Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:52 20.09.24 
Мнения
   >> Вашето мнение
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Ти си луд бе, Муравей!  
Автор TaxPayer ()
Публикувано05.01.00 19:18



Държа едно Интернет-кафе. Не е голямо - две масички с по три стола - за консумация и три РС-та - за Интернет. Алкохол не продавам - с компютрите не връзва, пък и не искам да събирам кварталните пияници. Сутрин съкварталците пият кафе докато си разхождат кучетата, а по-късно и бебетата. Следобед - идват децата - основно за Chat. Вечерта е времето на по-големите /студенти и такива, които не могат да си позволят компютър в къщи/. Броузват и си проверяват пощата. Цената е 2.40 лв. на час. /приходи/. На месец плащам 60-70 лв. на провайдера за 100 часа и не съм ги надхвърлял. 100 часа в И-нета са 1000-1200 импулса за телефон. Ток, вода, наем, парно - отделно. За шестте стола за консумация - плащам 12 х 6 = 72 лв. патентен данък на година. За другата дейност - според приходите и разходите. Дотук добре. Не се оплаквам. Грешка! Не се оплаквах!. Днес отварям вестника - ТРУД - и чета за данъците. Оказва се, че трябва да плащам по 300 лв. /300 000 стари/ за всеки компютър. Патентен данък! ТИ СИ ЛУД БЕ, МУРАВЕЙ! Откъде да ти ги взема. Ти влизал ли си в геймърски и/или И-нет клуб? Имаш ли представа какви са цените? Имаш ли представа как се избиват 3 машини, които трябва да амортизирам 5 години. Знаеш ли какво ще направя? Аз, инженерът с 20 г. трудов стаж. Ще продам машините /на загуба, но все пак е нещо/. Ще си изкарам лиценз за алкохол и ще почна да събирам кварталните пияници. За децата ще се погрижат местните наркодилъри /жалко, но - факт!/ Или още по-добре - ще си платя 500 лв. патентен данък и ще отида да лепя плочки /правил съм го, няма да ми е за пръв път/. А може би това ти е целта, Муравей! Назад към занаятите. Защо са ни високи технологии. Децата на елита си имат И-нет вкъщи. "Бедните - да го духат" /Мел Бруукс/. Не, не си луд, Муравей! Просто добре сте си направили сметката! Тежко на България с такива управници! Извинявайте, че е много дълго!

Тема Ти си луд бе, Муравей!нови [re: TaxPayer]  
Автор ..................... ()
Публикувано06.01.00 00:46



Интересно, къде ли е сега Joro, който преди два месеца в този клуб твърдеше, че България е върха на сладоледа ??? Споко мой човек ! На мен вече ми убиха бизнеса и то като новогодишен подарък. Дами и Господа, моля запазете спокойствие ! Държавата потъва напълно контролирано. Да Ви еба милата Ви майчица, скъпи съграждани затова, че сте тъпи, немислещи и покорни овчици. С искрено извинение към направилите вече своя адекватен избор !

Тема Ти си луд бе, Муравей!нови [re: TaxPayer]  
Автор мечето Пухи ()
Публикувано06.01.00 00:58



Това го бях пуснал преди време, може би сега ще бъде разбрано ???????????????????????????????? Автор: мечето Пухи Дата: 11.11.99 22:46 Свободата Санчо, е най-трудното нещо – тя стои на върха на бойното копие……. Контролираната свобода, Санчо, е доста по-различна от следобедна закуска с черен хайвер и кисели гримаси. Заблудата, наречена свобода, не е лъжица за всеки. Свободни могат да бъдат само силно волевите личности. Е, да, но в днешно време, нещата са силно деградирали. В несръчните ръце и под властта на неукрепналия ум, контролираната свобода – така наречената демокрация, сътворява единствено и само хаос. Идеалистите, правейки революция загиват под куршумите, а след тях наглите еснафчета със свински очички заграбват де що могат. Демокрацията - свобода е опиум за тълпите, опиум, заменил религиозно-църковния, но още по-жесток, защото е лишен дори от “светло бъдеще”. Но изглежда създателите на този опиум не осъзнават, че след многовековно префасониране – това мощно оръжие излиза от контрол и последиците му са трудно контролируеми. - Глупости ! Излизало от контрол ? Та кой ще посмее да се опълчи? – Онези мравки дето работят само за хляба ? – Ха-ха ! Или слугите чиито умове сме купили ?! Нали в процеса на служене и те стават като нас. А ако някой не ни върви по гайдата – знае се какво ще стане . Първо – физическо предупреждение. После конкретни заплахи. Накрая – инфаркт, катастрофа или просто самоубийство. Няма страшно – всичко е под контрол. ( Следва скръстване на ръцете върху гърдите и самодоволно отпускане назад в удобнота кожено кресло). Обещанието за свобода на тълпата, е изключително ефикасно средство за разрушаване на организираните общества. Ала каква ли е противоотровата ? Трудно е да се каже, че това е познанието, защото то е неразбираемо за безумните тълпи, а дори и да е средство, то е едно много, много бавно приложимо средство. А тълпите е лесно да се насъскат, ала как да бъдат усмирени ? ( и защо да се усмирявят – нали това е средството на замисъла ! ) И бъди сигурен – накрая ще останат само тези , които дори на езиково ниво не познават думата “ свобода “.

