Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:58 28.06.24 
Мнения
   >> Вашето мнение
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема За милиардеритенови  
Автор Оптимист ()
Публикувано16.06.00 10:25



http://www.forbes.com/forbes/00/0703/6515162a.htm Ако отидете на този сайт ще прочетете, че тази година (US$)милиардерите в света са станали 470. От тях, списанието Forbes предлага имената на 200 от работещите милиардери. Това което на мен ми направи впечатление е, че 10% от американските милиардери са емигранти (родени извън територията на САЩ). Единствените пречки на всеки един да стане милиардер, са пречките в собствената му глава.

Тема Отговорнови [re: Оптимист]  
Автор Провокация ()
Публикувано16.06.00 15:51



Г-н Оптимист, Вече 2 денонощия мислите върху едно провакативно мнение от друга тема, което си изпълни целта - да накара участниците във форума да се замислят и да разкажат кой каквото пожелае по въпроса. Благодаря за информацията на Вас и другите! Направих си изводите за "дълбоко неразбиране на американската действителност". Никой не ми пречи толкова, колкото "пречките в собствената ми глава". Опа, шегичка, ако можете да ми разберете чувството на хумор и самоирония. Но акцента на провакативното мнение беше точно отделната личност и нейната приоритетна роля във всяко общество. А иначе милиардите не правят щастието. Те са необходимо средство, но не са достатъчно за постигане на човешкото щастие. Извинявам се предварително, ако има нещо! Поздрави! МарФил

Тема Отговорнови [re: Провокация]  
Автор МИЛИАРДЕРКА ()
Публикувано16.06.00 16:25



КАКВО ЛОШО ИМА В ТОВА ДА СИ МИЛИАРДЕР???

Тема Отговорнови [re: Оптимист]  
Автор МарФил ()
Публикувано16.06.00 18:34



Пътя до там не е само аромат от рози, има и бодли. Поздрави!

Тема Вярно! Но не забравяй КЕЛЕШИТЕ!нови [re: Оптимист]  
Автор Св. Скромни ()
Публикувано16.06.00 20:15



За Бил Гейтс - нали родителите ми живееха на хвърлей от Микрософт в Редмонд. Когато Микрософт отиде там, Редмонд беше стопанско село; крави пасяха край Самамиш река, на "муу" от Микрософт. Една строителна фирма тъкмо бе изиграла кметството в Редмонд (как изиграха тази игра - то си е тема за разказ!), и кметството се бе оказало с редица нови-новенички служебни сгради, всичките празни, за които трябваше да се плащат заемите (градски облигаций) за строежите... (Разбира се, строителната фирма, дръпнала играта, се хилеше до банката, с твърди пари в сметката, а не с разни облигаций и завръзвания...) Та кметството на Редмонд на кой ли не се молеше да се нанесе в служебните сгради! Отбивки от наема даваха, поощрения, каквото ти дойде на ум! Градът да не е ХЕПТЕМ на загуба. И Бил Гейтс скочил. Та помня Микрософт. Фирмичка с няколко хипарясали зелки, обаче разпростряли се в голяма сграда, нова, хубава. Тя сградата си беше почти празна. Паркингът около нея - също празен. И Микрософт нямаха пари за знак при входа на паркинга. После сложиха. Обаче си стоеше с изгорялите неонови тръби, значи нощем не свети. После някакви гаменчета счупиха стъклото на надписа - и той си стоя счупен и тъмен бая време... С баща ми се разходихме няколко пъти до Микрософт. Била фирмата на бъдещето, писали в редмондския вестник... Търсели капитало-вложители... Даже дребни, с по сто - двеста долара да вложат; добре дошли са! Драпат, значи; молят се за вложители! И аз гледам фирмата от вън и си мисля - голям баталник! Който иска да хаби пари - да ги влага тук! И не мислех така само аз. От тогавашния Редмонд бас държа че един жител (от тогавашните жители!) не вложи даже стотачка в Микрософт. Всичкият комшилук разбра, че Микрософт вече стъпва здраво едва когато си смениха надписа към паркинга; побиха колец в Редмонд, значи, и тръгнаха да завладяват света отвъд кравите покрай Самамиш река. Ха да им гледаме сеира! А те взеха, че успяха! Но тогава капитало-вложения от сто - двеста долара не стигаха и за усмивка... Мисълта ми е, че под всеки милиардер стоят безброй келеши. Ако гледаш от една страна, той е стъпил върху тях. Обаче ако гледаш другояче, ако няма келешите - той къде ще стъпи? Освен това тези келеши хич не са невидими! Те оцветяват земята, така да се каже. Бил Гейтс започна със стъпване върху американски келеши - и с развитието на фирмата си, и после със страничните подробности на евтино работно пространство, и прочие. Значи, каквито келешите от долу - такъв е милиардерът от горе! Бил Гейтс е американски милиардер. Даже не стигаме до въпроса къде и как и защо е роден. На американски келеши е стъпил - американски милиардер е. Земята носи сградата, още от римско право, да? Туй-то! Ако, примерно, Бил Гейтс - ама същият изцяло! - бе започнал да "стъпва" не в САЩ, а примерно в България, какво щеше да стане? Къде ги българските келеши? Щеше ли да стъпи върху тях, че и милиардер да стане? Значи, щеше ли Бил Гейтс да стане български милиардер? Това са много дълбоки въпроси, и не му е време и място да ги чопля. Но са интересни, а? И показателни, на тема келешите. Та "евала" на милиардерите! Но аз пускам едно скромничко "евала" и на келешите под тях! Равновесие в природата, нали.

