Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:21 27.09.24 
Мнения
   >> Вашето мнение
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Bihte li mi dali suvet. Ne polzvaite taksita 1289!нови  
Автор Dessislava ()
Публикувано08.11.99 17:32



Zdraveite! Pisha vi, zashtoto za poreden put biah izlugana i zaplashvana. Omruzna da turpia i da si traia v tazi durzava. Prichinata za koiato vi pisha e slednata: V subota vecherta se pribirah ot kupon i zashtoto proiavih nerazumie da si povikam "izpitano" taksi po telefona, hvanah ot ulizata purvoto koeto mina. To beshe 1289. Vozih se okolo 5 km (tarifata mu beshe 460 lv. noshna) i naglia tip mi poiska 5000 lv (stari). Az suotvetno se vuzprotivih i kazah che tova e ludost i otkazah da mu platia tolkova mnogo. Toi me zaplashi i vuobshte stana strashno. Nakraia mu platih i oskurbena i ozlobena se pribrah. Kak mozeshe da reagiram v takava situazia? Kak moga da "nakaza" tozi shofior. Nomera na taksito beshe "C 5365 AA". Obazdah se vuv firmata, no tam go prikrivat.

Тема Bihte li mi dali suvet. Ne polzvaite taksita 1289!нови [re: Dessislava]  
Автор FAN ()
Публикувано09.11.99 11:20



NAPISHI OFICIALNO OPLAKWANE DO MINISTARA NA TRANSPORTA WILHELM KRAUS, KOJTO RAZRESHAWA FIRMITE ZA TAKSITA, OPISHI PODROBNO KAKWO SE E SLUCHILO BEZ DA SPESTJAWASH NISHTO I SI WZEMI WHODJASHT NOMER NA PISMOTO SI OT TRANSPORTNO MINISTERSTWO. TO SE NAMIRA DO ZENTRALNA POSHTA. ISKAJ PISMEN OTGOWOR /DLAVNI SA DA TI OTGOWORJAT DO 1 MESEC/. POSLE PUBLIKUWAJ OTGOWORA IM TUK I SHTE WIDIM KAKWO DA NAPRAWIM. TI SI W PRAWOTO SI I NE SE PRITESNJAWAJ DA SI TARSISH PRAWATA. PAK I KRAJNO WREME E DA ZAPOCHNAT DA UWOLNJAWAT BAKSHISHI LAJZI I PROSTAZI. TOWA KOETO TI SE E SLUCHILO SI E NAPRAWO GRABEJ I MOJE DORI DA BADE ZAWEDENO DELO PO SMISALA NA NAKAZATELNIJA KODEKS. USPEH!

Тема Bihte li mi dali suvet. Ne polzvaite taksita 1289!нови [re: FAN]  
Автор venko ()
Публикувано09.11.99 14:58



Za sledwashtoto taksi probwai salzotworen sprei ili elektroshok - mislia che towa shte pomogne :-) - malko e kraino no wse pak...

Тема Координати на Министерство на транспортанови [re: Dessislava]  
Автор Млад човек ()
Публикувано09.11.99 15:54



Министерство на транспорта Пресцентър Валентина Лулева - началник София 1000, ул. Левски 9 тел. 9885329, факс 9885329 E-mail: vluleva@mt.government.bg Web site: www.mt.government.bg

Тема Bihte li mi dali suvet. Ne polzvaite taksita 1289! [re: Dessislava]  
Автор Pesho Angelov ()
Публикувано09.11.99 17:30



Zdravei Desi,pishe ti shofior na taxi imenno ot spomenatat firma.Kakvo da ti kaja,nepriatna rabota estestveno.Takiva jivotni kolegi mnogo.Loshoto e che e nevazmojno takiva hora da se kontrolirat ot nikoi.No bih ti kazal kakvo da pravish,kogato hvashtash taxi.A to e mnogo prosto.Prosto pitai kolko shte mi izleze do edi kade si gore dolu.Tova e vapros s koito zakopavash totalno takiva idioti kato tozi.Zashto li?Ami gledai sega,ako toi ti kaje goliama suma ti razbira se niama da se kachish i shte si namerish drugo taxi.Ako pochne da uvarta s prikazki ot roda na mi ne znam,moje da ima zadrastvane ili pak,kolkoto aparata pokaje,e niamash rabota veche s toia.Az sam v tazi rabota ot 10 godini i triabva da tikaja che edin normalen bakshish vinagi moje da opredeli kolko shte struva kakavto i da e kurs s greshka ot + - 500-600 lv. Tova e.V kraina smetka vinagi kogato chovek kupuva neshto pita kolko struva.Ne razbiram zashto klientite(niakoi)napravo se kachvat,zapoviadvat edva li ne kade da hodim i tolkoz ne gi interesuva cenata.E da majete niamat grija,no jenite ste idealnata jertva v takiva sluchai.Nishto ne mojete da im napravite,tova e fakt.Takiva sme si-balgari.Niama smisal da se iadosvash i da si trovish netrvite,prosto pitai.

Тема Bihte li mi dali suvet. Ne polzvaite taksita 1289!нови [re: Dessislava]  
Автор Kid ()
Публикувано09.11.99 18:54



shto ne zaradwash niakoi reporter na goliam westnik sys hubaw material. bydi sigurna che ako toi si swyrshi dobre rabotata taia firma shte pretyrpi po-golemi zagubi ot teb (nezawisimo ot razlikata w mashtabite). postaraj se iasno da znaiat horata za tozi shofior i nomera na kolata mu. e, pone drugia pyt shte si po-wnimatelna. ami towa e...

Тема tochno taka :))нови [re: venko]  
Автор praktikuvasht ()
Публикувано09.11.99 20:04



.

