Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:39 28.05.24 
Мнения
   >> Вашето мнение
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Радвам се ,че някой ме разбранови [re: TARA]  
Автор IRA ()
Публикувано03.03.00 18:14



Радвам се ,че някай ме разбра ,какво съм искала да кажа ,а и какво върша.И този някой се оказа ,че не живее в България т.е. той е с друго мислене.Ние българите живеещи в България никога не можем да разберем проблемите си въпреки ,че са си наши.Не можем дори да отсеяме важното от маловажното.Красноречив пример с цената на кафето- 20 ст.Какво значение има каква е точно та ние разнищвахме много по-важни неща.Само TaxPayer донякъде разбра какво исках да споделя "Това което Ира има пред вид е, че някой може да влезе да пие само кафе за 20 ст. и да направи поразии за 100 лв." и не само това.Тъй като се твърдеше ,че негово величество клиента е този който дава парите на търговеца и той само има право ,ми се искаше да погледнете и от друг ъгъл нещата.Клиента трябва да е благодарен на собственика,търговеца, продавача ,защото е инвестирал в нещо без да знае дали е сигурно че ще печели от него,защото той е станал рано да зареди хляба от който се нуждаем,защото е мръзнал и треперал по границите да ни докара дрехата, която ще направи празника ни незабравим ,бижуто ,подаръка ,който ще бъде винаги свързван с някъкъв скъп спомен,направил е ресторанта ,кафето в което ние си прекарваме чудесно благодарение парите който е вложил за нас и на добрият му вкус при създаване на неговия интериор.Когото влезна в магазин ,заведение в който са влажени много пари и има всички екстри клиента да се чуства добре -за мен НЕГОВО ВЕЛИЧЕСТВО Е СОБСТВЕНИКА не съм аз.Свикнала съм да уважавам труда на другите.В много от случайте парите изкарани за тези неща са донесени от чужбина,така че е смешно българският клиент да тича да си приписва заслугите ,че всичко това е от неговите пари направено.Знаем ,че българският клиент в момента е въздух под налягане.Така че се уважавайте и не забравяите ,че вие търговци и клиенти имате взаимна полза един от друг. И изказването с НЕГОВО ВЕЛИЧЕСТВО КЛИЕНТА ми звучи като излезнало от устата на клиент-егоист.Аз никого не бих се нарекла така като клиент ,защото е смешно.Аз съм просто човек.И желая с мен да се отнасят човешки нищо повече.Аз съм скромна. Честита Баба Марта на всички участници в темата. Чао.

Тема Радвам се ,че някой ме разбранови [re: IRA]  
Автор Alfa ()
Публикувано04.03.00 00:47



Skapa, Edva li ima predpriemach koito e napravil nesto ( t.e investiral pari ) za da se chustva klienta dobre bez da e imal pred na kolkoto se moze poveche klienti da im vzeme parite. Predpriemachite ne sa blagotvoritelno druzestvo. Ne zbraviai che osnovnata cel e pecheleneto na pari, i poradi taia prichina po hubavi magfazini, po hubavi zavedenia i t.n se praviat edinstveno za da mogat da privlechat poveche i po bogati klienti.Nikoi ne go pravi ot dobri chustva. Taka che tvoita gledna tochka zvuchi dobre priznavam, no e v sferata na idealizma i ne otgovaria za sazelenie ili ne na deistvitelnosta. Ti barkash nestata, tuk nikoi ne govori che ne triabva da se uvazavame vzaimno, che ne triabva da badem prostaci ami hora. Tova e iasno i az sam saglasen.Obache ti podde tema koito ne e svarzana s choveshkite vzaimootnoshenia po princip, a e strogo profisionalna. Kogato se zanimavash s biznes i iskash naistina da pechelish pari, a ne prosto da si v igrata, si dlazen da pravish kompromisi sa sebe si, poniakoga sas savesta si, da ne vlagash tolkova chustva a da se stremish da maksimalizirash pechalbata si i respektivno da vastonovish invesiciata si. Moze losho da zvuchi kazano po toia nachin no tova e deistvitelnosta i ne triabva da biagame ot neia kato se kriem zad razni izvinenia. I v stremeza si da maksimalizira pechalbata edin predpriemach e dlazen da pravi vsichko vazmozno klientite da se chustvat dobre, bilo to v magazina mu, v zavedenieto ili v I-net kluba. Za stastie az i ne samo az, kato klient se chustvam dobre pri nalichieto na koonkurencia i vse poveche i po hubavi magazini s vse po dobro obsluzvane. Obratno kato sobstvenik mi e malko trudno no se staraia. No fakta che nie klientite se chustvame dobre v tozi ili onzi magazin ili zavedenie ne triabva da ni kara da si mislim kolko dobar po dusha e toia sobstvenik i kak toi misli za nas. Toi ne misli za nas a za PARITE ni :)) Ne triabva da zabraviame taia podrobnost.Men lichno tova ne me barka zastoto az prosto iskam da se chustvam dobre i saotvetno si plastam za taia cel, ne priemam che dobroto obsluzvane e rezultat na niakakva usluga edva li ne kam men, zastoto az si PLASTAM. tova ne e usluga ami nachin na sobstvenika da OCELEE. Taka che toi ako e dobar targovec , da se varnem na dumata, ste napravi vsichko az da sam dobre za da moga da otida pak pri nego.Koito ne e razbral taia elementarna istina ili otkazva da ia prieme si e negov aktiv. A pak koito iska da umuva i da preceniava klientite kolkoto si iska, da puska koito si iska abe vobste da pravi kakvoto si iska.Prosto e iasno che ako ne go pravi dobre, i ako ne osaznae CHE NEGOVO VELICHESTVO KLIENTA E TOZI KOITO EVENTUALNO STE GO NAPRAVI BOGAT, si e za negova smetka. Tova e glednata tochka na chovek koito iska da pecheli ot biznesa si. Tuk ne stava duma za choveshki vzaimootnoshenia v normalnia sviat.Tuk govorim za biznes, i pravilata sa drugi. A ti IRA ne se hvashtai kato udavnik za slamka, kato niakoi te podkrepi, i nedei da opredeliash ot edno nekompetentno iskazvane kak vsichki balgari ne razbirame nisto i kak zenata doshla ot prekrasnata chuzbina da ni svetne, kolko inteligentni sa klientite i tagovcite na zapad , pak nie tuk sme Prostaci i ne ti pravim oborot ami samo razglezdame i zadavame glupavi vaprososi KOITO IZNERVIAT NEGOVO VELICHESTVO PRODAVACHA v tvoe lice. Kak smeem nie prostosmartnite balgari da vlizame v magazina ti i da ne si kupuvame nisto ami samo da ziapame . ( e malko preuvelicavam moze bi, ne si tolkova cherna no prosti mi ) KLIENTA NITO V BG NITO KADETO I DA E NE MOZE DA BADE VAZDUH POD NALIAGANE, takav moze da bade samo targoveca. Tuk ima izvestno izkluchenie zastoto prosto po goliamata chast ot BG klient e beden, i zatova ne e mnogo goliam interes za targoveca no toi imenno zatova e stanal targovec v BG za da se saobraziava s obstanovkata tuk, i da prieme toia fakt. IRA ako iskash da se chustvash chovek i da se otnasiat s teb kato s chovek stani klient na dobar targovec. Togava ste poluchish tova koeto ti e nuzno. Pozdravi, chestita Baba Marta i na teb

