Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:16 20.06.24 
Мнения
   >> Вашето мнение
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Имам нужда от вашето мнение!!!нови  
Автор Станислав ()
Публикувано15.12.99 22:49



Здравейте.Имам нужда от вашето мнение за тема по която пиша-"Насилието в нас-израз на (липсващата) Любов?".Т.е. има 3 тези-насилието е израз на любов,насилието е израз(резултат) на липсващата любов или нито едно от двете. Не се чудете за "е израз на любов"-на тази мисъл ме наведе една страхотна книга "Парфюмът" на Патрик Зюскинд.Там това се доказва.Но,няма значение-ИСКАМ ВАШЕТО МНЕНИЕ-дори и да е 1 изречение,дори и да не сте чели романа МОЛЯ!!!!!!Благодаря предварително.

Тема teza No4нови [re: Станислав]  
Автор qaz ()
Публикувано15.12.99 23:17



knigata ne sam chela. "ljubov" i "nasilie" sa dve nesavmestimi neshta! teza No4-nasilieto e rezultat ot lipsa na elementarno vuzpitanie. mene mama ne me e rodila za da me bie nqkoi si! na kraq na 20 vek sme! ima civilizovani nachini za razreshavane na raznoglasiqta.ostanaloto e ot peshterniq chovek.

Тема Имам нужда от вашето мнение!!!нови [re: Станислав]  
Автор Niky Niko ()
Публикувано16.12.99 00:19



Много ли ти е дълъг носа джудженце? Това е насилие без бой.Дефинирай понятието насилие Pls.

Тема Правете разликанови [re: Станислав]  
Автор Григорий Нанев ()
Публикувано16.12.99 00:23



между безсмисленото и нужното насилие.

Тема Имам нужда от вашето мнение!!!нови [re: Станислав]  
Автор D.D.Terziev ()
Публикувано16.12.99 03:25



po skoro izraz na nedostatachna lubov.Nasilie porodeno ot lipsa na lubov mai ne sashtestwuwa.Sawsem druga tema e nasilie porodeno ot omraza. primer - tq ne go obicha veche, ako toi ne q obicha nqma da pribegne kum nasilie , ako q obicha mnogo sushto , no ako ima malko lubov togawa e wazmogno da upotrebi nasilie. Tam kadeto ima naistina lubov ne moge da ima nasilie , ako nasilieto sashtestwuwa to nqma istinska lubov. Nasilie - Lubov -2 vzaimno izkluchvashti se neshta.

Тема Имам нужда от вашето мнение!!!нови [re: Станислав]  
Автор EmkA ()
Публикувано16.12.99 09:46



Чела съм книгата - страхотна е!!! Насилието най-често е признак за безсилие, неувереност в себе си. Човек който наистина обича не прибягва до насилие!!!!!!!!!

Тема Имам нужда от вашето мнение!!!нови [re: Станислав]  
Автор Мишо ()
Публикувано16.12.99 09:59



Насилието всъщност е израз на безсилие... звучи парадоксално, но е така! Човек прибягва до насилие тогава, когато вече не е способен да се справи с нещо по друг начин - за каквото и да става въпрос. Насилието е просто върха на айсберга, наречен "комплекс за малоценност". А любовта няма нищо общо с това - тя се гради точно върху противоположното: себеотдаването, но нека да уточним - става дума за ЛЮБОВ, а не за флирт, секс, брак, връзка, свалка, ревност, изневяра, перверзии и т.н. форми на взаимоотношения, които в ежедневието сме свикнали да наричаме, кой знае защо, със събирателното "любов"... горкият български език!

Тема май бъркаш нещо Станиславе...нови [re: Мишо]  
Автор Арчи ()
Публикувано16.12.99 10:32



Чел съм "Парфюмът" на Зюскинд, Станиславе, но ти май бъркаш нещо? ...Любовта априрори не търпи принудата (ако натиснеш- отлита), а насилието е нейна крайна фаза (на принудата де)... Може би в главата ти се въртят сцени за `всесилната господарка` ? Мазохизмът е разновидност/изключение при секса, не толко при любовта.... Арчи

Тема teza No4нови [re: qaz]  
Автор Станислав ()
Публикувано16.12.99 23:03



Благодаря ти за отговора.Напълно си права.Не мога да разбера защо обаче,имам чуството че насилието не винаги е предизвикано от липса на възпитание,нито пък липсата на възпитание винаги предразполага към насилие.Вярно-най-често те вървят ръка за ръка,но това далеч не ги прави неразделни.Засто не помислиш за насилието точно като извращение на вече "позастаряващата" ни култура?(справка "на края на 20 век сме").Според мен насилие в любовта има,но то не е естествено,не и е присъщо.ТО е резултат на опозоряването,обермислянето и от хората ...може би чрез свръх консумация?

Тема Имам нужда от вашето мнение!!!нови [re: Niky Niko]  
Автор Станислав ()
Публикувано16.12.99 23:17



Извинявай но как очакваш да те взема на сериозно,като в 1 изречение характеризираш насилието "смело"(наивно и прибързано,според мен),а в следващото ме молиш АЗ да го дефинирам.Не мисля че би се трогнал,нито че би се повлиял от моята дефиниция-ТВОЕТО мнение е НАЙ важно за теб(и най-вярно).А колкото до джудженце.....къде си тръгнал по интернет с тази терминология?ЖАЛЪК СИ СКЪПИ,ЖАЛЪК! Афектът настрана-Насилието,в случай че ти е убягнало,не е непременно "бой". Видовете насилие се разграничават-за физическото насилие си има термин-Брахиално Насилие.Освен него има и няколко други,като духовно например...Това че ти не ги умееш,не означава че те не съществуват.Задавайки този въпрос,аз визирах насилието в най-общия му смисъл.Това което ме интересува е вашето мнение за насилието така както ВИЕ го възприемате,можете да тълкувате темата както ви харесва.Ще ти бъда благодарен ако завбъдеще излагаш мнението си по темата,а не по мой адрес(или по адрес на външния ми вид).


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.