Тема Ти си луд бе, Муравей!нови [re: ....................]  
Автор 1:0 ()
Публикувано06.01.00 01:12



и къф е адекватния избор, БЕ

Тема Verno li be?нови [re: мечето Пухи]  
Автор Alfa ()
Публикувано06.01.00 01:33



Az sega nauchavam,da mu eba makata. I az imam Game klubche s 6 mashini znachi trabva da davam 1800 DM na godna???? Ebah mu maikata pri men e 1lv na `as igrite i 2lv. na I-neta. Koga ste gi izbivam komputrite che i da pechelia pri teia ceni??? Pak i 150 M na mesec Patenten danak. Eiiiiii shibana darzava sme eiiiiiii. E kakvo movem da napravim se chudia?Na Nedvivimite imoti im ebaha maikata sega i na nas. Ama taka, e triabva da ima pari stoto inache kakvo ste kradat pederasite v Pravitelstvoto?

Тема Ти си луд бе, Муравей!нови [re: TaxPayer]  
Автор Пепеляшка ()
Публикувано06.01.00 04:28



По дяволите! Не се оядоха тия и това си е! Я по-добре да не продължавам, че ще стане много грубо и грозно:(

Тема Ти си луд бе, Муравей!нови [re: TaxPayer]  
Автор Защо ()
Публикувано06.01.00 09:11



Вместо да се жалваш, намери начин да не плащаш.

Тема Ти си луд бе, Муравей!нови [re: Защо]  
Автор нели ()
Публикувано06.01.00 09:28



А защо да не плаща? Докога така,бе Андрешко?

Тема Ти си луд бе, Муравей!нови [re: нели]  
Автор Защо ()
Публикувано06.01.00 09:40



А защо да плаща. Всеки сам решава, доколко е доволен от държавата и колко данъци да и плати. След като смята, че държавата му взема повече, негово право е да се стреми да плати по-малко.

Тема Ти си луд бе, Муравей!нови [re: нели]  
Автор нели ()
Публикувано06.01.00 10:33



Да се разберем..аз по принцип съм против така установилата се система.Но защо тези които получават само заплата ще бъдат облагани до стотинка с ДОД, а други ще имат възможност да лави рат . Така не лъжат само Муравей.

Тема Ти си луд бе, Муравей!нови [re: нели]  
Автор .............................. ()
Публикувано06.01.00 12:27



Това, че Вас Ви ебат, не значи , че и ние трябва да се прекарваме !

Тема Ти си луд бе, Муравей!нови [re: ....................]  
Автор нели ()
Публикувано06.01.00 12:41



ами то все от много тарикатлък сме на тоя хал.

Тема Pro-"нели"нови [re: ....................]  
Автор alas! - зъл ()
Публикувано06.01.00 14:25



Абсолютно я подкрепям. Ако се следва твоята логика, .............. , то и на нас какво ни дреме че ти го набутват с пясък?! Само че вместо да слюнавиш тук вземи че се събери с другите като теб и се паркирайте пред НС. Ако го направите и аз ще дойда с вас. Надявам се и нели, а и други.

Тема Pro-"нели"нови [re: alas! - зъл]  
Автор нели ()
Публикувано06.01.00 14:40



Благодаря за подкрепата.И аз съм за честната и открита изява. Затова ме мрази шефа.

