Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:39 11.06.24 
Мнения
   >> Вашето мнение
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Лъжите на женитенови  
Автор Излъган ()
Публикувано10.12.99 13:50



Защо според вас лъжат жените дори когато ги обичате и се отнасяте честно и добре с тях.Аз не мога за сега да открия причина, ако помогнете добре.

Тема За какво са те излъгали?нови [re: Излъган]  
Автор Шесто Чувство ()
Публикувано10.12.99 14:01



Речи и я ше ти река.

Тема Лъжите на женитенови [re: Излъган]  
Автор ЖЕНА ()
Публикувано10.12.99 14:30



Защото мъжете понякога не искат да приемат истината? Тогава жените трябва да ги излъжат. Защо си мислите, че се отнасяте честно и добре. Не прекалявате ли, Ви мъжете, с ревността, недоверието, липсата на внимание, на незначителни според Вас жестове - като например едно единствено цвете, малко помощ в домакинството, комплимент, нежност и т. н. Днес не е лесно да си жена, да е бориш наравно с мъжете за хляба си, за настоящето и бъдещето си, за отглеждането и възпитанието на децата си. Да, на моята баба й е било много по-лесно. Тя се е грижила само за домакинството и децата си. Посрещала е дядо ми винаги в изряден външен вид и с топла вечеря. Но от него винаги е получавала признание, подкрепа и сигурност. А Вие, Господин Излъган, можете ли да предложите всичко това на една жена? А питали ли сте се някога защо лъжат мъжете?

Тема Лъжите на женитенови [re: ЖЕНА]  
Автор ! ()
Публикувано10.12.99 16:29



Вземи се гръмни

Тема Лъжите на женитенови [re: !]  
Автор zh ()
Публикувано10.12.99 18:22



хехе! май и на теб не ти изнасят някои истини!:)))

Тема Лъжите на женитенови [re: Излъган]  
Автор zh ()
Публикувано10.12.99 18:32



аз мразя лъжите, дори и доста завоалираните или незначителни. за мен те унищожават доверието. но съм се убедила, че не всички обичат да чуват истината...не ми се ще да обсъждам този въпрос като присъщ за жени или мъже. прикачването на категория "лъжец" може да стане и за двата пола. е...с някакви нюанси на различие. та, Излъган, ако искаш конкретни отговори, трябва да бъдеш и ти по-конкретен. за обобщение ли става въпрос или за отделен случай?

Тема За жените само бой и е..ненови [re: ЖЕНА]  
Автор Мъжага ()
Публикувано10.12.99 18:37



... за да те уважават. Иначе ти се качват на главата и започват да се лигавят с искания за цветенца, нежности и пр. Хвърли един бой на любимата и да видиш как й минават всякакви мераци за лъжи и започва да те гледа нежно и любовно и да те пита искаш ли ракийка и салатка. Ако много знае, да си ходи при родителите или да си намери някой галантен европеец, ама де такива по нашите ширини? Дотогава само бой по манерката.

Тема Зверско Евала!нови [re: ЖЕНА]  
Автор Св. Скромни ()
Публикувано10.12.99 19:42



