Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:16 02.06.24 
Мнения
   >> Вашето мнение
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Kak umira6 ti?нови  
Автор Smurtta ()
Публикувано18.07.00 02:22



sh=6 zh=j (Az ti jelaia kusmet) ch=4 Edna ot temite ot Sv. Skromni otnovo me podseti za edin paradox...Za poiavata na nov zhivot obiknoveno ni sa dadeni 7-9 meseza da podgotvim horata okolo nas za promianata, a vapreki , che znaem za prostosmurtieto ni - v povecheto sluchai, smurtta ni hvashta nepodgotveni da podgotvim horata , koito sa nashiat sviat . Shte kazhesh sigurno," kogato smurtta e tuk nas ni niama ", no tia e vse pak v mislite mi i e realna za men. A az se priblizhavam vseki momenta do kraia na sushestvuvaneto si i v sushtoto vreme imam 100% ot ostatuka na zhivota si. Haresa mi frazata "tia se opita..." da e napisana na groba mi , no dali horata , koito imat znachenie za men shte ia prochetat kato "tia uspia..." Iskam da zamina ot tozi sviat siaka6 sum udarila 6estiza ot miliardeskata lotaria i otivam na nai-strahotnoto neograni4eno puteshestvie okolo sveta bez da mislia za neizkazani sboguvania, naraneni chuvstva i neplateni smetki, da si stegna kufarite i vsichki da sa shtastlivi zaedno s men za kusmeta mi ...neshto kato v Malkiat Prinz... Ne me e strah,4e zaminavam, no predi da trugna bih iskala da se dokosna do svetovete na drugi hora, da razbera za drugi nachini za zaminavane...eto - dnes pisheiki otvariam vrata i kum tvoiat sviat - ako ia podminesh az niama da usetia dori , che si ia podminal, no molia napishi mi kakvo ispuskam, ako si struva, zashtoto sigurno shte zamina bez da razbera...Kak umirash ti ?

Тема Никаква теманови [re: Smurtta]  
Автор Оптимист ()
Публикувано18.07.00 13:34



Що за тема, що за въпрос? Къде виждаш умиращи наоколо? Кой е тръгнал да умира, че питаш?

Тема Никаква теманови [re: Оптимист]  
Автор Susi ()
Публикувано18.07.00 14:45



Koi chovek misli predvaritelno za tova? Ta nima nyma druga rabota.... Samo za edno neshto sam sigurna,che vseki chovek prodpochita smurtta mu da e po-burza i leka.Nikoi ne shte da se zaleji i da se chuvstva v tejest na blizkite si v svoite muki.

Тема Никаква тема-Li?нови [re: Smurtta]  
Автор Kazanova ()
Публикувано18.07.00 15:44



V momenta shte mi e trudno da vuzobnovia po pamet finalut na Maistora i Mrgarita na Bulgakov i niama da se opitvam da go pravia ,no procetete go sami ako imate gelanie. Stava duma za tova ce smurtta idva kato oblekcenie sled dulgia i nai cesto nelek giteiski put. V Aziatskite religii osobenno v Budizma Nirvanata ,koiato sama po sebe si e edin vsh vid Pokoi (ne moga da go nareca Smurt ,vupreki ce za poveceto Evropeici e tocno tova) e neshto prevurnato v kult i smisul. Buda kazva "Vseki koito se e rodil strada" "Stradanieto e porodeno ot gelanieto,za da ne stradash triabva da se osvobodish ot vsicki misli i gelania" v kraina smetka it ot fiziologicnite potrebnosti natialoto ,koeto za poveceto ot nas e umiraneto ha ha ha.................. Stiga tolkova za dnes,koito razbira razbira koito ne da e giv i zdrav,no dori dnes (to dnes e kato utre de ama aide) probladavashtata cast ot horata -Masata produlgava da givee v poleto na bezkriticno prietite si predrazsuduci i strasti .......taka e bilo i taka shte bude dokato e pisano............ Ha sus zdrave

Тема Da razbere6 vaprosa vs. da znaesh otgovora??нови [re: Smurtta]  
Автор Smurtnata ()
Публикувано18.07.00 16:30



Kum Optimista: Ti znae6 za polu-praznata ili polu-pulnata 4a6a. Za6to reagira6 taka neoptimisti4no? Molia, entusiazirai se za putuvaneto ti kum neizbezhnoto, za6toto i ti si zabarzal natam v otrizanie...Temata, ako be postavena ot tebe sigurno bi bila " Kak jivee6 ti?" Kum vsi4ki: Ako jivota e putuvane kum smurtta kakvo si struva da deklarirame na niakolkoto reda ot formuliara na granizata?