Тема Продавачи изнервят ли ви клиентитенови [re: TARA]  
Автор Не много изнервен ()
Публикувано04.03.00 22:45



Занимавам се с търговия от доста време но рядко имам време да съм в пряк контакт с клиентите си.Психологията на клиента при решението за покупка виниги е била нещо много интересно за мен . В последните няколко дни поради намален състав лично помагам с продажбите и това много ме забавлява... Винаги съм имал високи изисквания към продавачките и с удоволсвие забелязвам резултата , че редовните клиенти са добре запознати със стоката и рядко задават глупави въпроси . Най-много се забавлявам с коплексарите който на всяка цена държат да се докажато като големи разбирачии, паралий и пр... Абе има един закон "Клиента винаги има право!" TARA ти защо толкова се интересуваш???

Тема Продавачи изнервят ли ви клиентитенови [re: TARA]  
Автор Петя ()
Публикувано06.03.00 15:16



Не знам аккъв ли психологически портрет ми е направила продавачката в детския магазин до нас. Веднъж си купих от там каша на Милупа. Като се прибрах забелязах, че опътването на български не съответства на това на немски. Връщам се и й казвам да се обади на фирмата дистрибутор и да ги предупреди, че българските им етикети са грешни и това не е съвсем безобидно. Тя започна да се опрадвада, че не ги познава, че не им знае телефона и други подобни. Повече от там храна не купих. След няколко месеца влизам в същия магазин и харесвам зимен гащиризон за сина ми. Спруваше 15 лв. Купих го, изпрах го и... ципа се разпадна. Отивам в магазина и моля за името на производителя, за да му кажа колко съм доволна от стоката. А тя ми отговаря, че за 15 лв. това е положението и, че ако била на моето място просто щяла да си смени ципа без много, много шум. Е, кажете ми как да ги уважам продавачите.

Тема До Петянови [re: TARA]  
Автор IRA ()
Публикувано01.03.93 09:49



Отговорът на вашия коментар е обширен,но сега нямам време да го разнищвам.Истината е ,че едно време върху стоката имаше етикет ,на който пишеше кое качество е тя и това качество определяше цената.Сега няма ,а клиента за всяка цена макар и смешно ниска очаква да получи първо качество. Не съм ли права? Например едни качествени маркировъчни клещи бяха 220 долара,аз купих китайски за 16 лв.и издържаха едва 2 месеца. На никой не се сърдя за толкова пари -толкова.

Тема hehнови [re: TARA]  
Автор tirilianka ()
Публикувано27.04.00 21:21



ei sh tara - ia vij purvo prodavacite kak se otnasiat kum nas, klientite i togava pitai na koi kvo mu e priatno da 4uva i kvo-ne. Ta v pove4eto magazini ili tam drugoto prodava4ite edno 'dobur den' ne mogat da kajat, niakoi nik'vo vnimanie ne ti obrustat, drugi te gledat s prenebrejenie ta chak na 4ovek kofti my stava siakash e vinoven za nesto, a sum suglasna s Aurora- vidiat li che imash tam chanti4ki pod ruka vednaga hukvat kum teb i ti chak zaduljen se 4ustvash da kupish nesto. ira- kuha si ma, sto se opitvash da mislish, pa i po toia na4in kato pishesh tia gluposti se dokazvash kolko si slaboumna. alfa mnoo iak komentar my drupna, pa i si prav! :))) a ot mene si za temata she kaja samo edno- AKO NI NIAMASHE NAS,KLIENTITE, NIAMSHE DA IMA I NADUTI PRODAVA4I/4KI/ A PUK TE SA DLUJNI AKO POISKAME I KRAKATA DA NI CELUVAT !!!!!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.