Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:10 27.04.24 
Мнения
   >> Вашето мнение
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема METRO-магазин на дребно или на едронови  
Автор Любопитен ()
Публикувано29.01.00 03:16



Какво ви е мнението на вас търговците за METRO ? За продажби на едро ли е или на дребно ? Помага ли ви в бизнеса или ви пречи?.Зареждате ли от него или намирате същата стока от други складове на по-изгодни цени,а даже в някои случаи ви се доставя на място?Случвало ли ви се е да купите стока от METRO и после да я продавате на загуба,защото се оказва ,че цената и на едро е по-висока от цената на дребно в кварталните магазини? Помага ли METRO на търговците на дребно в бизнеса им или се явява техен конкурент.Достатъчен ли е този минимум от 50 лв.за да се води ,че развива търговия на едро или май му е по изгодно да работи с краини клиенти ? Нормално ли е до си купуваш на бройка пакет захар например?. Какво е мнението ви?

Тема глобализация му е майката [re: Любопитен]  
Автор dum ()
Публикувано29.01.00 11:07



Щем или не щем. Световна тенденция - и тук ще дойде. Синергичен ефект - какво да правиш!

Тема Голям кеф е да пазаруваш в Метронови [re: Любопитен]  
Автор Гений ()
Публикувано29.01.00 19:37



За първи път се почувствах като бял човек в България. Метро е точно като магазините, които съм виждал из Европа и Щатите. Е, не е толкова голям колкото средния американски мол, но пак е кеф да пазаруваш. С едно отиване си пълниш багажника на колата с манджа за цял месец. Спор няма, повечето цени са по-ниски отколкото в кварталните бакалии. Добре, че има такива магазини, та да види нашенецът, че търговията не е само мародерство и пробутване на ментета.

Тема METRO-магазин на дребно или на едронови [re: Любопитен]  
Автор ivcho ()
Публикувано29.01.00 20:04



Zalko kopie na svetovnite standarti.

Тема Голям кеф е да пазаруваш в Метронови [re: Гений]  
Автор Мислител ()
Публикувано30.01.00 01:14



Кеф,кеф, ама до време ,просто не усещаме колко са хитри западняците и управляващите ни и как неусетно ни източват зеленото,та след време май те ще се кефат .Ще си изчистат част от буклуцитеи както направи Аско-Деница и ще си дигнат чукалата,а ние ще си останем с празни джобове, без бизнес,но пък с хубавите спомени -когато и ние сме били бели хора и пак някои ще ни бъде виновен.За пример мога да дам ,аз пък KFS и другите подобни .Какво ни предлагат за цената ,която плащаме там като храна? Нищо.Единствено ме кефи ,че е чистичко и приветливо.Т.е.плащам си за чистотата.Или казано като Вас Гений да се почустваш бял човек. В Мак Доналдс пък ни замъкват дечурлигата заради играчките, балоните и пързалката ,а си оставаш гладен т.е.плащаш пак не за това ,за което трябва.Умни са западняците знаят как да ни източат паричките с финес и да ни ..... мамата с извинение.Моето мнение е ,че ние сами трябва да си направим живота и бизнеса такъв че да се чустваме бели хора, а не да чакаме западняка да дойде ни го направи.На работното място западняка вика постоянно на нашенеца "Усмихвай се на клиента",а на работника дали му е до усмивка в този момент един господ знае.Затова е толкова приятно да си клиент в Мак Доналдс например.А стига толкова за днес с размишленията.Чао Гений.Беше ми приятно .

Тема METRO-магазин на дребно или на едронови [re: Любопитен]  
Автор Ван Бастен ()
Публикувано30.01.00 02:08