Тема Ти си луд бе, Муравей!нови [re: TaxPayer]  
Автор TaxPayer ()
Публикувано06.01.00 14:53



Няколко уточнения! Значи, първо - малко е несвързано /и с грешки/, но бях афектиран. Второ - не се оплаквам /от плач файда няма/, а споделям. Трето - от споделяне файда има. Мечо Пух го е пуснал преди време, ама кой да ти чете. Четвърто - аз решението за себе си съм го намерил. "Не'ам нерви" да се разправям с простаци /разбирай държавата/. И накрая /засега/ - не мисля, че от демонстрации пред НС, или МС, или където и да е, ще има полза. Ще ни кажат - така е в Европата и... толкова. Интересното е обаче, когато вдигнат Шенгенската бариера, колко избиратели ще останат тук за да отидат пред урните?

Тема Споделянето ражда съмислието,нови [re: TaxPayer]  
Автор alas! ()
Публикувано06.01.00 16:30



съмислието ражда общите позиции, а от общите позиции тръгва въздействието. Тъкмо последното поради народопсихологията на населението (електората->раята - както искаш ги наречи) в тази местност го няма. Не че има и как да се появи за няколко години. Още повече, когато и не искат да опитват ("не вярват"). Ако предположим наличието на 4 роли в текущото развитие на българския социум: 1. Политико-икономически елит 2. Еволюционери. 3. Революционери. 4. Сива маса. Къде си ти в такъв случай?

Тема Малко инфонови [re: TaxPayer]  
Автор TaxPayer ()
Публикувано06.01.00 17:17



За тези които се интересуват от подробностите: Закон за изменение и допълнение на Закона за облагане доходите на физическите лица обн. д.в. 111/99 г. или http://www.paragraf22.com/pravo//zakoni/zakoni-d/zak-pr/116pII.html#Глава четиринадесета Интересно е да се види държавната политика за обществено-икономическото развитие на Б-я. Кое да поощрим? На кое да турим кръст? Който има глава - да мисли! ... и да си прави сметката.

Тема Споделянето ражда съмислието,нови [re: alas!]  
Автор TaxPayer ()
Публикувано06.01.00 17:30



Не съм се замислял. Търся отговорите на по-прозаични въпроси. Например: Защо 1 /един/ компютър се оценява като 2 /два/ покер автомата или на 5 /пет/ места в ресторант с 5 звезди? Защото ще донесе толкова приходи или защото ползата за обществото е същата? Във всеки случай не принадлежа нито към 1-ва, нито към 4-та група защото иначе нямаше да пиша тук.

Тема за нелинови [re: нели]  
Автор ADAM ()
Публикувано06.01.00 21:58



Не те знам жена ли си или мъж Не ми е ясно как работиш на РС то като си толкова затъкната С една заплата си купуваш всичко необходимо за да живееш? И не си умряла още ? Значи си извънземно Дръжте ИЗВЪНЗЕМНОТО ------->>>>>>>>>>> За извънземното : Всяко нещо което купуваш е обложено с данък ДДС 1.Ти го плащташ 2.Но тези пари не влизат в БЮДЖЕТА ! -------------------------------------------------------------------- Кажи ми къде отиват?

Тема Ти си луд бе, Муравей!нови [re: TaxPayer]  
Автор vesso ()
Публикувано07.01.00 00:24



Nikakakva chengenska barriera niama da se vdiga,tova e samo prah v ochite na horata.Samo nie im lipsvame...

Тема За нелинови [re: нели]  
Автор Защо ()
Публикувано07.01.00 01:15



1. Не си длъжна да си на заплата. Стани предприемач и лавирай. 2. След като закона ми е дал възможност да лавирам, мое право е да го правя.

Тема Istinataнови [re: TaxPayer]  
Автор Alfa ()
Публикувано07.01.00 02:48



Priateli, ne se machete da otkriete logikata zastoto takava niama. Nikoi ne mu dreme nito za chastnia biznes, nito za mladite hora nito pak kolko hora ste ostanat v BG i kolko ste dranat sigurno sled 100 godini kato ni prienat v Evropa ( eventualno). Nie si prikazvame tuk kak e vazmovno tova ili onova.Ama to ne e vazmovno obache koi mu dreme? Muravei hal haber si niama koi kolko pecheli che da opredeli realen patenten danak. Obache samo IDEOT moze da opredeli danak 150 lv. na poker avtomat i 300 lv na PC v Igralna zala. Ili ne, po tochno samo zaenteresovan chovek, koi znae kolko sa mu butnali da ne promenia danaka golemite Hazartni Bosove.