Тема Da razbere6 vaprosa vs. da znaesh otgovora??нови [re: Smurtta]  
Автор Smurtnata ()
Публикувано18.07.00 16:58



P.S. Za Susi: Koi misli predvaritelno za tova? A koi misli za jivota? Ne iska6 li smurtta da e validazia za jivota ti? Bi li umriala, ako ne si jiviala? Smurtta e poslednata kapka v okeana na jivota ti. Ne se li pita6 poniakoga kakvo ostavia6 sled sebe si? Za Kazanova: Molia te opitai se da obob6ti6 finala na Maistora i Margarita ot tvoia gledna to4ka. A dnes ne e kato utre za men, za6toto dnes pi6a i se nadiavam da pro4eta otgovora ti utre. Haresa mi "Ha sus zdrave" za krai na tvorbata ti. Jelaia go na vsi4ki. Poniakoga lipsata na zdarve ni kara da mislim pove4e za smurtta t.e. za jivota, no ne li jalko , 4e triabva da stigame do tam za da zapo4nem da se pitame razni ve4ni vaprosi? Kato mislia za Smurtta si az mislia za Jivota si.

Тема Когатонови [re: Smurtnata]  
Автор Вяра ()
Публикувано19.07.00 05:53



съм весела, си мисля, че не ми стига времето да се занимавам с всички неща, които са ми приятни и които обичам. Когато съм била тъжна, ама за много дълго време и това се е превръщало в депресия, съм си мислила за смъртта. От известно време не ми се е случвало, но пазя някои спомени за мисли от тогава. Мислила съм си дали когато умре (аз вярвам в живот след смъртта), човек губи индивидуалността си и се превръща в безличен атом от Божия дъх? Или е възможно в нещо като енергиино "кълбенце" да се запазват неговите качества и желания, съпътствали го през живота му? Някакси повече ми харесва да вярвам във второто. А един познат наскоро ми каза мисълта, че "човек е това, каквото е неговото силно вътрешно желание", та за това...

Тема Когатонови [re: Smurtta]  
Автор Kaznova ()
Публикувано19.07.00 11:57



Ami ot moia gledna tocka Smurtta v "Maistora i Margarita " idva kato zaslugen pokoi sled iznuritelen giteiski put,pokoi sled koito neshta ot tipa na givot sled smurtta i pr. biha bili breme. Vsushtnost interesno e kak ti razbirash smurtta,postaviaiki tozi vupros ,pone v moite razbirania tia e cast ot govota i idva kato neshto normalno,no mi pravi vpecetlenie ce ti tretirash inductivnia podhod i gledash povece na Smurtta v licen plan,a az obratnoto,eto zashto dnes e kato utre i tova tce eventualno utre bih procel otgovora ti ne promenie s nishto neshtata,(osven v licen plan,ako da kagem mi povliaesh?). Ha sus Zdrave i da se misli za Smurtta e cast ot realnostta,eto naprimer Optimist triabva da misli za zaveshtanieto si,ne zashtoto utre shte umre ili neshto ot sorta ,no vse niakoga tova shte stane i e dobre sled sebe si da ostavi po malko trudnosti za blizkite si. Po gore pisheshe ce za ragdaneto sme se nastroivali 7- 9 meseca (i tuk ne sum suglasen mnogo castno gledash,zdravo i citavo dete se suzdava ot gotovi za tova roditeli ,a procesa na tiahnoto izgragdane e godini) ,a "v poveceto slucai Smurtta ni hvashta nepodgotveni" ,da tova se slucva "Nevedomi sa putishtata Bogii",no osobeno dnes i v Evropa kudeto srednata produlgitelnost na givota kloni kum 70godini tova sushto ne bi triabvalo da e taka ,zashtoto ot momenta v koito osuznavame Smurtta da kagem okolo 20 godishni imame edni sredno 50 godini da se podgotvim. Ha sus zdrave! Kazanova

