Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:14 28.04.24 
Мнения
   >> Вашето мнение
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Писна ми!нови  
Автор Хитър 5ър ()
Публикувано15.01.00 17:43



Писна ми от мрънкочи! Вечно оплакващи се недоволници - "праведници" на които все някой им е крив. От хора прекарващи целия си живот в опити да докажат, че е виновен тъпия им директор, корумпирания кмет, некъдърното правителство, смотания президент… а всъщност всячески отбягващи въпроса за собствените им способности. От плужеци които предпочитат някои друг да носи отговорността, някой друг да мисли за тях, някои друг да се грижи за тях, някой друг да им живее живота... И им го живеят, защотото са немокаят да си го живеят сами. Писна ми от неспособници дето смятат, че някой е задълъжен вечно да мисли и полага грижи за тях. А те самите какво? Фабрики за лайна… Писна ми от нищонеправещи дето само чакат. От хора, които през целия си живот не са предприели нищо освен да недоволстват, че другите не предприемат нищо за тях. От хора, които ги мързи да живеят. От такива, които и в най-големия си гняв и за миг не допускат да поемат отговорността за себе си. И тогава гневът им е към този, който не живее техния живот както им се иска. Но те не си плюят на ръцете да го заживеят сами, понеже това си е отговорност и е по-добре да не поемаш такава, защото ако кажеш "аз съм отговорен" следва да си признаеш че си бил безотговорен… и продължават да ругаят колко скапана е тая държава и как нищо не става от нея… Но никога не казват какво става от тях самите… Писна ми от нещастници дето Господ им дал мозъци, а те си ги заключили в черепните кутии и си ги пазят да са им нови - неупотребявани. "Никой не мисли за тебе!", "С честен труд - никой не е забогатял" - най-великите глупости зад които безчет мърморковци се опитват да се оправдаят и прикрият некадърността си повтаряки ги ежедневно, ежечасно. Срещнеш някого или идеш на гости и - цяла вечер хорово оплакване и близане на рани от онеправдани светци и гении непризнати… Само до преди 2 години в металургичния комбинат Стомана - Перник (единствената фирма, която работеше и печелеше) се заработваха направо фантастични пари. Стотици опитваха какви ли не връзки за да попаднат в щата защото "там ДАВАТ големи заплати". ДАВАТ! Ами примерът с Интернет, където е пълно със сайтове на фирми предлагащи всякаква работа в чужбина и то (сравнено с българския стандарт) с невероятно добро заплащане? Свидетел съм бил на това как десетки мизерници желаещи да получават големи пари идваха като арслани в офиса на един ISP, привлечени от предлаганите условия за работа в различни кътчета на планетата и се изнизваха като посрани когато рабираха, че имало едно условие - да владеят англииски. Английски ли? Та те български не знаят, но за това разбира се е виновен министър-председателят. Виновно е и БСП-то. И СДС-то е виновно. И съдията къде не свири дузпа е виновен. И началника на цеха дето ме натопи, че съм се пийнал малко…и съм повърнал върху струго, а също и оная кучка, жена ми дето се чука със съседа… обаче аз пък му източих виното баш за Нова Година, да еба и копелето мръсно… И оная курва Ленчето, дето фанах от нея буби, и тя е виновна… И тия от даскалото къде изключиха сино, защо детето земало та строшило главата на оная кобра математичката, че не искала да му пише три… Скапана държава! Баджанак, кажи по още една ракия и пущи пак "Доко Доко" па дай да видиме как да свиеме от некъде един карбуратор за москвето… Да еба и държавата шибана…. Нема да се оправиме още сто години… Ами смени я бе, като не ти харесва. Смени я тая държава шибана, ама и това не можеш щото за нищо не ставаш.

Тема Писна ми!нови [re: Хитър 5ър]  
Автор Aurora ()
Публикувано15.01.00 17:48



Нямам какво да добавя, освен, че се радвам, дето го написа!

Тема Писна ми!нови [re: Хитър 5ър]  
Автор И ТЯХНОТО ВРЕМЕ... ()
Публикувано15.01.00 18:22



И ОЩЕ НЕЩО - КАК ОЧАКВАШ ОТ ТЯХ ДА СЕ ПРОМЕНЯТ, КОГАТО ТЕХНИТЕ МАЙКИ И БАЩИ СА Я УПРАВЛЯВАЛИ ТАЯ ДЪРЖАВА 50 ГОДИНИ И ВСЕКИ , КОЙТО Е ИМАЛ ЕДИН КИЛИМ ПОВЕЧЕ ОТ ТЯХ Е БИЛ "ВРАГ НА НАРОДА"! А ТОЙ ГО Е ИМАЛ ЩОТО СИ ГО Е ИЗРАБОТИЛ! ИСКАМ И ДА ПОПИТАМ - КОЙ Е БЕЗРАБОТЕН НА ДНЕШНО ВРЕМЕ - ДАЛИ НЕ Е МЪРЗЕЛИВИЯ?ЕТО , ЧЕ ПАК ОПИРАМЕ ДО МРЪНКЯЧИТЕ....

