Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:32 24.04.24 
Мнения
   >> Вашето мнение
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Виновен ли е Момчил....нови  
Автор Asen_X ()
Публикувано07.08.00 04:47



Мдаа....за пореден път виждам какво представлява тази държава и нейните закони.... Става въпрос за един случай който доста нашумя напоследък...а именно за случая с Момчил....човекът убил насилникът на любимата си....Предполагам всеки от вас знае за какво става въпрос....в българската преса се писа доста по този случай... и хиляди хора изказаха мнението си но за съжаление май никой не ги чу.......... Може и да се питате....какво ме бърка например мене това....ами много ви бърка даже скъпи дами и особенно господа.... Нека господата ми кажат....как биха реагирали те ако някой нещасник направи нещо подобно на любимият им човек.....само не ми разправяйте че бихте отишли в полицията.....защото това е пълна глупост....да не мислите че в полицията ще ви помогнат....ще ви поднесът десетки документи за попълване....а вие ще ги гледате обезумели от безочието им....вашата приятелка е изнасилена а те ви карат да попълвате глупости....И ще сте прави.......Сега може и да мислите че бихте отишли в полицията ако нещо такова ви се случи...ама като се случи и вие като Момчил ще посегнете на живота на насилника без дори да си помислите за полиция...Тук закони няма...и това се доказва именно с такива случаи...какъвто е този с Момчил ....Аз този човек не го познавам....нямам никакво лично отношение към него....Обаче това което е направил той би го направил всеки мъж преживял ужаса от това да посегнат на любимото му същество.... А какво стана в крайна сметка....ами осъдиха го....и що го осъдиха....Еми много просто....бил извършил убийство....какво изобщо очакват да направи той....да звънне в полицията и разбирате ли всичко щяло да се оправи без проливане на кръв....е да ама не....пълни глупости....Дайте аз да изнасиля например гаджето на някой баровец да видите как ще ме разфасоват....и определено няма да се обадят в полицията..Ама той нали е обикновен гражданин..длъжен е да се обажда в полицията..Каква полиция какви пет лева.... Едно ще ви кажа....ако някой посегне към мадамата ми.......ако дори само някой си помисли да я докосне....изобщо няма да се обаждам в полицията....направо ще го отрепя....с чиста съвест ще го убия...без въобще да ме интересува дали ще лежа в затвора или не....по добре в затвора отколкото да гледам как гаджето ми бавно се измъчва и помръква със всеки изминал ден.... Каква е тази държава в която те осъждат защото си защитил най-обичаният си човек....Изобщо това държава ли е.....кажете ми...държава ли е....Тук цари пълна анархия....и пълна незаинтересованост.....какво й пука на власта че са му изнасилили гаджето....важното е да има изкупителна жертва....ами жертва има....но май не са затворили правилният човек.....защото сега Момчил трябваше да е на свобода...а не в скапания пандиз.... Не трябва ли всяко момиче да има до себе си по един такъв Момчил....не трябва ли всяко момиче да се чувства сигурно....а не да трепери от страх че в някоя тъмна уличка ще й видят сметката.....Питате се на какво се надявам ли....не се надявам на по-добър живот....надявам се на поне малко мозък и съвест в тъпата съдебна власт....Тук май е присъщо да наказват жертвите били те и косвени....а не истинските престъпници.....докато власта тъпче на едно място....докато власта си вдига заплатите....може би някъде навън докато вие четете това поредното младо момиче е загубило вече част от себе си и никога повече няма да се усмихне....заради някакъв скапан нещастник със малко мозък.....обаче съдът ще вземе да реши че например момичето е било облечено предизвикателно и си е "просела" изнасилването....и ще обвинят нея....пък изнасилвача ще си изнасилва....ама ще изнасилва докато не попадне например на някоя министерска дъщеря или съпруга.....чак тогава може и да го осъдят..... Мисля че всичките съдий, прокорори, съдебни заседатели, адвокати и всякакви подобни чиновници от мъжки пол от съдебната власт трябва да си дадат сметка за това.....за това че и те биха направили същото което е направил и Момчил ....ако отричат....значи не са мъже.....защото всеки уважаващ себе си мъж би постъпил точно така както е постъпил Момчил....би утрепал този който е посегнал на най-скъпото му.....Вместо да се замислят обаче върху това те решиха въпроса като осъдиха Момчил.....решиха въпроса за себе си....ама не решиха въпроса за него....не решиха въпроса на изнасилената му любима...и изобщо не решиха въпроса на всичките тези стотици изнасилени жени.... Но какво ли изобщо ви говоря....първо едва ли някой изобщо ще ме чуе да не говорим да ме послуша......но поне си излях яростта.....въпреки че не ми олекна....и няма да ми олекне докато не вземат да го пуснат този човек.... Аз мисля че той не заслужава да лежи там само защото е убил някакъв скапаняк който е посегнал на гаджето му....А вие...мислите ли че трябва да е там сега....а не сред нас....може би ако на десет мъже имаше по един Момчил ...нямаше да има толкова изнасилвания ....А тогава скъпи ми господа.....жените щяха да ни уважават повече.....после не се чудете защо има феминистки организаций и защо жените ни мислят за свине.....аз вече престанах да се чудя....защото мъжкият пол сме си точно свине след като имаме наглоста да посягаме към нежния пол.....имаме наглоста да посягаме към жената....а жената създава живота....не и ли дължим поне малко уважение....не й ли дължим поне малко сигурност..... Не се ли е замислял всеки от вас какво му е на едно момиче преживяло ужаса от изнасилване.....ами как ще се замислите като мъжете не ги изнасилват....помислете си какво ли е да си спомняш с ужас как някакъв скапан педал те е притиснал и прави с тебе каквото си иска.....направо ме е страх да си го помисля.....Някой от вас имат дъщери вече.....я се замислете дали не бихте утрепали нещасника който изнасили дъжеря ви (дано не ви се случи никога).....ще имате ли сърце да гледате как любимото ви същество независимо дали съпруга, гадже, приятелка или дъщеря страда заради някакъв изрод.....хайде не ми разправяйте че няма да го убиете без изобщо да се замислите....защото това че ще лежите в затвора после ще ви е най-малкия проблем..... Ако не сте разбрали нищо от това което написах....ако продължавате да гледате на този случай с пренебрежение.....тогава много ви съжалявам....защото ако един ден се случи и на вас да ви изнасилят гаджето....тогава може и да го проумеете....ама ще е късно скъпи господа.....твърде късно за промяна.... Защото всеки от вас ще си мисли "едва ли ще се случи на мен"....увериавам ви....на всеки може да се случи....защото едва ли и Момчил си е мислел тогава че на него може да му се случи..... И понеже много добре познавам нравите на повечето личности който ще прочетат това съм сигурен че сега или ще ме напсувате или ще кажете е говоря глупости.....говорете каквото искате....аз не го писах това защото ме интересува вашето мнение....написах го защото искам да ви накарам да се замислите.... !!Asen_X 17 години София