Тема На ти отговор на въпроса [re: Smurtnata]  
Автор Оптимист ()
Публикувано20.07.00 08:50



Kum Optimista: Ti znae6 za polu-praznata ili polu-pulnata 4a6a. Za6to reagira6 taka neoptimisti4no? Molia, entusiazirai se za putuvaneto ti kum neizbezhnoto, za6toto i ti si zabarzal natam v otrizanie...Temata, ako be postavena ot tebe sigurno bi bila " Kak jivee6 ti?" Добре, да ти прасна един отговор, щом толкова ти се иска. Смъртта е неизбежна, но въпреки това нежелана. Не предоставя никаква перспектива за който е оптимист освен да се отърве от живота ако е станал непоносим и няма шанс да се подобри. Имам при мен един уред за в случай на подобна нужда. Не е това което си мислиш. Чиста работа е! Да успееш да се уредиш в тоя живот, включва и уреждането след като си заминеш от него, доколкото това е възможно. Кремиране и заравяне без излишни процедури, по най-евтиния начин. Бях казал на жената да изсипе прахта ми в тоалетната и да пусне водата. Тя определено отказа. Тогава и казах да прави каквото иска, защото на мен лично, тогава ще ми е все едно. Важното е тя да не си губи времето с излишни процедури. За това което ще остане благодарение на мен след това, вече е уредено по легален път и от време на време се прибавят или изваждат подробности. Не съм правил преоценки през последните три години. Не се е налагало. Дерт ми беше какво да направя с излишъците от финансови и други средства, които ще останат след мен. Ако някой от моите хора си мислят че ще падне харчене, ама много, много се лъжат. Няма да падне повече харчене от колкото пада сега. То не е малко, но не е и много. Зависи през кои очи се гледа. С останалия излишък съм създал фонд за обучение на български ученици отличници, в Съединените Щати. Ще бъде администриран от американска институция. Парите изобщо няма да дойдат в България. По този начин изпълнявам моят морален дълг - парите направени от мен благодарение на Америка, да бъдат харчени в Америка. Също така ползата от това харчене да бъде за България. Представям си че не това е което очакваше да прочетеш. Не ми е по вкуса да се впускам във философии, празни на съдържание, представяйки си живот след смъртта и какво щяло да бъде и какво не щяло. Не си хабя времето с такива работи. Не че не си го хабя, но не с такива работи! По всяка вероятност, когато ти си мислиш за смъртта, а то сигурно е често за да стигне и до клуба, допускаш и тези около теб да ги позаразиш с нищо не допринасящата ти загриженост. Сигурно се издигаш в собствените си очи, мислейки си, че само възвишени души като твоята могат да си мислят за такива възвишени теми и да страдат така, както ти страдаш. Дайте сега да се облечем приживе в черни булчински рокли и да се запътим с оптимизъм към смъртта защото била неизбежна. Дрън, дрън та пляс! Губиш ме за събеседник жена! Умирам от досада, само като си помисля че може някога да се случи да бъдем в една компания. Радвай се на живота докато трае и бъди щастлива ако имаш здраве, семейство, деца. Жена ми се чуди как може толкова да се радвам на ... нищото. Вари го, печи го, все тая. Било нищо!!! Здрав съм, прав съм, оная работа ми става, имам всичко за което един обикновен човек може да си помисли. Какво повече да искам? Я се вземи в ръце и си избий смъртта от главата. Тя ще си дойде дори и да вървиш в обратната посока. Какво си се загрижила толкова? Че губиш и нашето време. Засрами се.

Тема още един отговорнови [re: Оптимист]  
Автор Вяра ()
Публикувано20.07.00 15:36



Смъртна (като всички нас), да не би за теб да се е залепила една от ония гадни сиви депресии, които извисяват душата, но само ако успееш да се отървеш от тях навреме? Ако ти се иска да се отървеш от нея, но не знаеш как, пиши един е-mail адрес (или постинг - дали става дума за депресия) , да ти кажа как се справих с въпросното явление.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.