Тема Отговор на провокация-танови [re: Провокация]  
Автор Оптимист ()
Публикувано16.06.00 20:56



Мнението от преди няколко дни (провокацията) започна много добре, че и добре завърши. И началото и края ги премълчах в съгласие. Обадих се да коригирам това, което отчетох като грешна представа, според мен. Извинявам се за грубоватия тон. И жена ми и аз забелязваме, че вече не съм това, което бях когато се завърнах. Лесно се дразня, за което никой от събеседниците не е виновен. Извинявам се на всички. Ще направя усилие да се поправя. Темата за милиардерите я отворих, за да подхвърля идеята, че няма невъзможни работи на този свят и не само американците постигат "невъзможното". Ако човек си науми нещо да направи и не се "разсейва", шансът е че ще го постигне. Дори и да не успее, по пътя ще постигне сума ти други работи, които ще имат стойност.

Тема В потвърждение на мнениетонови [re: МарФил]  
Автор Оптимист ()
Публикувано16.06.00 20:58



За съжаление, такъв е пътят към всеки успех.

Тема Заради "келешите" подхванах тематанови [re: Св. Скромни]  
Автор Оптимист ()
Публикувано16.06.00 21:07



Не ги забравям. Заради тях подхванах тази тема. Белким вдигнат летвата по-високо. Няма нищо невъзможно на този свят. Определяш си цел и се стремиш към нея без да се "разсейваш". Щях ли да мисля така ако не бях ОПТИМИСТ!

Тема Заради "келешите" подхванах тематанови [re: Оптимист]  
Автор Borislav ()
Публикувано17.06.00 01:20



I dvamata Svetiata i Optimista ste pravi.

Тема За милиардерите [re: Оптимист]  
Автор niki ()
Публикувано17.06.00 13:34



HE- HE AZ SHE SAM SLEDVASHIAT ILI PARVIAT BALGARSKI,AMA SAMO AZ GO ZNAM E I TI DE-SHE SE OBADIA DA PO4ERPIA ARE 4AO,4E...............NE STAVA LESNO MILIARDER V USA,NO NALI SME BALGARI... MEJDU DRUGOT AKO 4OVEK SAM NE SI VIARVA E ZANIKADE BYE.............


Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.