Тема За бога братя, на плащайте !нови [re: TaxPayer]  
Автор Пич ()
Публикувано07.01.00 10:39



Известна реплика с известен резултат. Все пак вервам, че плащането на данъци е диагноза от психиатрията. Крийте си приходите. Да разкажем играта на тая държава. Колкото по-зле - толкова по-добре. Няма данъци -> няма бщджет -> пада калпавото правителство. Тия тъпанари (МС, НС, Президент и т.н.) трябва да разберат че са слуги, а не властелини. Другата истина е, че Костов се мъчи да прави от една бедна държава социална такава. Хуй ! Тва си мисля аз. Бедна и социална държава няма. Ако изстискаш предприемача, си го навираш двойно, щото утре вместо той да прави работни места, ще иска такива. Ама няма да минееее - смао един Хуй ще остане в тая пустош. Та ако не искаш данъкоплатецо да се бориш за хлебеца - не плащай. Това е твоят дълг към държавата. Неплащамето на данъци има по-добър ефект от демонстрация пред коня. Е, ако обичаш аналния секс - плащай, кво да те правя... (съвет - скрии PC-тата в мазето и вкарвай дечицата тайно !)

Тема За бога братя, на плащайте !нови [re: Пич]  
Автор Тутанкамон ()
Публикувано07.01.00 11:20



Не в мазето - в апартамента си, хората те познават, като не плащаш наем и данъци, само от компютрите ще ти остане толкова, колкото си изкарвал в кафенето, аз съм учител, зная - децата няма да те издънят, кажи им, че е тайна или им кажи истината - ще разберат, щом работят на компютър:-) Данъчни не могат да влязат, не си длъжен да допускаш непознати у дома си - ако опитат - викай Крадец и ги съди за телесни повреди - съседите ще свидетелстват:-)

Тема Do vessoнови [re: vesso]  
Автор noname ()
Публикувано07.01.00 13:25



Shto, be? Ne im li trqbvat asenizatori? ...ili sme sakysnqli ?!?

Тема за нелинови [re: ADAM]  
Автор Chitatel ()
Публикувано07.01.00 14:07



А къде влизат ако не е тайна ? Всеки скапан месец си плащам ДДС-то на скапаната държава за да могат в министерство на финансите да взимат заплати, да има парички за пенсии от по 50 лева и.т.н. Както един продавач на сергия каза - "На следващите избори ще гласувам с фискална памет". Съветвам който не е доволен да направи същото.

Тема Ти ne си луд бе, Муравей!нови [re: TaxPayer]  
Автор Filkata ()
Публикувано07.01.00 14:20



"Ти ne си луд бе, Муравей!"

Тема За бога братя, на плащайте !нови [re: Тутанкамон]  
Автор Chitatel ()
Публикувано07.01.00 14:27



А някъде интернета е безплатен ( в смисъл - държавата го осигурява с пари на данъкоплатците ). Може и тук такава да е идеята - ще скъсаме задника на на частния предприемач, дето си е направил клубче и после ще пуснем "безплатен държавен интернет " :). Защо ли обаче си мисля, че идея няма - тиквениците в парламента ( за част от които съм гласувал, но май няма пак да повторя тази грешка ) бодро одобряват каквото им пуснат отгоре и хич даже представа нямат в повечето случай за какво става въпрос. Въпроса в момента се свежда до съдирането на максимлно количество кинти от раята във вид на данъци, "осигуровки", такси, глоби и други форми на откровен държавен рекет. На никой в скапаната държава не му дреме за частния бизнес, за младите хора или за каквото и да е, затова моя съвет е - спасявайте се докато е време, защото след 10 години тук ще има 2 милиона пенсионери, 1 милион учащи, 1 милион цигани, 1 милион безработни и 1 милион работещи хора, на които държавата ще им взима по 70% данъци за да храни останалите. Аз лично смятам тогава да не съм тук.