Тема мдаа...нови [re: Asen_X]  
Автор МиГ-31 ()
Публикувано07.08.00 13:17



Браво на Момчил, наистина е постъпил като мъж. За себе си бих казъл, че ако, не дай си боже, на гаджето ми се случи нещо подобно, ще гледам изнасилвачът да умре колкото се може по-мъчително. Всъщност, добра идея е да не се убива, а да се осакати така, че да се мъчи цял живот. Така с 1 куршум 2 заека - хем изрода ще живее в мъки, хем теб ще те осъдят за тежка телесна повреда, или в най-лошия случай - само опит за убийство. Иначе тази държава наистина се е изродила, поради простата причина, че в нея са останали само изроди. Малцината нормални хора да учат чужди езици и да се махат час по-скоро.

Тема мдаа...нови [re: Asen_X]  
Автор Веселина ()
Публикувано07.08.00 20:01



даа, по принцип си прав. Наа никой не му го пожелавам това. Или както казват старите хора - "Бог да пази" Но ако всеки вземе правосъдието в своите ръце какво ще стане? Това значи че държавата ни ще стане още по-изродена? Т.е според мен трябва да се акцентира върху съда и законите. Но пък законите се пишат от хора, нали? хм, тук май го избих на много дзен флософия

Тема Виновен ли е Момчил....нови [re: Alfa]  
Автор Asen_X ()
Публикувано11.08.00 10:46



Напълно съм съгласен и с твоето мнение..... Ти написа едно добро продължение на моето мнение.... Благодаря ти за подкрепата...:)))

Тема Виновен ли е Момчил....нови [re: Asen_X]  
Автор Smurtnata ()
Публикувано11.08.00 20:08