Метро е възгордял се супермаркет. Насочен е към продажби на дребно. Затова и раздаде хиляди карти. Като цяло цените са като тези в складовете на едро. Има и стоки които се продават доста над заводската цена. Например белите вина "Шардоне" и "Мускат" на Винпром - Търговище се продават по 3.76 лв. докато цената на едро е около 2.80 лв а по-магазините навсякъде са около 3.20-3.40. Когато питах представителя на Винпрома, защо са им толква скъпи вината в "Метро", отговара беше "Защото не зареждат от нас.Зареждат от прекупвачи". Та толква за преките доставки от производител. Обслужването е отвратително. Винаги когато ти трябва информация, точно отговорника за това го няма. А наоколо безцелно се шляят поне пет служители на Метро. Последният път чаках един час за да ми свалят един стек бира, но въпросният служител така и не дойде. Освен това Метро нарушава и Закона за тютюна и тютюневите изделия, като продава цигарите с отстъпка. Защото в закона изрично е казано, че цигарите се продават по указаната на акцизният бандерол цена. Сделки с отстъпка, могат да се извършват само между лицензирани търговци на тютюневи изделия, като на фактурата се записвата и намерата на лицензите.

Тема Голям кеф е да пазаруваш в Метронови [re: Мислител]  
Автор Гений ()
Публикувано30.01.00 12:18



Ами да ни точат паричките, щом могат. Защо ние не точим техните? Мисля, че в случая с Метро не си прав, защото все пак това е реномиран магазин с клонове в десетки страни. Не е фантом еднодневка като АСКО. Поне нашите търговци ще видят какво означава добро обслужване и разумна ценова политика. Само това да е ползата, пак стига.

Тема METRO-магазин на дребно или на едронови [re: Ван Бастен]  
Автор Паричко ()
Публикувано31.01.00 14:46



Значи представете си следната случка. Взимам решение да си купя марков телевизор. Приятели ми казват че в Метро е евтина техниката, запътвам се натам от моят квартал до Метро е 20 километра в едната посока и 20 в обратна пълня резервоара и тръгвам въоражен с пари и желание за покупка. Пристигам там констатирам че магазина изглежда добре на европейско ниво и др такива. Влизам вътре и ахвам той е чудесен искам да вляза и ето тук ти казват не стоп къде вие картата. Каква карта бе аз искам да пазарувам- не не може трябва карта която не се издава ако не си фирма е аз съм фирма но не си нося документите които искат те така де не отивам на данъчен отчет. Е не влязох в Метрото защото се оказа че частните лица за Метро не струват и пукнат цент нищо че си бях помъкнал със себе си 700 лева. Е след такова посрещане и не желание да ми вземат парите незнам дали някога ще посетя магъзина наречен Сиърс, пардон Метро отново, дори и да си мъкна с мен цялото счетоводство от фирмата. Не ме стряска това че има лимит за 50 лева а че обикновеният човек там не е човек сиреч простият българин не става за купувач в Метро. За бога братя копувайте само от Метро така най- бързо ще ви извозят мигновено точно като че ли се возите на Метрото.

Тема Метро е в ТОР 10 на Европанови [re: Любопитен]  
Автор Байчо ()
Публикувано31.01.00 22:43



Метро е между десете фирми с май голям оборот в европа! За никой не е тайна ,че правителството му помага с каквото може.....като пречи както и с каквото може на търговците у нас . Мак доналдс ШЕЛ и т.н. т.н. съшо са фирми които ни взимат паричките с финес и се ползват с преференцийте на правителството. До тук добре но същото това правителство може да подпомогне и наши фирми да вкарват по някъв начин свежи капитали.....Аме не важното е да се изпомпва от тук каквото може ,че свършва.ДА няма вече, потреблението у нас е на най ниското равнище от 10г и това е факт! Аз като търговец ви казвам че ще съкратя част от персонала си а иначе до края на годинта в София само могат да се очакват поне 30 000 безработни от кризата в търговията. Не мога да кажа ,че МЕТРО може да бъде мой (партньор) в бизнеса Метро е факт , той е модерен битак ! И разбира се ако се упраляваше от цигани щеше да има по лоялна политика с конкуренцията и доставчичите си! Примерно аз бих дал 5лв за килограм ябълки но български а на тези буклуци с неясен поизход в МЕТРО........

Тема Щом не си гений...нови [re: Паричко]  
Автор Гений ()
Публикувано31.01.00 22:57



Ние простосмъртните гении просто отиваме в Метро, без да сме фирма, казваме, че искаме карта и готово. Не ми отказаха. Ако си бил обут с гумени цървули или си вонял на грозданка, мога да ги разбера хората. Не мрънкай, след като ти си си виновен.


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.