Тема Муравей, Муравей!нови [re: Filkata]  
Автор Nick ()
Публикувано07.01.00 14:38



Hei, Muravei! Ako tazi godina otkazhesh 50% ot gotovite da platqt nqkakav danak s umotvorenieto na tema taxi i tarifi, kolko godini shte ti trqbvat za da nqmash zhivi danakoplatci? Zadacha za 1-vi klas

Тема ima logika,ima!нови [re: Nick]  
Автор qaz ()
Публикувано07.01.00 14:45



ima logika, ima!!! ostavat samo golemite. nie drebnite izchezvame. pavqt se zamuci, gooolemi zali, vdigat se cenite,zashtotyo nqma da ima konkurrenciq i se pulni qko gusha. / vijte marshrutkite naprimer/

Тема за Chitatelнови [re: Chitatel]  
Автор ADAM ()
Публикувано07.01.00 16:06



Много е дълго за обяснение. Ако наистина се интересуваш ще ти го пратя на e-mail ти. Пиши ми на dmdkam@newclass.net

Тема ima logika,ima!нови [re: qaz]  
Автор Георги ()
Публикувано07.01.00 19:03



Това с маршрутките определено го подкрепям. От скоро ще са по 0.80 лв. Е защо? Да не би бензинът да са го вдигнали с толкова? (Да не говорим че има и такива, които са с газова уредба и те най-много ще намажат.) Да не би през зимата отоплението на колите им да струва повече? Това си е живо монополно съглашение между различните фирми и в някои държави се атакува пред закона. Да, в ДЪРЖАВИ... Между другото обслужването в маршрутките е под всякаква критика. Да не говорим и как се държат на пътя спрямо останалите шофьори и още по-малко пък дали спазват наредбите за возене на правостоящи или пък за издаване на билети... Мисля че ще се получи дискусия, по-дълга от тази за такситата. Държави... все това ми е в главата.

Тема Лудият си ти, бе хитрецнови [re: TaxPayer]  
Автор Змей горянин ()
Публикувано09.01.00 13:51



Аман от гяволи. Купуваш значи няколко компютра, плащаш някакъв символичен наем, ако случайно гаражът не е твой, и обираш парите на децата. Няма данъци, няма нищо. Целият софтуер естествено е пиратски. Би ли ми казал колко ДОД за 1999 г. смяташ да платиш след 15 април. Аз знам отговора: НУЛА. Голяма кръгла НУЛА. Разбира се, после ще се жалваш, че лекарите в поликлиниката те прецакват, че родителите ти са с ниски пенсии или децата ти биват учители от некадърни учители. Хитрец си ти Андрешко, а тия, дето се правят, че ти съчувстват, не могат да разберат, че ако искат нещо от тая скапана държава, самите те трябва да си платят. За доброто образование се плаща, за здравеопазване се плаща, за социално осигуряване се плаща. Преди обаче държавата да плати, трябва да вземе отнякъде тия пари. Е как ще стане тая, като в България има 8 милиона Андрешковци?

Тема Лудият си ти, бе хитрецнови [re: Змей горянин]  
Автор Абе, Змей ! ()
Публикувано09.01.00 14:12



Абе , змей ! Ти знаеш ли, че всички тези неща си ги плащам от джоба - и лекари и зъболекари и частни учители и родителите си храня ! Само Аз и никой друг ! Защо да давам нещо на държавата ? За да може мързеливите мангасари да получават помощи за N-поредно дете и да се лекуват на моя сметка ? Или дебелогъзите държавни чиновници да обикалят света и да мързелуват на мой гръб ? Хай, холан, я вървете и си гледайте работата.

Тема Абе, Змей Муравянин!нови [re: Змей горянин]  
Автор TaxPayer ()
Публикувано10.01.00 15:47



Защо не го направиш и ти това. Бръкни се с няколко хилки в зелено за компютри. Ако искаш можеш и да си платиш софтуера, нищо че е безплатен /става въпрос за IE и Netscape, а Windows-a ти го продават с машините/, Плащай символичния наем от 100$ и печели и ти. И тогава ела да говорим. А по отношение на кой "обира" парите на децата. Първо - никого не съм вкарал насила тук и второ - можеш да направиш една анкета сред родителите с въпроса: "За какво предпочитате да си дава детето ви джобните си пари?" с примерни отговори: а/ наркотици; б/цигари и алкохол; в/интернет и компютърни игри; г/друго. А сега, познай какъв ще е резултата от анкетата. И накрая - стига с тоя Андрешко! Запитайте се поне веднъж - защо Андрешко го е писал Елин Пелин за съответния период от време, а не например Иван Вазов или Христо Ботев или Любен Каравелов и защо за Андершковци заговорихме едва напоследък? Или какви са предпоставките за възникване на Андершковщината у нас?