Asene, Kogato biah na 16 prejiviah "opit za iznasilvane" - perveznikat "ne moja da go vdigne" za moi kasmet, no me prebi dosta iako. Ba6ta mi me zakara v poliziiata i populnihme vsi4kite dokumenti kakto mu e reda. V poliziiata mi kazaha , 4e i drugi momi4eta sa se oplakvali ot nego - tozi tip bil izlejal to4no prisuda za iznasilvane predi niakolko sedmizi.Ba6ta mi reagira mnogo po-zle otkolkoto az - gorkiiat 4ovek, kato ne razbira6e az kak gledam na slu4aia si pomisli,4e savsem 6te namrazia majete i se samoobviniava6e, 4e ne e bil s men da me pazi. Gadjeto mi be6e gotov da ubie perveznika, ako go be6e nameril. Kakvo li ne napravih da im dokazvam, 4e vsi4ko izglejda po-lo6o otkolkoto e i da ne praviat gluposti za koito 6te se 4uvstvam vinovna, 4e vuob6te sum im kazala za slu4aia i sum im pri4inila terzaniiata. Kak 6tiah da jiveia, ako zaradi men niakoi o skupite mi hora e v zatvora zaradi moiat "kasmet" da popadna na edno i su6to miasto po edno i su6to vreme s perverznika? Zabravih za zialata istoria mnogo uspe6no, jivota me zavartia s drugi po-golemi problemi i sega kato si pomislia slu4vali mi sa mnogo po-lo6i ne6ta...4uvstvala sum se mnogo po-"iznasilena" v mnogo po-razli4ni situazii ot tazi...Izglejda vremeto naistina lekuva, ako si sklonen "to let go"...

Тема Виновен ли е Момчил....нови [re: Smurtnata]  
Автор Asen_X ()
Публикувано12.08.00 00:55



Времето найстина лекува...... Но все пак ти не си била изнасилена нали.......опит за изнасилване ...и изнасилване са две различни неща...... Пък и начина по който го приемаш ти не значи че и други така го приемат..... Благодаря ти за мнението.... Надявам се никога повече да не преживееш нещо такова.....

Тема Виновен ли е Момчил....нови [re: Asen_X]  
Автор Smurtnata ()
Публикувано12.08.00 04:19



Prav si, 4e ne znaia kak drugite momi4eta se 4uvstvat, a nai-malko pak znaia kak gadjeto na Mom4il se e po4uvstvala sled iznasilvaneto i dali se e po4uvstvala po-razli4no sled ubiistoto...Jelaia tova na nikogo da ne se slu4va.Mislia, 4e otmu6tenieto sus smurt ne e nai-pravilniat na4in da se po-dobri kakvato i da e situaziia, no sum tvurdo za dobur urok kato napr. da se naeme niakoi profesionalen "iznasilva4 na iznasilva4i" - sigurno niakoi biv6 zatvornik bi se nael sre6tu dobro zapla6tane za tazi rabota, 4ak obiava v internet moje da se pusne za takiva uslugi - ako triabva 6te se plati na 4oveka i ot druga strana da doleti, 4e da ne go e strah ot legalni pre4ki i 6te iskam da prisustvam...Mai tova 6te napravia na sledva6tia "kusmetliia", koito mi posegne... Niakakvo po-dobro predlojenie da ima6?

Тема Виновен ли е Момчил....нови [re: Asen_X]  
Автор Zareto ()
Публикувано12.08.00 13:42



Емоционално - не е.Юридически - е.Но нека погледнем и от друга гледна точка.Дори и да беше премахнал насилника без да го хванат, животът му нямаше да е същия.За емоционален тип като него щеше да настъпи втората фаза - угризенията на съвестта, което пък щеше да направи живота му ад. Сложно нещо. Мислейки като теб и поставяйки се в ситуацията на Момчил и моята първа реакция беше - "на тоя му режа главата, или нещо друго - до две!". За съжаление тоталната липса на доверие в нашето правораздаване кара хората да прибягват към самоуправство, което в случая не е най-добрия изход.

Тема Виновен ли е Момчил....нови [re: Smurtnata]  
Автор Asen_X ()
Публикувано12.08.00 15:43



Предложението ти е доста добро...... Но аз лично предпочитам да утрепя насилника по възможно по жесток начин......но както вече казах ще се постарая да не ме хванат.....или просто ще си наема убиец..... Може би сега изглежда че говоря просто така.....но те уверявам че бих го направил.......дано нямам повод да го правя но бих го направил..... Искренно се надявам при теб да няма "следващ късметлия" Но какво ще кажеш за идеята да платиш на десетина циганина да го изнасилят него някъде.......

Тема Виновен ли е Момчил....нови [re: Zareto]  
Автор Asen_X ()
Публикувано12.08.00 15:51



Никой не твърди че това е най-добрият изход на нещата..... но за съжаление липсата на железни закони и най-вече безочието на съдебната система правят избора ни такъв....а именно саморазправата...... Кажете ми ако бяха изнасилили дъжерята или съпругата на някой съдия какво щеше да стане.......едва ли насилника щеше да живее.....но щом сме обикновенни граждани трябвла да търпим глупостите на съдебната институция.....


Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.