Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:07 25.04.24 
Мнения
   >> Вашето мнение
*Кратък преглед

Тема Bankova sistemaнови  
Автор FonManiac ()
Публикувано15.03.00 00:10



Koga mislite che shte se vurne doverieto na grajdanite v bankovata ni sistema? Zashtoto osnovnoto koeto krepi edna banka e doverieto na vlojitelite v neja.

Тема Bankova sistema [re: FonManiac]  
Автор Alfa ()
Публикувано15.03.00 01:35



Koga ste se varne doverieto neznam, obache e po interesen vaprosa koga naistina Bankovata sistema ste zapochne da funkcionira kato takava vobste?

Тема Bankova sistemaнови [re: Alfa]  
Автор GOD ()
Публикувано15.03.00 23:03



A oshte po interesen e vyprosa koga bylgarina shte zapo4ne da izkarva dostaty4no 4e da mu trqbva banka. Ot druga strana s taq politika na bankite pri davaneto na kredit mi se struva 4e ne horata nqmat doverie na bankite , a bankite nqmat doverie na horata.... Givot , kakvo da se pravi...

Тема Bankova sistemaнови [re: FonManiac]  
Автор Иво ()
Публикувано18.03.00 11:14



Знаете ли какъв е проблема? И в банките, както и в цялата ни страна, за кредитни инспектори и банкови мениджъри са назначени "братовчеди" и бивши "агенти" от ДС, които са абсолютно некомпетентни, мързеливи и некадърни... От там нататък последствията се видяха. Колкото до настоящия момент, ниският ОЛП е благоприятен за фирменото кредитиране, но банките са лакоми и искат лихва по кредита около 16%, при положение, че максимала е около ОЛП + 10 процентни пункта, т.е. около 12,48% към момента. И при положение, че банката ти иска 200% гаранция по кредита, а това дали имаш ценна идея и перфектен бизнес план въобще не я интересува. С две думи, банкерите дават заема с идеята, че ти няма да го върнеш. Е, тогава как да има кредитен пазар?

Тема Bankova sistemaнови [re: FonManiac]  
Автор Lubopiten tip ()
Публикувано19.03.00 06:58



abe kwo da wi kaja........ na 25 godini sym,robotia ot 2 godina na postoianna rabota po cial den bez pochiwen den(liatoto s udyljeno rabotno wreme) za 200DM na mesec.Sega mi se otwori edna wyzmojnost da se investirat pari w edna idea,ama triabwat pari kato za nachalo. Ideata e dosta dobra i w dylgosrochen plan.......obache :))) (sledwa isterichna umiwka).....moita niama da stane. Plashatat mi se osigurowki ot dwe godini,niamam zadyljenia kym nikogo....ama niamam deklariran dohod pone 300-350lv i kup drugi prostotii,deto niamam wreme da gi nabawia ili nameria nachin da fashificiram shot niakoi triabwa da hodi na rabota.....mamka mu. Ta tia creditni inspektori w DSK-kasa sa po-lakomi i ot triglawata lamia.Za zaem ot 6000lv im predlagam i zemia w kurortno selishte kato zalog(koiato struwa ne po-malko ot 10-15000$) , ama ne ia shatat.....ne moa da shwana kwo iskat oshte.Uj shte ima podpomagane na iniaciatiwata,na mladite,na malkia biznes.E az popadam wyw wsichki tezi kategorii.Samo deto ne moa da si nameria 5-ma porychiteli na dyrjawna rabota sys zaplati ot po 300lv(neznam niakoi uchitel da poluchawa takawa zaplata). I mai shte se otkaja....pone dokato ne udaria 6-ca ot Tototo,togawa mojebi shte moga da osashtestwia niakoi moi idei. NO dali niakoga shte imam tazi wyzmojnost....."koi,koi shte mi kaje?"

Тема Bankova sistemaнови [re: Lubopiten tip]  
Автор Otgovor ()
Публикувано23.03.00 06:20



Mnogo e prosto - bankovata sistema e nerazrivno svurzana s ikonomikata na durgavata. Doverieto kum bankovata ni sistema (normalnoto otnoshenie kum neia ot strana na horata) shte doide sled normalizirane na durjavata ni, t.e. na ikonomikata ni. Doverieto na horata moje da e po-malko ili po-goliamo kum otdelni banki (osobeno shto se kasae do klonove na golemi zapadni banki), no avtoritetut na edna banka ne moje da se razprostre avtomatichno vurhu tsialata bankova sistema. Mejduvprochem nedoverieto na horata kum bankite ni e suvsem logichno i opravdano. A i ne triabva da se zabravia, che spechelvaneto na doverie e inerten protses. Da ne govorim puk za vuzstanoviavaneto mu, koeto iziskva oshte poveche vreme...

Тема Bankova sistemaнови [re: Иво]  
Автор Lubopitnia ()
Публикувано24.03.00 04:54



Diawolski si praw Iwo....za syjalenie.:(( Ne razbiram mnogo ot procenti i bankowo delo,wypreki che segashnata mi rabota e swyrzana doniakade s twa ...........ama i ot wtora banka mi otkazaha i to sled kato biah se podgotwil otnositelno dobre za sreshtata mi sys truglawia zmei :). Biah posochil nedotam dostowerni danni w dokumentite opiswashti cwetushto finansowo systoianie,ama ne iskam da ia karam s lyja w toia jiwot .......be mama mu stara, iskam da byda chesten ...da moga da kaja sled towa che sym naprail neshto swiastno s tyi narechenia "chesten trud".Wse poweche se ubejdawam che dyrjaata ni kara da lyjem.......kakto niakoi beshe kazal "Te ni lyjat che rabotiat,nie gi lyjem che im plashtame." Mai shte si ostana s 6-ta ot tototo.......ama hwana li ia za gushata dim da me niama neide nazapad.Drug nachin w momenta ne wijdam ili sym tolkowa otwraten che ne iskam da widia. Mai e po-dobre da se napraia na "ni chul ,ni widial i ne iskash i da widi" za wsichki optimistichni prognozi po westnici i telewizia. Kato gledam nowinite i imam chuwstwoto che edwa li ne sled 5-6 godini i wsichko shte e OK s golemi bukwi. Shte wzema da izchakam dotogawa ....ama wremeto teche i pazarnite nishi se zapylwat i jelanieto izchezwa. Abe kwoto sabia pokaje.....................mai shte prodylja da si hodia obezglawen :)))


*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.