Тема Bihte li mi dali suvet. Ne polzvaite taksita 1289!нови [re: Kid]  
Автор Pesho Angelov ()
Публикувано11.11.99 12:04



Zdrasti Desi,pak sam az-taxi driver.Absolutno si prava ,che zaradi takiva kato tozi si patim nie chestnite.Nie gi mrazim mnogo poveche ot vas klientite,zashtoto vie prosto shte se kachite na druga kola,no na nas slavata ni veche se nosi. Taka kato gledam i cheta mai taka stava s cialata ni darjavica i celia ni narod-sadiat za nas po razni izmekiari i jivotni,koito niamat nishto obshto s nashta sashtnost kato hora.I ne vijdam izgledi neshto da se podobri kam po dobro.Ne znam dali si chela dneshnia "Trud".Tam ima statia za emigriraneto na mladite hora.Kato ia prochetoh mi stana mnogo cherno-vsichko tam e tochno takla i otchaivashto.Ta mislia si,to pone taxitata da ne nio biaha nared,ami vsicho. Pitash za kakvo s tia stikeri-za pred DAI-darjavnia organ koito ni kontrolira.A te sa moje bi nai korumpiranite tipove,zashtoto sam vijdal kak puskat koli za taxi,koito za nishto ne stavat. Osven tova te sami sa mi kazvali che moje bi 90% ot taxi v Sofia imam"pompichki"E kak ti se struva tova-hem znaiat,hem ne predpriemat nishto.Ta znachi samite DAI ne predpriemat nishto,ta koi da gi spre togava,bezzashtitnite momicheta kato teb li?Ne stava nali? A za sajelienie taxito v Sofia si e napravo neobhodimost a ne luks,zashtoto kato vijdam kakvo stava po gradskia transport,si mislia che vseki uvajavasht sebe si chovek,vaobshte ne triabva da razchita na nego.E da no vse s neshto tribva da se predvijvash razbira se.Do niakade e reshen tozi problem s marshutkite,no neka badem chestni,sutrin ako reshish da hodish s marshutka i da gonish chas,nai veroiatno shte zakasneesh-vse sa full-max.I kakvo ostava samo taxi,no pak tam veche sa poznatite problemi. Bih ti dal oshte edin savet,polzvai nai veche 12-80,bivshite darjavni taxi.I to nai veche ladite.Samo pri tiah sa istinskite shofiori,koito znaiat ot kade da minat za nai barzo.Vsichki ostanali,osobeno o,kei sa povecheto novobranci i dori da imat jelanie da te obslujat max.barzo,ne mogat zashtoto ne poznavat Sofia. Stiga s tia taxita.Ti kakvo bachkash vsashtnost?10 chasa na den mi se vijdat mnojko mai ne ti e lesno?

Тема Bihte li mi dali suvet. Ne polzvaite taksita 1289!нови [re: FAN]  
Автор Kam FEN ()
Публикувано11.11.99 12:21



Priatelu,az sam Pesho,bakshisha.Ministara za koito govorish nai veroiatno vaobshte niama i da razbere che Desi mu e pisala.Tezi hora se zanimavat s kakvo li ne no ne i s rabotata si.Taka naprimer,znaesh li che sam Kraus e zakupil 2000 novi Astri,koito iska da puska kato taxita.I saotvetno,seshtash li se koi shte ima izgoda ot novata naredba za tahitata i mnogo iako niama da ima?Az bih ti kazal koi niama da ima-izkluchvam nas bakshishite.Pri vavejdane na ogranichenieto za taxi do 1 godishna vazrast na kolata shte stane taka che shte ima okolo-2-3000 taxita za Sofia.Tova neminuemo shte digne tarifite,da ne govorim che ne se znae dali za 5 km,kakto se e vozila Desi,niakoi shte ti obarne vnimanie.Spomni si kak se vbzimashe taxi ot garata primerno do Mladost-goliam zor beshe. Taka che klientite shte sa nai vtreshno,pak neka sa chisto novi kolite.Osven tova,edno e 3000 choveka da plashtat patent ot po 500 lv., drugo e 35000 da plashtat.Taka che dori i darjavata e vtreshno,neshto koeto za mezn e prezedend.Da ne govorim pak kolko zastrahovateli hranim-samo taxi plashta 40% otgore za grajdanska zastrahovka i samo za taxi Zlopoluka e zadaljitelna..Ti naprimer platil li si zastrahovka zlopoluka? Ima i oshte neshto.Pazara na koli shte se srine,osobeno shto se otnasia za ruskite koli.Chovek shte moje da si kupi lada slance za po 1000 marki pri tova s gazova uredba.I kakvo se poluchava?Skapi taxita,evtini ladi,ami mnogo iasno che shte e po dobre da si kupish lada pak ako shte i jalta da e i da si hodish s neia na rabota ot kolkoto da polzvash taxi.I togava ako sega ioma zdrastvane i niama mesta za parkirane,to posle shte ima 3 pati po goliamo zadrastvane.A tovaudria direktno vseki chovek jiveesht v Sofia.

Тема Bihte li mi dali suvet. Ne polzvaite taksita 1289!нови [re: Pesho Angelov]  
Автор hehe ()
Публикувано11.11.99 16:02



Az kato spra taxi i vidia ce ne e ot tezi za koito sum siguren - mu kazvam da si hodi. 1289 ili "bulgaria" sa edni ot nai-skupite i luzat mnogo . Narocno si sloziha lepenki i telefon da prilicat na 1280 koito gore-dolu stavat. A kolko mnogo imitirat 2121 - ama az gi poznavam i gi razkarvam. 1263 sa svestni ama sa malko.


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.