Тема Chitatelнови [re: Chitatel]  
Автор gap ()
Публикувано10.01.00 17:37



Tova e edno umno, premisleno i dobre napisano izkazvane. Ne moga da ne se sygslasja s teb! Ne moga obache da se syglasja s pisalite po-gore chastnici, koito kazvat "mi stani predpriemach, kato ne iskash da plashtash danyci..." Tova ne e panacea. Na misleshtia chovek trjabva da e jasno, che ne mozhe v edna moderna ikonomika vseki sam da si e gospodar. Povecheto hora vse pak sa naemni rabotnici - ako gi naema dyrjavata, plashtat jaki danyci i osigurovki za toja deto duha (mnogo si prav za zdravnite osigurovki! v momenta za zdraveopazvane de fakto plashtame po 3 pyti!!!), a ako gi naema chastnia biznes - nai-chesto gi ostavja neosigureni, ot koeto ochevidno te pak sa precakani.

Тема Лудият си ти, бе хитрецнови [re: Chitatel]  
Автор Змей Муравянин ()
Публикувано10.01.00 19:46



Знаеш ли как държавата може да те остави на мира. Отиди в някоя пещера и се гръмни на спокойствие. Ти кво мислиш бе юнак? Ако отидеш на Запад, ще те оставят на мира и ще можеш да съзерцаваш как другите си плащат данъците? Егати глупостта каза.

Тема Абе, псевдо такспеерченови [re: TaxPayer]  
Автор Змей Муравянин ()
Публикувано10.01.00 21:37



Пожелавам ти твоите деца да прекарват най-малко по четири часа на ден пред монитора, играейки онези хубави игри, при които пръскаш мозъци, текат кървища и чуваш охканията и стенанията на убитите. Съдържателите на такива "интернет клубове" трябва да бъдат намази с катран и овъргаляни в перушина. Известно ли ти е колко деца бягат от училище и крадат пари, за да ходят да "играят"? Такива деца не могат да прочетат дори една книга и затъпяват повече отколкото ако гледат телевизия или вършат идиотщини в училище. Още не знам 8 годишни да се друсат, но със сигурност виждам двадесетина бъдещи малоумници в нашия квартален клуб. Е, нека и децата ти се възползват от услугите, предлагани от тоя кретен, който хем трови децата, хем граби държавата, защото не плаща дори стотинка данък.

Тема Абе, ZMEIнови [re: Змей Муравянин]  
Автор qaz ()
Публикувано10.01.00 23:18



ti v klub vlizal li si? a v uchilishte? shto govorish gluposti?!!!! znaesh li kolko igri ima koito razvivat i misleneto i logikata? znaesh li kolko mnogo moge da se nauchi ot internet? iskash do vurnesh vremeto nazad?! tezi koito bqgat ot chas sa bqgali vinagi i pak shte si bqgat, no v kvartalnata gradinka pri cigarite, alkohola i narkoticite. i za tqh shte kradat. tezi "udovolstviq" sa mnogo po-skupi. a 8 godishi narkomancheta za sajalenie ima... tezi, koito ne jelaqt edna kniga da prochetat - te pak shte si gledat TV po 4-5-6-.. chasa. "HAIDE DA OVALQME TV V KATRAN I PERA"

Тема Za Zmeiaнови [re: Змей Муравянин]  
Автор Alfa ()
Публикувано11.01.00 01:35



Ti sigurno Zmei nikoga ne si siadal da igraesh niakoia igra poneze sas sigurnost ste ti bade trudnichko.Te igrite ne sa napraveni za prostaci. Po otnoshenie na karvishtata v igrite i raznite zestoksti , da naistina poniakoga igrite sa i takiva obache spored edno sociologichesko zapadno prouchvane decata tochno po toia nachin izrazhodvat natrupanata si otricatelna energia. Ti sigurno si mislish kak edno dete siada i igrae dva chasa Blod II i posle grabva edna pushka i tragva da trepe hora v kvartala. A pak nakraia da vi kaza. kolko mnogo se draznia kato kaze niakoi kak horata si plastali danacite na zapad, kak Windowsa struval edi kolko si na zapad kak taka nie ste plastame po malko i taka natatak za benzina ,hranata i dr.OBACHE, nikoi ne kazva che v USA naprimer moze da plastash 30 % i poveche ot dohodite si za danaci i osigorovki no sas 150 $ iadesh na mesec, 500 $ plastash zaem za apartament i oste tolkova za kola primerno i ti ostavat za harchene + za spestiavane po niakoga i to kato rabotish normalna ne visoko platena rabota. A BRE CHOVEK nie da iadem niamame pari kamo li za apartamenti i koli ( novi) a te na 300 $ zaplata ti vzimat polovinata i poveche. E kak taka ste nakarash chovek da dade 150 $ za danak kato na nego 300 $ ne mu stigat da se hrani i oblicha normalno kamo li semeistvo da gleda pak da ne govorim za spestiavane za apartament i t.n Razbiram da vzimame po 3000 $ na mesec pri teia ceni i da plastam s kef 1500 kato znam che patishtata ste sa nared, medicinskoto obsluzvane, policiata biznesa mi vsichko ste e ok.

