Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:40 06.05.24 
Мнения
   >> Вашето мнение
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Нека изучим Английските псувни и цинизми!нови  
Автор TheDeflorer ()
Публикувано30.08.99 19:25



Мисля, че е редно да има една рубрика, в която всеки да може да докладва известна нему псувня или цинизъм, както и съответният и превод на Английски (като начало). Смятам, че изучаването на тези изрази е наложително, а пък източниците са ограничени. - Нека да обогатим Общата си Култура!

Тема Нека изучим Английските псувни и цинизми!нови [re: TheDeflorer]  
Автор Borislav ()
Публикувано30.08.99 21:31



Zashto samo anglijskite? Predi njakolkogodini bjah komandirovan za 2 godini v Mexico. Momchetata, s koito raboteh, vednaga vzeha da me pitat za psuvni i drugi spomagatelni dumi na bulgarski. Az govorja i drugi ezici, ta im napravih rechnik mezdunaroden s kakvo li ne. Beshe mi mnogo smeshno, kogato pochneha da se psuvat na bulgarski.

Тема Чакай малко, бат-ей!нови [re: Borislav]  
Автор Св. Скромни ()
Публикувано30.08.99 22:19



Това, че в английския една дума става и на глагол, и на съществително, и на наречие, че и на още разни речникови чаркове - много силно положение прави, значи! Българският все още блести с наставките и производните - океански дълбини в разбушувалата се мъжка душа! Примерно, едно е "мамичката ти", друго е "мамата ти", изтънченото "мамчицата ти", и съвсем по-сериозно е "мамката ти". Българският вади (така да се каже) дебела и дълга чуственост. Обаче английският бие по производственост. Като заглаголиш една поредица към някого, че и я прицелиш точно... Все едно камион блъска котка... Това, което най на края би минало през главата на котката, е нейният анус. Ако си спомняш шегите по "взаимодействие между малки животинчета и камиони". Та сър Дефлоратор добре го е усетил, положението с псувните. Ето, подготвил се е, английски прякор си е турил... Това на шега! Йо, Дефлоратор - да не вземеш да се засегнеш?! Сега обаче малко по-сериозно, значи. На тема името "Deflorer". Нещо закачи зъбчатите колела от темата на разказа за педерасткия парад. Та значи, в тези неща човек трябва много да внимава! Не само в смисъл да си подритва изпуснатото портмоне до стената, и там, с гръб към нея, внима-а-телно да клекне да си го вземе. А и в избора на прякор. Примерно, някои сан-францискански юначаги за дефлоратор смятат дупето, което е, ъ-ъ, зацапало, ново-пробван и девствен, такъв, разбираш. Силно положение, "Deflorer"! Прекалено силно! Трябва много точно да се използва. С предупреждението, че за леворезбари не се нито превежда, нито тълкува. А стига вече, че ще взема да се изкуша да отприщя вицовете... А не му е времето, в тези политически времена...

Тема dajte i ruskite te syshto imat biseriнови [re: Св. Скромни]  
Автор georgig ()
Публикувано31.08.99 08:13



.

Тема Нека изучим Английските псувни и цинизми!нови [re: TheDeflorer]  
Автор are ()
Публикувано02.09.99 09:16



MI TE ANGLICHANITE SI IMAT SAMO EDNO "@!#$" I "@!#$ OFF" IZWOD:TE NE MOGAT DA PSUWAT.

Тема Браво, А така, Ашкоусум, Бориславе!нови [re: Borislav]  
Автор TheGiant ()
Публикувано02.09.99 15:08



Това което си направил е похвално! Не трябва да се стискаме и да си пазим псувните само за нас. Нека приобщим и другите народи! Предложението ми като начало да използваме английски е само за да се сложи начало. За добро или за лошо този език е най-популярен и е хубаво да го владеем добре. Защо не публикуваш нещо от твоят богат опит?

Тема Браво, А така, Ашкоусум, Бориславе!нови [re: Borislav]  
Автор TheDeflorer ()
Публикувано02.09.99 15:08



Това което си направил е похвално! Не трябва да се стискаме и да си пазим псувните само за нас. Нека приобщим и другите народи! Предложението ми като начало да използваме английски е само за да се сложи начало. За добро или за лошо този език е най-популярен и е хубаво да го владеем добре. Защо не публикуваш нещо от твоят богат опит?

Тема Нека изучим Английските псувни и цинизми!нови [re: are]  
Автор Borislav ()
Публикувано02.09.99 21:02



Ne e taka. Shte se opitam da namerja njakoi ot biserite i shte gi napisha na chata. Kakto s bulgarskite, taka i s anglijsoto f.... mozesh da napravish tsjal razgovor.Mozesh daze da go izpolzuvash v uchtiva forma :-) Te sa tsivilizovani.

Тема Момчета, това някакъв мъжки клуб ли е?нови [re: Св. Скромни]  
Автор ' ()
Публикувано03.09.99 19:08



И ако насериозно сте решили да нищите темата - бихте ли обърнали внимание дали в другите езици най-популярните псувни са свързани точно с майките? И какво по-точно значи "Да ти еба майката" - нещо лошо ли трябва да е свързано със секса. Аз пък винаги съм си мислила, че секса трябва да е нещо хубаво. Да, ама ако е така - защо същия глагол се използва в закани?

Тема Че е просташко - така е!нови [re: ']  
Автор Св. Скромни ()
Публикувано03.09.99 19:51



Но не мислете, че българите са уникат. В простащината на псувните, искам да кажа. Имам скромни познания по въпроса, и с моя ограничен опит бих обобщил две "псуване зони", поне за европейските езици: южна, и северна. Южняците, където са и българите, много наблягат на "майка". На лична майка, на обществена, на всякаква майка, че и на божата майка... В това аз виждам дадена душевна чистота - защото псувните биват прицелени към полови актове, които са явно нереалистични. Даже ако това е единствено заради възрастта на прицелената личност. Значи, нещо като "псувня за показ", без насъщна закана. Северняците са по-практични. Те не се лигавят с идеи за полов акт с баби и разни урунгели. Тяхните псувни са много по-, как да го кажа, по-осъществими. По-застрашителни. В крайна сметка - по-просташки. Но обединяващата жилка в псувните от двете зони е, че половият акт е превърнат в изява на насилие. И предполага, че единият партньор (жената) аксиоматично е против. Няма да Ви губя времето с разясняване на корените и захранката на тези връзки между полов акт, насилие, и женско нежелание. Психолози са правили кариери от трудове по тези въпроси. Аз бих казал, че псуването бива придобито чрез подражание или влияние от обкръжаващата среда. Аз прекарах моите юношески години в Африка - и далече от "мъжки" изяви. Така и не се научих да псувам на български. Думите ги знам, мога да ги нижа в псувни - но не влагам правилните чуства... На английски също не псувам. Научих английския литературно преди да дойда в САЩ, и после даже като работник "езиковата" бариера ни делеше, пък и аз не желаех да я прескачам. По-голямата част от моя живот в САЩ съм прекарал всред образовани и културни хора (образование не винаги значи култура - макар че култура без образование няма), където псуването се смята за неприемлива грубост. Та и на английски знам псувните - но пак не ги ползвам. Не виждам с нещо да съм ограничил личното ми развитие - или да съм изпуснал нещо от живота, заради това, че не псувам. Но шарен свят! Хора всякакви. Българската поговорка "Всички мъже една майка ги е раждала" важи, но в много общи линий - и не винаги покрива псувните.


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.