Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:40 07.06.24 
Мнения
   >> Вашето мнение
Всички теми * *Кратък преглед

Тема Оптимизъм/Песимизъм;  
Автор смислов ()
Публикувано03.11.99 14:09



Разхождайки се напред-назад из клубовете, попаднах на един Човек, който има оптимизъм толкова, че да раздава на всички ни тук. Та от къде направих връзката? Четейки този човек (неговата тема е много различна, но не това има значение) се сетих за темите "Поне една причина за да напусна България", "Недейте" и май имаше още една от Черния списък, където сблъсъкът на мненията "за" и "против" е доста силен и категоричен (НЕ разбирайте кавга или раздор). (докато се обясня ще си забравя мислъта :-)) Може би ще ви се сторя противоречива в изказването си, но мисля, че това ми е целта, а и разбира се да разбера и Вашите мнения. Има една мисъл, която ми е любима и която се опитвам да следвам : Think global, Act local (милси глобално, действай локално). В тази връзка си мисля, че ние се раждаме тук (няма значение къде) и сега (няма значение кога) с единствената цел да допринесем за развитието на тази Цивилизация (а и да оставим някой, който да продължи). В тази връзка исках да ви кажа : Забравете границите (политическите, въпреки, че са ограничение за повечето от нас), нека всеки бъде там, където е видял възможност за изява, където може да е полезен. Е наистина не мога да обхвана всички аспекти, за което моля да бъда извинена. Другата гледна точка (ето ви го противоречието), е че ние се раждаме на място и сред хора, които ние избираме преди физическото си раждане (хей, не ме освирквайте, това не е моя теза). Избирайки си мястото, ние идваме с предварително поставена цел, която при "заемането" на физическото си тяло забравяме и трябва да открием и следваме. Е, ние според тази теза сме избрали България в доста сложен момент. (ако това е вярно :-), що за мазохизъм сме прявили? и май сме надценили силата да духа си?! Всъщност, противоречието не е толкова голямо, защото и в двете мнения (ги наричам) се съдържа смисъла, че трябва да допринасяме за развитието (във всичките му измерения и наименования) на света или каквото си поискате. Е, кажете нещо :-)

Тема Оптимизъм/Песимизъм;нови [re: смислов]  
Автор BRAVEHEART ()
Публикувано03.11.99 19:07



Хм, много интересно - А ти момиче ли си?

Тема Оптимизъм/Песимизъм;нови [re: BRAVEHEART]  
Автор Normalnia ()
Публикувано03.11.99 21:48



vsashtnost tvoeto mnenie ne prisatva iavno, kriesh se zad drugi misli i obshti frazi istinata e che nishto niama smisal no ako tova ti pomaga mozhesh da mu pridadesh tazi civilizacia edva li e neshto koeto mnogo bih iskal da se razviva , imaiki v predvid do kakvo e dovelo dosegashnoto i razvitie taka che ako biha na tvoe miasto bih si potarsil po drugo obiasnenie za "smisala" "edno zhivotno mi prizna, ne vizhdam nikade SMISALA, zhivotno tapo smisala vsashtnost se vizhda dobre, drug e vaprosa che ne me valnuva" otgatni otkade e tozi smislen citat ;))

Тема Оптимизъм/Песимизъм;нови [re: Normalnia]  
Автор Aurora ()
Публикувано03.11.99 22:54



А какво е оптимизъм? И какво е песимизъм? И не е ли това едно и също?

Тема Оптимизъм/Песимизъм;нови [re: Aurora]  
Автор Член1 ()
Публикувано04.11.99 02:36



Въпрос на гледни точки.

Тема Оптимизъм/Песимизъм;нови [re: Normalnia]  
Автор смислов ()
Публикувано04.11.99 10:12



матира ме:-) наистина не мога да позная....

Тема Оптимизъм/Песимизъм;нови [re: Aurora]  
Автор смислов ()
Публикувано04.11.99 10:14



За мен това е гледна точка....т.е. едно и също нещо погледнато от два противополни полюса.... :-)

Тема Оптимизъм/Песимизъм;нови [re: Член1]  
Автор смислов ()
Публикувано04.11.99 10:15



Разбира се и аз исках да чуя(прочета) Вашите в случая и твоята, ако искаш да я споделиш, разбира се :-)

Тема Оптимизъм/Песимизъм;нови [re: смислов]  
Автор Член1 ()
Публикувано04.11.99 11:48



Е ми ето ти една- Оптимизъм- на никой не е помогнал Песимизъм- на никой не е попречил. Мисълта е на даскала ми по Операционни системи. Ето и още една мисъл от него: Въпрос на време е Майкрософт да бъдат овладяни и тяхното влияние в софтуерния пазар драстично да бъде намалено

Тема ;-))нови [re: Член1]  
Автор slaff ()
Публикувано04.11.99 17:42



Mdaaaaa - i spored men e taka osobeno za M$ ;-))


Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.