Тема Абе, Змейче!нови [re: Змей Муравянин]  
Автор TaxPayer ()
Публикувано11.01.00 09:13



Не се бой! И мойте деца прекарват немалко време пред компютъра! Предпочитам да се бият във виртуалното пространство отколкото в действителност, както сигурно би предпочел ти. За твое сведение преди 10-20 години, когато нямаше компютърни клубове, имаше сума деца, които НЕ четяха книги. Не те знам какъв си, но тогава имаше едно дружество за разпространение на знания "Георги Кирков". От там идваха едни лектори по предприятията, които ни обясняваха, че на запад престъпността идвала от киното и телевизията. Щото, видите ли, на американците им филмите им били със секс и насилие и затова те имали такава престъпност. Това беше по по повод на видеото, което беше започнало да се появява и у нас. Така, че затрижений за своето и това на околните душевно здраве, недей да седиш повече пред компютъра, защото вече съвсем започва да ти личи! Катран и перушина! А, може ли и "Желязната вдовица"? Или направо на кладата, а?

Тема Лудият си ти, бе хитрецнови [re: Змей Муравянин]  
Автор Chitatel ()
Публикувано11.01.00 09:58



Pochvam da si mislia, che ne mojesh ili ne iskash da razberesh za kakvo govorya. Estestveno, che nyama da te ostavyat, samo che kriteriya, po koito se precenyava kolko danuk da ti vzemat e po-razlichen- v smisul che osven za mandja eventualno moje da ti ostanat i pari za drugi neshta, a i mesechen dohod ot $200 ne se broi za visok :) S edna duma - govorya za standarta na jivot. Ne moje pri tukashnia standart danuchnata tejest da e ravna, che i po-visoka ot tazi v germania. Vsushnost jivota pokazva, che moje, no ne bi tryabvalo da e taka.

Тема За нелинови [re: Защо]  
Автор нели ()
Публикувано11.01.00 10:17



Както стана ясно,такива като мен са извънземни в тази компа- ния.Моля обясни на извънземното как се прави предприемачество без начален капитал.Защото моето извънземно семейство живее наистина от заплата до заплата и някой и друг заем.

Тема за Змейя който много знаенови [re: Змей горянин]  
Автор Ташо ()
Публикувано11.01.00 10:43



Абе я ни кажи тогава на нас незнаештите защо като си си плаштаме на любимите ни бирници те си купуват коли за здравната осигурителна каса.... А в същото време четем във весниците ,че в болниците мрат хора поради липса на медикаменти ??? А ти знаеш ли с какво помага държавата за новородено бебе а?Да не говорим че бебе 2000 се оказа ромче.....което за малко да висне на нас данакоплатците в няке сиропиталище. Ти за кой работиш бе гущер?

Тема Za Zmeiaнови [re: Alfa]  
Автор Chitatel ()
Публикувано11.01.00 11:02



Muchno mi e kato si pomislia kakvo shte e tuk sled 10-15 godini. S tozi nisuk standart i lipsa na tehnologichna kultura v BG prosto shte ostanem ne 50 godini nazad, a 60 vstrani ( imashe edin vic takuv nyakoga ). Dokato ima idei ot tipa na Zmeyovite za neobhodimostta da se primiryavame s mizeriata i da si plashtame za da ya poddurjame ravnomerna shte e vse taka. Mnogo e lesno da si populist v bedna durjava - Shte vzemem poveche ot tiya s visokite zaplati ( tuk taka narichat mesechina dohod ot $200 :)) i shte go dadem na ciganite za da ima kakvo da yadat. V tozi moment edin chovek, koito e uchil 5-7 godini i sled tova ot grandioznata mu zaplata polovinata se uddurja za socialni celi pochva da se pita kakvo stava. Za kakvo se trepe da raboti, kato mu ostavat primerno $100 chisti pari mesechno, a negramotnia ciganin, chudesht se ot koi blok da svali aluminievite drujki na vratite si dokarva da kajem $30-$50 ot socialni pomoshti shtoto e napravil mnogo deca. E - az ne iskam da jiveya v myasto kudeto funkciata na durjavata e da razpredelia mizeriyata poravno. Predpochitam da ima seriozno razsloenie v dohodite na obshtestvoto i vseki da se opitva da uspee. Inache horata prosto ne sa motivirani - Za kakvo da rabotya uporito kato durjavata shte mi vzeme polovinata za da si izdurja burokratichnata mashina i edna kupchina hora, koito po nyakakva prichina prosto nishto ne pravyat.

