Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:12 28.04.24 
Мнения
   >> Вашето мнение
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Муравей луд ли е???нови  
Автор емигрант ()
Публикувано07.01.00 21:34



Не хич не е !!! Ако някой не е наясно каква е далаверата с касовите апарати, да го светна ГОЛЯМА Е !! Да смятаме сергийте в стараната са ~ 30 000 това по ~ 120$ сумата е ~ 3 600 000 $ 10% e ~ 684 000 нови лева Ако има предпиемчиви от вас да се пробват(ако смеят)да продават касови апарати!. Е кой ще си напълни джобовете ? А колко ли ще влезе в бюджета ? Аз съм търговец не се оплаквам но за потдръжка на касови апарати плащам по ~300 лв годишно (задължителен абонамент за извън гаранционно обслужване , ролки ,ленти, касови книги който ежедневно се попълват с опис на оборот и т.н.) който се занивава с такива работи е наясно какви абсурдни глупости са това. Не е важно дали ще се фискализират продажби на касовите апарати ,важно е те да се закупят и после притежателите да дават грешни пари за скъпи консумативи .... Абе да ви е....и антинародното правителсво за смях станахте бе хора ! Що не виждам при протежетата ви /МЕТРО/ касови апарати А??? ако аз издам такава фактура като тези от /метро/ пионките на Муравей веднага ще ме привикат ,къде им е касовата бележка? Залгам 5 лв. че до гергьовден това правителсво ще падне .

Тема Муравей луд ли е???нови [re: емигрант]  
Автор Комшия ()
Публикувано08.01.00 00:17



а 5лв!

Тема Муравей луд ли е???нови [re: емигрант]  
Автор jaw ()
Публикувано08.01.00 02:12



A pyk az toku shto chuh che k. aparatche izwyn rodinata moje da se nameri za okolo $10-20 ( >$100 na nashija pazar - 1000% pechalba - biwa... ). MR TYRGOWEC NA KASOWI APARATI TI SI W RAYA

Тема Муравей луд ли е???нови [re: jaw]  
Автор Alfa ()
Публикувано08.01.00 05:23



Daze i po skapi sa Kasovite aparati v momenta. Niakade ot 160 do 250 $ Absolutno verno e tova deto go razpravia Emigrant. Sergiite e savsem estestveno che vechno ste plastat Patenten danak i nikoga niama da se registrirat po DDS. Taka che komu ste e nuzen fiskalnia oborot. Choveka chuka ne chuka na aparata ste si plasta patentnia danak.Obache kato ne chuka e vazmozno da go hvanat t.e Globa. Aide pak greshni pari v Budzeta. Utre kato otida na pazara ste poiskam faktura s kasova belezka za polovin kilo banani. Vizdate li kolko smeshno zvuchi, ste mi dadat polovin kilo banani s kasova belezka :))))))))))) zakrepena s telbod za edinia banan. Pak kato ne sa izmislili na vseki banan Banderol nisto ne e. Ama niama da se uchudia ako i tova stane, stiga niakoi koito ste proizvezda Banderolite da se obadi na Muravei i da mu dade polagastite mu se 10 %. Az kato razpraviah na moite priateli ne glasuvaite za SDS na kmetskite izbori te ne mi viarvaha ( makar che na prednite izbori i az biah za CDC ) Principa e mnogo prost. Teia sa mnogo lakomi i v stremeza si da se nalapat poveche ne ebavat naroda. Ako doide BSP na vlsat pone stat ne stat ste triabva da praviat povedenie i naroda ste e po dobre sas sigurnost. Ako niakoi me obvini che sam Komunist ste mu kaza che v BSP niama nito edin komunist.Te komunistite umriaha otdavna, ostanaha POLITICITE (moshenicite) bilo to ot SDS ili BSP.

Тема Ти си лудият и всички останали балъцинови [re: емигрант]  
Автор Доберман ()
Публикувано08.01.00 13:57



