Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:45 23.05.24 
Мнения
   >> Вашето мнение
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема За чата и още нещо...нови  
Автор Чарли ()
Публикувано01.09.99 17:21



Отскоро открих чата на Dir.bg. Трябва да си призная, че от седмица съм малко обсебен, вманиачен или образно казано дрогиран от монитора пред мен, когато влизам в чата. Както и да е, надявам се това скоро да приключи, защото иначе лошо... Всъщност, в момента се интересувам от нещо друго - що за психологически парадокс е чата, какви ли са хората в него... и т.н. Не съм ходил още по сбирки, може би съм още нов, а може би още не ми се иска, но аз лично си мисля, че за един определен контингент от "пристрастени" към чата това е начин да се затворят от света, да избягат от самоличността си, дори може би да си сменят и пола, знам ли... В бъдеще дори замислям да доразвия тази тема, така че ще се радвам на Вашите коментари, каквити и да са те. Вашето мнение ?

Тема За чата и още нещо...нови [re: Чарли]  
Автор animal ()
Публикувано01.09.99 17:55



Чарли написа: ------------------------------- Отскоро открих чата на Dir.bg. Трябва да си призная, че от седмица съм малко обсебен, вманиачен или образно казано дрогиран от монитора пред мен, когато влизам в чата. Както и да е, надявам се това скоро да приключи, защото иначе лошо... Всъщност, в момента се интересувам от нещо друго - що за психологически парадокс е чата, какви ли са хората в него... и т.н. Не съм ходил още по сбирки, може би съм още нов, а може би още не ми се иска, но аз лично си мисля, че за един определен контингент от "пристрастени" към чата това е начин да се затворят от света, да избягат от самоличността си, дори може би да си сменят и пола, знам ли... В бъдеще дори замислям да доразвия тази тема, така че ще се радвам на Вашите коментари, каквити и да са те. Вашето мнение ?

Тема За чата и още нещо...нови [re: Чарли]  
Автор ПАЛАВАТА ()
Публикувано01.09.99 18:08



И АЗ ОТКРИХ ЧАТА СЪВСЕМ СЛУЧАЙНО ... ПРЕДИ 3 МЕСЕЦА . ОТНАЧАЛО НАСТИНА Е ГОЛЯМА МАНИЯ ...СТИГА ДА НАМЕРИШ ПРИЯТНИ СЪБЕСЕДНИЦИ... НО СЛЕД ВРЕМЕ ОМРЪЗВА ! ЧАТА Е ОСОБЕНО МЯСТО ! ОМАГЬОСВА ПО СТРАНЕН НАЧИН ! НО НЕ СЪМ ХОДИЛА НА СБИРКИТЕ - ДОРИ НЯМАМ НАМЕРЕНИЕ ДА ХОДЯ ! ЗА СЕБЕ СИ МОГА ДА КАЖА ЧЕ НИТО ИСКАМ ДА СЕ ИЗОЛИРАМ ОТ СВЕТА ..НИТО ДА СМЕНЯМ ЛИЧНОСТТА СИ ! ЧАТА Е НОВО И РАЗЛИЧНО МЯСТО КЪДЕТО СЕ ЗАБАВЛЯВАМ ! НО СЪМ ПОПАДАЛА НА МЪЖЕ КОИТО СЕ ПРЕДСТАВЯТ ЗА ЖЕНИ И ОБРАТНОТО ! ВЕРОЯТНО И ТЕ СЕ ЗАБАВЛЯВАТ ПО ТОЗИ НАЧИН ! Е ЗА СЕГА ТОЛКОВА ! СКОРО ПАК ЩЕ НАМИНА ! ЧАО !

Тема За чата и още нещо...нови [re: Чарли]  
Автор georgig ()
Публикувано01.09.99 20:26



ne sym kazal obache povtariam ideiata e vseki da si pravi kakvoto si iska stiga da ne prechi na drugite (naprimer da pishe samo s glavni bukvi ili da pishe samo toj) koeto naj-dobre se poluchava v net-a i zatova visia po 5 chasa na den i ne e nujno da e chat

Тема За чата и още нещо...нови [re: Чарли]  
Автор The Dolphin ()
Публикувано01.09.99 23:33



CHATA E ZARAZEN. VEDNAJ OPITASH LI GO I KRAI. PREDPOLAGAM , CHE SAVSEM MALKO NE SE PRISTRASTIAVAT. E I AZ KATO TEB SAM OTSKORO TUK, NO GLEDAM DA NE STOIA MNOGO V CHATA I PRED KOMPYITARA. VSE PAK MISLIA I ZA ZRENIETO SI. AKO SAM PO ZIAL DEN V NET-a DOSEGA DA SAM IZKREIZALA. BYE, BYE!!!

