Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:22 01.05.24 
Мнения
   >> Вашето мнение
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Унижожаването на Мавзолея - за и против?нови  
Автор Безработен ()
Публикувано03.09.99 12:38



Интересно какво мислите по въпроса и как се аргументирате?

Тема Унижожаването на Мавзолея - за и против?нови [re: Безработен]  
Автор Chaos A.D. ()
Публикувано03.09.99 15:16



Аз лично бях категорично против (не че мнението на някого от нас имаше някакво значение). Мисля че не трябва и не може да се руши историята каквато и да е била тя. Мавзолея беше символ на комунистическата епоха у нас - епоха превърнала се вече в история която никога няма да се върне на бял свят. Точно това прави сгради като мавзолея неповторими и ценни - урок за бъдещи поколения. Широко популярно е мнението че от историята трябва да се учим и да не допускаме грешките допуснати някога. Никъде не съм срещал мнение че е хубаво да рушиш историята (освен от днешните уравници на България). А и още нещо - аз така и не чух нито едно смислено обяснение от властващите сини комунисти защо разрушиха мавзолея. Един каза че не му харесвал, друг, че пречи на гледката. Може би не искат да им напомня за пртийното им минало а може би желаят да освободят място в историята за себе си - единствено като разрушители - не виждам като какви други. Предлагам на мястото на мавзолея да бъде издигнат паметник на Вожда и Учителя И.Костов. Това ще бъде не по малко значим урок за бъдещите поколения!

Тема Унижожаването на Мавзолея - за и против? [re: Chaos A.D.]  
Автор RATAMAHATA ()
Публикувано03.09.99 16:54



Звучеше смислено, докато не спомена "сините комунисти". Иначе, за историята съм съгласен.

Тема Унижожаването на Мавзолея - за и против?нови [re: RATAMAHATA]  
Автор MAHARATAHATA ()
Публикувано03.09.99 17:03



Правилно ! Напълно червени са.

Тема Унижожаването на Мавзолея - за и против?нови [re: RATAMAHATA]  
Автор Chaos A.D. ()
Публикувано03.09.99 17:25



Може би искаш да ми кажеш че днешните управляващи не са шайка бивши комунисти пребоядисани в синьо? Или не съм те разбрал?

Тема Унищожаването на Мавзолея - за и против?нови [re: Безработен]  
Автор Безработен ()
Публикувано03.09.99 17:52



Моля извинение за пропуска ми - темата съществува...

Тема Прочетете "Гъливер..."нови [re: Безработен]  
Автор Никотин ()
Публикувано03.09.99 18:00



В едно от пътешествията си попада в кралство , в което бушува гражданска война между привържениците на чупене на яйцето откъм острата страна и тези на чупене от тъпата ... Та стига с тези сини, червени и пембени комунисти , демократи и изолати. В нормалните държави такива разговори са смешни. Но там също на никой не би му хрумнало да взривява паметници (дори и спорни) . Колкото до другото - в очакване на "Рушители на съвременна България" - нека с по малко омраза живеем заедно в иначе хубавата ни страна.

Тема За Никотиннови [re: Никотин]  
Автор Chaos A.D. ()
Публикувано03.09.99 18:23



За Гъливер добре, обаче ми е дошло до гуша да ми казват как се прави в "нормалните държави". Всички знаем къде живеем и не е нужно да се напомня. Колкото до цветовете на комунистите - докато някоя от техните форми е на власт няма да бъдем причислени към твойте "нормални държави". Иначе си прав за омразата - насъбрала се е мамицата й! Трябва да разпускаме!

Тема RE..нови [re: Chaos A.D.]  
Автор Никотин ()
Публикувано03.09.99 18:45



Омразата започва от - и с - разграничаването . Ако имаме еднакви цели и задачи - а такива могат да се намерят за целокупния народ, сигурно е , че отрицателните емоции ще бъдат на доста по ниско ниво. Там е заровено кучето - в поставянето на цели .

Тема За Никотиннови [re: Никотин]  
Автор Chaos A.D. ()
Публикувано03.09.99 19:32



Харесвам филантропи - оптимисти, които знаят как трябва да еволюираме, като теб! За в бъдеще ще се задълбоча в изнамирането и реализирането на цели и задачи! И все пак не трябваше да разрушават мавзолея! Много поздрави и всичко най - хубаво.


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.