Тема За тъпака, който нищо не знаенови [re: Ташо]  
Автор Змей Муравянин ()
Публикувано12.01.00 22:17



Виж си правописа, бе мушморок и тогавай се гъбаркай със стария. Ти не знаеш за кого работя, но аз знам за кого работиш ти - за ония, дето искат социализъм - всички на копанята, никакви данъци, панелка, трабантче и осигурена лятна отпуска в бунгало. Ами трябва да свикнеш, че на твоя свят няма нищо безплатно. Що не отидеш в Северна Корея, където няма абсолютно никакви данъци и после ни давай андрешковски акъл

Тема За нелинови [re: нели]  
Автор Защо ()
Публикувано12.01.00 23:27



Който иска намира начин, другите оправдание. Писна ми от държавни служители, обяснявящи ми какъв бизнес щели да започнат ако имало кой да им даде 50-100 хиляди долара. Ама нямало. В момента три банки имат кредитни линии,за започване на малък бизнес. Евробанка, Насърчителната и ДСК. Сега следващото оплакване е . Ама аз имам само един апртамент, как да го заложа. И така нататък.Винаги излиза някаква пречка. Важното е да се оплакваме. А истината е, че не щем да си пуснем топлата службица, където не плащат много, но пък и нищо не вършим.

Тема Re:interesno!!!!нови [re: TaxPayer]  
Авторevi (Нерегистриран)
Публикувано07.07.05 13:25



Не четете отговорите преди да отговорите на въпросите, иначе няма да ви е интересно

1.Напиши името на човек от срещуположния пол.
2.Кой е любимият ти цвят от тези:жълт,черен,червен,син или зелен?
3.Първият ти инициал:А-Р,Л-Р,С-Я.
4.Месецът ти на раждане.
5.Кой цвят харесваш повече,черно или бяло?
6.Напиши името на човек от същия пол като теб.
7.любимото ти число?
8.Калифорния или Флорида?
9.Кое харесваш повече:Езерото или океанът?
10.Напиши желание.
.
.
.
.
.
.
Надолу
.
.
.
.
.
.Отговорите:
1.това е името на човекът,в който си истински влюбен.
2.Ако си избрал:
Червено-Ти си жив и изпълнене с любов
Черен-Ти си скромен и агресивен
Зелен-Твоята душа е щастлива и излъчваш спокойствие
Син-ти си човек със спонтанен характер
Жълто-ти си щастлив човек и даваш добри съвети на другите хора
3.Ако инициалът ти е:
А-К-имаш много приятели и любов в живота
Л-Р-Опитваш се да се насладиш на живота и любовта ти скоро ще разцъфне
С-Я-Обичаш да помагаш и бъдещето ти изглежда добро
4.Ако си роден в:
Януари-Март-Годината ще е много добра и ще разбереш че си се влюбил в този който не си очаквал
Април-Юни-Ще имаш силна връзка,но тя няма да трае дълго
Юли-Септември-Ще имаш незабравима година с много промени
Октомври-Декември-Годината няма да е от най-добрите,но ще откриеш сродна душа
5.Ако избереш...
Черно:Живота ти ще тръгне в различна посока,ще има много промени и ще се радваш на тях
Бяло:Ще намериш приятел който ще ти се доверява и ще направи всичко това,номоже и да не го разбереш
6.Това е най-добрият ти приятел
7.това са броят на близките приятели,които ще имаш в живота си
8.Ако избереш...
Калифорния-обичаш приключенията
Флорида-романтична душа си
9.Ако избереш...
Езерото-верен си на приятелите си и си малко резервиран
океан-ти си спонтанен и обичаш местата с много хора
10.желанието ти ще се сбъдне ако пуснеш това в друг форум до 1 час
Надявам се да ви хареса



Тема Re:interesno!!!!нови [re: evi]  
АвторЛилия (Нерегистриран)
Публикувано11.07.05 04:32



това за какво си го постнала тука?!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.