Тема За чата и още нещо...нови [re: Чарли]  
Автор ЛЮБОПИТЕН ()
Публикувано02.09.99 02:16



Пак да кажа - чатовете ( не само този в dir.bg, който по принцип е слаб като всички www чатове, дето са направени с цел да въртят banner-и) са нещо, което се преживява като дребната шарка. В началото човек се пристрастява, после си даваш сметка, че това не е истинския живот и там "хората не са това което са". Факт е, че 99% от разговорите в чатовете са абсолютно кухи и не си струва да се започват - какъв е смисъла за 1 час да говориш с 10 души и всеки да започва разговора с a/s/l и на третото изречение да се чудиш за какво изобщо да си говориш с младежа отсреща, който очевидно търси отговор на въпроса a/s/l в интервала 14-16/f/somwhere . Лично аз харесвам повече offline дискусии от типа на тези клубове - човек не е длъжен да търпи всякакви навлеци дето му викат "здрасти. ква музика слушаш ?" и можеш спокойно да кажеш каквото искаш. Пък шанса някой, kojto не може да се концентрира за повече от 3 минути върху нещо да напише смислен постинг тук е значително по-малък от този някоя тиква в IRC да се изцепи с нещо от типа "Elate na #tehno - tam e kupona". Изобщо - със ставането на интернет достъпен за все повече хора "качеството" на разговорите става все по-ниско. Това е като яденето на пуканки в киносалоните - колкото "по-отворени" стават пуберите толкова по-трудно се чува в киното какво се говори щото народа рупа ли рупа. За какъв "разговор" изобщо може да става дума на канал с 40 човека примерно, където 10 души си пробат последните скриптове, правещи шарении :) ? Аз лично влизам в някой чат или за да се "прочета" с определен човек или за да ръся глупости 5 минути и да изляза. Не разбирам хората дето висят в някой чат 5 часа и са пристрастени. С една дума за да не ставам многословен - внимавайте в картинката - и с real time комуникациите като с всичко друго не е добре да се прекалява :)

Тема За чата и още нещо...ДО ЛЮБОПИТЕНнови [re: ЛЮБОПИТЕН]  
Автор ПАЛАВАТА ()
Публикувано02.09.99 02:27



СПОДЕЛЯМ НАПЪЛНО ТОВА КОЕТО СИ НАПИСАЛ !

Тема За чата и още нещо...нови [re: ПАЛАВАТА]  
Автор are ()
Публикувано02.09.99 09:11



Imam edin wypros:kak da premahna tazi pristrastenost?

Тема За чата и още нещо...нови [re: are]  
Автор Бовари ()
Публикувано02.09.99 10:21



Ами намери си някое алтернативно занимание. Няма да ръся глупости от сорта да събираш марки, но аз например съм се заела с толкова много неща, че почти не ми остава време за чат, освен в работно време:-))) Пък и като всяко нещо, с течение на времето омръзва

Тема Re: За ЛЮБОПИТЕН [re: ЛЮБОПИТЕН]  
Автор Чарли ()
Публикувано02.09.99 12:57



Супер коментар! Явно имаш доста опит и от дълго време, предимно с ICQ може би...Сигурно Q-то или mIRC са "второто" ниво при пристрастеният от "елементарният банер-тип" чат, като в Dir.bg. Е, за банерите, да ти кажа, има една супееееер прогр., казват й Webwasher. Freeware е и се намира безплатно на сайта на SIEMENS (линка май сега не си го спомням). За хората в чата - абе струва ми се, че човек може да попадне на нещо наистина свястно, и то без да е Диоген, да търси с фенерче. Аз лично вече имам кръг от познати, с които си чатваме с удоволствие, въобще без да засягаме a/s/l темата и т.н. Може би в Q-то е различно, не знам, моето не бачка, щото съм през кофти прокси. Но напълно съм съгласен за off-line форумите, нивото, особенно тук, е високо и човек може да даде свобода на интелекта си, най-вече когато го притежава. Ами това си е нещо 100 пъти по-добро от Hide Park например, най-малкото, щото си има архив и търсачка. Желая ти Успех, в к'вото и да е!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.