицай. Приятелите му са все полицаи и патрулджий. Та неофициалният консенсус е, че ако шофьор бъде хванат в действие, друго от кормуване, трябва да бъде обесен от най-близкия стълб. (Ти изброи действията; забрави минетите, на живо, и вибраторите и електрическите вагини, задействани с ток от запалката; отделно димилките, включвани в запалката, които пълнят колата с пушек на опият, по избор...) В нашето семейство, били сме потърпевши от 4 катастрофи, 2 причинени от шофьор зает с телефон. (Слава Богу, ние не сме причинявали катастрофи.) А че е удобство - прав си! И ние имаме клетъчен телефон. Телефонът го купихме, за Д125, и абонаментът е по Д15/месец, до 100 минути месечно; допълнителни минути са с доплащане. До сега не сме надвишили 100-те минути, вече 3 години. И аз говоря в движение. Но избирам да съм в прави отсеци, със свободно движение, и нарочно се насилвам да обръщам завишено внимание към шофирането. Ако шофирането стане сериозно - прекъсвам телефонния разговор. Има разни идиоти - не само говорят в движение, но получават и пращат факсове, и пишат ел-поща писма, и по Междумрежието търгуват в борсата... В ДВИЖЕНИЕ! Такива не трябва да бъдат бесени, а окачвани от касапски куки!

Тема Има неофициални мнения...нови [re: Св. Скромни]  
Автор 1984 ()
Публикувано30.08.00 21:01



Ей такива не мога да ги разбера... Навил си на масрафа (а може и наистина да му върши работа), за да си инсталира офиса в колата, обаче и на състезател се прави, та не си взема шофьор - а той самия да си работи от задната седалка. Аз нямам разумно обяснение. Освен ако не му го налагат шефовете, което говори още по-зле за тях.Макар че ми се вижда малко вероятно: все-пак живот се излага на опасност, не рискуват ли после някой адвокат да ги одере живи?


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.