Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:52 28.04.24 
Мнения
   >> Вашето мнение
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема синът ми пуши треванови  
Автор една майка ()
Публикувано21.12.99 08:37



Случайно разбрах за това.Обеща ,че ще престане и за известно време бях спокойна.Но скоро установих ,че ме е излъгал и пак продъл жава.А е само на 17 години......... Как да му помогна?

Тема синът ми пуши треванови [re: една майка]  
Автор Ivofol ()
Публикувано21.12.99 09:53



Otdelete poveche vreme za sina si. Pogovorete s nego seriozno i spokoino za neshtata kato mu izlojite faktite za deistvieto na narkotichnite veshtestva i tiahnata vreda za tialoto na choveka. Sigurno shte se razberete. No ako toi iska da izbiaga ot niakakva deistvitelnost, koiato ne mu haresva i niama sila da ia promeni, samo razgovor niama da svyrshi rabota. Po-dobre e da mu pomognete da se spravi s problemite i/ili samotata.

Тема синът ми пуши треванови [re: Ivofol]  
Автор Андрей ()
Публикувано21.12.99 10:09



Важно е да се локализира проблема. След това се търсят пътища за решаването му. Все пак е поправимо - нали е само трева.

Тема Бъдете му приятел...нови [re: една майка]  
Автор Хитър П@ър ()
Публикувано21.12.99 10:40



... а не попечител. Бидейки му приятел можете да разберете защо го прави (хората споделят с приятелите си). И тогава може да се окаже, че това е неговия протест срещу нещо във вас, баща му, семейството ви. Нещо, което само вие можете да поправите. Поведението на децата е отражение (най-често) на нещата в семейството. Огледайте се хубаво около и във вас.

Тема синът ми пуши треванови [re: една майка]  
Автор майката ()
Публикувано21.12.99 10:59



Зная ,че причината е и в семейната среда.Една смърт,една болест промениха много атмосферата в дома ни.Той не ме иска за приятел. Казва ,че уважава усилията ми като родител,но не споделя плановете мислите си........

Тема синът ми пуши треванови [re: майката]  
Автор Ясен *<:о| ()
Публикувано21.12.99 11:16



"Клин клин избива." Насочете го към някакво по-интересно занимание: компютър, спорт, (философски) книги, музикален инструмент... Все пак се опитайте да поговорите. Не точно за тревата, а за причините. Може би той не вижда смисъл в живота си? Може би не го интересува какво ще стане след 1 година? От врели и кипели хора знам, че най-страшното е психологическата зависимост, не физиологическата... И побързайте! Защото докато е трева не е страшно. Но може и да премине на по-твърди неща... И пак от тия хора знам - тогава единственото решение би било ИЗСТРЪГВАНЕ от средата му - светкавично и насилствено. (Преместване в друг град, а най-добре в друга държава...) Но дай Боже да не се стига до там... Пожелавам ви късмет и мъдрост! Ясен *<:о|

Тема синът ми пуши треванови [re: майката]  
Автор Стамен ()
Публикувано21.12.99 11:20



...а откъде взима пари за търевата ??

Тема синът ми пуши треванови [re: Стамен]  
Автор дъщеря ми е пушила трева ()
Публикувано21.12.99 12:09



От няколко дни знам за това. Тя е студентка 4-ти курс. Няма проблеми в семейството. Пушила е защото обича силните усещания и експерименти. Много и емоционална , но подтиска емоциите си. Пише стихове. От специалистите разбрах, че въпреки "невинността" на тревата когато детето се опита да спре започват трудностите - появяват се халюцинации и гласове, които го командват. От няколко дни е на лечение. Като е изпаснала в криза глас и казал да си дойде в къщи и да прегърне майка си, но е възможно да бъде изкомандвана да извърши и друго. Тя сама е решила да се бори с това. Добре е да се обърнете към специалист по тези въпроси колкото се може по-скоро

Тема ne se pritesnjavajнови [re: една майка]  
Автор A. ()
Публикувано21.12.99 12:19



Az ziveja v zentralna Europa ot 8 godini- vseki treti pushi treva,az sushto. V Holland daze e suvsem legalno.Vazno e da ne se prekalajava-kakto s alkohola e.Spezialistite sa na mnenie, che alkoholut e mnogo po-vreden ot trevata.

Тема ne se pritesnjavajнови [re: A.]  
Автор дъщеря ми е пушила трева ()
Публикувано21.12.99 12:24



Tova e viarno. No v Bulgaria ne se kontrolora prodajbata na treva i ne se znae kakvo tochno se pushi. Ako imashe kontrol na tezi cigari shteshe da e po-sigurno.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.