Аз например пазарувам само веднъж седмично. Отивам на някоя сергия и си купувам всички необходими за седмицата плодове и зеленчуци Плащам най-малко 20-30 лв. и не получавам бележка. Ако вляза в супермаркет и си купя нещо за 1 лев, веднага ми издават касова бележка. Няма логика. Твърдението, че апаратите не работили при минусови температури, се оказа кьорфишек. В гаранцията им пише, че работят до -15. Колко дни в годината има такива температури? Какво да правя, ако ми продадат нещо развалено или дори отровно, както вече се е случвало? С какво мога да докажа, че съм купил стоката от съответната сергия, ако няма касова бележка? И освен това как може да се разбере дали производителят не продава покрай своите три марули още един тир с нитратки от Турция или Македония? Всъщност болката съвсем не е в цената на касовите апарати. Удря се най-вече по контрабандния внос, който подбива цените на българските производители и носи огромни печалби на мафиотските структури. Удря се и по сенчестата икономика, благодарение на която официалната статистика изкарва българите последни мизерници, а се оказва, че всеки живее с доста повече пари, отколкото изкарва по ведомост. Не е справедливо един учител със 150 лева заплата да си плаща данъците до последната стотинка, а чичото от сергията с доход от минимум 300 лв. да се прави на тарикат и дори да се записва като безработен в общината, за да получава социални помощи. Плаши ме само едно. Възможно е правителството да се огъне под натиска на протестите и да реши, че загубата на няколко процента гласоподаватели е нещо по-страшно от съществуващия сергиен хаос. Дадената едномесечна отсрочка е стряскаща. След като продавачите са чакали цяла година, едва ли ще се юрнат да си купуват касови апарати до края на месеца. След като те се правят на гяволи, моята лична реакция ще е да пазарувам само от места, където се издават бележки. Хайде сега да видим дали сме гражданско общество и дало можем да принудим развилнелите се тарикати да спазват закона.

Тема Ти си лудият и всички останали балъцинови [re: Доберман]  
Автор Spasse ()
Публикувано08.01.00 18:22



Много ми е интересно как ще докажеш, че отровните домати си ги купил точно от тази сергия. Това, че имаш касова бележка за домати от нея не доказва нищо. А дали са развалени - ами да си гледал. Аз например купувам само от там, от където ми дават да си избирам сам. Опасното е друго - така се противопоставят различни слоеве от обществото. Аз познавам учители, които сутрин са в училище, а след обяд продават на сергия. Без да плащат данъци. Не ги обвинявам. И на сергиите не са само чичовци. Голям процент са с висше образование - специалисти, изхвърлени на улицата. Но недей да наливаш вода в мелницата на правителството. Защото развилнелите се тарикати са именно те. Овцете трябва да се стрижат, а не да се бръснат до голо. Какво ще стане като въведат касови апарати на сергиите? При някои търговци ще се установи над 75 х.лв. оборот и ще трябва да внасят ДДС. Двадесет мънички процентчета. Познай кой ще ги плаща тия пари? а/ търговците; б/ потребителя; в/ Бил Клинтън. Хайде да видим дали сме мислещи същества и дали можем да разсъждаваме.

Тема Ти си лудият и всички останали балъцинови [re: Доберман]  
Автор Ташо ()
Публикувано08.01.00 21:54



Ей Доберман ти нещо фалшив ми се виждаш....за кой работиш??? За 30лв си копуваш зеленчук хаха на седмица !!! и ходиш в супер маркетите с 1лв а за касова белешка ??? Правителсвото си е бегало неразбра ли?

Тема Ти си лудият и всички останали балъцинови [re: Ташо]  
Автор Доберман ()
Публикувано08.01.00 23:53



Много интересна постановка. Как точно ще си бега правителството преди следващите парламентарни избори. Може би ще го гътнат балъците като тебе или недоволните сергияджии. Съобщението за смъртта ми беше преждевременно, както беше казал Марк Твен. И ако случайно бутнат сегашното правителството, може би ще дойдат такива, които въобще няма да искат да събират данъци и съвсем ще му отпуснат каиша. Мерси, този филм сме го гледали. Ти за кои работиш, между другото, след като защитаваш далеварджиите и мафията? Не знам дали ти е известно кои точно подкрепят протеста против касовите апарати. Чети и се просвещавай.

Тема Ти си лудият и всички останали балъцинови [re: Доберман]  
Автор Защо ()
Публикувано09.01.00 01:26



За едрите и дребни далавери и касовите апарати прочети статията в "Капитал". А с контрабандата, според мен трябва да се борят митницита и полицията. Като са допуснали контрабандни тирове, що чичото да не продава. Защото мафия е когато тира с цигарите влиза в България, а не когато някой продава два стека без касов апарат.

Тема ЗА помиярчетонови [re: Доберман]  
Автор Ташо ()
Публикувано09.01.00 01:39



Слушай работя за себе си! Г-н Добрерман Плащам си данаците,само глобите ми и рушветите от КАТ са поголеми от това което ти принасяш към бюджета, а сигурен съм че и работиш държавна работа е не ти ли е неудобно бе помияр аз да си плащам на такива като тебе за да ръководят държавата. А що се отнася до далавераджийте и мафята то са водеща сила в целия свят но гогато са в самата власт е лошо, такъв е нашия случай. Приличат ли хората от сергийте на мафиотска организация?


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.