Това "объркване" между "традиция" и "настояще", в твоето изявление между женските задължения едно време и днес, ми напомня за едни познати. Дъщеря им се омъжваше. И семейството на жениха заявили, че по американска традиция семейството на булката поема разноските (всичките!) за венчавката. Говорим за венчавка, която евентуално излезе Д15 000. И познатите се завайкали. Да, и те са американци, и те я знаят традицията. Щом така баба ни го е правила, кои сме ние, че да го правим другояче?! Обаче Скромно Ваш чу за тези традиций и бабищини. С разликата, че Скромно Ваш е учил солидна доза САЩ история, и значи е чел туй-онуй по въпроса с "кореняшките американски традиций". А традицията за венчавката е, че булченското семейство поема изцяло венчавката, след което младоженецът завежда булката в семейното стопанство (със жилище!), предоставено от жениха! Или предоставя каруците и теглича, които ще отведат семейството към новото жилище. По време на оформяне на традицията, една венчавка е струвала около Д50, а 2 каруци с волове (ако семейството се надява на безплатна земя от Поселническия Акт) около Д300. По традиция, мъжът се оръсва повече, защото - по традиция - той е по-способен да припечели повече. Гледай какво нещо са народните традиций! Как няма да ги помниш. Ама на половина. И научих аз нашите познати да кажат, че по американска традиция те цепят Д15 000, но искат да видят, по същата американска традиция, нотариален акт за жилището на бъдещото семейство. Научих ги и на "компромис": може жилището да не е изцяло на жениха, но да видят банков документ, удостоверяващ Д15 000 капиталовложение от жениха, плюс компенсация за пазарни вариаций. Защото изръсените Д15 000 за венчавката са "твърди пари", и вложените пари в жилище могат да се изпарят при непредвидени положения. Значи, Д15 000 брой се равняват на Д30 000 вложени в жилище. Което е разумно. Това ще е капаро за Д150 000 къщенце. За младо семейство не е зле. Значи, "кореняшката американска традиция" работи и в днешни условия, да? Познатите се поназландисваха пред моите описания на американската венчална традиция. Тогава още пазех записките от студентските ми години. Показах им книги и записки от 1850-и-някоя, барабар с описания на венчавки "по традицията" (която е била чиста икономическа необходимост), с цени на каруци и волове и венчални рокли от Сейнт Люис (от където много ново-венчани са тръгвали да си търсят безплатна земя в Средния Запад). Подковах ги, значи, като че ще защитават дисертация по американска венчална история. Дадох им и копия на бумагите... Изобщо, задълбах нещата. Патриотизъм американски ли? Тук ли си, там стой, мене гледай! И след седмица познатият идва да ме види. Нахилен. Стъпва по-така, по като мъж, на два крака. "Ония се пишеха за големи патриоти", вика, "но ние им завряхме тяхния патриотизъм в дирниците." Не, нямало спорове. Нямало разногласия. Имало голямо преглътване и четене и пре-прочитане и пре-пре-прочитане на бумагите и всичките венчални традиций... Говорим за "върло-американски супер-патриоти". С наши думи, семейството на жениха се, такова, насрали... Не толкова от паричните последствия, защото са богаташи, а от унижението, че някакъв си имигрант, и то от България (за Бога!) да знае повече за "кореняшките" американски венчални традиций... Всеки луд с болката си. И в дух на американски патриотизъм решили да се разберат, и да поизменят традицията. Демек женихът нямал набавено жилище. Та двете семейства разделили венчалната сметка на равно. Иначе и аз много обичам традицийте! Поне моята половинка от тях.

Тема Лъжите на женитенови [re: Излъган]  
Автор Реалист ()
Публикувано10.12.99 20:30



Хей, излъган, ама ти си голям оптимист! Обичаш я, отнасяш се честно и добре и очакваш вярност до гроб. По-добре си вземи куче - не съм имал, но съм чувал, че са много верни, ако се отнасяш добре с тях и ги храниш редовно. Представи си, че ти се лепне някоя досадница - гледа те вярно в очите, честна е с тебе и "се отнася добре с тебе" (какво точно означава това - не те бие? храни те добре?). Е, това достатъчно ли е за една вярност? Може просто да не си пада по тебе жената, а за това че си отнасял добре с нея, си си получил наградата, предполагам - но не трябва да очакваш твърде много. А е гадно да се преживее. Всъщност, по-лесно е ако си го обясниш с "жените са такива".

Тема Лъжите на женитенови [re: Реалист]  
Автор Реалистка ()
Публикувано10.12.99 22:06



Всички хора лъжат....не се опитвайте да ме убедите в противното.... Темата Лъжите на жените....със същият успех може да се казва и Лъжите на мъжете ! А ти Излъган, ако искаш да получиш конкретен отговор - задай темата по конкретно...


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.