Тема Гепи, образнови [re: Хитър 5ър]  
Автор Тъп та дрънка ()
Публикувано15.01.00 18:45



Ами ти направо каза това, което от години подтарям по всички възможни форуми. Бих добавил само едно: Същите тия плужеци роптаят против ниските пенсии, ниските заплати, липсата на пари за ремонт на училища и болници, но в същото време не плащат нито стотинка данък на бюджета и дори се нареждат на опашките за социални помощи. Някой да е чул сергияджия или плочкаджия, или паркетаджия, или телевизионен техник да е платил дори стотинка данък. Същите тия юнаци обаче опищяват орталъка, ако се намери някой да внесе ред в цялата тази финансова анархия.

Тема радост за окотонови [re: Хитър 5ър]  
Автор bzzz ()
Публикувано15.01.00 19:53



Е,това е изказване! Тъжно е , но един велик ум е казал: "Facts do not seize to exist just because somebody is ignoring them!" (фактите не спират да съществуват,само защото някой ги пренебрегва/игнорира) Е,българи, сме или не сме народ?Имаме или нямаме родина? Какви са нашите съграждани? Да се огледаме и да видим колко от приятелите ни имат ярко изразена индивидуалност...Да се погледнем и да кажем какво всъщност правим за да живеем по един или друг начин. И ако някои хвърли вината за мизерното си съществуване върху някоя от институциите, то тогава може още веднъж да си прочете описанието ,което Хитър 5ър толкова внушаващо е направил...така или иначе си чете хороскопа всеки ден и обвинява най-малкото звездите за съдбата си... Нямам думи, толкова жалка картинка са повечето хора..не племе,а стадо...не стадо,ами паразити...вече и аз не знам

Тема Писна ми!нови [re: Хитър 5ър]  
Автор Катя ()
Публикувано15.01.00 20:48



Значи според теб е все едно дали живееш в Сомалия или Франция. Обстоятелствата нямат значение, ти се раждаш и понеже си печен - ставаш Нобелов лауреат.

Тема Адскинови [re: Хитър 5ър]  
Автор Пепеляшка ()
Публикувано15.01.00 22:07



си прав, уважаеми! Нямам честта да те познавам, но шапка ти свалям за думите ти!

Тема Слушай Петре!нови [re: Хитър 5ър]  
Автор BLAIN ()
Публикувано16.01.00 02:28



Аз съм човек който въпреки доброто си състояние и задоволителната си реализация в живота не съм доволен от корумпирания кмет на община ТРИЯДИЦА например! бивш и настоящ !И какво плужек ли съм? Кажи ми тогава защо така стана с любимата ти/ Стомана/ а? Давай да не гледаме какво става, щото някой ще ни помисли за мърморковци. Абе донякъде си прав де ..........ама и в /глас народен глас божи / има много истина не мислиш ли?Или за теб е по-приемливо /да го духат бедните/? Аз искам да живея в България но какво да направя като номенкуатурата 10г не спира да се изражда и мутира в какви ли не форми. Просто трябва да се нагаждаме защото нищо не зависи от нас...това и твоя подтекст, хитърко петърко!!! Кажи ми ти когато спреш на кръстовище и някое момче поиска да ти измие предното стъкло.... как реагираш?А да забравих май не си от София Ако можеш да проследиш мисълта ми ще разбереш ,че има хора който просто нямат шанс и е нормално да си псуват шибаната ни държава. По турско време чорбаджийте Петре са били щедри и милосърдни хора , възрожденците са давали мило и драго да се запази българщината. А сега Петре е пълно с нещастни боклуци както тебе който се бият в гърдите ,ето вижте ме аз съм голямата работа а видите ли некъдърниците за нищо на ги бива. Аз казах .

Тема Слушай Петре!нови [re: BLAIN]  
Автор Член1 ()
Публикувано16.01.00 05:21



Това ми хареса. Прав си разбира се. Ама ако сам не си помогнеш , няма кой да го направи вместо теб. Защо невземеш да го пречукаш този от Триядица неговата мама корумпирана - например Пък и не може да обвинавяш за всичко кмета ви. От време на време е хубаво да търсиш вината и у себе си. Защо сте го преизбрали?. Ами като е такъв да бяхте гласували за друг.

Тема обединявайте се !!!нови [re: bzzz]  
Автор пролетарии от всички страни ()
Публикувано17.01.00 11:46



абе много сте добри и умни вие, капиталистите... то човек как да не вземе да мрънка и да се оплаква като прочете колко извисени сте над мрънкащото простолюдие... ние не знаем англииски, нямаме имоти и цял живот мрънкаме и завиждаме на хора като вас които с честен труд сте построили палати, а ние с мизерните си заплати едвам свързваме двата края... Ето аз например съм бедно селянче... дойдох в София защото в моето село освен да копая кукурузо нема кво друго... А както знаете ние мрънкачите сме мързеливи освен че сме глупави... И сега какво с мизерната си заплата на програмистче едвам свързвам двата края... Как да си купя и аз мерцедес а? Ама като не мога да науча англииски... Какво друго ми остава освен да мрънкам... Да си седя в гъза (ех сине, родина е това какво да се прави...) да работя за умните като вас за мизерна заплатка... Ама айде нейсе поумняваите още че като позабогатеете още дано вдинете малко заплатите ни!!!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.